Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2326 Re: Dolazi zima - zimske gume
nju ? wtf ? 
- Danguba
- Posts: 15923
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#2327 Re: Dolazi zima - zimske gume
skafiskafsnjak wrote:nju ? wtf ?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2328 Re: Dolazi zima - zimske gume
O kakvim mi gumama pricamO ?

- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2329 Re: Dolazi zima - zimske gume
U toj situaciji kako si opisao, ja bih ti predlozio dvije kvalitetne gume naprijed. Na proljece za ostatak uzmi dvije ljetne pa ih zamjeni. Sljedecu zimo opet dvije zimske da kompletiras, pa onda opet dvije ljetne i za godinu i po imaces oba nova kompleta, a manje ce boljeti.SONY_91 wrote:Ma nisam ni planirao Tigar stavljati, ja sam mislio da je malo jeftinija kvalitetnija guma. Kažem trenutno nemam 250 za komad, nisam znao da je tolka cijena kvalitetne gume ovih dimenzija, ali kad se bude moralo morati će se.Warashii wrote:Sportsko je zbog kW? Ili?skafiskafsnjak wrote:Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed![]()
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
A GTC je inače sportski kupe, tako i u saobraćajnoj piše, sportski kupe
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2330 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa to sam mu i ja rekao ... nek dadne oko 360-400 KM za dobre dvije prednje i poslije zime uradi kao sto si i ti rekao 
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#2331 Re: Dolazi zima - zimske gume
aBd da potrošim ove sada, sljedeći put PROTEKT, jer imam ljetne... a da nemam, sve 4 all-season i vozi.uskrsno_respo wrote:ljudi ba sta ga furate najjeftinije ce proci sa tigar gumama
zasto tigar? zato sto ce kao sto sam rece 90% vremena vrtiti po gradu znaci 90% tog vremena ce ulice biti bez snijega a sve vecinom ce biti ravnina pretpostavljam
razliku od 40 maraka nek potrosi na brisace zamjenu kocnica permanta ili slicno
ne bih gubio svoje vrijeme raspravljajući se, ali žao mi ljudi koji na forumima i sponzoriranim stranicama čitaju glupost o nekim vrhunskim gumama, i troše 800-1000 KM, a na kraju se voze max. 5 mjeseci kao što piše gore...
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#2332 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vidi... Ako ti je relacija Ilidza - Skenderija bez pokusaja da skrene 100 m lijevo ili desno od pruge - uzmi gume kakve hoces. Samo polako vozi od semafora do semafora i drzace te i slik guma za podlogu.
Ako ides na Vratnik ili nedaj Boze odes nekad i do Igmana ili Bjelasnice uzmi malo bolju gumu. Klima i konfiguracija terena u/oko Sarajevo nije nimalo bezazlena da lose gume ne dovedu tvoju i bezbjednost drugih u pitanje.
Ako ides na Vratnik ili nedaj Boze odes nekad i do Igmana ili Bjelasnice uzmi malo bolju gumu. Klima i konfiguracija terena u/oko Sarajevo nije nimalo bezazlena da lose gume ne dovedu tvoju i bezbjednost drugih u pitanje.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2333 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma joook..sta ti je ... dosta mu TIgar... grr grrr jel to onaj Bengalski 
-
amir79
- Posts: 316
- Joined: 01/07/2008 19:00
#2334 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam vozio 4 sezone na protekt gumama i nisam imao nikakvih problema. Po suhom su malo "valjale", po snijegu dobre, te sam znao granice i postovao slijedeća pravila:
- montirao sam ih bas kad padne temperatura
- skidao ih u proljece cim otopli
- nisam prelazio brzinu veću od 110km/h
- imao uvijek lance u gepeku (ali to imam i sa normalnim gumama)
To je dobra kokuzna varijanta, ali bez divljanja. I da naglasim da sam ih vozio na fordu mondeo, koji nije bas lagano vozilo pogotova na pogonskim kotacima, jer je imao stari teški dizel motor. Kako se protekt guma ponasa na vozilima manje tezine i zadnjim pogonom ne znam!
- montirao sam ih bas kad padne temperatura
- skidao ih u proljece cim otopli
- nisam prelazio brzinu veću od 110km/h
- imao uvijek lance u gepeku (ali to imam i sa normalnim gumama)
To je dobra kokuzna varijanta, ali bez divljanja. I da naglasim da sam ih vozio na fordu mondeo, koji nije bas lagano vozilo pogotova na pogonskim kotacima, jer je imao stari teški dizel motor. Kako se protekt guma ponasa na vozilima manje tezine i zadnjim pogonom ne znam!
-
mrmacc
- Posts: 33
- Joined: 16/04/2007 16:15
#2335 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zna li neko koliko kosta zamjena 4 gume sa balansiranjem, ima li neko preporuku gdje je najbolje da to uradim?
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#2336 Re: Dolazi zima - zimske gume
4 montaze + 4 balansa su ti 30-32 KM.mrmacc wrote:Zna li neko koliko kosta zamjena 4 gume sa balansiranjem, ima li neko preporuku gdje je najbolje da to uradim?
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#2337 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ferhatovic Blazuj, ako ti nije daleko .. Celicne felge 28 KM, aluminijske 36 KM .. bar meni je tako bilo ..mrmacc wrote:Zna li neko koliko kosta zamjena 4 gume sa balansiranjem, ima li neko preporuku gdje je najbolje da to uradim?
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#2338 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na Stupu 25 KM svaki vulkanizer. Lukavica/Dobrinja, 22-24 KM(vulkanizeri na ulazu u RS kod Mandić pumpe).goran16v wrote:4 montaze + 4 balansa su ti 30-32 KM.mrmacc wrote:Zna li neko koliko kosta zamjena 4 gume sa balansiranjem, ima li neko preporuku gdje je najbolje da to uradim?
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2339 Re: Dolazi zima - zimske gume
U Savi 24 marke.mrmacc wrote:Zna li neko koliko kosta zamjena 4 gume sa balansiranjem, ima li neko preporuku gdje je najbolje da to uradim?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2340 Re: Dolazi zima - zimske gume
Reklamira se Triab (Bunjo - Škoda) 19.90KM zamjena sve četiri gume...
-
XTech
- Posts: 73
- Joined: 01/12/2012 23:37
#2341 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobar dio ovih sto prodaju gume imaju ujedno montazu i balansiranje besplatno. Inace od 24-32 KM, recimo I. Sarajevo, prije Mandic pumpe sa lijeve strane kada se ide od Dobrinje, 6 KM montaza i balansiranje po gumi.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#2342 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel to 6 KM bez obzira na velicinu felghe i vrstu, ono, alu ili celicne?
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#2343 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaju li neke da su cjenovno u rangu save eskimo s3, a da su kvalitetnije od iste?
Ne vozim zimi često, pa ne bih bezveze da se istresam na neke "markirane" gume.
Ne vozim zimi često, pa ne bih bezveze da se istresam na neke "markirane" gume.
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#2344 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cijena ti otprilike odrazava kvalitet tako da ces tesko naci da isto kosta, a da je kvalittenije od Save, mozda eventualno BF Goodrich koji je nesto malo skuplji, a cuo sam da je razlika u kvaliteti u odnosu na Savu veca nego razlika u cijeni.agent_zero wrote:Imaju li neke da su cjenovno u rangu save eskimo s3, a da su kvalitetnije od iste?
Ne vozim zimi često, pa ne bih bezveze da se istresam na neke "markirane" gume.
-
sencci
- Posts: 113
- Joined: 27/10/2006 15:05
- Location: Sarajevo
#2345 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam uzeo Vredestein snowtrac 3 (prodaju se u Savi na Stupu). Na ADAC testu su u top 10 za ovu godinu http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... fault.aspx Zavisi koja ti velicina treba, ali u prosjeku su 10-15KM skuplje od S3. Inace, i meni je prvi put da sa Save prelazim na te gume, ali sam se slicno interesovao i cuo sve pohvale za tu gumu. Jos nesto, na njoj je utisnuto made in Nederland kako godagent_zero wrote:Imaju li neke da su cjenovno u rangu save eskimo s3, a da su kvalitetnije od iste?
Ne vozim zimi često, pa ne bih bezveze da se istresam na neke "markirane" gume.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#2346 Re: Dolazi zima - zimske gume
@goran 16v
Hvala za savjet, samo nisam te nigdje vidio u ponudi.
@sencci
Misliš ona prodavnica save na stupu kad se ide s ilidže prema gradu, iza pumpe?
Hvala za savjet, samo nisam te nigdje vidio u ponudi.
@sencci
Misliš ona prodavnica save na stupu kad se ide s ilidže prema gradu, iza pumpe?
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#2347 Re: Dolazi zima - zimske gume
Probaj u Gumimarket MD, 061 131 270.agent_zero wrote:@goran 16v
Hvala za savjet, samo nisam te nigdje vidio u ponudi.
@sencci
Misliš ona prodavnica save na stupu kad se ide s ilidže prema gradu, iza pumpe?
Prodavnica na Stupu (prekoputa TAT-a) u zelenoj kuci iza Petrol Line pumpe kad ides iz Ilizde prema gradu je upravo ovaj Gumimarket MD gdje mozes naci Goodricha.
Sava na Stupu je kad od Stupske petlje krenes prema Rajlovcu i skrenes u prvu ulicu lijevo pored one novije zgrade i skladista EP i nakon jedno 50m sa lijeve strane. To je inace jednosmjerna u koju mozes doci jedino s ledja, ali kako rade petlji sad mozes direktno kako sam opisao.
-
MarleyXx
- Posts: 6
- Joined: 20/11/2013 16:10
#2348 Re: Dolazi zima - zimske gume
Montaza, demontaza i balanisaranje 32 KM - Auto centar RIVER na tranzitu, glavna raskrsnica za Vraca 
-
dinozzoM6
- Posts: 320
- Joined: 28/12/2011 16:00
#2349 Re: Dolazi zima - zimske gume
Malo mog iskustva sa zimnjacima:
Samo riječi hvale za Fuldine zimske gume s kojima sam oduševljen
Fulda Kristall Supremo 215/50 R17 (iako sam dobio informaciju da se ovaj model više ne proizvodi)
i
Fulda Kristall HP 195/55 R16
Po snijegu su nevjerojatne, i ispod 10°C i na suhom i na mokrom zadovoljavajuće
Samo riječi hvale za Fuldine zimske gume s kojima sam oduševljen
Fulda Kristall Supremo 215/50 R17 (iako sam dobio informaciju da se ovaj model više ne proizvodi)
i
Fulda Kristall HP 195/55 R16
Po snijegu su nevjerojatne, i ispod 10°C i na suhom i na mokrom zadovoljavajuće
-
jakisa17
- Posts: 3
- Joined: 23/11/2013 12:22
#2350 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zanima me gdje u blizini granice s RH (iz Slavonije sam), npr. na Arizoni, Brčkom ili okolici mogu povoljno kupiti zimske gume 195/65/15 sa čeličnim felgama za C4 Pisasso 1,6 hdi i koja im je cijena?
