Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23276 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Ja nekoliko puta sedmicno prodjem tim putem i onaj znak zabrane skretanja mi bode oci, i ono opet stane i ceka da ga neko pusti, iza formira kolonu. Ponekad vidim da ih policija lovi odmah iza parkinga tamo, ali rijetko je to. Dnevnu normu bi mogli ispuniti na toj raskrsnici
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23277 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Ne znam za vas, ali u zadnje vrijeme svaki put kada vozim i na cesti sam, imam osjecaj da ce me neko udariti ili zakaciti.
Tacno svaki put ocdkujem nekoga ko ne zna da se drzi u okviru svoje trake, kad skrece, kad parkira, kad pretice i naglo koci..
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23278 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Industrialyzer wrote:3 godine nakon postavljanja znaka da se iz pravca buca potoka prema otoci kod pruge ne moze lijevo prema cengic vili ljudi i dalje redovno skrecu
Tako i kod nas u Travniku zabranu skretanja ulijevo u ulicu prema policijskoj stanici svakodnevno krši između deset i 30 vozila... skoro u svakoj kompilaciji imam jednog snimljenog tu... maltene svaki put kad naidjem...
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#23279 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sitni svercer »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Industrialyzer wrote:3 godine nakon postavljanja znaka da se iz pravca buca potoka prema otoci kod pruge ne moze lijevo prema cengic vili ljudi i dalje redovno skrecu
Tako i kod nas u Travniku zabranu skretanja ulijevo u ulicu prema policijskoj stanici svakodnevno krši između deset i 30 vozila... skoro u svakoj kompilaciji imam jednog snimljenog tu... maltene svaki put kad naidjem...

prijavis li policiji kao ozbiljan i savjestan gradjanin grada sa najboljim cevapima u drzavi???
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23280 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Nisam ja toliko ozbiljan ... a ćevapi su vrh što jest, jest...
...
Dovoljno od mene da se vidi na snimcima... Ima policija da utvrdi ostalo... to i jeste ulica prema policijskoj stanici...da je do sada neko želio mogao je na tom mjestu u protekloj godini povećati kantonalni budžet...
Stockk
Posts: 241
Joined: 01/02/2018 22:52

#23281 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Stockk »

kakaljin wrote:
Industrialyzer wrote:3 godine nakon postavljanja znaka da se iz pravca buca potoka prema otoci kod pruge ne moze lijevo prema cengic vili ljudi i dalje redovno skrecu
Kako nisi skontao da ljudi ne gledaju i ne citaju znakove, i uvijek idu tamo gdje su navikli

Primjeri:

1. Uvijek idu na granicni prelaz doljane i cekaju dva sata bez obzira sto ima mnogo drugih grancinih prelaza za blizi i brzi dolazak na odrediste.
2. Voze 30 gdje je ogranicenje 40 jer kao snimice ih kamera da idu 40 koliko i pise, a mogu 50 bez problema voziti
3. Misle da su uvijek oni u pravu bez obzira na sve
e za doljane si definitivno u pravu, odem na bijaču, zadrzao se vise na naplatnim kucicama nego na granici


upalim onu bihamk kameru u doljanima, ne vidi se kraj kolone... lakse cekati u koloni 2 h nego se voziti 15 min duze do granice
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23282 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23284 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

skafiskafsnjak wrote:Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
"Najljevljiji" prelaz su Prud/Zvirici. Cak ni u najvecoj spici nema preko 2 auta, a kontrola je daleko manje formalna, a u poredjenju sa Doljanima, do Metkovica tacno 25 min vise voznje, sto je nekih 10 auta u redu na GP i 1,5 KM troska. Doduse taj prelaz se isplati jedino onima koji idu na taj potez obale (Neum - Ploce), svima koji idu na Makarsku rivijeru Crveni Grm i Bijaca su bolje rjesenje, odnosno Cepikuce onima koji idu na Peljesac i juzni Jadran.
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23285 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Travnički Noćni Šetač wrote:Zvirići i Ćepikuće...
Zvirici , ako bas ima guzve na Bijaci, a Cepikuce ko ide od Neuma prema Dubrovniku. Ali ljudi navikli na Doljanje bilo gdje da idu, ali vole cekati dva sata na suncu sa malom djecom.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23286 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

tempuser wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
"Najljevljiji" prelaz su Prud/Zvirici. Cak ni u najvecoj spici nema preko 2 auta, a kontrola je daleko manje formalna, a u poredjenju sa Doljanima, do Metkovica tacno 25 min vise voznje, sto je nekih 10 auta u redu na GP i 1,5 KM troska. Doduse taj prelaz se isplati jedino onima koji idu na taj potez obale (Neum - Ploce), svima koji idu na Makarsku rivijeru Crveni Grm i Bijaca su bolje rjesenje, odnosno Cepikuce onima koji idu na Peljesac i juzni Jadran.
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!

Ja preko Risovca na Gornje Vinjane ako cu u Makarsku . Nedavno isao...a vratio se na Donje Vinjane - Siroki - Mostar.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23287 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Vinjani već znaju biti zagužvani podobro u sezoni....
Ćepikuće za Pelješac i Dubrovnik najbolji izbor...
A Zvirići/Prud lagano zaobilaze Doljane ko neće na autocestu...Dobar je Lidl u Metkoviću uvijek neke akcije imaju...
Ove godine par puta na Bijači samo jedna ulazna kučica je radila pa je to malo kočilo...
...
Ali ja se inače volim voziti tim lokalnim putevima ...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23288 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: Ja preko Risovca na Gornje Vinjane ako cu u Makarsku . Nedavno isao...a vratio se na Donje Vinjane - Siroki - Mostar.
Lahko je tebi iz Jablanice preko Risovca. Ja prosao ljetos bas da vidim, i ne bi vise zbog onog uzasnog makadama. A kao sto vidim nisi se ni ti vratio istim putem.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23289 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote:
skafiskafsnjak wrote: Ja preko Risovca na Gornje Vinjane ako cu u Makarsku . Nedavno isao...a vratio se na Donje Vinjane - Siroki - Mostar.
Lahko je tebi iz Jablanice preko Risovca. Ja prosao ljetos bas da vidim, i ne bi vise zbog onog uzasnog makadama. A kao sto vidim nisi se ni ti vratio istim putem.
Pa znas sta je .... nekad ga "utabaju" i bude fino ... ono trecom cakom mozes :D
I ja odem gore, ako je ok ,vratim se, ako nije onda se drugim vratim. E sad sam prvom izasao gore, bukvalno nisam u drugu nigdje . Ma lijepo je gore radi Blidinja , ne samo radi blizine ....

Prije 20ak dana isao ja ....Ev ujutro situacije na Blidinju :D

Image
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#23290 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

kakaljin wrote:
Industrialyzer wrote:3 godine nakon postavljanja znaka da se iz pravca buca potoka prema otoci kod pruge ne moze lijevo prema cengic vili ljudi i dalje redovno skrecu
Kako nisi skontao da ljudi ne gledaju i ne citaju znakove, i uvijek idu tamo gdje su navikli

Primjeri:

1. Uvijek idu na granicni prelaz doljane i cekaju dva sata bez obzira sto ima mnogo drugih grancinih prelaza za blizi i brzi dolazak na odrediste.
2. Voze 30 gdje je ogranicenje 40 jer kao snimice ih kamera da idu 40 koliko i pise, a mogu 50 bez problema voziti
3. Misle da su uvijek oni u pravu bez obzira na sve
A na forumu to kao ne misle :lol:
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#23291 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

kakaljin wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Zvirići i Ćepikuće...
Zvirici , ako bas ima guzve na Bijaci, a Cepikuce ko ide od Neuma prema Dubrovniku. Ali ljudi navikli na Doljanje bilo gdje da idu, ali vole cekati dva sata na suncu sa malom djecom.
Ja to gledam malo šire i vežem sa našim generalnim mentalitetom gdje smo mi prestravljeni od pravljenja bilo greške. Logika ide ovako: "Idem ja na Doljane gdje znam 100% put, bolje nego da idem na neki prijelaz na kojem do sada nisam bio pa pogriješim skretanje ili se zajebem nešto".

Tako nikada u životu ne isproba ništa novo ali i ono što je najbitnije ne nauči nikada ništa novo. Napraviti grešku kod nas je ravno smrtnom grijehu, još pogotovo ako si sa ženom/rajom pa ti počnu to nabijati na nos. Da ne dužim sad filozofiju, ali taj fenomen je zaista toliko svojstven našem mentalitetu i može se osjetiti u svim porama života: u poslu (nemoj da ja imam kakvu odgovornost), u administraciji (nije do mene nisam ja nadležan da odlučujem), u ljubavi (nisam ja ništa uradio), itd...
Last edited by BadBoy on 03/09/2019 09:43, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23292 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Ja sam takav sto se tice mora.
Volim ici u Makarsku, Brela ili Zaostrog.... zato sto su mi plaze super i znam gdje parking ima...ne trebam lutati :D
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#23293 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

tempuser wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
"Najljevljiji" prelaz su Prud/Zvirici. Cak ni u najvecoj spici nema preko 2 auta, a kontrola je daleko manje formalna, a u poredjenju sa Doljanima, do Metkovica tacno 25 min vise voznje, sto je nekih 10 auta u redu na GP i 1,5 KM troska. Doduse taj prelaz se isplati jedino onima koji idu na taj potez obale (Neum - Ploce), svima koji idu na Makarsku rivijeru Crveni Grm i Bijaca su bolje rjesenje, odnosno Cepikuce onima koji idu na Peljesac i juzni Jadran.
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!
Gdje se nalaze svi ovi prelazi...
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#23294 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Ne zaboravite na Orah. Vecinom je manja guzva nego Grm, a na grmu nema guzve.
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#23295 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

jucer na bijaci jedno auto ispred mene, vraca mu pasose ja prilazim kontroli. na nasem djelu autoputa u jednom trenutku sam mislio da ne vodi nigdje :D jer ni jedno jedino auto nisam sreo :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23296 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

nepass1 wrote:jucer na bijaci jedno auto ispred mene, vraca mu pasose ja prilazim kontroli. na nasem djelu autoputa u jednom trenutku sam mislio da ne vodi nigdje :D jer ni jedno jedino auto nisam sreo :D
Samo Doljani,.... :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7007
Joined: 07/03/2012 00:09

#23297 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
"Najljevljiji" prelaz su Prud/Zvirici. Cak ni u najvecoj spici nema preko 2 auta, a kontrola je daleko manje formalna, a u poredjenju sa Doljanima, do Metkovica tacno 25 min vise voznje, sto je nekih 10 auta u redu na GP i 1,5 KM troska. Doduse taj prelaz se isplati jedino onima koji idu na taj potez obale (Neum - Ploce), svima koji idu na Makarsku rivijeru Crveni Grm i Bijaca su bolje rjesenje, odnosno Cepikuce onima koji idu na Peljesac i juzni Jadran.
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!
Zaboravio si i onaj panicni strah od voznje nedodjijom i straha od kvara na autu. Da li je taj strah uzrokovan podsvjesnim znanjem o stanju auta ili se svjesno vozi auto u losem stanju...
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23298 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

preludezalude wrote:
tempuser wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ja uvijek "ganjam" te lijeve prelaze... ahhaha. Crveni grm zakon.
"Najljevljiji" prelaz su Prud/Zvirici. Cak ni u najvecoj spici nema preko 2 auta, a kontrola je daleko manje formalna, a u poredjenju sa Doljanima, do Metkovica tacno 25 min vise voznje, sto je nekih 10 auta u redu na GP i 1,5 KM troska. Doduse taj prelaz se isplati jedino onima koji idu na taj potez obale (Neum - Ploce), svima koji idu na Makarsku rivijeru Crveni Grm i Bijaca su bolje rjesenje, odnosno Cepikuce onima koji idu na Peljesac i juzni Jadran.
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!
Zaboravio si i onaj panicni strah od voznje nedodjijom i straha od kvara na autu. Da li je taj strah uzrokovan podsvjesnim znanjem o stanju auta ili se svjesno vozi auto u losem stanju...

Bitno je da se vozi auta, sada sigurnost i da li auto radi kako treba, to ne zanima tog vec da se pokaze da vozi auto
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23299 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Pa voznja tim nedodjijama moze uzrokovat npr dvije rasjecene gume a onda se mozes slikat
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23300 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

preludezalude wrote:
tempuser wrote:
Problem je sto nasi ljudi, ja ih znam puno u svom neposrednom okruzenju, imaju panican strah od pigresnog skretanja, odnosno isporibavanja novih puteva pa se drze Doljana ko pjani plota, a za tamo gdje idu imaju 3-4 bolja rjesenja!
Zaboravio si i onaj panicni strah od voznje nedodjijom i straha od kvara na autu. Da li je taj strah uzrokovan podsvjesnim znanjem o stanju auta ili se svjesno vozi auto u losem stanju...
ma jok to... nego se nema kredita da se pozove pomoć ako zatreba... :run:
Post Reply