Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#23251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ili destilovana ili novi akumulator.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ja bi to na pik metno, na kilo
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#23253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

vjeshalica wrote:Cuj 10 hiljada pa da se jaran nije zajebo oko cijene mozda je 970?
Nije se zeznuo. Stvarno su mu rekli 9700KM.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Jebiga nekako na prvu mi je izgledalo nestvarno
Ali posto vec su ljudi komentarisali otprilike o kakvom vozilu je rijec i dijelu,onda ok...mada mislim da skoro 10 hiljada nekako djeluje nestvarno,ali ima ljudi koji se bolje razumiju
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#23255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Pretpostavljam da za ove pare se uopste ne trazi kvar vec da mijenjaju sve redom. Cisto monterski posao.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote:
Pa 3.0 jesu Stronic. 2.0 su multitronic,odnosno svi 8-brzinski
Nisu, dolazili su i sa 7 brzina S tronic DSG, ako je quattro ili 2.0tdi ultra model
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#23257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ovaj je 7 brzina quattro.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

bitanga_sa_otesa wrote:destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda :thumbup:
BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bilic wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda :thumbup:
BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
Ovo je ohrabrujuće, da se čestice jona i elektrona ne mijenjaju :lol: :lol: :lol:
Ja sam se več prepao da čemo svi u suprotnom mutirati :lol:
Khm, daj malo pročitaj šta iz kvantne fizike, ne lupaj tu bezveze :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
:mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23261 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

mk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
:mrgreen:
Da, ali šta čemo ako se elektroni promijene :-)
:lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#23262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ambalaža rotira, u svakom slučaju.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bilic wrote: BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
BTW,
14,4 V je granica.......
Iako se lako oproste i 0,2 ili 0,3 V i preko toga....
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Me_again wrote:
mk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
:mrgreen:
Da, ali šta čemo ako se elektroni promijene :-)
:lol: :lol: :lol:
Evo pošto ste me shvatili al ipak se zajebajete kopija jednog teksta Majstora .
,
Akumulator bez dovoljno elektrolita se grije, optrećuje alternator zbog velikog unutrašnjeg otpora. Ploče bez elektrolita veoma brzo sulfatizuju.
A sulfat NE PROVODI struju.
Da ne ulazim mnogo u dubinu problematike...
Mada bi nekom to bilo zanimljivo...
Dakle...
Zašto sve ovo? Kada se doliva voda u akumulator?
Ovo se podrazumeva SAMO ako nedostaje elektrolit u nekoj od ćelija. ZABRANJENO je dolivanje vode ako nije potrebno, tj. na silu. A zbog razredjivanja elektrolita.
U AKUMULATOR SE DOLIVA SAMO I SAMO DESTILOVANA VODA.
Nikad akumulatorska kiselina koja može da se kupi u prodavnici auto dijelova. Time se remeti koncentracija kiseline. I drastično povećeva mogućnost od kratkog spoja zbog ubrzane sulfatizacije.
Elektrolit bi trebalo da bude nekih 15 mm iznad ploča. Kod kamionskih akumulatora toleriše se i do 10 mm.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bilic wrote:
Me_again wrote:
mk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
:mrgreen:
Da, ali šta čemo ako se elektroni promijene :-)
:lol: :lol: :lol:
Evo pošto ste me shvatili al ipak se zajebajete kopija jednog teksta Majstora .
,
Akumulator bez dovoljno elektrolita se grije, optrećuje alternator zbog velikog unutrašnjeg otpora. Ploče bez elektrolita veoma brzo sulfatizuju.
A sulfat NE PROVODI struju.
Da ne ulazim mnogo u dubinu problematike...
Mada bi nekom to bilo zanimljivo...
Dakle...
Zašto sve ovo? Kada se doliva voda u akumulator?
Ovo se podrazumeva SAMO ako nedostaje elektrolit u nekoj od ćelija. ZABRANJENO je dolivanje vode ako nije potrebno, tj. na silu. A zbog razredjivanja elektrolita.
U AKUMULATOR SE DOLIVA SAMO I SAMO DESTILOVANA VODA.
Nikad akumulatorska kiselina koja može da se kupi u prodavnici auto dijelova. Time se remeti koncentracija kiseline. I drastično povećeva mogućnost od kratkog spoja zbog ubrzane sulfatizacije.
Elektrolit bi trebalo da bude nekih 15 mm iznad ploča. Kod kamionskih akumulatora toleriše se i do 10 mm.
Sve si ti ovo fino prepisao, i sve to stoji, ali ne lupaj sa elektronima molim te :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo .... :kiss:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bilic wrote:Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo .... :kiss:
Teško da si u pravu što se moje malenkosti tiče. Ja nisam ni imao kolica, još ih nisu bili izmislili :lol: :lol: :lol:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Me_again wrote:
bilic wrote:Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo .... :kiss:
Teško da si u pravu što se moje malenkosti tiče. Ja nisam ni imao kolica, još ih nisu bili izmislili :lol: :lol: :lol:
DUBAK bio glavni :-D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bilic wrote: DUBAK bio glavni :-D
Tako je ....
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#23270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Fakat, drveni dubak i ko te xebe, mlataraj nogicama do besvjesti. Divna vremena. :)
A ovo danas nije ni prohodalo kako treba već mu babo kupio onaj 'đip' na komuljator.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Turbina kaputt, gdje reparaciju odraditi, Dzeno dole kod Radeljasa mi kaze oni salju u turbo servis to je Swedish ja mislim. Moze li tu proci, kakvi su otprilike?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova :thumbup:
Kakve bolan 2-3 izmjene.....
Kolega na octavijii radio prije 4 godine u Kiseljaku kod nekog lika, evo fercera uredno, sa jednom izmjenom ulja nakon ugradnje. Drugi kolega radio u swedishu nagolfu lV, takodjer jedna izmjena ulja, ali svi su obavezno zamijwnili dovodne cijevi...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova :thumbup:
Kakve bolan 2-3 izmjene.....
Kolega na octavijii radio prije 4 godine u Kiseljaku kod nekog lika, evo fercera uredno, sa jednom izmjenom ulja nakon ugradnje. Drugi kolega radio u swedishu nagolfu lV, takodjer jedna izmjena ulja, ali svi su obavezno zamijwnili dovodne cijevi...
Ma samo 1 promjena ulja ide, to sam i znao i oni mi rekli, mali servis odradim taman poslije ugradnje.

Problem je sto po tim cijevima, crijevima i svemu ima ulja trenutno, negdje znaci pusta. Koliko kostaju ta odvodna i dovodna crijeva otprilike?
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ne znam koliko koštaju nova,ne mislim da je nesto preskupo. Mogu se i stare cijevi ocistiti.
Post Reply