Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#2326 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bogumila »

DaffyDuck wrote:Iznad cobanije?

City garden?
sad proguglah, izgleda da jest to to. tenks :)
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#2327 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Seoskivaralica wrote:Kupi u tibri i živi u osinjaku...
Eno kažu nisu dovoljno gusto napravili sad će još da ih zgusnu....idu da spoje one na stupu komplexe , biće zgrada na zgradi....i u širinu i u visinu... :-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Gdje će ih sada nabiti da stanu ?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2328 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Seoskivaralica wrote:Kupi u tibri i živi u osinjaku...
Eno kažu nisu dovoljno gusto napravili sad će još da ih zgusnu....idu da spoje one na stupu komplexe , biće zgrada na zgradi....i u širinu i u visinu... :-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Kakve komplexe hoce da spajaju :shock:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2329 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by iceman2010 »

P308 wrote:
Seoskivaralica wrote:Kupi u tibri i živi u osinjaku...
Eno kažu nisu dovoljno gusto napravili sad će još da ih zgusnu....idu da spoje one na stupu komplexe , biće zgrada na zgradi....i u širinu i u visinu... :-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Kakve komplexe hoce da spajaju :shock:
Ne znam o cemu se radi, ali pretpostavljam da misli na Tibru I (kod Hifa pumpe) i Tibru II (kod Gazprom pumpe). Ako je to onda ocekujem jednu zgradu na Stupskoj petlji. Ono da cesta prolazi kroz nju.
User avatar
Logovan
Posts: 102816
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2330 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Logovan »

iceman2010 wrote:
P308 wrote:
Seoskivaralica wrote:Kupi u tibri i živi u osinjaku...
Eno kažu nisu dovoljno gusto napravili sad će još da ih zgusnu....idu da spoje one na stupu komplexe , biće zgrada na zgradi....i u širinu i u visinu... :-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Kakve komplexe hoce da spajaju :shock:
Ne znam o cemu se radi, ali pretpostavljam da misli na Tibru I (kod Hifa pumpe) i Tibru II (kod Gazprom pumpe). Ako je to onda ocekujem jednu zgradu na Stupskoj petlji. Ono da cesta prolazi kroz nju.
Nisu normalni jebali mater. Fuj.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2331 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

Počinje gradnja tamo gdje je bila Una.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2332 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

zar tu nije bila planirana škola
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2333 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

Nije, navodno bi se škola trebala praviti kod MZ. Tako mi Dejan reče neki dan.
Navodno nije ni do Tibre ni do općine.... Gradnju škole koči Ministarstvo za prostorno uređenje i Ministarstvo za obrazovanje + stanovništvo koje je blizu MZ. Jedni su za, drugima bi smetala galama :cry:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2334 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by supercali »

Jbt kako su poceli sve ce biti zgrade a ulica ce biti kao podzemna garaza natkrivena
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2335 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

SDA načelnik i Tibra su sve vas koji ste tu kupili stan su vas zeznuli
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#2336 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Kako su zeznuli? Obećali školu, pa nisu napravili? Kada prosječni Sarajlija ide u kupovinu auta ne postoji forum, pa i na kineskom, na kojem neće istražiti sve o tom modelu. Pa do načina odakle potiče nafta od koje je napravljena plastika koja se u njega ugrađuje. Al' kad se kupuje stan, onda se vjeruje. Onda je problem pogledati na kojoj vrsti prostornog plana je obećano što je obećano. Čija je nadležnost kad nešta obeća....

I podjecnjuje se vidovitost i oštroumnost našeg naroda. Svjedočio sam, i svjedočim veoma često izjavama tipa "neću školu blizu zbog graje", "neću široku cestu kroz naselje da mi brzo voze pod prozorom", "meni ne treba kanalizacija - imam septičku", "kada će država da mi na zgradi stavi fasadu"...

Da li ima odgovornosti općine i investitora. Ima. Al' nije samo njihova. Ugovor je dvostran, nit moraš kupiti, nit te ko tjera. Znam razmišljanja kod kupovine u Tibri. Blizu je tramvaj, blizu glavne ceste, nova zgrada, jeftina cijena, brzo vrijeme završetka zgrade (ko je kupovao u izgradnji), bilo je i raznih kompenzacija (pravilnije načina dogovora oko isplate) kod plaćanja ... znam i za nadanja da će neko drugi obezbjediti parking. A to što ima pozitivnih strana, ne znači da nema ni negativnih. Vrijeme gradnje naselja sve u jednom i istovremeno izgrađeno je prošlo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2337 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Slažem se ja s navedenim ali sve je to do našeg mentaliteta i načina razmišljanja
Sada kada tu nabiju još zgrada a ulica širine ni metar a nikakve infrastrukture nema kajat će se mnogi što žive tu
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2338 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Zatamnjena stakla »

Ako im je toplo u stanu što bi se kajali?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2339 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Hoće toplota od zbijenosti
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2340 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Zatamnjena stakla »

Hoće hoće.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2341 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

a to što kad se ulazi od Gasprom pumpe 2 auta se ne mogu mimoići je nešto sasvim ok
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2342 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Zatamnjena stakla »

To je problem stanara koji imaju auto :) Na to su trebali gledati prije kupovine stana.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2343 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

savršen smisao za ironiju
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2344 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Zatamnjena stakla »

:)
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#2345 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Seoskivaralica »

Bitno je da se uzmu parrrrre i gotovo.....
Kakav urbanizam i govna..
Očekujem i promjenu namjene zelenih površina na Alipašinom polju , pogledajte samo one livade izmedju zgrada.....
Kad ih vide ovi iz tibre i sda .....samo im u glavi učini DING DING
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#2346 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by macmoodan »

StupskaBitanga wrote:a to što kad se ulazi od Gasprom pumpe 2 auta se ne mogu mimoići je nešto sasvim ok
Ne mogu se mimoići samo sa kamionom, sa autima se bez problema mimoilazim na najužem dijelu, kod komšijine kapije :roll:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2347 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by iceman2010 »

macmoodan wrote:
StupskaBitanga wrote:a to što kad se ulazi od Gasprom pumpe 2 auta se ne mogu mimoići je nešto sasvim ok
Ne mogu se mimoići samo sa kamionom, sa autima se bez problema mimoilazim na najužem dijelu, kod komšijine kapije :roll:
Nije to najuzi dio. Najuzi je kod izlaslaska iz naselja prema pumpi. Ima izbacen onaj ivicnjak. Uvijek gledam da se ne nasadim na njega kada ide automobil iz drugog pravca. Obicno sacekam da prodje automobil pa se tek onda ukljucim. Treba napomenuti i da ima svakakvih vozaca, da lose procjenjuju udaljenost od kraja ceste pa bjeze prema sredini i guraju tebe prema ivicnjaku. Ona ulica se treba siriti, ali hoce li to biti i kada ko zna.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2348 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Sve su to vrli planeri iz Opstine Ilidza planirali i ucrtali. Sigurno im je to malo pa opet nizaju nebodere malo je sta ces
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2349 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

StupskaBitanga wrote:SDA načelnik i Tibra su sve vas koji ste tu kupili stan su vas zeznuli

Zašto? Niko mene nije zeznuo :) Nisu me ljudi za rukav vukli da tu kupim :? U ostalom, moja porodica i ja smo zadovoljni. Već ranije napisah jedini minus koji im dajem je parking iza 22, 23 h ostalo sve :thumbup:
Najslađi su mi ovi što ufate komentarisati a veze s tim naseljem, a kamoli stanovima, nemaju :D Daj samo da se hrakne ali ne samo na Tibru nego na sve što je napravljeno/se pravi/se planira graditi.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2350 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by supercali »

nije problem sto se gradi sto ce se graditi
problem je kako se izgradilo kako se gradi i kako ce se graditi
a ti sto si ga na neki nacin popusio s tom kupovinom pa sada sebe tjesis je druga prica
Post Reply