Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23276 Re: Pitamo Mehanicare ?
A vidjet cemo valjda znaju proceduru
I svi mi govorili na dijagnostiku da skopca, on povezao, kaze moze samo parametre neke pratiti dok gas dodaje, ostalo nista
Jel to ustvari dijagnostika il sta je, znam da je orije provjeravao i brisao greske ako bi bilo
I svi mi govorili na dijagnostiku da skopca, on povezao, kaze moze samo parametre neke pratiti dok gas dodaje, ostalo nista
Jel to ustvari dijagnostika il sta je, znam da je orije provjeravao i brisao greske ako bi bilo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23277 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisam ja to lupio,nego m irekli strucnjaci sto prave to..nem ora najskuplje ulje i filter,prvi put nakon 500km,drugi put nakon 1000km i onda normalno po servisnom intervalu,tako se ograde od mogucih kvarova nastalih ponovnim zacepljenjemkonektovan wrote:Kakve bolan 2-3 izmjene.....amar1994 wrote:prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova
Kolega na octavijii radio prije 4 godine u Kiseljaku kod nekog lika, evo fercera uredno, sa jednom izmjenom ulja nakon ugradnje. Drugi kolega radio u swedishu nagolfu lV, takodjer jedna izmjena ulja, ali svi su obavezno zamijwnili dovodne cijevi...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da je po nekom pravilniku najbolje tako, al realno ko ce ici 3 puta mjenjati ulje za 1.500 km
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#23279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko i svi ostali vjeruj mi.JavierBosnia wrote:Turbina kaputt, gdje reparaciju odraditi, Dzeno dole kod Radeljasa mi kaze oni salju u turbo servis to je Swedish ja mislim. Moze li tu proci, kakvi su otprilike?
Meni treci dan nakon reparacije kod njih opet bila vrisnula,ostavilo me auto u dzungli. 3 sata cekao BIHAMK.
Reklamacija,standardna prica. Majstor na njih svaljuje krivicu,oni na majstora.
Trazi uzrok sto ti je turbina vrisnula i kupi novu.
Vjeruj mi,manje ces se nervirati...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23281 Re: Pitamo Mehanicare ?
A jbg moje neko znanje i iskustvo kaze i da novu stavis, ako postoji problem neki, ili ako majstor preskoci neko korak u montazi, doci ce opet to na svoje kroz neko vrijeme. Meni turbina nije krepala nego je geometirja prljava koliko sam skontao, neki dio nesto ne hoda kako treba. Desi mi se jednom u mjesec dana da izgubim gas u preticanju, upalim ugasim sve okej. Nije uopste cest problem, al me nervira i brine da ne bi sta drugo zeznuloRagibUzoriti wrote: Ko i svi ostali vjeruj mi.
Meni treci dan nakon reparacije kod njih opet bila vrisnula,ostavilo me auto u dzungli. 3 sata cekao BIHAMK.
Reklamacija,standardna prica. Majstor na njih svaljuje krivicu,oni na majstora.
Trazi uzrok sto ti je turbina vrisnula i kupi novu.
Vjeruj mi,manje ces se nervirati...
Upravo to, mislim da je najbitnije uzrok pronaci, da se ne bi isto desilo brzo
- Qler
- Posts: 25828
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#23282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gabeljic?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23283 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam prvo bio za to, nekako najbolji marketing imaju i oglasavaju se da su top sprave, masine, uredjaji vrhunski.Qler wrote:Gabeljic?
Al ovi ne saradjuju sa njima nego sa ovima, pa bih je onda morao sam voziti kod njih, a po rjecima majstora koji me ne bi zeznuo kaze da redovno rade sa njima, nikad im niko nije dosao da se pozali opet ili reklamaciju da ima. Pa sad.. sve je to mislim u 5 deka
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima na mostarskom neki servis, meni su napravili dobro. Preko majstora je islo ne znam ime.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23285 Re: Pitamo Mehanicare ?
Throttle wrote:Joj Ragibe
Cojek je pun iskustva,.............ponajvise lošeg...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#23286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Me_again wrote:Teško da si u pravu što se moje malenkosti tiče. Ja nisam ni imao kolica, još ih nisu bili izmislilibilic wrote:Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo ....![]()
![]()

NHF
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23287 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na nekim TDI motorima turbina moze da strada od zacepljenosti dpf-a
Mozda mislis na waste gate da ti ne otvara kad treba
Mozda mislis na waste gate da ti ne otvara kad treba
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23288 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lijepi atmo benzinac. Svjecice, kablovi i boMbina najgore sto te moRe strefit.
Al' to ne ide s mjesta. Nije isto 100 ili 120 KS atmo benzinskih i turbo dizelskih. A i trose brate puno, evo maloprije s puta, 5.2 kaze BC, mLogo br'te.
Al' to ne ide s mjesta. Nije isto 100 ili 120 KS atmo benzinskih i turbo dizelskih. A i trose brate puno, evo maloprije s puta, 5.2 kaze BC, mLogo br'te.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Duplo vise trose, duplo slabije idu
Znaci 4x losiji
Znaci 4x losiji
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23291 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad smo kod mazGi neki dan sam par km provoz'o cx3. Ne znam sta je u njoj, neki benzinac je, manuelac pet brzina, zivahan pravo, samo mi se cini manja i od sx4. Pomak'o sjediste do kraja, jedva se utrp'o.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23293 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pardon, sest brzina.
Ma atmo benzin zakon.
Ma atmo benzin zakon.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23294 Re: Pitamo Mehanicare ?
malen je to auto a kosta vise od 3 koja je veca..
za razliku od mnogih ima i kubika pa je zato takav filing
za razliku od mnogih ima i kubika pa je zato takav filing
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23295 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je ko od vas vozio RX modele, one s Wankelovim motorom?!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23296 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam samo popravljao 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23297 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma daaaaaaj?!?!bitanga_sa_otesa wrote:ja sam samo popravljao
Nije ti valjda došao pod ruke? Izazov?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23298 Re: Pitamo Mehanicare ?
poslao sam ti slikuNaslovnica wrote:Ma daaaaaaj?!?!bitanga_sa_otesa wrote:ja sam samo popravljao
![]()
Nije ti valjda došao pod ruke? Izazov?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nije hrdjava ne valja 
- Qler
- Posts: 25828
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#23300 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naslovnica wrote:Da li je ko od vas vozio RX modele, one s Wankelovim motorom?!
Navozao sam se ja RX8
