Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
cranberries
- Posts: 619
- Joined: 02/04/2010 15:19
- Location: Earth
#2326 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zenica, Drivusa
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2327 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Juce prolazim tim putem, i kontam, sto su ono rusili, onaj park? Zar petlja ne mota tu na kontra stranu? Tu je vec izgradjena traka? Zar ne bi trebalo da ruse one zgrade i pijacu?tec wrote:Supska petlja.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#2328 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja bih rekao da će na onoj lokaciji da postave bazu, eventualno parkirati mašine i sl.Qler wrote: Juce prolazim tim putem, i kontam, sto su ono rusili, onaj park? Zar petlja ne mota tu na kontra stranu? Tu je vec izgradjena traka? Zar ne bi trebalo da ruse one zgrade i pijacu?
Svakako na onoj strani ide novi nadvožnjak, pa može biti i da zbog toga pripremaju teren.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2329 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
A taman sredili onu površinu, stavili klupice, napravili stazicu...
Standardno pranje para...
Standardno pranje para...
- nineinchnails
- Posts: 1734
- Joined: 24/02/2009 12:09
#2330 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Fakat...cccNaslovnica wrote:A taman sredili onu površinu, stavili klupice, napravili stazicu...
Standardno pranje para...
- Comrad
- Posts: 4326
- Joined: 17/04/2007 12:40
- Location: C:\Program files
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2332 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=662 od clana Globetrotter_BiH
Vlakovo-Lepenica
Pošto sam prošli put salvu slika izazvao, a od silnog trolovanja mi se gadilo i slikati. Čak sam dobio i opomenu jer me je kolega bhg zbog vrijeđanja, a da je kakve države sad bi ti se fino advokat euroasfalta javio za klevetu.
"Smogao" sam snage slikati i moram priznati da se čak u osam naveče radi. Nevjerovatno koliki je napredak u proteklih mjesec dana.
ovo prva da probam







meni najdaža - naplatne kućice u šaminom gaju
[/QUOTE]
Vlakovo-Lepenica
Pošto sam prošli put salvu slika izazvao, a od silnog trolovanja mi se gadilo i slikati. Čak sam dobio i opomenu jer me je kolega bhg zbog vrijeđanja, a da je kakve države sad bi ti se fino advokat euroasfalta javio za klevetu.
"Smogao" sam snage slikati i moram priznati da se čak u osam naveče radi. Nevjerovatno koliki je napredak u proteklih mjesec dana.
ovo prva da probam







meni najdaža - naplatne kućice u šaminom gaju
[/QUOTE]-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2333 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
na jp autoceste su zbacili galeriju za juni (Suhodol Tarčin)











pripremili su izgleda i galeriju zvirovici kravice za juni ali nisu dobro linkali ili nesto











pripremili su izgleda i galeriju zvirovici kravice za juni ali nisu dobro linkali ili nesto
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#2334 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
odličan foto-esej!
hvala
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#2335 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
[/quote]tec wrote:Sa http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=662 od clana Globetrotter_BiH
Vlakovo-Lepenica
Pošto sam prošli put salvu slika izazvao, a od silnog trolovanja mi se gadilo i slikati. Čak sam dobio i opomenu jer me je kolega bhg zbog vrijeđanja, a da je kakve države sad bi ti se fino advokat euroasfalta javio za klevetu.
"Smogao" sam snage slikati i moram priznati da se čak u osam naveče radi. Nevjerovatno koliki je napredak u proteklih mjesec dana.
ovo prva da probam
meni najdaža - naplatne kućice u šaminom gaju
Srce mi je k`o Igman
Neko će razumjeti
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2336 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#2337 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nije ni pustena u promet a vec na saobracajnim znakovima presprejana cirilicashiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2338 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
to su ti oni iz herceg-bosne išarali 
Nego jel to taj put, ima li ikakvih slika?
Nego jel to taj put, ima li ikakvih slika?
- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2339 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počiteljashiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ili da neko ucrta

Last edited by M a č a k on 20/06/2013 07:56, edited 1 time in total.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2340 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kolika bijaše duga ova dionica ?shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#2341 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Koliko ima sada fbih a koliko manji entitet km izgradjenih???
- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2342 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
M a č a k wrote:ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počiteljashiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ili da neko ucrta
gdje tačno dođe ovaj most, jedan od najviših koji će biti izgrađen

-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2343 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
To nije most Studenčica nego je vijadukt Pavlovići koji je treći najviši most/vijadukt na toj dionici.M a č a k wrote: gdje tačno dođe ovaj most, jedan od najviših koji će biti izgrađen
Ovo je Most Studenčica i najviši stub je visok 80 m.
Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2344 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
aj nije bitno, slični sutec wrote:[
Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
možeš li ti na gornjoj topo karti ili goole ucrtati tu čitavu dionicu od Bijače do Počitelja
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2345 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
M a č a k wrote:ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počiteljashiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ili da neko ucrta

- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2346 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neki wrote:M a č a k wrote:ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počiteljashiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ili da neko ucrta
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2347 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ne kontam tu mapu, da li je to R-424? I da li je to neki autoput Vc, ili neka brza cesta?
- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2348 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
a šta misliš da pročitaš malo prethodne stranice


- M a č a k
- Posts: 64
- Joined: 19/06/2013 14:42
#2349 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)
zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2350 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Hrvati su otvorili autoput do petlje Vrgorac, a trenutno se gradi do petlje ploce i krak prema granici, ali tempo kojim to ide ne obecava skoro otvaranje. Izlaz za Makarsku je s ove strane najblizi u Ravci a od Ravce do Makarske imas jos 40ak km truckanja po jako losoj cesti preko Biokova. Takodje s nase strane od Capljine do Zvirovica bi se moralo ici 10ak km po lokalnoj cesti da bi se ukljucilo na autoput.M a č a k wrote:M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)
zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
Eventualno ko ide na sjeverni dio makarske rivijere, mogao bi ustediti vremena ovim pravcem izlaskom sa ap u Zagvozdu i kroz tunel koji bi se trebao otvoriti za par dana izlazi u Basko Polje
Tako da put preko Metkovica i Ploca za Makarsku rivijeru jos dugo nece imati alternativu, barem dok nasi ne izgrade autoput do Mostar-Jug (jer graditi samo dionicu do pocitelja nema smisla) ili dok Hrvati ne izgrade tunel Drvenik. A ni jedno ni drugo nisu u planu u bliskoj buducnosti.




