Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2326 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:
Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Nema,jer niko ne radi flotnu prodaju kao oni,pa cak i u toj klasi.
Ghibli se u prosloj godinu,samo u EU prodao u 4300 komada,ove godine ce sigurno prodati isto toliko,mozda malo vise. Po meni,to nije losa brojka za auto koji krece od 65k €.
Da,Njemacka trojka vjerovatno proda toliko na mjesecnom nivou,ali volio bih vidjeti podatak koliko ih se proda sa cijenom od preko 65k.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2327 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:
ElRe wrote:
Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Nema,jer niko ne radi flotnu prodaju kao oni,pa cak i u toj klasi.
Ghibli se u prosloj godinu,samo u EU prodao u 4300 komada,ove godine ce sigurno prodati isto toliko,mozda malo vise. Po meni,to nije losa brojka za auto koji krece od 65k €.
Da,Njemacka trojka vjerovatno proda toliko na mjesecnom nivou,ali volio bih vidjeti podatak koliko ih se proda sa cijenom od preko 65k.
Ovo su rezultati prodaje vozila u tom segmentu, za Evropu i za 2014-u:

Image

Modeli koji ne pripadaju niti jednom od tri njemačka proizvođača, čine sasvim solidnih 21,7% od ukupnog broja, odnosno 85.740 komada. Broj za koji se u svakom slučaju, isplati potruditi.

p.s. Dajte mi vremena do sutra, pa ću iskopati podatke koliki su brojevi isporučenih E-klasa sa pojedinim motorima, da bismo otprilike skontali koliki je udio skupljih, a koliki jeftinijih izvedbi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2328 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:
ElRe wrote:
Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Nema,jer niko ne radi flotnu prodaju kao oni,pa cak i u toj klasi.
Ghibli se u prosloj godinu,samo u EU prodao u 4300 komada,ove godine ce sigurno prodati isto toliko,mozda malo vise. Po meni,to nije losa brojka za auto koji krece od 65k €.
Da,Njemacka trojka vjerovatno proda toliko na mjesecnom nivou,ali volio bih vidjeti podatak koliko ih se proda sa cijenom od preko 65k.
Ovo su rezultati prodaje vozila u tom segmentu, za Evropu i za 2014-u:

Image

Modeli koji ne pripadaju niti jednom od tri njemačka proizvođača, čine sasvim solidnih 21,7% od ukupnog broja, odnosno 85.740 komada. Broj za koji se u svakom slučaju, isplati potruditi.

p.s. Dajte mi vremena do sutra, pa ću iskopati podatke koliki su brojevi isporučenih E-klasa sa pojedinim motorima, da bismo otprilike skontali koliki je udio skupljih, a koliki jeftinijih izvedbi.
Ne vise od 20%.
Pogledaj samo koliko se proda A7,CLS i BMW6,auta koji dosta jace krecu sa cijenom od 5/E/A6.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2329 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Seawolf wrote:
ElRe wrote:Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Mjesta ima za one, koji su spremni i u stanju da prate tempo koji diktiraju Audi/BMW/Mercedes.

Zašto ne bi mogli još neki od evropskih proizvođača (uključujući i one koji nisu u vlasništvu Evropljana) razviti i plasirati na tržište lijepu i kvalitetno urađenu limuzinu sa međuosovinskim razmakom većim od 285 cm, dugačku više od 490 cm i sa benzinskim motorima zapremine 2.0 do 4.0 lit. i dizelima zapremine 2.0 do 3.0 lit koji ispunjavaju nadolazeću Euro 6c normu.

U tom segmentu se mogu lijepi novci zaraditi, i za proizvođača i za onoga ko prodaje takve aute.
Mogu da naprave i bolje, ali nema kupaca. Lexusa ne racunam u ozbiljnu konkurenciju jer nema dizel motore, ali XF, Q70 i S80 motorima i mjenjacima pokrivaju najveci dio trzista E segmenta a opet imaju razocaravajucu prodaju. PSA i Renault su odustali od klasicne limuzine E segmenta i taj prostor nastoje pokrivi crossover modelima.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2330 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

ElRe wrote:
Seawolf wrote:
ElRe wrote:Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Mjesta ima za one, koji su spremni i u stanju da prate tempo koji diktiraju Audi/BMW/Mercedes.

Zašto ne bi mogli još neki od evropskih proizvođača (uključujući i one koji nisu u vlasništvu Evropljana) razviti i plasirati na tržište lijepu i kvalitetno urađenu limuzinu sa međuosovinskim razmakom većim od 285 cm, dugačku više od 490 cm i sa benzinskim motorima zapremine 2.0 do 4.0 lit. i dizelima zapremine 2.0 do 3.0 lit koji ispunjavaju nadolazeću Euro 6c normu.

U tom segmentu se mogu lijepi novci zaraditi, i za proizvođača i za onoga ko prodaje takve aute.
Mogu da naprave i bolje, ali nema kupaca. Lexusa ne racunam u ozbiljnu konkurenciju jer nema dizel motore, ali XF, Q70 i S80 motorima i mjenjacima pokrivaju najveci dio trzista E segmenta a opet imaju razocaravajucu prodaju. PSA i Renault su odustali od klasicne limuzine E segmenta i taj prostor nastoje pokrivi crossover modelima.
:?: Kako misliš mogu da naprave bolje, ali nema kupaca?

Vidiš da je prošle godine u Evropi registrovano 395.000 automobila u tom segmentu. Svaki proizvođač automobila koji bi mogao da napravi bolji automobil od BMW-a serije 5 ili Mercedes-Benz-a E-klase, mogao bi i da "preotme" ovom dvojcu najmanje petinu isporučenih vozila, odnosno ukupno oko 40.000 komada godišnje. A to je, obzirom na zaradu koja se ostvaruje prodajom vozila ovog segmenta, više nego dovoljno da se već za tri do četiri godine pokriju troškovi i razvoja i proizvodnje i marketinga.

Prema tome, neko kome je osnovna djelatnost dizajniranje, proizvodnja i prodaja putničkih automobila, da može da napravi dobro vozilo u ovom segmentu, to bi i uradio.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2331 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Seawolf wrote: :?: Kako misliš mogu da naprave bolje, ali nema kupaca?

Vidiš da je prošle godine u Evropi registrovano 395.000 automobila u tom segmentu. Svaki proizvođač automobila koji bi mogao da napravi bolji automobil od BMW-a serije 5 ili Mercedes-Benz-a E-klase, mogao bi i da "preotme" ovom dvojcu najmanje petinu isporučenih vozila, odnosno ukupno oko 40.000 komada godišnje. A to je, obzirom na zaradu koja se ostvaruje prodajom vozila ovog segmenta, više nego dovoljno da se već za tri do četiri godine pokriju troškovi i razvoja i proizvodnje i marketinga.

Prema tome, neko kome je osnovna djelatnost dizajniranje, proizvodnja i prodaja putničkih automobila, da može da napravi dobro vozilo u ovom segmentu, to bi i uradio.
Jedan od razloga lose prodaje ostalih proizvodjaca u E segmentu moze se vidjeti na videu

https://www.youtube.com/watch?v=sFTH6_Y0wSo

dijelovi 5 min 45 sec do 6 min 5 sec; 9 min 2 sec do 9 min 8 sec; 9 min 30 sec do 10 min 10 sec; 13 min 55 sec do 14 min 15 sec

Dalje nisam gledao. Ovakvi propusti su nezamislivi na A6, 5, E klasi.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2332 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ma daaaaaaj.... :D
koliko kupaca ovih modela ikad otvori haubu? pola ih ne zna gdje je ručica za otvaranje iste, a njemu problem što je takva... :lol:
što se tiče komandi klime za stražnje sjedište, ja ovdje ne vidim ništa sporno...
kvaliteta kože ne zavisi od Jaguara nego od dobavljača, ali sumnjam da je tako loša, kao što se ovdje pokušava predstaviti...
nek je Audi 6 vrhunac kvalitete sa jeftinom plastikom na srednjem naslonu...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2333 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Ma daaaaaaj.... :D
koliko kupaca ovih modela ikad otvori haubu? pola ih ne zna gdje je ručica za otvaranje iste, a njemu problem što je takva... :lol:
što se tiče komandi klime za stražnje sjedište, ja ovdje ne vidim ništa sporno...
kvaliteta kože ne zavisi od Jaguara nego od dobavljača, ali sumnjam da je tako loša, kao što se ovdje pokušava predstaviti...
nek je Audi 6 vrhunac kvalitete sa jeftinom plastikom na srednjem naslonu...
Pogledaj test Skode Suberb od istog frajera,rekao bi covjek da je u najmanju ruku A8 za ovaj Jaguar.
Hajde,mogu progutati kritiku za kozna sjedista,bez obzira na dobavljaca,neka zahtjevaju bolje,ali gluposti tipa rucica za otvaranje haube,zvuka zatvaranja vrata i sl nebuloze se mogu samo nasmijati. Sta dokazuje izgled i mehanizam rucke za otvaranje haube? Da ce se raspasti? Da je nekvalitetna? To on ne moze znati,mozda bas ta Jaguarova se bude bolje pokazala nego na E klasi,A6 ili BMW 5 na koji svrsava.
Gledao sam i njegov video oko predstavljanja Giulije na IAA. Znaci isti dobavljac unutrasnjosti i za nju i za A4. Ovdje su neki primjetili i da je volan i tipke na Giuliji isti ili slican kao na Audiju. Frajer uđe u Giuliu i kaze,dobro je,izgleda bolje nego prije,ali nije kao na A4 :lol:
Dobro Thomas,shvatili smo,samo Svabo zna napraviti auto.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2334 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Adac, auto bild, ovaj nacista....sve isti potplaćeni marketing.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2335 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

johntra wrote:Ma daaaaaaj.... :D
koliko kupaca ovih modela ikad otvori haubu? pola ih ne zna gdje je ručica za otvaranje iste, a njemu problem što je takva... :lol:
što se tiče komandi klime za stražnje sjedište, ja ovdje ne vidim ništa sporno...
kvaliteta kože ne zavisi od Jaguara nego od dobavljača, ali sumnjam da je tako loša, kao što se ovdje pokušava predstaviti...
nek je Audi 6 vrhunac kvalitete sa jeftinom plastikom na srednjem naslonu...
Covjek realno predstavi svaki automobil. Skoro je popljuvao Ford Ecosport, ali je zbog koncepta pohvalio C4 Cactus koji isto ima krs enterijer. Takodje ima samo rijeci hvale za enterijer C4, Espace-a. Nisam mislio na komande klime, vec stanje koze na zadnjem sjedistu.
Jaguar je kriv zasto je dopustio takvu kozu u svom modelu. Svaki Fiat ima kvalitetniju rucku poklopca haube od ovog Jaguara.

A6 realno jeste vrhunac kvaliteta ako govorimo o enterijeru u svojoj klasi.

Pogledajmo Fiat 500X

Image

Model od preko 25000 eura (neopravdano kako god) i sebi dozvole ovakvu nepreciznost. To se ni Škodi ne dogadja.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2336 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Ako mislite da Škoda ima neki aman-zaman interijer vi ste totalno ili slijepi ili ludi.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2337 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

530i wrote:Ako mislite da Škoda ima neki aman-zaman interijer vi ste totalno ili slijepi ili ludi.
Fabia, Rapid te Yeti i Octavia u pocetnim paketima sigurno ne. Ali Octavia Elegance ili Superb sigurno bar nemaju problema sa preciznoscu u sastavljanju enterijera, a to je cjenovni rang 20000+ eura.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2338 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

Kvalitet izrade je jako bitan faktor u tom cjenovnom rangu.

Zato Svabama niko ne moze prismrditi. Svih ostalih zajedno se nije prodalo kao E klasa i Serije 5 samih, izuzevsi A6. Volvo ima finu cifru, Jaguar OK i to je to. Lexusa jebe sto nema dizel motore. Ostali nula bodova.

Francuzi vise ni ne prave auto u tom segmentu, nego razvlace limuzine D segmenta kako bi eto koliko-toliko pokrili E segment. Talijani da ne govorimo.

Ja ne kupujem limuzinu u tom cjenovnom rangu (50 k eura pa gore), kao ni 99% ucesnika foruma, ali ako neko misli da SVAKOM ko kupuje nije bitan taj zvuk zatvaranja vrata grdno se vara. Ako nije bitno nekom ko kupuje auto za 5 k eura, onom koji kupuje za 50 k vjerujte da jeste. Bas neko da 60-70 k eura za limuzinu na kojoj ima zvuk zatvaranja vrata ko na Ladi. Za te pare ocekuje se odredjeni luksuz, koji to "skupo" zatvaranje vrata (odnosno skupi mehanizam vrata koji to omogucava) itekako podrazumijeva. Ljudi koji daju tolike pare za auto dobro znaju zasto ih daju.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2339 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Ja otkad znam za sebe, zvuk zatvaranja vrata mi je bio kriterij. Uvijek spustim prozor auta i probam, zvuk mi kaze sve. Ako je to vama smijesno, drugima nije. Finese i jesu to sto cini razliku od pravih proizvodjaca i ostalih.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2340 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

basicm wrote:Ja otkad znam za sebe, zvuk zatvaranja vrata mi je bio kriterij. Uvijek spustim prozor auta i probam, zvuk mi kaze sve. Ako je to vama smijesno, drugima nije. Finese i jesu to sto cini razliku od pravih proizvodjaca i ostalih.
Ja od auta zahtjevam da bude poslusno magare, :mrgreen: i pouzdano prije svega, rentabilno, a te finesice su bitne, al' ne k'o prvo nabrojano. :wink:


Ja neki dan sjeo u bmw kec 118d, u kramaru, i kad sam ga upalio, k'o traktor toma vinkovic radi. U unutrasnjosti je pocelo sve da cvrci, valjda hladno vrijeme pa plastika malo olabavila. Ja kont'o da nisam sjeo u kakvog citroena, vracao se par puta da vidim, da nisam slucajno pogrijesio auto. Auto otuzno uradjeno u unutrasnjosti, zaista, za jedan nazovimo premium auto, slabo uradjeno. Al' vala, haj sve to sto mi nije leglo, al' dizajn, k'o ruzno pace. :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2341 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

ElRe wrote:
530i wrote:Ako mislite da Škoda ima neki aman-zaman interijer vi ste totalno ili slijepi ili ludi.
Fabia, Rapid te Yeti i Octavia u pocetnim paketima sigurno ne. Ali Octavia Elegance ili Superb sigurno bar nemaju problema sa preciznoscu u sastavljanju enterijera, a to je cjenovni rang 20000+ eura.
Gore si napisao općenito škode, bez naglašavanja posebnih modela. Prosječna škoda ima pološ interijer, rapid je poseban odron...
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2342 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

530i wrote:
Gore si napisao općenito škode, bez naglašavanja posebnih modela. Prosječna škoda ima pološ interijer, rapid je poseban odron...
Mislio sam na cjenovni rang 500X i kvalitet zavrsne obrade.
Postoji velika razlika izmedju Fabie Classic i Fabie Elegance. Na drugoj strani nema nikakve razlike izmedju Punta Easy i Punta Lounge.

Rapid/Toledu su taman kao 301/Elysee ako ne i gori.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2343 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Ne razumijem o kakvoj razlici govoriš između fabija, kod svih je tabla ista, razlika je u opremi, klima, radio, vratanca pretinca ispred suvozača i par prekidača. U fijatima mi je najveća zamjerka ona sjajna plastika (500, 500l i 500x) koja se proteže kokpitom, djeluje mi jeftino, ostatak je ok.
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#2344 Re: Alfa Romeo

Post by Lolobrigida »

Kvalitet izrade nikada nije ovisio o paketu opreme, u smislu da će se auto sa baznim paketom šljampavije napraviti, dok će se onaj sa boljim paketom gledati pod mikroskopom. I to važi za sve proizvođače. Svi kontra primjeri predstavljaju čistu slučajnost i rezultat su generalnih standarda izrade tog proizvođača, koji nisu baš na najvećem nivou. Kod takvih modela sasvim je moguće da naredni primjerak sa baznom opremom bude malo bolje sklopljen od onog sa vrhunskom.
Last edited by Lolobrigida on 13/11/2015 14:20, edited 1 time in total.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2345 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

konektovan wrote:
basicm wrote:Ja otkad znam za sebe, zvuk zatvaranja vrata mi je bio kriterij. Uvijek spustim prozor auta i probam, zvuk mi kaze sve. Ako je to vama smijesno, drugima nije. Finese i jesu to sto cini razliku od pravih proizvodjaca i ostalih.
Ja od auta zahtjevam da bude poslusno magare, :mrgreen: i pouzdano prije svega, rentabilno, a te finesice su bitne, al' ne k'o prvo nabrojano. :wink:


Ja neki dan sjeo u bmw kec 118d, u kramaru, i kad sam ga upalio, k'o traktor toma vinkovic radi. U unutrasnjosti je pocelo sve da cvrci, valjda hladno vrijeme pa plastika malo olabavila. Ja kont'o da nisam sjeo u kakvog citroena, vracao se par puta da vidim, da nisam slucajno pogrijesio auto. Auto otuzno uradjeno u unutrasnjosti, zaista, za jedan nazovimo premium auto, slabo uradjeno. Al' vala, haj sve to sto mi nije leglo, al' dizajn, k'o ruzno pace. :mrgreen:
Ne moras biti uporan, vidio sam jednom, dvaput, triput, nema potrebe da ponavljas u nadi da ces me isprovocirati, nisi mi zanimljiv, ignorisem te, tako da se ne moras truditi. Slobodno nadji nekog drugog.

Sto se mene tice mozes i nastaviti, ali glupo je zbog tebe i drugih forumasa. Ispadas ljubomoran i zavidan i to konstantno.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#2346 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

530i wrote:Ne razumijem o kakvoj razlici govoriš između fabija, kod svih je tabla ista, razlika je u opremi, klima, radio, vratanca pretinca ispred suvozača i par prekidača. U fijatima mi je najveća zamjerka ona sjajna plastika (500, 500l i 500x) koja se proteže kokpitom, djeluje mi jeftino, ostatak je ok.
Postoji razlika u kvaliteti materijala kod Fabie Classic i Elegance. Classic je sav u tvrdoj plastici, Elegance gornji dio nesto tipa kao kog Golfa. Presvlake sjedista su takodje drugacije.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2347 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

ElRe wrote:
Seawolf wrote: :?: Kako misliš mogu da naprave bolje, ali nema kupaca?

Vidiš da je prošle godine u Evropi registrovano 395.000 automobila u tom segmentu. Svaki proizvođač automobila koji bi mogao da napravi bolji automobil od BMW-a serije 5 ili Mercedes-Benz-a E-klase, mogao bi i da "preotme" ovom dvojcu najmanje petinu isporučenih vozila, odnosno ukupno oko 40.000 komada godišnje. A to je, obzirom na zaradu koja se ostvaruje prodajom vozila ovog segmenta, više nego dovoljno da se već za tri do četiri godine pokriju troškovi i razvoja i proizvodnje i marketinga.

Prema tome, neko kome je osnovna djelatnost dizajniranje, proizvodnja i prodaja putničkih automobila, da može da napravi dobro vozilo u ovom segmentu, to bi i uradio.
Jedan od razloga lose prodaje ostalih proizvodjaca u E segmentu moze se vidjeti na videu

https://www.youtube.com/watch?v=sFTH6_Y0wSo

dijelovi 5 min 45 sec do 6 min 5 sec; 9 min 2 sec do 9 min 8 sec; 9 min 30 sec do 10 min 10 sec; 13 min 55 sec do 14 min 15 sec

Dalje nisam gledao. Ovakvi propusti su nezamislivi na A6, 5, E klasi.
Taj zgoljo zvaljavi (ili zvaljo zgoljavi, ne mogu da se odlucim) je samo jedan od ovih sto su na platnim spiskovima njemackih proizvodjaca. U Frankfurtu ga podyebavaju na standu Faurecie, a on se samo smjeska i suti, k'o mutav.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2348 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:
konektovan wrote:
basicm wrote:Ja otkad znam za sebe, zvuk zatvaranja vrata mi je bio kriterij. Uvijek spustim prozor auta i probam, zvuk mi kaze sve. Ako je to vama smijesno, drugima nije. Finese i jesu to sto cini razliku od pravih proizvodjaca i ostalih.
Ja od auta zahtjevam da bude poslusno magare, :mrgreen: i pouzdano prije svega, rentabilno, a te finesice su bitne, al' ne k'o prvo nabrojano. :wink:


Ja neki dan sjeo u bmw kec 118d, u kramaru, i kad sam ga upalio, k'o traktor toma vinkovic radi. U unutrasnjosti je pocelo sve da cvrci, valjda hladno vrijeme pa plastika malo olabavila. Ja kont'o da nisam sjeo u kakvog citroena, vracao se par puta da vidim, da nisam slucajno pogrijesio auto. Auto otuzno uradjeno u unutrasnjosti, zaista, za jedan nazovimo premium auto, slabo uradjeno. Al' vala, haj sve to sto mi nije leglo, al' dizajn, k'o ruzno pace. :mrgreen:
Ne moras biti uporan, vidio sam jednom, dvaput, triput, nema potrebe da ponavljas u nadi da ces me isprovocirati, nisi mi zanimljiv, ignorisem te, tako da se ne moras truditi. Slobodno nadji nekog drugog.

Sto se mene tice mozes i nastaviti, ali glupo je zbog tebe i drugih forumasa. Ispadas ljubomoran i zavidan i to konstantno.
Gdje ti vidis ljubomoru i zavist????? Ja sam bio ubjedjen da imas bar malo mozga, al' ovim postom si to demantovao. Adios . :wink:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2349 Re: Alfa Romeo

Post by tempuser »

basicm wrote:Ja otkad znam za sebe, zvuk zatvaranja vrata mi je bio kriterij. Uvijek spustim prozor auta i probam, zvuk mi kaze sve. Ako je to vama smijesno, drugima nije. Finese i jesu to sto cini razliku od pravih proizvodjaca i ostalih.
Vidio bezbroj primjera kad je ljudima zatvaranje vrata znak dobre kvalitete. Nedavno gledam neku emisiju koji klasik je isplativ za kupovinu kao buduci oldtimer, tema je Mercedes SL i prva stvar koji rade je zatvaraju vrata i dive se zvuku!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2350 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

direstraits0078 wrote:
Taj zgoljo zvaljavi (ili zvaljo zgoljavi, ne mogu da se odlucim) je samo jedan od ovih sto su na platnim spiskovima njemackih proizvodjaca. U Frankfurtu ga podyebavaju na standu Faurecie, a on se samo smjeska i suti, k'o mutav.
Vjerovatno tamo nije ocekivao da ce Faurecia na svom standu predstaviti unutrasnjost Giulije,pa mu je malo poremetilo koncetraciju i 3 noviteta koja Faurecia po prvi put koristi u izradi i da je to kao prva dobila Alfa.
Post Reply