Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2326 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Lakše biti mizantrop, svegami :mrgreen:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2327 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2328 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Banksy »

cLo wrote:
Banksy wrote:
cLo wrote:
Bloo, nisam ni ja neki covjekoljubac, ali ako sam vec prisiljena razumjeti nekoga ili izabrati stranu, kada su u pitanju relacije ove prirode, onda su to uvijek zene.
Ne razumijem tu logiku... Ko su 'strane', zašto bi uopće morali birati stranu, i po kojim kriterijima biramo stranu? Po rodnim?
Ovo je namjerna misinterpretacija, ok, kapiram kolosijek po kojem zelis da hodimo, meni to nije usput :p
Nema kolosijeka, to pitanje se samo nameće nakon tvog posta iznad :kiss:

Nemam kad, a i lijeno mi je širiti priču i ulaziti u raspravu, slažem se s @omarkom,
dobar tekst, ko ima vremena:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a/6599067/
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2329 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

omar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod. :D
Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :p
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2330 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene". :D :D
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.

zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2331 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

cLo wrote:
omar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod. :D
Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :p
cmaci, ti mores sta oces kod mene :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2332 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

omar little wrote:
cLo wrote:
omar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod. :D
Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :p
cmaci, ti mores sta oces kod mene :D
Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
:twisted:
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.

*rant starog paralitika*
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2333 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Bloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
:twisted:
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.

*rant starog paralitika*
ne ide se tako u europu, jel :D

ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2334 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

omar little wrote:
Bloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
:twisted:
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.

*rant starog paralitika*
ne ide se tako u europu, jel :D

ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje. :D
ja samo tersam jer se ne volim cmakat :mrgreen:

svoj vi pos'o sa mononukleozama i obraznim herpesima :twisted:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#2335 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

cLo wrote:Ovo neko simultano demonstriranje animoziteta i insistiranje na ravnopravnosti? Votdfok?! Zar zelite te praznoglave, blebetajuce ridikule rame uz rame sa uvijek odmjerenim, razumnim, nikad iracionalnim deckima? Uzasno je procitati sta zene misle o drugim zenama, istovremeno afektirajuci toboznji feminizam. Ima toliko krasnih zena, nisu iznimke, iznimke su one koje nisu krasne.
Da, takve priče samo idu u prilog onima što tvrde da poslovno okruženje nije mjesto za žene.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2336 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Bloo wrote:Lakše biti mizantrop, svegami :mrgreen:
:lol:

Rahatnije zaspiš, bez grižnje savjesti.

Mujo (za govornicom, sjednica CK SKBiH):

- Drugarice i drugovi! Čuli smo vijesti da se u zadnje vrijeme pojavljuju i ti nekakvi nacionalisti koji bi da ruju iznutra i ruše bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. E neće moći! Takve sve ljepo treba pred zid pa streljat k'o vlahe! :twisted:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2337 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

annoy wrote:
cLo wrote:Ovo neko simultano demonstriranje animoziteta i insistiranje na ravnopravnosti? Votdfok?! Zar zelite te praznoglave, blebetajuce ridikule rame uz rame sa uvijek odmjerenim, razumnim, nikad iracionalnim deckima? Uzasno je procitati sta zene misle o drugim zenama, istovremeno afektirajuci toboznji feminizam. Ima toliko krasnih zena, nisu iznimke, iznimke su one koje nisu krasne.
Da, takve priče samo idu u prilog onima što tvrde da poslovno okruženje nije mjesto za žene.
NE čujem te iz kuhinje...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2338 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Bloo wrote:Lakše biti mizantrop, svegami :mrgreen:
:lol:

Rahatnije zaspiš, bez grižnje savjesti.

Mujo (za govornicom, sjednica CK SKBiH):

- Drugarice i drugovi! Čuli smo vijesti da se u zadnje vrijeme pojavljuju i ti nekakvi nacionalisti koji bi da ruju iznutra i ruše bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. E neće moći! Takve sve ljepo treba pred zid pa streljat k'o vlahe! :twisted:
Report this post -> The reported message has the only purpose of showing blatant lack of humour
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2339 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Neću doći na forum heftu...
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#2340 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene". :D :D
Lijanović je davao 100 KM da se glasa za njega. Čekamo njenu ponudu...
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2341 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

omar little wrote:
Bloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
:twisted:
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.

*rant starog paralitika*
ne ide se tako u europu, jel :D

ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje. :D
Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2342 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute :lol:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2343 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

triconja wrote:Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute :lol:
Jeste da je pogresna tema, ali da ti odgovorim. Tvoje pretpostavke su na mjestu, manga ide s desna na lijevo, ako se ne varam i stranice (originala) se listaju naopako (u odnosnu na zapadne).
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2344 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

hadzinicasa wrote:
omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene". :D :D
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.

zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
to sam upravo podvukla juce :thumbup: :kiss:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2345 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

cLo wrote:Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma. :D
to je bona definicija feminizma u svom najciscem obliku....
oberfeministice (ni)jedna! :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2346 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

KIseljak12 wrote:
triconja wrote:Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute :lol:
Jeste da je pogresna tema, ali da ti odgovorim. Tvoje pretpostavke su na mjestu, manga ide s desna na lijevo, ako se ne varam i stranice (originala) se listaju naopako (u odnosnu na zapadne).
:thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2347 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote:
hadzinicasa wrote:
omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene". :D :D
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.

zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
to sam upravo podvukla juce :thumbup: :kiss:
Ja ovo sve podvlačim triput i kažem kako ste 100% u pravu :thumbup: :-D



Valjal mi makar ovaj post danas? :(
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2348 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
hadzinicasa wrote:
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.

zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
to sam upravo podvukla juce :thumbup: :kiss:
Ja ovo sve podvlačim triput i kažem kako ste 100% u pravu :thumbup: :-D



Valjal mi makar ovaj post danas? :(
valja, ali nisi se izljubio sa nama , i sad opet, ja moram opet prva cmakati :kiss:
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#2349 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

cLo wrote:
omar little wrote:
Bloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
:twisted:
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.

*rant starog paralitika*
ne ide se tako u europu, jel :D

ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje. :D
Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma. :D
Same ste krive. Otvarale kutije, vodile u krađu jabuka. Zato ćete vječno patiti. Nije to nepravda, to vam je kazna što ste se igrale sa tuđim stvarima.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2350 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Strah od nepoznatog, dje ces dat zeni da voza a zene tek 15ak godina vozaju na ovim prostorima. :izet: :lol: :lol: :lol:
Post Reply