Da...samo isplatili se hahakonektovan wrote:Pa sta i da je mjenjac???tabija wrote:Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?!![]()
Da vidis kod mene zvrnadanja,ali ide hebiga.....
![]()
Moja preporuka, ne diraj nista..
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac![]()
Sve se moze zamijeniti...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23201 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sto se ne bi isplatilo, ako je ostalo sve u redu?!
Recimo da je mjenjac u pitanju, vjerujem da se za clija moze naci za oko 200 KM ispravan, i ruke majstora nek budu isto toliko, pa eto, cifra i nije toliko strasna...
Recimo da je mjenjac u pitanju, vjerujem da se za clija moze naci za oko 200 KM ispravan, i ruke majstora nek budu isto toliko, pa eto, cifra i nije toliko strasna...
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#23203 Re: Pitamo Mehanicare ?
5m duga sa ceradom.bitanga_sa_otesa wrote:kakvu prikolicu?xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23204 Re: Pitamo Mehanicare ?
E sad zavisi do boje cerade.
Postavis pitanje i onda tajanstvenost neka, a cekas odgovor. Svasta.
Postavis pitanje i onda tajanstvenost neka, a cekas odgovor. Svasta.
-
Zlaja9
- Posts: 60
- Joined: 13/04/2019 14:55
#23205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas mi je auto prokuhao hajmo reci, ne toliko da je dimilo svuda, ali izaslo je nesto dima ili pare, i iscurilo jedno pola litra rashladne. Pokapalo po motoru i okolo. Pretpostavljam para pod pritiskom pa je izaslo vani. Mjerac nije pokazao uopste neke velike vrijednosti, bar kada sam ponovo upalio auto, jer sam tek to primjetio kada sam cuo sistanje ispod haube, pa sam upalio ponovo da vidim temp. Kasnije kada je odstajao par sati parkiran, dosuo sam destilovane i odvezao se kuci normalno. Temp takodjer normalna. Dali je moglo biti neke vece stete sta mislite?

-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#23206 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze glava ciknuti, provheri kod mehanicara. I vidi jel ti curi gdje permantZlaja9 wrote:Danas mi je auto prokuhao hajmo reci, ne toliko da je dimilo svuda, ali izaslo je nesto dima ili pare, i iscurilo jedno pola litra rashladne. Pokapalo po motoru i okolo. Pretpostavljam para pod pritiskom pa je izaslo vani. Mjerac nije pokazao uopste neke velike vrijednosti, bar kada sam ponovo upalio auto, jer sam tek to primjetio kada sam cuo sistanje ispod haube, pa sam upalio ponovo da vidim temp. Kasnije kada je odstajao par sati parkiran, dosuo sam destilovane i odvezao se kuci normalno. Temp takodjer normalna. Dali je moglo biti neke vece stete sta mislite?![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23207 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako vozis tezi teret,recimo auto,moguce je da ce ti se podici prednji kraj u brdu,pa ces gubiti trakciju,onda je bolja zadnja vuca ili 4x4xoklix wrote: 5m duga sa ceradom.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23208 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prijatelj ima audi 6 s-tronic 2013. godiste i mjenjac ga zeza samo u jednoj brzini i to ako salta oko 3000 obrtaja, malo trzne mjenjac. U ovlastenom servisu traze 9700 KM za reparaciju mjenjaca...sta god da im to znaci.
WTF

WTF
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#23209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuj 10 hiljada pa da se jaran nije zajebo oko cijene mozda je 970?
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#23210 Re: Pitamo Mehanicare ?
premium auto, premium racun...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23211 Re: Pitamo Mehanicare ?
U nas je generalno problem sto ljudi kupuju auta koja ne bi trebali tj koja su iznad njihovih mogucnosti. Daju hlzadnju paru ili dignu kredit....
Pa ljudino, ako hoces da vozas dobar auto, onda budi spreman na ovakve stvari.
Pa ljudino, ako hoces da vozas dobar auto, onda budi spreman na ovakve stvari.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23212 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
- mayab
- Posts: 30839
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#23213 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja mislim da u servisu uopće ne rade popravke na mjenjačima, faktički za te pare se ugrađuje zamjenski reparirani isti takav mjenjač, a ovaj ide u fabriku na rastavljanje, popravku, reparaciju, i poslije nekad će završiti u nekom drugom autu negdje...
-
TheGodfather001
- Posts: 1627
- Joined: 24/05/2004 10:44
#23214 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehatronik 3900KM, kućište, kvačilo, ulje - 5500 KM. Prije 2 godine plaćeno ovlaštenom zamjena komplet stronica na službenom audi-u, 2 god garancija.ovlašteni nikome više ne šalje privatno, već samo može naručiti nove mjenjače ili komponente.mk ultra wrote:Dsg je unutra, mehatronika pokvarena
Mehatronika kosta 1000eur, zamjena i ostale stvari racunaj jos minimalno 500eur i servis mjenjaca, sve ostalo su oni dobri i to pravo
Ljubuški - privatno - reparacija mjenjača - 3500KM, garancija 1 godinu.
Sarajevo - privatno - reparacija - 2500KM, garancija 1 godinu.
Za VW je ista cijena u ovlaštenom, a u privatnim oduzme se 500-1000 KM.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23216 Re: Pitamo Mehanicare ?
da nije puklo neko crijevce od vakuuma?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23217 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nemam pojma, treba je detaljno pregledat, vidis to mi nije ni palo na pamet, moglo bi bit
hvala
hvala
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23218 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.ebay.com/itm/3-Pin-to-16-Pi ... 2023940158Throttle wrote:Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6955
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23220 Re: Pitamo Mehanicare ?
kabal1337 wrote:https://www.ebay.com/itm/3-Pin-to-16-Pi ... 2023940158Throttle wrote:Alfa 146 1,6ts
Varirali obrtaji od 500 do 1500, neki dan očistimo klapnu i obrtaji se smire al na 1200-1300 radi i vruca i hladna, malo padnu obrtaji kad se ugrije al opet je visoko
Temperaturu na tabli pokazuje ok
Na njoj nije obd2 nego neki stariji konektor pa ne mozemo vidjet nista dijagnostikom
Upalila je injektor lampicu na tabli nekad prije 10tak dana, nakon ciscenja klapne resetovali ECU tako sto smo ga ostavili bez struje preko noci, ne pali vise tu lampicu
Ima plin, sekvent, isto i na plinu i na benzinu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorommade_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23222 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma vala, ja sam sa svojom lagunom vozio bar 5 dana u sedmici kratke relacije...kilometar do posla... aukumulator trajao 6 godinaThrottle wrote:Kapacitet je ok, nesto drugo zeza. Koji je akumulator? Otidji negdje u bolji servis gdje imaju instrument za ispitivanje kapaciteta akumulatora nek ga provjere. Jedino sto jos moze zezat je da imas dosta kratkih relacija pa da ga isprazni al ne bi smjelo s relativno novim akumulatorommade_in_sarajevo wrote:Koja snaga akumulatora treba za 96kW renault laguna 2006 god.?Tacno prije godinu dana kupio nov u Unitrade i ove sedmice vec ga dva puta klemao. Kad auto radi 13.95V pokazuje instrument. Kad nece da upali 12.2V pokazuje. Kontam da se nisam sta zajebo jer godinu dana vozim sa 75Ah akumulatorom. Takav je bio i kad sam kupio auto.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma zato i kazem da ne bi smjelo bit problema zbog toga, mozda je i neki divlji akku pa da odumire lagano 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23224 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ga je kupio prije godinu...nek do njih i ode. Valjda je garancija 2 godine ?Throttle wrote:Ma zato i kazem da ne bi smjelo bit problema zbog toga, mozda je i neki divlji akku pa da odumire lagano
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23225 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na vecini 2, na Fiammu jednoj seriji 3 godine
