E pa et...pravac njima. Jedino ako je do auta nesto...onda elektricar hahThrottle wrote:Na vecini 2, na Fiammu jednoj seriji 3 godine
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23226 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23227 Re: Pitamo Mehanicare ?
Topla 4 g star nikakvih problema za sad
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23228 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je topla trajao 6 godinakabal1337 wrote:Topla 4 g star nikakvih problema za sad
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23229 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni 11 god 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23230 Re: Pitamo Mehanicare ?
a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju
,kae zastarjela tehnologija 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23231 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad je black horse izdrzao 8-9 a najjeftiniji je bio (a i jedini koji je dimenzijama odgovarao) sto ne bi ti skuplji 
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#23232 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li Renault megane 3 1.6 16v 2010 filter goriva i ako ima gdje se nalazi.. LP
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23233 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja,exide su zajebati a nisu preskupiThrottle wrote:Kad je black horse izdrzao 8-9 a najjeftiniji je bio (a i jedini koji je dimenzijama odgovarao) sto ne bi ti skuplji
Meni hugel palio na -20 bez problema sa upaljenim svjetlima
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23234 Re: Pitamo Mehanicare ?
oni se bas razumijuamar1994 wrote:a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju,kae zastarjela tehnologija
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23235 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko mara u kriv qbitanga_sa_otesa wrote:oni se bas razumijuamar1994 wrote:a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju,kae zastarjela tehnologija
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23236 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kad sjednem da vozim to je onda minimalno 10kmskafiskafsnjak wrote:Ma vala, ja sam sa svojom lagunom vozio bar 5 dana u sedmici kratke relacije...kilometar do posla... aukumulator trajao 6 godinaThrottle wrote:Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorommade_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23237 Re: Pitamo Mehanicare ?
Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#23238 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prosle godine na G7 zamijenjen automatski mjenjac u garantnom roku, racun 12.500€.TheGodfather001 wrote:Mehatronik 3900KM, kućište, kvačilo, ulje - 5500 KM. Prije 2 godine plaćeno ovlaštenom zamjena komplet stronica na službenom audi-u, 2 god garancija.ovlašteni nikome više ne šalje privatno, već samo može naručiti nove mjenjače ili komponente.mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
Ljubuški - privatno - reparacija mjenjača - 3500KM, garancija 1 godinu.
Sarajevo - privatno - reparacija - 2500KM, garancija 1 godinu.
Za VW je ista cijena u ovlaštenom, a u privatnim oduzme se 500-1000 KM.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23239 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad auto radi oko 14V je,kad je ugasen 12.65 do 12.75V. sinoc skinem - klemu i jutros pokazuje 12.6V i upalim. Sad skino + klemu i mjerim struju i pokazuje mi 0.4mA. koliko znam 0.4mA je ok za auto u mirovanju.Throttle wrote:Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
Sinoc mi je u 1h sa 12.65V oborilo na 12.1V, cim je malo zahladilo od 20h do 21h.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#23240 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23241 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svi s tronic su im DSG, dolazili i na 3.0tdiRagibUzoriti wrote:Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#23242 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa 3.0 jesu Stronic. 2.0 su multitronic,odnosno svi 8-brzinskimk ultra wrote:Svi s tronic su im DSG, dolazili i na 3.0tdiRagibUzoriti wrote:Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
![]()
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#23243 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovi podaci su vec zabrinjavajucimade_in_sarajevo wrote:Kad auto radi oko 14V je,kad je ugasen 12.65 do 12.75V. sinoc skinem - klemu i jutros pokazuje 12.6V i upalim. Sad skino + klemu i mjerim struju i pokazuje mi 0.4mA. koliko znam 0.4mA je ok za auto u mirovanju.Throttle wrote:Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
Sinoc mi je u 1h sa 12.65V oborilo na 12.1V, cim je malo zahladilo od 20h do 21h.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23244 Re: Pitamo Mehanicare ?
bio sam maloprije u Unitrade. crvena topla akumulator sam uzeo prosle godine kod njih. spojio lik instrument kaze provjeri malo napajanje kad stignes jer njemu sa upaljenom klimom,svjetlima izbacuje 13.7V punjenje, uze akumulator da vidi kaze jesi dosipao kiselinu. reko zar u ovaj ide, kaze ah nisi ti prvi ni zadnji. prodaja to proda i sute, ljudima se sprze celije i haj kupi novi. on otvorio cepove, dosuo kiseline, mjeri opet ta neka udarna struja sta li treba oko 650 biti cini mi se,a meni 380. pa kaze da ga punim na punjacu i eto da pogledam alnaser malo. govori kiselina opala ispod one granice i onda cim je ovo hladnije on izgubi snagu. haj svakako cu alnaser pogledati i radi sebe da ne ostanem nasmijan negdje pored puta,a i vidjet cu akumulator kako ce se ponasati sljedecih par dana.
ovo mi je 4. mislim crvena topla, kupovao u 3 razlicite radnje i tek danas cujem da ova crvena se mora kiselina dosipati, a ostale tople ne moraju.
ovo mi je 4. mislim crvena topla, kupovao u 3 razlicite radnje i tek danas cujem da ova crvena se mora kiselina dosipati, a ostale tople ne moraju.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23245 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja prvi put čujem da se u akumulator dosipa kiselina, mislio sam da se samo dosipa destilovana i to je to?!made_in_sarajevo wrote:bio sam maloprije u Unitrade. crvena topla akumulator sam uzeo prosle godine kod njih. spojio lik instrument kaze provjeri malo napajanje kad stignes jer njemu sa upaljenom klimom,svjetlima izbacuje 13.7V punjenje, uze akumulator da vidi kaze jesi dosipao kiselinu. reko zar u ovaj ide, kaze ah nisi ti prvi ni zadnji. prodaja to proda i sute, ljudima se sprze celije i haj kupi novi. on otvorio cepove, dosuo kiseline, mjeri opet ta neka udarna struja sta li treba oko 650 biti cini mi se,a meni 380. pa kaze da ga punim na punjacu i eto da pogledam alnaser malo. govori kiselina opala ispod one granice i onda cim je ovo hladnije on izgubi snagu. haj svakako cu alnaser pogledati i radi sebe da ne ostanem nasmijan negdje pored puta,a i vidjet cu akumulator kako ce se ponasati sljedecih par dana.
ovo mi je 4. mislim crvena topla, kupovao u 3 razlicite radnje i tek danas cujem da ova crvena se mora kiselina dosipati, a ostale tople ne moraju.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23246 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sipa se akumulatorska kiselina koliko ja znam. Razblazena sumporna kiselina. Moze i destilovana voda
@madeinsarajevo: anlaser il alternator, pretpostavljam ovo drugo
@madeinsarajevo: anlaser il alternator, pretpostavljam ovo drugo
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23247 Re: Pitamo Mehanicare ?
drugo, drugo, ja se zajeboThrottle wrote:Sipa se akumulatorska kiselina koliko ja znam. Razblazena sumporna kiselina. Moze i destilovana voda
@madeinsarajevo: anlaser il alternator, pretpostavljam ovo drugo
kaze lik destilovana ako se naspe treba se puniti 12 ili 24h da se to pomjesa sta li. on je uzeo ovu kiselinu za akumulatore i dosuo mi.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23248 Re: Pitamo Mehanicare ?
destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23249 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima logike, mijenja se koncentracija kiseline onda. Mada svi koje sam vidio da se zezaju s tim pretezno su sipali tu kiselinu. Doduse, nije ni falilo puno nikad
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23250 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kiselina se ne dosipa.
Destilovana voda se dosipa, a i to moras pazljivo da ne prelije.
Destilovana voda se dosipa, a i to moras pazljivo da ne prelije.
