Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2326 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

@supercali pa dobro razumijem da si odgovoran.

Znači treba priključiti odgovarajuću dijagnostiku i tamo u podešavanjima naći opciju za podešavanje jačine zvuka? Jesi li tako radio na pežou? Mislim realno, šta se može sjebati?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2327 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Pazi znam ja sta sve treba i siguran sam da znam i bez gledanja gdje sta i nema se sta zajebati
To je bukvalno on off i sl
Al rekoh necu jer je citroen u lexiji nisam nikad radio iako je imam na laptopu
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2328 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

supercali wrote:Pazi znam ja sta sve treba i siguran sam da znam i bez gledanja gdje sta i nema se sta zajebati
To je bukvalno on off i sl
Al rekoh necu jer je citroen u lexiji nisam nikad radio iako je imam na laptopu

Pa ništa, ti mi sve to posudiš a ja ću da pritisnem ENTER i da snosim odgovornost ako se sjebe :D :D Onda častim kafu!
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2329 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Pauza wrote:
supercali wrote:Pazi znam ja sta sve treba i siguran sam da znam i bez gledanja gdje sta i nema se sta zajebati
To je bukvalno on off i sl
Al rekoh necu jer je citroen u lexiji nisam nikad radio iako je imam na laptopu

Pa ništa, ti mi sve to posudiš a ja ću da pritisnem ENTER i da snosim odgovornost ako se sjebe :D :D Onda častim kafu!
Oho evo neko respu javno na kafu zove :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2330 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

:lol: :lol:
zaokret za 180 stepeni :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2331 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Respo je zbunjen, ostao bez texta a i dijagnostike, izgieda?! :D :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2332 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Poslije sijanja ide zetva :D
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2333 Re: Citroen All About

Post by xamp »

junior3 wrote:Koliko sam zajebav'o konektovanog sramota me i pitati, a moram. :mrgreen:

Citroen c4 2.0 HDi, zapao mi je taj auto za oko, gledao bih 2011-12 godište.
Slabo ih nalazim po piku sa tim motorom.
Ako neko ima iskustva dobro su došla, odustao sam od e90ke bar za sad. :roll:
Vozim ja takvog jednog :) Odlicno auto... Ikakvih problema nisam imao sa motorom... osim sto se nesto drugacije mijenja filter za gorivo jer je drugaciji na 2.0 nego na 1.6, pa budi siguran da ides kod majstora koji radi citroene (ili ovlasteni)...
Izolacija motora odlicna, na autoputu je postavljen limit na 215km/h. Vozis skoro 200 i normalno u autu razgovaras s ljudima :)
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2334 Re: Citroen All About

Post by junior3 »

Zahvaljujem. :thumbup:
Baš je i kolega uzeo jednog, ali 1.6 pa ću ga malo pogledati.
Moje auto će još malo na oglase pa u potragu za novim. :evil:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2335 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

junior3 wrote:Zahvaljujem. :thumbup:
Baš je i kolega uzeo jednog, ali 1.6 pa ću ga malo pogledati.
Moje auto će još malo na oglase pa u potragu za novim. :evil:
http://www.revochip.com/?page=automobil ... 8&tip=9488

:evil: , sta ce ti 2.0 hdi :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2336 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

junior3 wrote:Zahvaljujem. :thumbup:
Baš je i kolega uzeo jednog, ali 1.6 pa ću ga malo pogledati.
Moje auto će još malo na oglase pa u potragu za novim. :evil:
:lol: :lol: :lol:
Jesi li ti normalan, ne trebaju ti problemi u zivotu. :D :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2337 Re: Citroen All About

Post by junior3 »

Gledaj Amara starog ćipera.
Imaš li šta da se malo i spusti usput, stakla ću posle. :lol:

Konekotvani, paša, jesam ti ja već rekao da imaš dobar auto? :mrgreen:
Cijenim da jesam. :evil:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2338 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

junior3 wrote:Gledaj Amara starog ćipera.
Imaš li šta da se malo i spusti usput, stakla ću posle. :lol:

Konekotvani, paša, jesam ti ja već rekao da imaš dobar auto? :mrgreen:
Cijenim da jesam. :evil:
Haj sto cu te ja smtrati licemjerom, to je manji problem, ali cijeli pdf je vec nesto ozbiljnije?! :D :D :D :D
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#2339 Re: Citroen All About

Post by zforumas »

Sve je dobro dok Daciu ne kupi :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2340 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

junior3 wrote:Gledaj Amara starog ćipera.
Imaš li šta da se malo i spusti usput, stakla ću posle. :lol:
:lol: :lol: :lol:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2341 Re: Citroen All About

Post by junior3 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Gledaj Amara starog ćipera.
Imaš li šta da se malo i spusti usput, stakla ću posle. :lol:

Konekotvani, paša, jesam ti ja već rekao da imaš dobar auto? :mrgreen:
Cijenim da jesam. :evil:
Haj sto cu te ja smtrati licemjerom, to je manji problem, ali cijeli pdf je vec nesto ozbiljnije?! :D :D :D :D
Nisam ja nikad pljuvao citroen, osim tvog auta ponekad, al' iz zajebancije. Keve mi. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2342 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Ej ćoek s benveja na citrojen! Znaci da je to neka zaraza, virus, ubije u insanu sve i onda mu se svidjaju citrojeni. Uzešću ja odmor odavlen, da mi dacija ne osvane pod prozorom.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2343 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

basicm wrote:Ej ćoek s benveja na citrojen! Znaci da je to neka zaraza, virus, ubije u insanu sve i onda mu se svidjaju citrojeni. Uzešću ja odmor odavlen, da mi dacija ne osvane pod prozorom.
Ti si gotov vec, samo to ne znas jos, virus je davno ubacen. :D :D :D :D :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2344 Re: Citroen All About

Post by junior3 »

basicm wrote:Ej ćoek s benveja na citrojen! Znaci da je to neka zaraza, virus, ubije u insanu sve i onda mu se svidjaju citrojeni. Uzešću ja odmor odavlen, da mi dacija ne osvane pod prozorom.
Ni sam ne vjerujem.
Prošli auto kad' sam kupovao tražio sam vectru c, a uzeo bmw-a, tako da je sve otvoreno, ali je c4 prvi izbor, za sad. :D
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2345 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

@supercali,

evo rješenje je ovde: http://c4owners.org/plugins/forum/forum ... ost_190199
ako taj lexia program može da se poveže sa c4 II, pošto neki kažu mora noviji sistem diagbox.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2346 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Imam ja i diagbox al nije instaliran
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2347 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Riješio sam problem. Jačina zučnog signala parking senzora je pojačana. Evo da podijelim sa forumašima način, pa možda nekome u budućnosti bude korisno.

Prvo treba da skinete programe: Mirascript (ja sam skinuo v01,04) i DatExplorer (v01,01) (Potražite koja je odgovarajuća verzija za RT6 ili druge modele) sa ovog linka: http://mira308sw.altervista.org/fr/index.htm

Zatim morate kopirati RT6 parametre na USB stik, mora biti formatiran u FAT32 na windowsu. (to su ovi parametri iz Mirascript foldera)
Da biste to učinili, raspakujte sadržaj Mirascript.zip na prazan USB stik (na kompu), a sadržaj Datexplorer.zip raspakujte na kompjuteru (ne na USB).
U Folderu CMD (na USB), samo ostaviti RT6_USERCOM.CMD (izbrisati druge CMD datoteke) (ostavite sve druge datoteke kad raspakujete Mirascript na USB- 2x POI i UPG).

Zatim idite u auto, neka bude uvijek upaljeno. Ubacite USB stik u auto.
Sistem će ga prepoznati. Odgovoriti potvrdno na prvo pitanje (izvršiti skriptu), a NE za drugo pitanje (write), te DA na pitanje READ.
Izvadite USB koji sadrži sada parametre RT6, i vratiti se do kompjutera.

Spremite datoteku (DAT) na kompu, u slučaju da bi bilo potrebno sačuvati original parametre. (sa USB stika)

Otvoriti sad program: DatExplorer.exe, čim to pokrenete odgovorite sa NE na pokušaj Update-a datexplorer.exe aplikacije.

Kliknuti na Load config, i naći «RT6_2xx-user_config.dat.cfg» datoteku (U datexplorer raspakovanom folderu);

Pritisnite“Load config“ i odaberite fajl „user_config.dat“, sa USB-a. (to je onaj fajl koji je generisao auto)

Otvorite odjeljak „1.5 audio data“ sa lijeve strane u datexploreru, i mijenjajte stavke pod brojevima 1.5.85, 1.05.86, 1.05.88, 1.05.89; Promijeniti odjeljak VALUE vrijednostima od 1 do 8 (8 je najjače) (ali ne više od 8!).

To će povećati glasnoću zvuka radara (to su oni warning zvukovi), te prednjih i zadnjih parking senzora.

Kliknuti na dugme SAVE da biste spremili promjene (i prihvatiti i prebrisati prethodne podatke), te izvadite USB i opet se vratite i upalite auto (uvijek treba biti upaljeno), kada se RT6 sistem upali ubacite taj USB stik.

Odgovoriti DA/YES na prvo pitanje Write (tako da registrira nove podatke o RT6).

VODITE RAČUNA: na slijedeće pitanje (to drugo pitanje), NE ODGOVARATI (pitanje da RESTARTUJE/REEBOT sistem), u tom ptrenutku držati dugo pritisnuto dugme za izbacicanje CD-a (15-25 sekundi), dok se RT6 ponovno restartuje, tada izvadite taj stick sa skriptom. I to je to.

Za sve treba 10ak minuta. Meni je ovaj metod završio posao. Koliko sam vidio po netu ljudi kažu da im ovaj način sa MiraScriptom uglavnom završava posao ali postoji rizik da nešto ne krene po planu, tako da ako radite ovo gore navedeno, radite na vlastiti rizik.

Eto, ako budete imali dodatnih pitanja tu sam. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2348 Re: Citroen All About

Post by Sodom1 »

Lipi moj ZETOR :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2349 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Sodom1 wrote:Lipi moj ZETOR :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2350 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Sodom1 wrote:Lipi moj ZETOR :D
:thumbup:
Post Reply