Ako ne pise da je zabranjeno onda je dozvoljeno
"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#23202 Re: "Majstori" parkiranja
”U cilju pojašnjenja načina i mogućnosti sankcionisanja počinilaca prekršaja počinjenih nepropisnim parkiranjem, napominjemo da fotografija sačinjena od strane građana ne može poslužiti kao dokaz u prekršajnom postupku, te s tim u vezi, obavještavamo vas da je Zakonom o prekršajima Federacije Bosne i Hercegovine, propisano izdavanje prekršajnog naloga u članu 54. stav 1. na sljedeći način:
„Ovlašteni organ izdat će prekršajni nalog ukoliko ustanovi da je prekršaj iz njegove nadležnosti utvrđen na jedan od sljedećih načina:
-neposrednim opažanjem od ovlaštene službene osobe prilikom inspekcije, nadzora i pregleda, kao i uvida u službenu evidenciju nadležnog organa, kao i druge službene dokumentacije koje pravno ili fizičko lice koje obavlja samostalnu poslovnu djelatnost-obrt dužno voditi, odnosno imati u skladu sa zakonom ili službene zabilješke ili pisane prijave drugih ovlaštenih organa;
-na osnovu podataka dobijenih upotrebom uređaja za nadzor ili mjerenje; prilikom provođenja inspekcijskog ili drugog nadzora, pregledom dokumentacije, prostorija i robe, ili na drugi zakonit način ili na drugi posredan način na osnovu izvršenog nadzora ili izvještaja drugog ovlaštenog organa, na osnovu priznanja okrivljenog o izvršenju prekršaja pred ovlaštenim organom na licu mjesta počinjenja prekršaja ili u nekom drugom sudskom ili drugom postupku.“
Shodno navedenom, još jednom apelujemo na građane da u slučajevima kada uoče prekršaj nepropisnog parkiranja motornih vozila, ili bilo koji drugi prekršaj, o tome obavijeste najbližu policijsku stanicu pozivom na besplatni broj telefona „122“ ili da se obrate policijskim službenicima na terenu, na osnovu čega će isti, u najkraćem mogućem vremenu, izaći na lice mjesta i preduzeti sve neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja postojanja elemenata prekršaja i sankcionisanja počinioca.
Uprava policije MUP TK-a cijeni svaki vid pomoći od strane građana, a sve u cilju poboljšanja komunikacije i međusobnih partnerskih odnosa, te održavanja povoljnog sigurnosnog ambijenta.”
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#23204 Re: "Majstori" parkiranja
Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23205 Re: "Majstori" parkiranja
Zao mi sto nisam uslikao scenu od prije par noci. Na Bjelavama kod hotela Hondo su uvijek u jednoj traci parkirana auta. Dolazi pol. Vozilo sa mladjahnim policajcima, parkiraju i oni na isti nacin kao ostali i odose na kafu u obliznji kafic.
Obecao sam sam sebi da cu svaku narednu scenu slikati i slati u vidu prijave u PS Centar. Pa makar slike ne vazile kao dokaz.
Mjesto da prave red, oni i sami cine i stvaraju nered.
Obecao sam sam sebi da cu svaku narednu scenu slikati i slati u vidu prijave u PS Centar. Pa makar slike ne vazile kao dokaz.
Mjesto da prave red, oni i sami cine i stvaraju nered.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#23206 Re: "Majstori" parkiranja
Pa ćeš nekad shvatiti svu besmisao tih slikanja i slanja policijskim stanicama... Svi sve znaju, svima je jasno nebrojeno kršenja propisa, svi se provlače nekažnjeno, jer je pravosudni sitem pao.... ne radi, ili radi za određene potrebe nekih ljudi za njihove intereseOptimist wrote:Zao mi sto nisam uslikao scenu od prije par noci. Na Bjelavama kod hotela Hondo su uvijek u jednoj traci parkirana auta. Dolazi pol. Vozilo sa mladjahnim policajcima, parkiraju i oni na isti nacin kao ostali i odose na kafu u obliznji kafic.
Obecao sam sam sebi da cu svaku narednu scenu slikati i slati u vidu prijave u PS Centar. Pa makar slike ne vazile kao dokaz.
Mjesto da prave red, oni i sami cine i stvaraju nered.
Mani se ćorava posla, idi troši energiju na druge stvari koje će ti donijeti korist
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23207 Re: "Majstori" parkiranja
insomnia78 wrote:”U cilju pojašnjenja načina i mogućnosti sankcionisanja počinilaca prekršaja počinjenih nepropisnim parkiranjem, napominjemo da fotografija sačinjena od strane građana ne može poslužiti kao dokaz u prekršajnom postupku, te s tim u vezi, obavještavamo vas da je Zakonom o prekršajima Federacije Bosne i Hercegovine, propisano izdavanje prekršajnog naloga u članu 54. stav 1. na sljedeći način:
„Ovlašteni organ izdat će prekršajni nalog ukoliko ustanovi da je prekršaj iz njegove nadležnosti utvrđen na jedan od sljedećih načina:
-neposrednim opažanjem od ovlaštene službene osobe prilikom inspekcije, nadzora i pregleda, kao i uvida u službenu evidenciju nadležnog organa, kao i druge službene dokumentacije koje pravno ili fizičko lice koje obavlja samostalnu poslovnu djelatnost-obrt dužno voditi, odnosno imati u skladu sa zakonom ili službene zabilješke ili pisane prijave drugih ovlaštenih organa;
-na osnovu podataka dobijenih upotrebom uređaja za nadzor ili mjerenje; prilikom provođenja inspekcijskog ili drugog nadzora, pregledom dokumentacije, prostorija i robe, ili na drugi zakonit način ili na drugi posredan način na osnovu izvršenog nadzora ili izvještaja drugog ovlaštenog organa, na osnovu priznanja okrivljenog o izvršenju prekršaja pred ovlaštenim organom na licu mjesta počinjenja prekršaja ili u nekom drugom sudskom ili drugom postupku.“
Shodno navedenom, još jednom apelujemo na građane da u slučajevima kada uoče prekršaj nepropisnog parkiranja motornih vozila, ili bilo koji drugi prekršaj, o tome obavijeste najbližu policijsku stanicu pozivom na besplatni broj telefona „122“ ili da se obrate policijskim službenicima na terenu, na osnovu čega će isti, u najkraćem mogućem vremenu, izaći na lice mjesta i preduzeti sve neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja postojanja elemenata prekršaja i sankcionisanja počinioca.
Uprava policije MUP TK-a cijeni svaki vid pomoći od strane građana, a sve u cilju poboljšanja komunikacije i međusobnih partnerskih odnosa, te održavanja povoljnog sigurnosnog ambijenta.”
Pa kako te onda moze kazniti sluzbeno lice koje nije vidjelo prekrsaj već te hoce kazniti na osnovu dojave od drugog sluzbeno lica.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#23208 Re: "Majstori" parkiranja
Zato sto je SL
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23209 Re: "Majstori" parkiranja
Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#23210 Re: "Majstori" parkiranja
To samo na Zvijezdama Granda, "smeker" ima pozitivno znacenjeNediM17 wrote:Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
Smeker = cinkaros, uci svoj jezik.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#23211 Re: "Majstori" parkiranja
Ima. Ako se furas na SrbijuNediM17 wrote:Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23212 Re: "Majstori" parkiranja
Ma jok furam se na francusku,egalite, fraternite, solidarite. To se na Bosanskom jeziku zove "hala", a vi nastavite niz.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#23215 Re: "Majstori" parkiranja

Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#23216 Re: "Majstori" parkiranja
Bilo mu tu lakše skrenut' sa glavnog puta, začas će on samo da mu tostira.
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#23217 Re: "Majstori" parkiranja
vjeshalica wrote:
![]()
Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve
beli neka inspekcija ili elektrodistribucija ps jesu li to napokon dozvolili da i smrtnici mogu prolaziti kroz okretaljku da ne cekaju jeveni semafor ako ce na aneks
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23218 Re: "Majstori" parkiranja
uustavjeshalica wrote:
![]()
Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#23219 Re: "Majstori" parkiranja
yesunoviclan wrote:
beli neka inspekcija ili elektrodistribucija ps jesu li to napokon dozvolili da i smrtnici mogu prolaziti kroz okretaljku da ne cekaju jeveni semafor ako ce na aneks
yebe mi se ko ye
uveli da se moze i odma lola selyacka odvrnula po svom
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#23220 Re: "Majstori" parkiranja
X je oznaka za nepoznatu veličinu, što znači da se ne zna da lli se smije parkirati, što znači da se smije parkirati.JavierBosnia wrote:Znam da se zezasnoviclan wrote:
Ako je isao na dzumu opravdano p.s. i ovaj do njega se nasukao na Xal napomena da ovaj inace parkira na X, a ne na pjedacki. Ali eto ovaj mu uzeo mjesto na X, pa se on premjestio na pjesacki
Svejedno i na X je isti prekrsaj kao na pjesackom
Ovaj sa slike bi parkirao i na pješacima a kamoli na pješačkom prelazu.
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#23221 Re: "Majstori" parkiranja
A zasto sad nije oznaceno parking mjesto za drotove koji tu jedu ?
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23223 Re: "Majstori" parkiranja
Jednojajčani retardi?panda_grizli wrote:
- Romeo 80
- Posts: 4632
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#23224 Re: "Majstori" parkiranja
Intelektualac zablokirao kompletan izlaz sa parkinga. Cekao sam ga pola sata da se skloni u sred radnog vremena, dok mi poslovni klijenti disu za vratom




-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#23225 Re: "Majstori" parkiranja
Policiju nazvat' i prijavit' firmi toj.


