Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

konektovan wrote:
tabija wrote:
konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?! :mrgreen:
Da vidis kod mene zvrnadanja, :mrgreen: ali ide hebiga..... :lol:
Moja preporuka, ne diraj nista.. :mrgreen:
Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac :D
Pa sta i da je mjenjac??? :mrgreen:
Sve se moze zamijeniti... :mrgreen:
Da...samo isplatili se haha :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pa sto se ne bi isplatilo, ako je ostalo sve u redu?!
Recimo da je mjenjac u pitanju, vjerujem da se za clija moze naci za oko 200 KM ispravan, i ruke majstora nek budu isto toliko, pa eto, cifra i nije toliko strasna... :mrgreen:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#23203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

bitanga_sa_otesa wrote:
xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
kakvu prikolicu?
5m duga sa ceradom.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

E sad zavisi do boje cerade.

Postavis pitanje i onda tajanstvenost neka, a cekas odgovor. Svasta.
Zlaja9
Posts: 60
Joined: 13/04/2019 14:55

#23205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Zlaja9 »

Danas mi je auto prokuhao hajmo reci, ne toliko da je dimilo svuda, ali izaslo je nesto dima ili pare, i iscurilo jedno pola litra rashladne. Pokapalo po motoru i okolo. Pretpostavljam para pod pritiskom pa je izaslo vani. Mjerac nije pokazao uopste neke velike vrijednosti, bar kada sam ponovo upalio auto, jer sam tek to primjetio kada sam cuo sistanje ispod haube, pa sam upalio ponovo da vidim temp. Kasnije kada je odstajao par sati parkiran, dosuo sam destilovane i odvezao se kuci normalno. Temp takodjer normalna. Dali je moglo biti neke vece stete sta mislite? :?: :?
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#23206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Zlaja9 wrote:Danas mi je auto prokuhao hajmo reci, ne toliko da je dimilo svuda, ali izaslo je nesto dima ili pare, i iscurilo jedno pola litra rashladne. Pokapalo po motoru i okolo. Pretpostavljam para pod pritiskom pa je izaslo vani. Mjerac nije pokazao uopste neke velike vrijednosti, bar kada sam ponovo upalio auto, jer sam tek to primjetio kada sam cuo sistanje ispod haube, pa sam upalio ponovo da vidim temp. Kasnije kada je odstajao par sati parkiran, dosuo sam destilovane i odvezao se kuci normalno. Temp takodjer normalna. Dali je moglo biti neke vece stete sta mislite? :?: :?
Moze glava ciknuti, provheri kod mehanicara. I vidi jel ti curi gdje permant
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

xoklix wrote: 5m duga sa ceradom.
ako vozis tezi teret,recimo auto,moguce je da ce ti se podici prednji kraj u brdu,pa ces gubiti trakciju,onda je bolja zadnja vuca ili 4x4 :thumbup:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#23208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Prijatelj ima audi 6 s-tronic 2013. godiste i mjenjac ga zeza samo u jednoj brzini i to ako salta oko 3000 obrtaja, malo trzne mjenjac. U ovlastenom servisu traze 9700 KM za reparaciju mjenjaca...sta god da im to znaci.
WTF
:run: :run: :run: :run: :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Cuj 10 hiljada pa da se jaran nije zajebo oko cijene mozda je 970?
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#23210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

premium auto, premium racun...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

U nas je generalno problem sto ljudi kupuju auta koja ne bi trebali tj koja su iznad njihovih mogucnosti. Daju hlzadnju paru ili dignu kredit....

Pa ljudino, ako hoces da vozas dobar auto, onda budi spreman na ovakve stvari.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mayab »

Ja mislim da u servisu uopće ne rade popravke na mjenjačima, faktički za te pare se ugrađuje zamjenski reparirani isti takav mjenjač, a ovaj ide u fabriku na rastavljanje, popravku, reparaciju, i poslije nekad će završiti u nekom drugom autu negdje...
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#23214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TheGodfather001 »

mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo :mrgreen:
Mehatronik 3900KM, kućište, kvačilo, ulje - 5500 KM. Prije 2 godine plaćeno ovlaštenom zamjena komplet stronica na službenom audi-u, 2 god garancija.ovlašteni nikome više ne šalje privatno, već samo može naručiti nove mjenjače ili komponente.
Ljubuški - privatno - reparacija mjenjača - 3500KM, garancija 1 godinu.
Sarajevo - privatno - reparacija - 2500KM, garancija 1 godinu.
Za VW je ista cijena u ovlaštenom, a u privatnim oduzme se 500-1000 KM.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

da nije puklo neko crijevce od vakuuma?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma nemam pojma, treba je detaljno pregledat, vidis to mi nije ni palo na pamet, moglo bi bit :thumbup:
hvala
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#23218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Throttle wrote:Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
https://www.ebay.com/itm/3-Pin-to-16-Pi ... 2023940158
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#23219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

kabal1337 wrote:
Throttle wrote:Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
https://www.ebay.com/itm/3-Pin-to-16-Pi ... 2023940158
:thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

made_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:
made_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorom
Ma vala, ja sam sa svojom lagunom vozio bar 5 dana u sedmici kratke relacije...kilometar do posla... aukumulator trajao 6 godina :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma zato i kazem da ne bi smjelo bit problema zbog toga, mozda je i neki divlji akku pa da odumire lagano :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Ma zato i kazem da ne bi smjelo bit problema zbog toga, mozda je i neki divlji akku pa da odumire lagano :mrgreen:
Ako ga je kupio prije godinu...nek do njih i ode. Valjda je garancija 2 godine ?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Na vecini 2, na Fiammu jednoj seriji 3 godine
Post Reply