Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#2326 Re: Ljetne gume

Post by Gray »

Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#2327 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Ma sta ces ih poderati? Pa nije 30 stepeni. Ide zahlađenje i snjeg moguć u višim predjelima.
meni su poderanije ljetne od zimskih, iste godine uzete, a svaki komplet je po 6 mjeseci na autu, dakle od početka novembra pa do kraja aprila.
Šta će im biti? Skratiću im vijek za 10% mozda. I to mi je draze nego da me iznenadi neka jutarnja poledica ili snijeg preko Ivana, Karaule, Komara
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2328 Re: Ljetne gume

Post by mali_milojica »

Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Kazu da od ponedjeljka krece fino zahladjenje. Ne igra ti nista 10-15 dana.
Bezveze rizikovati kaznu i sl.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2329 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

Još zna biti pohladno ujutru...da ne pričamo o većim nadmorskim visinama. Uredno ću sačakati 15. april i onda promjena.
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#2330 Re: Ljetne gume

Post by Gray »

mali_milojica wrote:
Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Kazu da od ponedjeljka krece fino zahladjenje. Ne igra ti nista 10-15 dana.
Bezveze rizikovati kaznu i sl.

To mi i žena kaže :D


Ništa onda, sačekat ću još malo :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2331 Re: Ljetne gume

Post by ado-šampion »

Ja svoje skinuh prosle sedmice, i prodjoh BiH, Hrvatsku, Sloveniju, Austriju i dio Njemacke. Lanci uredno u gepeku, sto bi reko ex-premijer po zakonu. :-)
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#2332 Re: Ljetne gume

Post by beco »

Ma hajte molim Vas, stavio ljetne prije 2 dana :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2333 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

ma ja ih uvijek mijenjam prvi vikend u aprilu, tako ću i ovaj put tj. naredni vikend, godinama tako i nisam se vala nijednom zajebao
samo lance u gepeku još taj period nosim i miran
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2334 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Nemam lance za 17ke :-) :lol: :lol:

Moze continental 225/45/R17 91V , maksuzija :lol: :D , cekat ce se 10tak dana da dodju , taman DOT najsvjeziji :izet: :)
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2335 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2336 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

hopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flege :D
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2337 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
hopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flege :D
Ja od stojadina lance stavio u kutiju, a kod mene 16-ke. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2338 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
hopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flege :D
Ja od stojadina lance stavio u kutiju, a kod mene 16-ke. :D
:thumbup: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2339 Re: Ljetne gume

Post by Throttle »

Kod mene isto lanci za 195/50 15ke koje su tada bile na autu a sad 16ke :lol:
Ionako ne vozim kad je niska temperatura, zimskih guma ni nemam a lance sam stavljao jednom na terencu samo jer sam morao nesto prebacit a snijeg do koljena, pa vise radi sigurnosti i spuštanja nizbrdo... uzbrdo svakako grabi bez lanaca bez problema...
Kad dođe do toga da trebaju lanci ja auto parkiram i zovem taksi :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#2340 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2341 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Ja do ove zime imao lance za 15 koje sam kupio za auto iz 2005 i ono kad je ljeto kuci lanci i sl
Prodao 2 auta ljeti lanci ostali i samo pred zimu stavljao u auto
Ove godine kupim odgovarajuce za sadasnje i to je to
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2342 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.
Gdje to ima za 17ke :shock: :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#2343 Re: Ljetne gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Ja jutros postavio ljetne... već nekoliko dana temperatura po danu oko 20 stepeni i ružno je za zimske gume... Do sada nisam nikad stavljao ovako rano ljetne gume, uvijek je bilo između 10. i 15. aprila ali ove temperature su stvarno smrt za zimske gume... lanci normalno još u gepeku ... ovo zahlađenje preko vikenda neće spustiti temperature mnogo a već od ponedeljka svi najavljuju ponovo sunce...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2344 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

amar1994 wrote:
Moze continental 225/45/R17 91V , maksuzija :lol: :D , cekat ce se 10tak dana da dodju , taman DOT najsvjeziji :izet: :)
Narucene :-D , javljam iskustva cim stavim :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#2345 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:
drugi profil wrote:Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.
Gdje to ima za 17ke :shock: :D
U Bingu, Peniju... sve velicine bile od 20-30 maraka- Kineska roba naravno. Ja kupio za 15" za 25
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2346 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove :roll:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#2347 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Leon16v wrote:Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove :roll:
Kume taj ti hapa ko lud hahahah, a to je isti vulkanizer ko ona prema skenderiji.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2348 Re: Ljetne gume

Post by Ned071 »

Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?


Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Nista im nece bit jos 15 dana. Nije plus 40
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2349 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove :roll:
KOje ti trebaju gume :? :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2350 Re: Ljetne gume

Post by mk ultra »

tamek i son
to su ti oni sa vrbanje
Post Reply