Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Na vecini 2, na Fiammu jednoj seriji 3 godine
E pa et...pravac njima. Jedino ako je do auta nesto...onda elektricar hah
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Topla 4 g star nikakvih problema za sad
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kabal1337 wrote:Topla 4 g star nikakvih problema za sad
Meni je topla trajao 6 godina :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

meni 11 god :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju :D ,kae zastarjela tehnologija :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kad je black horse izdrzao 8-9 a najjeftiniji je bio (a i jedini koji je dimenzijama odgovarao) sto ne bi ti skuplji :mrgreen:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#23232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Ima li Renault megane 3 1.6 16v 2010 filter goriva i ako ima gdje se nalazi.. LP
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Throttle wrote:Kad je black horse izdrzao 8-9 a najjeftiniji je bio (a i jedini koji je dimenzijama odgovarao) sto ne bi ti skuplji :mrgreen:
Ma ja,exide su zajebati a nisu preskupi :D

Meni hugel palio na -20 bez problema sa upaljenim svjetlima :) ,jos neko stavio 66AH :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju :D ,kae zastarjela tehnologija :-)
oni se bas razumiju :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:a vecina cuner strucnjaka kaze da ne valjaju :D ,kae zastarjela tehnologija :-)
oni se bas razumiju :thumbup:
Ko mara u kriv q :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#23236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

skafiskafsnjak wrote:
Throttle wrote:
made_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorom
Ma vala, ja sam sa svojom lagunom vozio bar 5 dana u sedmici kratke relacije...kilometar do posla... aukumulator trajao 6 godina :D
Ma kad sjednem da vozim to je onda minimalno 10km :D. Topla akumulator je. Morat cu im naletiti da vide. Ako ga jednom upalim, poslije toga ce upaliti, ali cim npr. Ugasim,a ostane radio 1min gotovo je.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

TheGodfather001 wrote:
mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
Mehatronik 3900KM, kućište, kvačilo, ulje - 5500 KM. Prije 2 godine plaćeno ovlaštenom zamjena komplet stronica na službenom audi-u, 2 god garancija.ovlašteni nikome više ne šalje privatno, već samo može naručiti nove mjenjače ili komponente.
Ljubuški - privatno - reparacija mjenjača - 3500KM, garancija 1 godinu.
Sarajevo - privatno - reparacija - 2500KM, garancija 1 godinu.
Za VW je ista cijena u ovlaštenom, a u privatnim oduzme se 500-1000 KM.
Prosle godine na G7 zamijenjen automatski mjenjac u garantnom roku, racun 12.500€.
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#23239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

Throttle wrote:Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
Kad auto radi oko 14V je,kad je ugasen 12.65 do 12.75V. sinoc skinem - klemu i jutros pokazuje 12.6V i upalim. Sad skino + klemu i mjerim struju i pokazuje mi 0.4mA. koliko znam 0.4mA je ok za auto u mirovanju.

Sinoc mi je u 1h sa 12.65V oborilo na 12.1V, cim je malo zahladilo od 20h do 21h.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?

:lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote:
mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?

:lol: :lol:
Svi s tronic su im DSG, dolazili i na 3.0tdi
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

mk ultra wrote:
RagibUzoriti wrote:
mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
Kakav bolan DSG kod Audija A6 ,C7 ?

:lol: :lol:
Svi s tronic su im DSG, dolazili i na 3.0tdi
Pa 3.0 jesu Stronic. 2.0 su multitronic,odnosno svi 8-brzinski
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

made_in_sarajevo wrote:
Throttle wrote:Il punjenje zeza pa ne puni konstantno il je baterija rahmetli. Tipujem na ovo drugo ako si mjerio da puni oko 14V i da napon ne varira
Kad auto radi oko 14V je,kad je ugasen 12.65 do 12.75V. sinoc skinem - klemu i jutros pokazuje 12.6V i upalim. Sad skino + klemu i mjerim struju i pokazuje mi 0.4mA. koliko znam 0.4mA je ok za auto u mirovanju.

Sinoc mi je u 1h sa 12.65V oborilo na 12.1V, cim je malo zahladilo od 20h do 21h.
ovi podaci su vec zabrinjavajuci
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#23244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

bio sam maloprije u Unitrade. crvena topla akumulator sam uzeo prosle godine kod njih. spojio lik instrument kaze provjeri malo napajanje kad stignes jer njemu sa upaljenom klimom,svjetlima izbacuje 13.7V punjenje, uze akumulator da vidi kaze jesi dosipao kiselinu. reko zar u ovaj ide, kaze ah nisi ti prvi ni zadnji. prodaja to proda i sute, ljudima se sprze celije i haj kupi novi. on otvorio cepove, dosuo kiseline, mjeri opet ta neka udarna struja sta li treba oko 650 biti cini mi se,a meni 380. pa kaze da ga punim na punjacu i eto da pogledam alnaser malo. govori kiselina opala ispod one granice i onda cim je ovo hladnije on izgubi snagu. haj svakako cu alnaser pogledati i radi sebe da ne ostanem nasmijan negdje pored puta,a i vidjet cu akumulator kako ce se ponasati sljedecih par dana.

ovo mi je 4. mislim crvena topla, kupovao u 3 razlicite radnje i tek danas cujem da ova crvena se mora kiselina dosipati, a ostale tople ne moraju.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

made_in_sarajevo wrote:bio sam maloprije u Unitrade. crvena topla akumulator sam uzeo prosle godine kod njih. spojio lik instrument kaze provjeri malo napajanje kad stignes jer njemu sa upaljenom klimom,svjetlima izbacuje 13.7V punjenje, uze akumulator da vidi kaze jesi dosipao kiselinu. reko zar u ovaj ide, kaze ah nisi ti prvi ni zadnji. prodaja to proda i sute, ljudima se sprze celije i haj kupi novi. on otvorio cepove, dosuo kiseline, mjeri opet ta neka udarna struja sta li treba oko 650 biti cini mi se,a meni 380. pa kaze da ga punim na punjacu i eto da pogledam alnaser malo. govori kiselina opala ispod one granice i onda cim je ovo hladnije on izgubi snagu. haj svakako cu alnaser pogledati i radi sebe da ne ostanem nasmijan negdje pored puta,a i vidjet cu akumulator kako ce se ponasati sljedecih par dana.

ovo mi je 4. mislim crvena topla, kupovao u 3 razlicite radnje i tek danas cujem da ova crvena se mora kiselina dosipati, a ostale tople ne moraju.
Ja prvi put čujem da se u akumulator dosipa kiselina, mislio sam da se samo dosipa destilovana i to je to?!
:roll:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Sipa se akumulatorska kiselina koliko ja znam. Razblazena sumporna kiselina. Moze i destilovana voda
@madeinsarajevo: anlaser il alternator, pretpostavljam ovo drugo
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#23247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

Throttle wrote:Sipa se akumulatorska kiselina koliko ja znam. Razblazena sumporna kiselina. Moze i destilovana voda
@madeinsarajevo: anlaser il alternator, pretpostavljam ovo drugo
drugo, drugo, ja se zajebo :mrgreen:

kaze lik destilovana ako se naspe treba se puniti 12 ili 24h da se to pomjesa sta li. on je uzeo ovu kiselinu za akumulatore i dosuo mi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

destilovana se dosipa,jer kiselina ne moze ispariti,samo voda :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ima logike, mijenja se koncentracija kiseline onda. Mada svi koje sam vidio da se zezaju s tim pretezno su sipali tu kiselinu. Doduse, nije ni falilo puno nikad
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#23250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kiselina se ne dosipa.
Destilovana voda se dosipa, a i to moras pazljivo da ne prelije.
Post Reply