juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#2326 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

gdje si to bio?
burger_pasa
Posts: 408
Joined: 20/10/2013 15:36

#2327 Re: juga 1950.-1990.

Post by burger_pasa »

Juga 1950-1990 = period mraka, tame, jada, bijede, lazi, tlacenja .... Neponovilo se vise, nikom i nikada ...
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#2328 Re: juga 1950.-1990.

Post by Blek Stena »

bilo je i mraka. mogo ga je skinut ko je bio kadar :D
Last edited by Blek Stena on 30/08/2015 21:52, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2329 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

kakavdanakneiskustvu wrote:gdje si to bio?
vrnjčka banja...prije par strana pričali o kafanama i usluzi, pa sam obećao kada budem išao ponovo da ću uslikati par fotki. postavim kasnije nekoliko...bar onaj dio gdje sam ja sjedio.
jbg, veliko, ne možeš sve pokriti, a mene sramota da šetam restoranom u krug, ko ludi japanac sa fotoaparatom. :zoka:
User avatar
Edin H.
Posts: 53542
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2330 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

radostan dan wrote:
vrnjčka banja:
Sta ces ti u Vrnjackoj Banji? :zzzz:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2331 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Edin H. wrote:
radostan dan wrote:
vrnjčka banja:
Sta ces ti u Vrnjackoj Banji? :zzzz:

a) išO zbog kuka
b) išO guziT
c) išO kod majčinih

biraj, jedan je istinit... :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 53542
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2332 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

radostan dan wrote:
Edin H. wrote:
radostan dan wrote:
vrnjčka banja:
Sta ces ti u Vrnjackoj Banji? :zzzz:

a) išO zbog kuka
b) išO guziT
c) išO kod majčinih

biraj, jedan je istinit... :mrgreen:
A snosaj pod stare dane, respect :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2333 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

:lol:
poslednji snošaj u monci...

jbg, nije.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2334 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2335 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2336 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2337 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#2338 Re: juga 1950.-1990.

Post by Leons »

Fali samo Esma Redzepova
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2339 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

pa fali...otprilike koliko i tebi pameti.
jer, dobra pjesma je dobra pjesma, kao što je dobro i znati ponešto na temu, a ne lupati radi lupanja.
baza esmine pjesme je makedonija...najdalje što je stigla u srbiji je niš i niška banja, koja je mnogo južnije od pomenute. kada kažem stigla, mislim na to da je -standard-.
no, ima nečeg što ne fali...
ovog ne možeš istjerati iz vrnjačke banje, što zbog snimanja spotovaa, što zbog koncerata...

User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#2340 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ali Kemal »

radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2341 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Mali traktat o životnim kapima...

(traktat - mali spis ili letak vjerske sadržine koji rasturaju u narod vjerska udruženja radi podizanja vjere i morala, čisto da se zna)

spreca » 06/09/2015 18:52

Stomaklija Zaric....nije losa ...samo skupa 20 ojra :mrgreen:
radostan dan

šta će mi stomaklija...nisam ostavio lozu, nego cigare.
mislim, privremeno ostavio. :D
spreca

ma prodavac me nagovorio.....na aerodromu freshopu :mrgreen:
radostan dan

čuj prodavac ga nagovorio... :D
to ono-- ne radim se majke mi, to mi neko podmetnuo drogu u kokain... :mrgreen:
spreca

ma ja izabro neku drugu rakiju(trazio Lincuru pa nemaju)i poceo me ubjedjivati da je ova Zaric naj naj.....nije losa ali ocekivo sam da je bolja
radostan dan

a bogati, čija je to rakija?
spreca

Lincura?...Miloduh Kragujevac
radostan dan

pa jebote bog, đeš srbijansku rakiju pit? :mrgreen:
spreca

:lol: :lol: ja to iz sazaljenja :lol: :lol: :lol: ...neka da malo poguram srpsku privredu :lol: :lol: ....ma imo sam ja dobru jabukovacu ali neponesoh...samo joj je ravna Takovo Extra prepecenica :mrgreen:
radostan dan

ja od srbijanskih samo viljamovku takovo, zaista joj nema ravne štos e tiče kruškovače.
a ostale - ne.

ne podcjenjujem, čast svakome, tu su međunarodna priznanja, žute ose itd, itd...nego ja pričam o ukusu i standardu.
moravska rakija koju sam ja imao čast probati, kao i vojvođanska - meni ne leži, a boga mi ni onima kojima sam je nudio da probaju.
pogotovu ako je iz raznih burića...

isto tako, ni njima baš ne godi naša rakija, to jest naši standardi i ukusi.

vočne rakije znaju napraviti, što jest jest, dunja, kajsija, itd...ali što se tiče šljive i kruške (sem pomenute takovo) - jok.

iz ovog izuzimam užički i čačanski kraj...
čačanski zbog dobre šljive - stabla i ploda, a užički jer su mentalitetom svakako hercegovci - ercovi, pa je to neka sredina - kompromis. znaju i oni napraviti šljivu da valja.

ali moravska rakija, i niže - niš,negotin, vanje i te stvari...ili kanal dunav-tisa-dunav...ne pri ovoj pameti.
spreca

sjecam se dobro Cacanke...doduse zadnji put sam je pio prije rata........upravu si za standarde......ja sam nedavno pio prvi put neku Drenovacu u nekom Eko Selu nedaleko od Bihaca i mogu ti reci da je fenomenalna
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2342 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Leons wrote:Fali samo Esma Redzepova
:lol: :lol:
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#2343 Re: juga 1950.-1990.

Post by parappa »

radostan dan wrote:Mali traktat o životnim kapima...

(traktat - mali spis ili letak vjerske sadržine koji rasturaju u narod vjerska udruženja radi podizanja vjere i morala, čisto da se zna)

spreca » 06/09/2015 18:52

Stomaklija Zaric....nije losa ...samo skupa 20 ojra :mrgreen:
radostan dan

šta će mi stomaklija...nisam ostavio lozu, nego cigare.
mislim, privremeno ostavio. :D
spreca

ma prodavac me nagovorio.....na aerodromu freshopu :mrgreen:
radostan dan

čuj prodavac ga nagovorio... :D
to ono-- ne radim se majke mi, to mi neko podmetnuo drogu u kokain... :mrgreen:
spreca

ma ja izabro neku drugu rakiju(trazio Lincuru pa nemaju)i poceo me ubjedjivati da je ova Zaric naj naj.....nije losa ali ocekivo sam da je bolja
radostan dan

a bogati, čija je to rakija?
spreca

Lincura?...Miloduh Kragujevac
radostan dan

pa jebote bog, đeš srbijansku rakiju pit? :mrgreen:
spreca

:lol: :lol: ja to iz sazaljenja :lol: :lol: :lol: ...neka da malo poguram srpsku privredu :lol: :lol: ....ma imo sam ja dobru jabukovacu ali neponesoh...samo joj je ravna Takovo Extra prepecenica :mrgreen:
radostan dan

ja od srbijanskih samo viljamovku takovo, zaista joj nema ravne štos e tiče kruškovače.
a ostale - ne.

ne podcjenjujem, čast svakome, tu su međunarodna priznanja, žute ose itd, itd...nego ja pričam o ukusu i standardu.
moravska rakija koju sam ja imao čast probati, kao i vojvođanska - meni ne leži, a boga mi ni onima kojima sam je nudio da probaju.
pogotovu ako je iz raznih burića...

isto tako, ni njima baš ne godi naša rakija, to jest naši standardi i ukusi.

vočne rakije znaju napraviti, što jest jest, dunja, kajsija, itd...ali što se tiče šljive i kruške (sem pomenute takovo) - jok.

iz ovog izuzimam užički i čačanski kraj...
čačanski zbog dobre šljive - stabla i ploda, a užički jer su mentalitetom svakako hercegovci - ercovi, pa je to neka sredina - kompromis. znaju i oni napraviti šljivu da valja.

ali moravska rakija, i niže - niš,negotin, vanje i te stvari...ili kanal dunav-tisa-dunav...ne pri ovoj pameti.
spreca

sjecam se dobro Cacanke...doduse zadnji put sam je pio prije rata........upravu si za standarde......ja sam nedavno pio prvi put neku Drenovacu u nekom Eko Selu nedaleko od Bihaca i mogu ti reci da je fenomenalna
dobro da se zna ako bih nekad morao kupiti "brend".

inace u zivotu nikad nisam kupio rakiju da nije bila domaca... vecinom kupujem kod 2-3 covjeka koje znam.
gornje podrinje foca-gorazde-visegrad... ima po meni naj bolje voce (pogotovo sljivu) za rakiju.
imam trenutno jednu sljivu koja mi je tik pre blaga (38%) ali ukus razvaljuje... sreca pa je petak... ako veceras pretjeram ;-)
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2344 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

parappa wrote:
inace u zivotu nikad nisam kupio rakiju da nije bila domaca... vecinom kupujem kod 2-3 covjeka koje znam.
gornje podrinje foca-gorazde-visegrad... ima po meni naj bolje voce (pogotovo sljivu) za rakiju.
imam trenutno jednu sljivu koja mi je tik pre blaga (38%) ali ukus razvaljuje... sreca pa je petak... ako veceras pretjeram ;-)

42 šljiva, taman...i jabuka. ni slučajno preko.
kruška 47,48...jeste jača, ali ne valja ispod. nema onaj šmek da valja ako je ispod navedenog.
taakojavoliim i trražim.
i kao i ti, ne kupujem od svakog...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2345 Re: juga 1950.-1990.

Post by Domaci izdajnik »

Loza prepečenica oko 62% alkohola. Pitka samo tako zajebe se čovjek, misli blaga a ono stavljaju u naftu ko aditiv zimi :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2346 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Jb joj mater, mene napalili crnogorci...drao sam je jedno vrijeme, na sreću- kraće.
ali samo ovu -

Image

skuplja od viskija...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2347 Re: juga 1950.-1990.

Post by Domaci izdajnik »

Uh to je rakija samo takva zato je i skupa :thumbup:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2348 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2349 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

dunja lango...

Image


...preminula danas. :|
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2350 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

radostan dan wrote:dunja lango...

Image


...preminula danas. :|
Pokoj joj duši :( A lijepa bila...
Locked