Dobar članak!!!! Svaka častAbu Sakkar wrote:Neocon Scholar: Keep Bloodying The Brotherhood
http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... rhood.html
Egipat (pročitati prvi post)
-
moke_31
- Posts: 1984
- Joined: 18/05/2011 14:54
#2326 Re: Egipat (pročitati prvi post)
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2327 Re: Egipat (pročitati prvi post)
A ja mislio, po pisanju ovdasnjih anti-imperijalista, anti-cionista i anti-globalista, da je Erdogan cionisticki sluga.seldzuk wrote:Erdoan nasekirao Ameriku, Izrael i Egipat zbog stajanja na stranu Mursija. Aman ja rabbi...
http://www.reuters.com/article/2013/08/ ... XX20130820
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2328 Re: Egipat (pročitati prvi post)
To ti samo dokazuje da su SVI DOLE cionisticke sluge, ukljucujuci, Iran, Hezbolah, Hamas, Rusiju i Kinu.Pro wrote:Kikibombona wrote:Bratstvo nema kapacitet da Egipat pretvori u Siriju. Bice da protesti polako jenjavaju. Sto je manje ljudi na ulicama, to je lakse eliminisati ekstremiste uz sto manje civilnih zrtava.
Sretan sam zbog Egipta kada vidim u sta se Sirija pretvorila.
Razumijem da si sretan što će biti manje žrtvi, no ne vidim logiku da neko bude sretan zbog oslobađanja američkog i izraelskog pijuna.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2329 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Ma pogube ti se oni tako nerijetko.Ja Sam Odavle wrote:A ja mislio, po pisanju ovdasnjih anti-imperijalista, anti-cionista i anti-globalista, da je Erdogan cionisticki sluga.seldzuk wrote:Erdoan nasekirao Ameriku, Izrael i Egipat zbog stajanja na stranu Mursija. Aman ja rabbi...
http://www.reuters.com/article/2013/08/ ... XX20130820
Hey ba, pa one klovnove na Geziju su upravo zapadni mediji, CNN pogotovo, naapumpali kao da se radi o 20 miliona ljudi. A ne o šačici psedo-ljevičara, ultra-nacionalista i 7 liberalnih demokrata. A pazi sad, turski medijski "sponzor" im bio onaj bankar (zaboravih mu ime) s kojim je Erdogan u sukobu još otkad je pokrenuo inicijativu da se bankama ograniči gornji stepen kamate.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2330 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Aha, a zavrsava na a.Pro wrote:Demokratija je drugi naziv za "Divide et impera", zanimljivo da izreka počinje sa slovom D.
Slucajnosti ne postoje, sve je to cionisticka zavjera.
-
zlata
- Posts: 2679
- Joined: 06/09/2002 00:00
#2331 Re: Egipat (pročitati prvi post)
http://www.alternet.org/books/united-st ... ound-crazy
"How the FBI Spied and Lied So
Conspiracy Theorists Would Sound Crazy"
http://mondoweiss.net/2013/08/president ... egypt.html
"How the FBI Spied and Lied So
Conspiracy Theorists Would Sound Crazy"
http://mondoweiss.net/2013/08/president ... egypt.html
-
zlata
- Posts: 2679
- Joined: 06/09/2002 00:00
#2332 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Odgovor ti se krije u forumskom komentaru jednog anonimnog Amerikanca:Ja Sam Odavle wrote:Aha, a zavrsava na a.Pro wrote:Demokratija je drugi naziv za "Divide et impera", zanimljivo da izreka počinje sa slovom D.
Slucajnosti ne postoje, sve je to cionisticka zavjera.
"What percentage of Americans are interested in remaining bogged down in the conflicts generated by aggressive and expansionist Jewish ethnic and religious nationalism —
especially when most Americans don’t support ethnic or religious nationalism for themselves in any form whatever?
How many Americans believe that Israel should be receiving much more attention in American politics than Britain, Canada, Germany, France, Italy, Ireland, Sweden and other foreign nations to which many Americans have strong ancestral, cultural and emotional ties?
How many Americans support increasing aid to Israel while reducing aid for themselves?
Have AIPAC and the ADL given much thought to these problematic issues for pro-Israel activists — other than to come up with a few glib talking points to try to paper them over?"
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2333 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Vid, sve ce opet krenuti u pravcu krila u Pentagonu, slijetanju na Mjesec i zivotu Elvisa i Hi*lera na Juznom polu.
-
zlata
- Posts: 2679
- Joined: 06/09/2002 00:00
#2334 Re: Egipat (pročitati prvi post)
http://thecable.foreignpolicy.com/posts ... rael_lobbyJa Sam Odavle wrote:Vid, sve ce opet krenuti u pravcu krila u Pentagonu, slijetanju na Mjesec i zivotu Elvisa i Hi*lera na Juznom polu.
Egypt's Rulers Have a New Friend in DC: The Israel Lobby
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#2335 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Amerika će uvijek stajati iza Izraela, svako ko misli drugačije je lud.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2336 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Ti kao da ne vidis sta sam napisaojastuk1 wrote:Kikibombona,
Tvoja totalna neupućenost. Kakva crna kuknjava. Ne kukam zbog pada MB-a, već osuđujem ubistva hiljada civila, a zarad elite da bi sačuvala bogatstvo ili položaj koji imaju. Pobogu, sve pogrešno razumiješ.
Mubarak je dao milijarde za kontrarevoluciju i u tome je uspio. I neka je. To njemu nije bio problem jer je familija jedna od najbogatijih na svijetu, ako ne i najbogatija. Da je potrošio milijarde ne bi ni osjetio.
I kakva crna civilna/politička vlast? Presmiješno si neupućen i naivan. Vojna vlast će nastaviti da vlada i biti sve gora. Ili će postaviti svoje civilne marionete, kao privid civilne vlasti. Nakon što su ugušili MB, misliš da će dozovlit da se čuje glas liberala, socijaldemokrata ili nekih trećih ili bilo koje stranke koja dovodi u pitanje nastavak bogaćenja vladajuće klase odnosno vojnog establishmenta?!
MB i neki drugi islamisti su bili jedini koji su se usudili govoriti o socijalnoj pravdi. Kada liberali ili neki drugi konačno počnu o tome, čeka ih ista sudbina kao i MB. Biće proglašeni terorstima iako sa istim veze nemaju kao ni MB da bi se smakli sa "političke" scene.
Mursi je pokazao kakve su mu namjere sa dekretom kojim se mislio proglasiti novim faronom i uvodjenjem uleme u nacrt ustava, sto je Egipat usmjeravalo ka teokratiji i serijatskom zakonu. Aj malo to prkomentarisi
Nemojte se praviti naivni.
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2338 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Sjasi Murta da uzjasi Kurta. Kao -- serijat ne valja, a prijeki sudovi, odredi smrti, torture po zatvorima -- valjaju.Kikibombona wrote:Ti kao da ne vidis sta sam napisaojastuk1 wrote:Kikibombona,
Tvoja totalna neupućenost. Kakva crna kuknjava. Ne kukam zbog pada MB-a, već osuđujem ubistva hiljada civila, a zarad elite da bi sačuvala bogatstvo ili položaj koji imaju. Pobogu, sve pogrešno razumiješ.
Mubarak je dao milijarde za kontrarevoluciju i u tome je uspio. I neka je. To njemu nije bio problem jer je familija jedna od najbogatijih na svijetu, ako ne i najbogatija. Da je potrošio milijarde ne bi ni osjetio.
I kakva crna civilna/politička vlast? Presmiješno si neupućen i naivan. Vojna vlast će nastaviti da vlada i biti sve gora. Ili će postaviti svoje civilne marionete, kao privid civilne vlasti. Nakon što su ugušili MB, misliš da će dozovlit da se čuje glas liberala, socijaldemokrata ili nekih trećih ili bilo koje stranke koja dovodi u pitanje nastavak bogaćenja vladajuće klase odnosno vojnog establishmenta?!
MB i neki drugi islamisti su bili jedini koji su se usudili govoriti o socijalnoj pravdi. Kada liberali ili neki drugi konačno počnu o tome, čeka ih ista sudbina kao i MB. Biće proglašeni terorstima iako sa istim veze nemaju kao ni MB da bi se smakli sa "političke" scene..
Mursi je pokazao kakve su mu namjere sa dekretom kojim se mislio proglasiti novim faronom i uvodjenjem uleme u nacrt ustava, sto je Egipat usmjeravalo ka teokratiji i serijatskom zakonu. Aj malo to prkomentarisi.
Nemojte se praviti naivni.
Ma ja, Sisi je doveo vojnu huntu na vlast vojnim pucem e ne bi li sacuvao mladu egipatsku demokratiju.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2339 Re: Egipat (pročitati prvi post)
To nasumice kupe nevine ljude i pune zatvore?Ja Sam Odavle wrote:
Sjasi Murta da uzjasi Kurta. Kao -- serijat ne valja, a prijeki sudovi, odredi smrti, torture po zatvorima -- valjaju.
Ma ja, Sisi je doveo vojnu huntu na vlast vojnim pucem e ne bi li sacuvao mladu egipatsku demokratiju.
Za celnicima Bratstva zalim kao i za onim sto su vrijeme provodili na Golom otoku. A nisam komunjara
Najbolje bi bilo da je Egipat uredjen poput norveske. Posto nije, bolje Sisi nego sirijski scenario.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2340 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Da,Kikibombona wrote:To nasumice kupe nevine ljude i pune zatvore?Ja Sam Odavle wrote:
Sjasi Murta da uzjasi Kurta. Kao -- serijat ne valja, a prijeki sudovi, odredi smrti, torture po zatvorima -- valjaju.
Ma ja, Sisi je doveo vojnu huntu na vlast vojnim pucem e ne bi li sacuvao mladu egipatsku demokratiju.
Brat mog prijatelja zajedno s dvojicom je pokupljen u blizini Rabe, npr. A stotine takvih još ima.
Ništa novo za te skotove, prakticiraju to već više od pola stoljeća.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2341 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Sigurno ima i takvih slucajeva. I na Golom otoku je bilo nevinih. Al generalno, ako zivis normalno, nece te niko dirati ako drustvo nije ksenofobicno.Abu Sakkar wrote: Da,
Brat mog prijatelja zajedno s dvojicom je pokupljen u blizini Rabe, npr. A stotine takvih još ima.
Ništa novo za te skotove, prakticiraju to već više od pola stoljeća.
Mubarak je bio diktator, al je opet jednako tretirao sve Egipcane. Mursija uopste ne zanima misljenje najmanje trecine Egipcana. Zbog toga je dobio nogu.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2342 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Upravo zbog Sisija u Egiptu je sirijski scenario. I Sisi je, bas kao i Asad, izveo vojsku i policiju da ubijaju nenaoruzane demonstrante po ulicama gradova u Egiptu. Kad se narod Egipta dosjeti da to vise nije njihova vojska, jer vidi puca po njima, i kad uzme oruzje da se brani i vrati na vlast legalno izabranog predsjednika, eto ti poznatog scenarija.Kikibombona wrote:To nasumice kupe nevine ljude i pune zatvore?Ja Sam Odavle wrote:
Sjasi Murta da uzjasi Kurta. Kao -- serijat ne valja, a prijeki sudovi, odredi smrti, torture po zatvorima -- valjaju.
Ma ja, Sisi je doveo vojnu huntu na vlast vojnim pucem e ne bi li sacuvao mladu egipatsku demokratiju.
Za celnicima Bratstva zalim kao i za onim sto su vrijeme provodili na Golom otoku. A nisam komunjara.
Najbolje bi bilo da je Egipat uredjen poput norveske. Posto nije, bolje Sisi nego sirijski scenario.
Onda ce Sisi vristati kako eno stranih placenika i elemenata.
Gradjanski rat u Egiptu vec je otpoceo. Ne Morsijevom krivicom, nego Sisijevom.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2343 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Da li ovdje cujem poznate note bosanskog referenduma 1992?Kikibombona wrote:Sigurno ima i takvih slucajeva. I na Golom otoku je bilo nevinih. Al generalno, ako zivis normalno, nece te niko dirati ako drustvo nije ksenofobicno.Abu Sakkar wrote: Da,
Brat mog prijatelja zajedno s dvojicom je pokupljen u blizini Rabe, npr. A stotine takvih još ima.
Ništa novo za te skotove, prakticiraju to već više od pola stoljeća.
Mubarak je bio diktator, al je opet jednako tretirao sve Egipcane. Mursija uopste ne zanima misljenje najmanje trecine Egipcana. Zbog toga je dobio nogu.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2344 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Ja sam odavle
Nista se ne bi desilo da na ulice Kaira i drugih gradova nisu izasli milioni Egipcana. Izasli su radi lose politike Mursija. Tako je sve pocelo.
Preskaces dogadjaje.
Nista se ne bi desilo da na ulice Kaira i drugih gradova nisu izasli milioni Egipcana. Izasli su radi lose politike Mursija. Tako je sve pocelo.
Preskaces dogadjaje.
Opet neko nakradno poredjenje?Da li ovdje cujem poznate note bosanskog referenduma 1992?
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2345 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Si ti bacio pogled na lokalne Tv stanice ovih dana?Kikibombona wrote:Sigurno ima i takvih slucajeva. I na Golom otoku je bilo nevinih. Al generalno, ako zivis normalno, nece te niko dirati ako drustvo nije ksenofobicno.Abu Sakkar wrote: Da,
Brat mog prijatelja zajedno s dvojicom je pokupljen u blizini Rabe, npr. A stotine takvih još ima.
Ništa novo za te skotove, prakticiraju to već više od pola stoljeća.
Mubarak je bio diktator, al je opet jednako tretirao sve Egipcane. Mursija uopste ne zanima misljenje najmanje trecine Egipcana. Zbog toga je dobio nogu.
Pa ti ljudi cjeli dan emituju ksenofobčne i fašističke programe i vijesti od 30 jula.
Pa ljudi briju brade da bi izbjegli hapšenja i prebijanja na ulici od stoke. Sirijci i Palestinci se ustručavaju pričati u masi, da ih en bi prepoznali po akcentu.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2346 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Vjerujem ti. Spirala nasilja je pokrenuta, ali ce brzo siguran sam brzo zavrsiti.Abu Sakkar wrote:
Si ti bacio pogled na lokalne Tv stanice ovih dana?
Pa ti ljudi cjeli dan emituju ksenofobčne i fašističke programe i vijesti od 30 jula.
Pa ljudi briju brade da bi izbjegli hapšenja i prebijanja na ulici od stoke. Sirijci i Palestinci se ustručavaju pričati u masi, da ih en bi prepoznali po akcentu.
Egipat je dosta slican Turskoj. Na njih se trebaju ugledati i nece biti problema. Radikalizam bilo kojeg oblika vodi ka nasilju.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2347 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Nisam baš tako siguran, a Allah dž.š znaKikibombona wrote:Vjerujem ti. Spirala nasilja je pokrenuta, ali ce brzo siguran sam brzo zavrsiti.Abu Sakkar wrote:
Si ti bacio pogled na lokalne Tv stanice ovih dana?
Pa ti ljudi cjeli dan emituju ksenofobčne i fašističke programe i vijesti od 30 jula.
Pa ljudi briju brade da bi izbjegli hapšenja i prebijanja na ulici od stoke. Sirijci i Palestinci se ustručavaju pričati u masi, da ih en bi prepoznali po akcentu.
Egipat je dosta slican Turskoj. Na njih se trebaju ugledati i nece biti problema. Radikalizam bilo kojeg oblika vodi ka nasilju.
Egipat definitivno nije sličan Turskoj.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#2348 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Dobro. Na ulice su izasli i milioni Morsijevih pristalica. Zasto vojska nije izvela puc protiv same sebe, kao sto je izvela puc protiv Morsija, jer toliki narod protestvuje? Mislim ipak, mora se postovati volja rulje na ulici, zar ne?Kikibombona wrote:Ja sam odavle
Nista se ne bi desilo da na ulice Kaira i drugih gradova nisu izasli milioni Egipcana. Izasli su radi lose politike Mursija. Tako je sve pocelo.
Preskaces dogadjaje.
U svakoj drugoj normalnoj drzavi narod ceka izbore po nogom u straznjicu ko mu se ne svidja. SAD je dosad trebala imati oko 46 vojnih udara, jer uvijek je na vlasti neko ko se nekom drugom ne svidja.
Nikakvo nakaradno. Ti si pomenuo trecinu stanovnistva za koje Morsi "ne haje". Cini mi se da je i na bosanskom referendumu bio slican omjer.Opet neko nakradno poredjenje?Da li ovdje cujem poznate note bosanskog referenduma 1992?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2349 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Razlicite grupe muslimana, muslimani - tradicionalisti, ateisti, Kopti. I Turska je kao Egipat isprepletena razlicitostima. Po tome su slicni.Abu Sakkar wrote:
Nisam baš tako siguran, a Allah dž.š zna
Egipat definitivno nije sličan Turskoj.
Ja sam odavle
Kakvi izbori covjece.Dobro. Na ulice su izasli i milioni Morsijevih pristalica. Zasto vojska nije izvela puc protiv same sebe, kao sto je izvela puc protiv Morsija, jer toliki narod protestvuje? Mislim ipak, mora se postovati volja rulje na ulici, zar ne?
U svakoj drugoj normalnoj drzavi narod ceka izbore po nogom u straznjicu ko mu se ne svidja. SAD je dosad trebala imati oko 46 vojnih udara, jer uvijek je na vlasti neko ko se nekom drugom ne svidja.
Lik je dekretom sve svoje odluke proglasio obavezujucim, izvrsnu vlast stavio iznad zakonodavne!? U svakoj normalnoj drzavi bi letio nakon takvog faraonskog pokusaja. O cemu pricamo?
Zato i jesmo imali rat. Kada je trecina zestoka kontra, sukob je neminovnost. Na tu trecinu je direktno uticala Srbija, sto automatski cijeloj prici daje drugi ton. Al ne bih nas u ovoj prici. Muka mi je od nas, da ti iskreno kazem.Nikakvo nakaradno. Ti si pomenuo trecinu stanovnistva za koje Morsi "ne haje". Cini mi se da je i na bosanskom referendumu bio slican omjer.
Vidi jos nesto...
Ima nas 15 na poslu. Skontali smo sistem u kojem bi 14 radnika imalo malo vise slobodnog vremena kada bi se smjene korigovale. To je za petnaestog covjeka katastrofa, zivi u susjednom gradu, pa mu takav raspored nikako ne bi odgovarao. Rekao je, ako ste svi za, i ja sam. I naravno, kada smo skontali sta to za njega ustvari znaci, odustali smo. To je ljudski cin. Ako je nekom pored mene lose, ne moze ni meni biti dobro. Ne moze nikom normalnom.
Kada je omjer 10 - 1, sila moze proci. Kada je omjer 10 - 5 i zelis nesto nametnuti, sukob je neminovnost. Dakle, u slucaju Egipta, cista je ludost pokusati nametnuti trecini stanovnistva (30 miliona) zakone i nacin zivota koji oni ne zele. 30 miliona ljudi se ne plasi nikog.
Razumijem da vjerski fanatici nemaju senzibilitet za jednog covjeka, ali me malo cudi da su toliko glupi i da misle da nesto mogu nametnuti masi od 30 miliona ljudi. To je ta zadrtost, hoce da je sve po njihovom. Nek je meni potaman, a ostale ko jebe. Ovaj put su se zajebali. Jos se pozivaju na pravdu
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2350 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Koliko puta ćeš koristiti "dekret" kao neki ultimativni argument.
Dekret je poništio nakon 24h.
Dekret je poništio nakon 24h.
