Ne bi ja rekao da se oni zbog toga plaho sikiraju. A sto se tice priznanja njih je priznao onaj ko je njima bio bitan da ih prizna, onako nogometnim zargonom receno vec u prvom sesiru. A na priznanje Rusije i Kine nisu vjerovatno racunali vec od samog starta. U konacnici da bi Srbija usla u EU morace priznati Kosovo kao drzavu. A kad prizna Srbija zasto bi se nakon toga Rusija, Indija ili Kina neckale? Mislim da je nepotrebno spominjati da ce u tom slucaju doci do priznanja i od strane BiH.Highlander wrote:Jako im je bitna BiH.Hodidid wrote:Jes vala Kosovo samo ceka da ga Bosna i Hercegovina prizna pa da odahne i kaze drzava smo.
Od Kine, Rusije i sličnih priznanje neće nikada dobiti, ali BiH JESTE BITNA, jer im je kretanje sa dokumentima ove fantomske drževe onemogućeno kroz BiH - sve dok ne dođe do priznanja.
Bitna im je BiH (aktuelnoj Prištini i nj mentorima), jako bitna.
Naravno Srbija moze odbiti da prizna Kosovo kao drzavu ali onda ostaje van EU. Priznanje ce biti jedan od preduvjeta za pristup uniji. EU moze bez Srbije a Srbija bogami ne moze bez EU. Forumska naklapanja o skoroj propasti USA i EU i ekonomskom krahu istih su pubertetske mastarije.
E sad sto se tice toga mogu li Kosovari ili ne kroz BiH sa svojim dokumentima je manje bitno. Ako ne mogu kroz BiH zasad, mogu onda kroz CG i Hrvatsku. Dodje im ga na isto. Osim toga u Hrvatskoj su bolje autoceste. Doci ce brze na odrediste.
