Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
cranberries
Posts: 619
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#2326 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by cranberries »



Zenica, Drivusa
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2327 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Qler »

tec wrote:Supska petlja.
by MaxellSa na http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=106
Image

Image

Image

Image

ekskluziva sa Stupa:)
Juce prolazim tim putem, i kontam, sto su ono rusili, onaj park? Zar petlja ne mota tu na kontra stranu? Tu je vec izgradjena traka? Zar ne bi trebalo da ruse one zgrade i pijacu?
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#2328 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DON_eARL »

Qler wrote: Juce prolazim tim putem, i kontam, sto su ono rusili, onaj park? Zar petlja ne mota tu na kontra stranu? Tu je vec izgradjena traka? Zar ne bi trebalo da ruse one zgrade i pijacu?
Ja bih rekao da će na onoj lokaciji da postave bazu, eventualno parkirati mašine i sl.

Svakako na onoj strani ide novi nadvožnjak, pa može biti i da zbog toga pripremaju teren.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#2329 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

A taman sredili onu površinu, stavili klupice, napravili stazicu...
Standardno pranje para...
User avatar
nineinchnails
Posts: 1734
Joined: 24/02/2009 12:09

#2330 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by nineinchnails »

Naslovnica wrote:A taman sredili onu površinu, stavili klupice, napravili stazicu...
Standardno pranje para...
Fakat...ccc
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2331 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Comrad »

.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2332 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=662 od clana Globetrotter_BiH
Vlakovo-Lepenica
Pošto sam prošli put salvu slika izazvao, a od silnog trolovanja mi se gadilo i slikati. Čak sam dobio i opomenu jer me je kolega bhg zbog vrijeđanja, a da je kakve države sad bi ti se fino advokat euroasfalta javio za klevetu.
"Smogao" sam snage slikati i moram priznati da se čak u osam naveče radi. Nevjerovatno koliki je napredak u proteklih mjesec dana.

ovo prva da probam
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

meni najdaža - naplatne kućice u šaminom gaju

Image[/QUOTE]
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#2333 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by baxul »

na jp autoceste su zbacili galeriju za juni (Suhodol Tarčin)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

pripremili su izgleda i galeriju zvirovici kravice za juni ali nisu dobro linkali ili nesto
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2334 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Hajvan »

:thumbup:

odličan foto-esej!

hvala
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2335 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by golfiista »

tec wrote:Sa http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=662 od clana Globetrotter_BiH
Vlakovo-Lepenica
Pošto sam prošli put salvu slika izazvao, a od silnog trolovanja mi se gadilo i slikati. Čak sam dobio i opomenu jer me je kolega bhg zbog vrijeđanja, a da je kakve države sad bi ti se fino advokat euroasfalta javio za klevetu.
"Smogao" sam snage slikati i moram priznati da se čak u osam naveče radi. Nevjerovatno koliki je napredak u proteklih mjesec dana.

ovo prva da probam
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

meni najdaža - naplatne kućice u šaminom gaju

Image
[/quote]

Srce mi je k`o Igman :bih:
Neko će razumjeti :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2336 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2337 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
nije ni pustena u promet a vec na saobracajnim znakovima presprejana cirilica :-) :(
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2338 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

to su ti oni iz herceg-bosne išarali :D

Nego jel to taj put, ima li ikakvih slika? :-D
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2339 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počitelja
ili da neko ucrta

Image
Last edited by M a č a k on 20/06/2013 07:56, edited 1 time in total.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2340 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by The BEN10 »

shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php
Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423
Kolika bijaše duga ova dionica ?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2341 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mO k3 »

Koliko ima sada fbih a koliko manji entitet km izgradjenih???
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2342 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

M a č a k wrote:
shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počitelja
ili da neko ucrta

Image

gdje tačno dođe ovaj most, jedan od najviših koji će biti izgrađen

Image
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2343 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

M a č a k wrote: gdje tačno dođe ovaj most, jedan od najviših koji će biti izgrađen

Image
To nije most Studenčica nego je vijadukt Pavlovići koji je treći najviši most/vijadukt na toj dionici.

Ovo je Most Studenčica i najviši stub je visok 80 m.
Image

Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2344 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

tec wrote:[
Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
aj nije bitno, slični su

možeš li ti na gornjoj topo karti ili goole ucrtati tu čitavu dionicu od Bijače do Počitelja
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2345 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

M a č a k wrote:
shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počitelja
ili da neko ucrta

Image
Image
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2346 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

neki wrote:
M a č a k wrote:
shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/pm4.php

Svečano otvaranje i puštanje u promet dionice
autoceste Bijača – Kravice
i regionalne ceste R-424 i R-423

Šta su uradili sa ovim R-424, kad ukucam u openstreetmap.org izbaci mi baš velik put pa mi nešto sumljivo?
ima li gdje prikazano lijepo na topografskoj karti ili google mapi ta dionica te dalje planirano do Počitelja
ili da neko ucrta

Image
Image
:thumbup: :bih:

ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2347 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

ne kontam tu mapu, da li je to R-424? I da li je to neki autoput Vc, ili neka brza cesta?
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2348 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

a šta misliš da pročitaš malo prethodne stranice

Image
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2349 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)

zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2350 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

M a č a k wrote:
M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)

zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
Hrvati su otvorili autoput do petlje Vrgorac, a trenutno se gradi do petlje ploce i krak prema granici, ali tempo kojim to ide ne obecava skoro otvaranje. Izlaz za Makarsku je s ove strane najblizi u Ravci a od Ravce do Makarske imas jos 40ak km truckanja po jako losoj cesti preko Biokova. Takodje s nase strane od Capljine do Zvirovica bi se moralo ici 10ak km po lokalnoj cesti da bi se ukljucilo na autoput.
Eventualno ko ide na sjeverni dio makarske rivijere, mogao bi ustediti vremena ovim pravcem izlaskom sa ap u Zagvozdu i kroz tunel koji bi se trebao otvoriti za par dana izlazi u Basko Polje
Tako da put preko Metkovica i Ploca za Makarsku rivijeru jos dugo nece imati alternativu, barem dok nasi ne izgrade autoput do Mostar-Jug (jer graditi samo dionicu do pocitelja nema smisla) ili dok Hrvati ne izgrade tunel Drvenik. A ni jedno ni drugo nisu u planu u bliskoj buducnosti.
Post Reply