Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Gray
- Posts: 4037
- Joined: 14/06/2005 02:47
#2326 Re: Ljetne gume
Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2327 Re: Ljetne gume
Ma sta ces ih poderati? Pa nije 30 stepeni. Ide zahlađenje i snjeg moguć u višim predjelima.Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
meni su poderanije ljetne od zimskih, iste godine uzete, a svaki komplet je po 6 mjeseci na autu, dakle od početka novembra pa do kraja aprila.
Šta će im biti? Skratiću im vijek za 10% mozda. I to mi je draze nego da me iznenadi neka jutarnja poledica ili snijeg preko Ivana, Karaule, Komara
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2328 Re: Ljetne gume
Kazu da od ponedjeljka krece fino zahladjenje. Ne igra ti nista 10-15 dana.Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Bezveze rizikovati kaznu i sl.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2329 Re: Ljetne gume
Još zna biti pohladno ujutru...da ne pričamo o većim nadmorskim visinama. Uredno ću sačakati 15. april i onda promjena.
-
Gray
- Posts: 4037
- Joined: 14/06/2005 02:47
#2330 Re: Ljetne gume
mali_milojica wrote:Kazu da od ponedjeljka krece fino zahladjenje. Ne igra ti nista 10-15 dana.Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
Bezveze rizikovati kaznu i sl.
To mi i žena kaže
Ništa onda, sačekat ću još malo
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2331 Re: Ljetne gume
Ja svoje skinuh prosle sedmice, i prodjoh BiH, Hrvatsku, Sloveniju, Austriju i dio Njemacke. Lanci uredno u gepeku, sto bi reko ex-premijer po zakonu. 
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#2332 Re: Ljetne gume
Ma hajte molim Vas, stavio ljetne prije 2 dana 
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2333 Re: Ljetne gume
ma ja ih uvijek mijenjam prvi vikend u aprilu, tako ću i ovaj put tj. naredni vikend, godinama tako i nisam se vala nijednom zajebao
samo lance u gepeku još taj period nosim i miran
samo lance u gepeku još taj period nosim i miran
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2334 Re: Ljetne gume
Nemam lance za 17ke
Moze continental 225/45/R17 91V , maksuzija
, cekat ce se 10tak dana da dodju , taman DOT najsvjeziji

Moze continental 225/45/R17 91V , maksuzija
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2335 Re: Ljetne gume
ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2336 Re: Ljetne gume
najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flegehopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2337 Re: Ljetne gume
Ja od stojadina lance stavio u kutiju, a kod mene 16-ke.amar1994 wrote:najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flegehopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2338 Re: Ljetne gume
konektovan wrote:Ja od stojadina lance stavio u kutiju, a kod mene 16-ke.amar1994 wrote:najbolje da zalijepim sta preko , da se ne vidi za koje su flegehopi wrote:ma eto oni ko gledaju te lance, jašta, ne znaju 2 broja pročitati
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2339 Re: Ljetne gume
Kod mene isto lanci za 195/50 15ke koje su tada bile na autu a sad 16ke
Ionako ne vozim kad je niska temperatura, zimskih guma ni nemam a lance sam stavljao jednom na terencu samo jer sam morao nesto prebacit a snijeg do koljena, pa vise radi sigurnosti i spuštanja nizbrdo... uzbrdo svakako grabi bez lanaca bez problema...
Kad dođe do toga da trebaju lanci ja auto parkiram i zovem taksi
Ionako ne vozim kad je niska temperatura, zimskih guma ni nemam a lance sam stavljao jednom na terencu samo jer sam morao nesto prebacit a snijeg do koljena, pa vise radi sigurnosti i spuštanja nizbrdo... uzbrdo svakako grabi bez lanaca bez problema...
Kad dođe do toga da trebaju lanci ja auto parkiram i zovem taksi
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2340 Re: Ljetne gume
Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2341 Re: Ljetne gume
Ja do ove zime imao lance za 15 koje sam kupio za auto iz 2005 i ono kad je ljeto kuci lanci i sl
Prodao 2 auta ljeti lanci ostali i samo pred zimu stavljao u auto
Ove godine kupim odgovarajuce za sadasnje i to je to
Prodao 2 auta ljeti lanci ostali i samo pred zimu stavljao u auto
Ove godine kupim odgovarajuce za sadasnje i to je to
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2342 Re: Ljetne gume
Gdje to ima za 17kedrugi profil wrote:Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#2343 Re: Ljetne gume
Ja jutros postavio ljetne... već nekoliko dana temperatura po danu oko 20 stepeni i ružno je za zimske gume... Do sada nisam nikad stavljao ovako rano ljetne gume, uvijek je bilo između 10. i 15. aprila ali ove temperature su stvarno smrt za zimske gume... lanci normalno još u gepeku ... ovo zahlađenje preko vikenda neće spustiti temperature mnogo a već od ponedeljka svi najavljuju ponovo sunce...Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2344 Re: Ljetne gume
Naruceneamar1994 wrote:
Moze continental 225/45/R17 91V , maksuzija![]()
, cekat ce se 10tak dana da dodju , taman DOT najsvjeziji
![]()
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2345 Re: Ljetne gume
U Bingu, Peniju... sve velicine bile od 20-30 maraka- Kineska roba naravno. Ja kupio za 15" za 25amar1994 wrote:Gdje to ima za 17kedrugi profil wrote:Ma lanci 25-30 maraka, kakvi god da su mogu jednom posluzit. Isplati se kupit nek se nadju. Ono kad je 2000. zapadalo 2 metra u par dana, dodjes na posao regularno, izadjes metar snijega i tu negdje ti i auto. Daleko radio i da nije bilo lanaca u gepeku pjehe bi iz Vogošće na Otoku.![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#2346 Re: Ljetne gume
Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2347 Re: Ljetne gume
Kume taj ti hapa ko lud hahahah, a to je isti vulkanizer ko ona prema skenderiji.Leon16v wrote:Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2348 Re: Ljetne gume
Nista im nece bit jos 15 dana. Nije plus 40Gray wrote:Šta mislite o stavljanju ljetnih guma već sada?
Meni se ne deru zimske gume na ovim višim teperaturama, a opet prognoze kažu da će biti hladnije vrijeme.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2349 Re: Ljetne gume
KOje ti trebaju gumeLeon16v wrote:Zna li neko slucajno kako se zove ona radnja na u Hrasnom, gore na Tranzitu, kod trolejbuske stanice prema gradu, ima izbacena reklama BF Goodrich, Michelin ?
Jednom sam davno bio na njihovom web sajtu, sad se ne mogu sjetit kako se zove
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2350 Re: Ljetne gume
tamek i son
to su ti oni sa vrbanje
to su ti oni sa vrbanje
