Finale: Francuska - Hrvatska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko osvaja?

Poll ended at 16/07/2018 00:27

Francuska
131
53%
Hrvatska
114
47%
 
Total votes: 245

User avatar
pici
Posts: 43846
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2326 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by pici »

"kome smeta, kome smeta hrvatcka je prvak svijeta" ori se trgom bana jelaČiĆa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2328 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by It_is_a_Leclerc »

Milion ljudi će dočekati svjetske prvake u Parizu.

To je doček koji ću gledati.

A poraženima u finalu uvijek preostaje da broje mrtve na pariškim ulicama i vesele se tome. LOL.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#2329 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by dječak sa šibicama »

Trg Bana Jelacica krcat, krcate i sporedne ulice, ima vise ljudi nego na legendarnom koncertu Prljavaca od prije skoro 30 godina.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2330 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Mis mekinjas »

Jel’ vam to Prosinecki vec kriv za sve buduce neuspjehe.

:zoka:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2331 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Hajvan »

dječak sa šibicama wrote:

gospoda


dosta i tebe.
Sergio Šotrić / 09.07.18

Sjetih se ovih dana:
ispred bašte jednog mostarskog ugostiteljskog objekta, 4. jula 1998. godine, ubijeni su: Emina Ćatić i Husein Đelilović – otac drugarice moje supruge, moje drugarice – pjevali smo zajedno u ansamblu „Mostarske Kiše“. Husein Đelilović je bio punac bivšeg gradonačelnika Mostara – Safeta Oručevića. Te večeri, Emina Ćatić i Husein Đelilović, mirno su sjedili u bašti ugostiteljskog objekta, kada su iz zapadnog dijela Mostara počeli neselektivno pucati iz vatrenog oružja – nakon fudbalske utakmice između reprezentacija Hrvatske i Turske. Ubice nikada nisu pronađene – istraga je 20 godina u toku. Safet Oručević tada nije dozvolio, da ovaj tragični događaj – koji je direktno pogodio njegovu porodicu – bude povod većih sigurnosnih problema, nije dozvolio da ova ubistva zapale mostarsko bure baruta – smirio je situaciju, samo dan nakon ubistva njegovog punca, održao je govor, kojim je tada otvorio ponovo obnovljeni mostarski aerodrom, u prisustvu predstavnika međunarodne zajednice.

Dva nevina ljudska života 1998. u Mostaru, zbog šutanja lopte?
Dva svemira – dva univerzuma – su tada ubijena zbog nečijeg (pre)napuhanog baluna!

Puca se i ovih dana iz vatrenih oružja u Mostaru – tokom Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji, bez izuzetka – nakon svake utakmice nogometne reprezentacije susjedne države Hrvatske.
Puca se neselektivno…
Ko puca – čime puca?
Zna se!
Pretpostavljam, da bi mostarska policija na ovo pitanje odgovorila svima nama poznatom floskulom: „istraga je u tijeku“.

Poslah i juče, kao i često ovih dana poruku rodbini:
„Jesu li pucali u Mostaru?“
„Auuuu jašta su…
Čim je završila utakmica, a onda opet u ponoć. Pucanje iz pušaka i pištolja uz vatromet“.
„Kreteni primitivni – svugdje u svijetu bi policija odmah pohapsila počinioce teškog krivičnog djela – pucanje iz vatrenog oružja“ pomislih…
„Čuvajte se“ – kažem u nadi, da ovaj put neće pasti mrtva glava zbog baluna u glavama mazluma.

Za mene će ovih dana fudbal – koji odavno više nije balun, koji odavno više nije igra lopte, nego čista industrija za maksimiranje profita, postati još nevažniji nego što je to ranije bio, a moja domovina – država Bosna i Hercegovina i država Njemačka (koja mi omogućava da mirno živim i da se nesmetano bavim business-om) za mene će postati još važnije nego ikada.

Nogometaši Republike Hrvatske i fudbaleri Republike Francuske lijepo igraju lopte, ali ja u nedelju 15.07.18. svjesno neću gledati utakmicu francuskih i hrvatskih milionera na zelenom terenu. Tih 90 ili 120 minuta mog života, posvetit ću mom odanom prijatelju – psu, njemačkom ovčaru (porijeklom iz okoline Sarajeva) Valteru, sa kojim sam zadnjih dana, iz nedostatka slobodnog vremena, rijetko bio u šetnji. Tom prilikom ću uputiti iskrene želje svim psima: „dragi psi, želim vam puno sreće i uspjeha, da se ostvare sve vaše želje u vašim psećim životnim utakmicama – ja navijam za vas!“.
User avatar
Sara03
Posts: 3298
Joined: 22/02/2017 03:17

#2332 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Sara03 »

It_is_a_Leclerc wrote: Pariz sinoć.

Image
Pariz sinoć. :lol:

The view from the Arc de Triomphe looking along the Champs Elysees, in Paris in the early hours of Monday July 13 1998. Crowds gathered to celebrate the 3-0 victory of the French soccer team over Brazil in the final of the World Cup soccer championship played Sunday, July 12 1998 at the Stade de France, north of Paris. — GAEL CORNIER/AP/SIPA
User avatar
Riddle
Posts: 8216
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#2333 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Riddle »

Toliko nasih forumasa je prodalo naloge, ja drugog objasnjenja nemam. :lol:
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#2334 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by TheHound »

kiligonzales wrote:
TheHound wrote:

Je*iga, ima i nas koji fudbal volimo gledati zbog igraca koji znaju igrati fudbal i koji su rodjeni s talentom za isti a ne zbog mesara bez trunke talenta, kojima je glavna karakteristika da mogu nekog stici i polomit/izgurat/udarit. Ako mene pitas to ne zelim gledati, hocu da gledam ljude kako driblaju, prebacuju preko glave, sutaju makazicama bez da im neki mesar lomi nogu pa da pauziraju pola sezone. Svakom ono sto voli, meni se svidja ovo gdje fudbal ide u smislu zastite igraca koji su najvece zvijezde i najbolji fudbaleri pa makar igraci-mesari postali neupotrebljivi i niko ih vise ne bude zelio u ekipi.
Svako ima svoje heroje. Zapamtio Van Bastena,Maradonu, Savicevica, Romarija, Bebeta, Bađa, Birhofa, Batistute, Ronalda, Zizua, Redonda, Figa, Berkampa, Sedorfa, Davidsa, Nedveda, Maldinija, Gatuza more tih igrača koji su bili igrači s mudima i karakterom, prepoznatljivi po necemu svome, cije ekipe nisu pepale loptu do besvjesti i igrali tika-taku, a bili su vrhunski, plus pored toga obiljezili te svoje ere svojim igrama i tu je bilo i pored toga puno bezobrazluka onog sportskog, pa i nesportskog sto ovu igru krasi.

Maradona je bio gazen, pa se vracao i to kako. Kakva harizma i duh. Mesi nikad nece biti on. Ronaldo debeli isto tako, najbolji napadac vjerovatno ikada. CR nikada nece biti kao on. Zizu nevidjeni prgavac, ali i elegancija na terenu. Kakav doktor igre i vizionar. Gazili ga i gazio druge i pored svega kakav kraj karijere. Tesko je takve igrace nevoljeti. Xavi i Iniesta jesu igracine, ali pored ovih mi izgledaju sterilno iako su osvojili sve. Vise mi duse ima u onom Toresu ili u onome Vilji, zabije 8 golova u sezoni osvoji sve. Dzaba, to su male stvari, a neprocjenjive.

Nikad fudbal nije bio gori za gledanje, otkad je Dinho otisao, ne znam ciji bi fudbal po ljepoti igre izdvojio.
Kao sto i sam mozes vidjeti nisi izdvojio te mesare koje prizivas u fudbalu. Izdvojio si Maradonu, Ronalda, Zidane-a, Torresa, Villu, spomenuo Batistutu, Figa, Berkampa, ma sve sami mesar do mesara nema sta. Ne vidim tu negdje da si opisao ljepotu Gatussove igre (njega si vjerovatno spomenuo samo da ti lista ne bude kompletno bez mesara), ne vidim Canavara, ne mogu se sjetiti vise tih mesara (eto koliko su bitni) a nagledao sam ih se. Ne pamtim nijednog, ne pamtim njihovu igru, stil, nista.

Pamtim samo Ronaldinha, Romaria, Batistutu, Ronalda, Rivalda, Zizua, Figa, Berkampa odnosno ljude s talentom za fudbal i zbog kojih se gledao fudbal.

Danasnja djeca ce pamtiti Mbapea, Coutihna, Messia, Ronalda, pa i Neymara, Hazarda i pljuvat ce neke nove klince koji tek budu dolazili kad ta danasnja djeca budu imali 30 godina. Tako to uvijek ide, uvijek je 'ono prije' bilo bolje. A kad uzmem da pogledam neku od tih starih utakmica ne vidim nista bolji fudbal od ovog danas, tehnicki i takticki pogotovo. Samo je fazon sto sad imam milijardu informacija o svakom igracu, gdje je jeo, pio, kakve story-e stavlja na instagram itd itd a tad to nisam imao pa sam jedva cekao utakmicu i zao mi bilo kad zavrsi jer nije bilo toliko masivno i svedostupno kao sad.

A sto se tice samog fudbala, kvaliteta, tehnike, taktike, ovaj danasni je bolji i bice sve bolji samo sto ce u nama ostajati nostalgija za tim nekim 'boljim' (malo sutra) vremenima i nekim igracima kojima smo se divili kao djeca a sad smo odrasli pa se vise ne divimo nikome jer nismo u tom fazonu.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7538
Joined: 22/01/2008 18:17

#2335 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Lincoln-Burrows »

Avion na pleso slijeće oko 15 sati a vatrene će u otvorenim autobusima voziti dvije vozačice u hrvatskim dresovima.

Image
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#2336 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Baltazar_khan »

Sara03 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Pariz sinoć.

Image
Pariz sinoć. :lol:

The view from the Arc de Triomphe looking along the Champs Elysees, in Paris in the early hours of Monday July 13 1998. Crowds gathered to celebrate the 3-0 victory of the French soccer team over Brazil in the final of the World Cup soccer championship played Sunday, July 12 1998 at the Stade de France, north of Paris. — GAEL CORNIER/AP/SIPA
bježi leklerče, bacila te sara po ćevape i jogurt gratis :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#2337 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by dječak sa šibicama »

Lincoln-Burrows wrote:Avion na pleso slijeće oko 15 sati a vatrene će u otvorenim autobusima voziti dvije vozačice u hrvatskim dresovima.

Image
dobra vozacica.
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2338 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by palermo »

Čestitke hrvatskoj reprezentaciji i svima onima koji navijaju za njih.

I da hoće i ovaj doček završiti, da više sa pričom završe i ovi hrvatski i prohrvatski navijači. Ne znam jesu li bogu dojadili, ali meni sigurno jesu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67775
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2339 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by _BataZiv_0809 »

Sara03 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Pariz sinoć.

Image
Pariz sinoć. :lol:

The view from the Arc de Triomphe looking along the Champs Elysees, in Paris in the early hours of Monday July 13 1998. Crowds gathered to celebrate the 3-0 victory of the French soccer team over Brazil in the final of the World Cup soccer championship played Sunday, July 12 1998 at the Stade de France, north of Paris. — GAEL CORNIER/AP/SIPA
:lol: :lol: :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2340 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by It_is_a_Leclerc »

Sara03 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Pariz sinoć.

Image
Pariz sinoć. :lol:

The view from the Arc de Triomphe looking along the Champs Elysees, in Paris in the early hours of Monday July 13 1998. Crowds gathered to celebrate the 3-0 victory of the French soccer team over Brazil in the final of the World Cup soccer championship played Sunday, July 12 1998 at the Stade de France, north of Paris. — GAEL CORNIER/AP/SIPA
Primite moje duboke isprike. Gledao sam cijeli dan slike veličanstvene proslave, pa sam pogriješio. Evo da se ispravim...

Pariz sinoć.


Image

Neka pati, pati, pati koga smeta
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2341 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by uglavnomja »

:lol: :lol: :lol: ''jao leklerce :D

ne patim, ne smeta mi

neka francuza, neka slave, mozemo o golovima, o sudiji ovom onom ... cinjenica je da su hrvati jednostavno pali ... psiholoski
vjerovatno ih pojeo trenutak, a i sudija pomalo
francuzi hladno, rutinski i po obicaju :oops:



a opet, za hrvate drugo mjesto na planeti, hejjja drugi!!!
zemljica od 4 miliona ljudi samo jedan stepenik ispod vrha
citava hrvatska slavi, ali eto ti o nekom jadu i patnji :lol: :lol: :lol:


crni leklerce, utrefio si nick :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2342 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by channel10 »

palermo wrote:Čestitke hrvatskoj reprezentaciji i svima onima koji navijaju za njih.

I da hoće i ovaj doček završiti, da više sa pričom završe i ovi hrvatski i prohrvatski navijači. Ne znam jesu li bogu dojadili, ali meni sigurno jesu.
Sto si licemjeran? Pa i ti spadas u njih,a tako govoris.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2343 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by manijak1 »

EDIT: TEMA!
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2344 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Rampage »

Šampion :thumbup:

Image
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2345 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by manijak1 »

Sumnjiv mi malo :D
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2346 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by palermo »

channel10 wrote:
palermo wrote:Čestitke hrvatskoj reprezentaciji i svima onima koji navijaju za njih.

I da hoće i ovaj doček završiti, da više sa pričom završe i ovi hrvatski i prohrvatski navijači. Ne znam jesu li bogu dojadili, ali meni sigurno jesu.
Sto si licemjeran? Pa i ti spadas u njih,a tako govoris.
Ne spadam, da ponekad pročitaš ono što ljudi pišu možda bi to i znao.

Al da ti ne bi bilo nejasnoća, ne vidim nikakv grijeh u navijanju za reprezentaciju Hrvatske. Zašto ja ne navijam sam objasnio u postovima koje ti ne čitaš.

I by the way, nisam ja tema, nego finale Hrvatska-Francuska
User avatar
Logovan
Posts: 94935
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2347 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Logovan »

dječak sa šibicama wrote:

gospoda
Jebo majku bolesnih ljudi. :roll: :roll:
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#2348 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by kudrilo »

Vidim o sudjenju. Prvi gol neregularan jer nije bilo faula.
Penal je bio, pa frajer ima trzaj rukom prema lopti. To namjera ili ne, nije on razmišljao u glavi "e sad cu je rukom, pa gdje puklo...", ali nije sklonio ruku, vec refleksno, nesvjesno odbranio :D ali je ruka isla prema lopti.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#2349 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by mrgreen »

porede se slike slavlja u gradu sa 2.2 miliona ljudi i gradu sa 790 hiljada ljudi. kakav ocaj :lol:

ja cu da uzivam u prenosima sa oba doceka :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94935
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2350 Re: Finale: Francuska - Hrvatska

Post by Logovan »

mrgreen wrote:porede se slike slavlja u gradu sa 2.2 miliona ljudi i gradu sa 790 hiljada ljudi. kakav ocaj :lol:

ja cu da uzivam u prenosima sa oba doceka :thumbup:
Ja ću da uživam u snimci sa dočeka naše reprezentacije. :bih: :mrgreen:
Locked