Danasnji "feminizam"
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2326 Re: Danasnji "feminizam"
Lakše biti mizantrop, svegami 
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#2327 Re: Danasnji "feminizam"
moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod. 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2328 Re: Danasnji "feminizam"
Nema kolosijeka, to pitanje se samo nameće nakon tvog posta iznadcLo wrote:Ovo je namjerna misinterpretacija, ok, kapiram kolosijek po kojem zelis da hodimo, meni to nije usput :pBanksy wrote:Ne razumijem tu logiku... Ko su 'strane', zašto bi uopće morali birati stranu, i po kojim kriterijima biramo stranu? Po rodnim?cLo wrote:
Bloo, nisam ni ja neki covjekoljubac, ali ako sam vec prisiljena razumjeti nekoga ili izabrati stranu, kada su u pitanju relacije ove prirode, onda su to uvijek zene.
Nemam kad, a i lijeno mi je širiti priču i ulaziti u raspravu, slažem se s @omarkom,
dobar tekst, ko ima vremena:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a/6599067/
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#2329 Re: Danasnji "feminizam"
Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :pomar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#2330 Re: Danasnji "feminizam"
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene".![]()
zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#2331 Re: Danasnji "feminizam"
cmaci, ti mores sta oces kod menecLo wrote:Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :pomar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2332 Re: Danasnji "feminizam"
Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!omar little wrote:cmaci, ti mores sta oces kod menecLo wrote:Omar rodjen namrgodjen :p Neka si, ja cu tebe uvijek cmakat, ti se brani i zgrazaj :pomar little wrote:moj namcorluk i tersluk ne pita ni za spol ni za rod.
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.
*rant starog paralitika*
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#2333 Re: Danasnji "feminizam"
ne ide se tako u europu, jelBloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
![]()
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.
*rant starog paralitika*
ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2334 Re: Danasnji "feminizam"
ja samo tersam jer se ne volim cmakatomar little wrote:ne ide se tako u europu, jelBloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
![]()
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.
*rant starog paralitika*![]()
ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje.
svoj vi pos'o sa mononukleozama i obraznim herpesima
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#2335 Re: Danasnji "feminizam"
Da, takve priče samo idu u prilog onima što tvrde da poslovno okruženje nije mjesto za žene.cLo wrote:Ovo neko simultano demonstriranje animoziteta i insistiranje na ravnopravnosti? Votdfok?! Zar zelite te praznoglave, blebetajuce ridikule rame uz rame sa uvijek odmjerenim, razumnim, nikad iracionalnim deckima? Uzasno je procitati sta zene misle o drugim zenama, istovremeno afektirajuci toboznji feminizam. Ima toliko krasnih zena, nisu iznimke, iznimke su one koje nisu krasne.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2336 Re: Danasnji "feminizam"
Bloo wrote:Lakše biti mizantrop, svegami
Rahatnije zaspiš, bez grižnje savjesti.
Mujo (za govornicom, sjednica CK SKBiH):
- Drugarice i drugovi! Čuli smo vijesti da se u zadnje vrijeme pojavljuju i ti nekakvi nacionalisti koji bi da ruju iznutra i ruše bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. E neće moći! Takve sve ljepo treba pred zid pa streljat k'o vlahe!
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2337 Re: Danasnji "feminizam"
NE čujem te iz kuhinje...annoy wrote:Da, takve priče samo idu u prilog onima što tvrde da poslovno okruženje nije mjesto za žene.cLo wrote:Ovo neko simultano demonstriranje animoziteta i insistiranje na ravnopravnosti? Votdfok?! Zar zelite te praznoglave, blebetajuce ridikule rame uz rame sa uvijek odmjerenim, razumnim, nikad iracionalnim deckima? Uzasno je procitati sta zene misle o drugim zenama, istovremeno afektirajuci toboznji feminizam. Ima toliko krasnih zena, nisu iznimke, iznimke su one koje nisu krasne.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2338 Re: Danasnji "feminizam"
Report this post -> The reported message has the only purpose of showing blatant lack of humourarzuhal wrote:Bloo wrote:Lakše biti mizantrop, svegami![]()
Rahatnije zaspiš, bez grižnje savjesti.
Mujo (za govornicom, sjednica CK SKBiH):
- Drugarice i drugovi! Čuli smo vijesti da se u zadnje vrijeme pojavljuju i ti nekakvi nacionalisti koji bi da ruju iznutra i ruše bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. E neće moći! Takve sve ljepo treba pred zid pa streljat k'o vlahe!
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2339 Re: Danasnji "feminizam"
Neću doći na forum heftu...
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2340 Re: Danasnji "feminizam"
Lijanović je davao 100 KM da se glasa za njega. Čekamo njenu ponudu...omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene".![]()
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#2341 Re: Danasnji "feminizam"
Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma.omar little wrote:ne ide se tako u europu, jelBloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
![]()
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.
*rant starog paralitika*![]()
ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2342 Re: Danasnji "feminizam"
Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute 
-
KIseljak12
- Posts: 1371
- Joined: 11/12/2012 16:14
#2343 Re: Danasnji "feminizam"
Jeste da je pogresna tema, ali da ti odgovorim. Tvoje pretpostavke su na mjestu, manga ide s desna na lijevo, ako se ne varam i stranice (originala) se listaju naopako (u odnosnu na zapadne).triconja wrote:Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2344 Re: Danasnji "feminizam"
to sam upravo podvukla jucehadzinicasa wrote:ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene".![]()
zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#2345 Re: Danasnji "feminizam"
to je bona definicija feminizma u svom najciscem obliku....cLo wrote:Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma.
oberfeministice (ni)jedna!
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2346 Re: Danasnji "feminizam"
KIseljak12 wrote:Jeste da je pogresna tema, ali da ti odgovorim. Tvoje pretpostavke su na mjestu, manga ide s desna na lijevo, ako se ne varam i stranice (originala) se listaju naopako (u odnosnu na zapadne).triconja wrote:Znal neko kako citat stripove ako su oni oblacici u istoj visini? Citam neke kineske mange i malo mi je cudno, izgleda da se cita sa desna na lijevo dok u western stripovima ide sa lijeva na desno? Nisu porno stripovi, da se feministi ne naljute
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2347 Re: Danasnji "feminizam"
Ja ovo sve podvlačim triput i kažem kako ste 100% u pravuConnaisseur Karlin wrote:to sam upravo podvukla jucehadzinicasa wrote:ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.omar little wrote:to sto neko ima jajnike kao i ja ne predstavlja nikakvu kvalifikaciju za bilo sta u zivotu. ponajmanje da se s njima automatski grupiram zbog toga u zivotnim situacijama. kad se to prevede u konkretne zivotne primjere dobijemo sabine cudic "glasajmo za zene".![]()
zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.![]()
Valjal mi makar ovaj post danas?
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2348 Re: Danasnji "feminizam"
valja, ali nisi se izljubio sa nama , i sad opet, ja moram opet prva cmakatiarzuhal wrote:Ja ovo sve podvlačim triput i kažem kako ste 100% u pravuConnaisseur Karlin wrote:to sam upravo podvukla jucehadzinicasa wrote:
ja se slazem s ovim u potpunosti, medjutim kontradiktorno mi je da je cinjenica da neko ima jajnike dovoljna kvalifikacija da se, po tebi, automatski svrsta u kokosarnik - i o tome se ovdje radi.
zato i rekoh - bjezim od generalizacija - gledam ljude i njihove skupine kao grupe jedinki, osoba - nikad ali nikad mi nije prvo sto pomislim - eno je tamo grupa zena/muskaraca pa cu sad ovako ili onako. vuce na predrasude i sta vec sve ne.![]()
![]()
![]()
Valjal mi makar ovaj post danas?
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2349 Re: Danasnji "feminizam"
Same ste krive. Otvarale kutije, vodile u krađu jabuka. Zato ćete vječno patiti. Nije to nepravda, to vam je kazna što ste se igrale sa tuđim stvarima.cLo wrote:Omare, ova Bloo panicarka :p, ona ti je feministica, ja nisam, odnosno, ne da nemam veze sa razlicitim feminizmima, nego ni sa najlezernijom formom. Ja sam na temi zbog nepravde koja pade po zenama, ne zbog feminizma.omar little wrote:ne ide se tako u europu, jelBloo wrote: Zato nikad nećemo ni napredovati kao rod!
![]()
Dok se ne zauzme čvrst stav, bez popuštanja glede i unatoč cmakanja.
*rant starog paralitika*![]()
ja sam anpak misljenja da se naprijed moze jedino kad dozvolimo razlicitim feminizmima da egzistiraju u isto vrijeme. ta moja mala mene cmace otkako se znamo forumski, par postova na feminizmu to nece promijeniti, slaganje neslaganje.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2350 Re: Danasnji "feminizam"
Strah od nepoznatog, dje ces dat zeni da voza a zene tek 15ak godina vozaju na ovim prostorima.

