Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23251 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili destilovana ili novi akumulator.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#23252 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja bi to na pik metno, na kilo
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23253 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije se zeznuo. Stvarno su mu rekli 9700KM.vjeshalica wrote:Cuj 10 hiljada pa da se jaran nije zajebo oko cijene mozda je 970?
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#23254 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebiga nekako na prvu mi je izgledalo nestvarno
Ali posto vec su ljudi komentarisali otprilike o kakvom vozilu je rijec i dijelu,onda ok...mada mislim da skoro 10 hiljada nekako djeluje nestvarno,ali ima ljudi koji se bolje razumiju
Ali posto vec su ljudi komentarisali otprilike o kakvom vozilu je rijec i dijelu,onda ok...mada mislim da skoro 10 hiljada nekako djeluje nestvarno,ali ima ljudi koji se bolje razumiju
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23255 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pretpostavljam da za ove pare se uopste ne trazi kvar vec da mijenjaju sve redom. Cisto monterski posao.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23256 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu, dolazili su i sa 7 brzina S tronic DSG, ako je quattro ili 2.0tdi ultra modelRagibUzoriti wrote:
Pa 3.0 jesu Stronic. 2.0 su multitronic,odnosno svi 8-brzinski
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23257 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj je 7 brzina quattro.
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23258 Re: Pitamo Mehanicare ?
BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...bitanga_sa_otesa wrote:destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23259 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo je ohrabrujuće, da se čestice jona i elektrona ne mijenjajubilic wrote:BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...bitanga_sa_otesa wrote:destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
Ja sam se več prepao da čemo svi u suprotnom mutirati
Khm, daj malo pročitaj šta iz kvantne fizike, ne lupaj tu bezveze
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23260 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joni hidrogena i pravljenje teške vode :

-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23261 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, ali šta čemo ako se elektroni promijenemk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23262 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ambalaža rotira, u svakom slučaju.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23263 Re: Pitamo Mehanicare ?
BTW,bilic wrote: BRAVO .. Kakvu kiselinu dodavat ne...
ostaju čestice ( jona , elektrona ) iste . Samo dosipaš destilovanu da prekrije čelije.
Tebi auto malo prepunjava akumulator i destilovana ispari .
Ne smije ići preko 14 volti a tebi sad ide , provjeri .
Ako je to dugo trajalo ( da je bio suh ) čelije su se iskrivile i zdrao .
Na slijedečem akumulatoru ne štedi uzmi ove novije generacije ....
14,4 V je granica.......
Iako se lako oproste i 0,2 ili 0,3 V i preko toga....
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23264 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo pošto ste me shvatili al ipak se zajebajete kopija jednog teksta Majstora .Me_again wrote:Da, ali šta čemo ako se elektroni promijenemk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
![]()
![]()
![]()
,
Akumulator bez dovoljno elektrolita se grije, optrećuje alternator zbog velikog unutrašnjeg otpora. Ploče bez elektrolita veoma brzo sulfatizuju.
A sulfat NE PROVODI struju.
Da ne ulazim mnogo u dubinu problematike...
Mada bi nekom to bilo zanimljivo...
Dakle...
Zašto sve ovo? Kada se doliva voda u akumulator?
Ovo se podrazumeva SAMO ako nedostaje elektrolit u nekoj od ćelija. ZABRANJENO je dolivanje vode ako nije potrebno, tj. na silu. A zbog razredjivanja elektrolita.
U AKUMULATOR SE DOLIVA SAMO I SAMO DESTILOVANA VODA.
Nikad akumulatorska kiselina koja može da se kupi u prodavnici auto dijelova. Time se remeti koncentracija kiseline. I drastično povećeva mogućnost od kratkog spoja zbog ubrzane sulfatizacije.
Elektrolit bi trebalo da bude nekih 15 mm iznad ploča. Kod kamionskih akumulatora toleriše se i do 10 mm.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23265 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve si ti ovo fino prepisao, i sve to stoji, ali ne lupaj sa elektronima molim tebilic wrote:Evo pošto ste me shvatili al ipak se zajebajete kopija jednog teksta Majstora .Me_again wrote:Da, ali šta čemo ako se elektroni promijenemk ultra wrote:Joni hidrogena i pravljenje teške vode :
![]()
![]()
![]()
,
Akumulator bez dovoljno elektrolita se grije, optrećuje alternator zbog velikog unutrašnjeg otpora. Ploče bez elektrolita veoma brzo sulfatizuju.
A sulfat NE PROVODI struju.
Da ne ulazim mnogo u dubinu problematike...
Mada bi nekom to bilo zanimljivo...
Dakle...
Zašto sve ovo? Kada se doliva voda u akumulator?
Ovo se podrazumeva SAMO ako nedostaje elektrolit u nekoj od ćelija. ZABRANJENO je dolivanje vode ako nije potrebno, tj. na silu. A zbog razredjivanja elektrolita.
U AKUMULATOR SE DOLIVA SAMO I SAMO DESTILOVANA VODA.
Nikad akumulatorska kiselina koja može da se kupi u prodavnici auto dijelova. Time se remeti koncentracija kiseline. I drastično povećeva mogućnost od kratkog spoja zbog ubrzane sulfatizacije.
Elektrolit bi trebalo da bude nekih 15 mm iznad ploča. Kod kamionskih akumulatora toleriše se i do 10 mm.
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23266 Re: Pitamo Mehanicare ?
Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo ....
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo ....
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23267 Re: Pitamo Mehanicare ?
Teško da si u pravu što se moje malenkosti tiče. Ja nisam ni imao kolica, još ih nisu bili izmislilibilic wrote:Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo ....
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23268 Re: Pitamo Mehanicare ?
DUBAK bio glavniMe_again wrote:Teško da si u pravu što se moje malenkosti tiče. Ja nisam ni imao kolica, još ih nisu bili izmislilibilic wrote:Elektrolit ili ti elektron . jbg
Ja kad sam dosipao destilovanu u akumulatore pola vas nije ni kolica napustilo ....![]()
![]()
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23269 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je ....bilic wrote: DUBAK bio glavni
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23270 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fakat, drveni dubak i ko te xebe, mlataraj nogicama do besvjesti. Divna vremena. 
A ovo danas nije ni prohodalo kako treba već mu babo kupio onaj 'đip' na komuljator.
A ovo danas nije ni prohodalo kako treba već mu babo kupio onaj 'đip' na komuljator.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23271 Re: Pitamo Mehanicare ?
Turbina kaputt, gdje reparaciju odraditi, Dzeno dole kod Radeljasa mi kaze oni salju u turbo servis to je Swedish ja mislim. Moze li tu proci, kakvi su otprilike?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23272 Re: Pitamo Mehanicare ?
prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova 
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23273 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve bolan 2-3 izmjene.....amar1994 wrote:prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova
Kolega na octavijii radio prije 4 godine u Kiseljaku kod nekog lika, evo fercera uredno, sa jednom izmjenom ulja nakon ugradnje. Drugi kolega radio u swedishu nagolfu lV, takodjer jedna izmjena ulja, ali svi su obavezno zamijwnili dovodne cijevi...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23274 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma samo 1 promjena ulja ide, to sam i znao i oni mi rekli, mali servis odradim taman poslije ugradnje.konektovan wrote:Kakve bolan 2-3 izmjene.....amar1994 wrote:prije nego ista repariras nek ti nadju uzrok,trebalo bi zamijeniti sve odvode i dovode ulja na turbo i mislim odraditi 2 do 3 zamjene ulja kad se stavi nova
Kolega na octavijii radio prije 4 godine u Kiseljaku kod nekog lika, evo fercera uredno, sa jednom izmjenom ulja nakon ugradnje. Drugi kolega radio u swedishu nagolfu lV, takodjer jedna izmjena ulja, ali svi su obavezno zamijwnili dovodne cijevi...
Problem je sto po tim cijevima, crijevima i svemu ima ulja trenutno, negdje znaci pusta. Koliko kostaju ta odvodna i dovodna crijeva otprilike?
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23275 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam koliko koštaju nova,ne mislim da je nesto preskupo. Mogu se i stare cijevi ocistiti.
