"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23201 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

noviclan wrote:Image

Je li sada ovdje dozvoljeno parkiranje :D
Ako ne pise da je zabranjeno onda je dozvoljeno :D :D :D :D :D :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23202 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insomnia78 »

”U cilju pojašnjenja načina i mogućnosti sankcionisanja počinilaca prekršaja počinjenih nepropisnim parkiranjem, napominjemo da fotografija sačinjena od strane građana ne može poslužiti kao dokaz u prekršajnom postupku, te s tim u vezi, obavještavamo vas da je Zakonom o prekršajima Federacije Bosne i Hercegovine, propisano izdavanje prekršajnog naloga u članu 54. stav 1. na sljedeći način:

„Ovlašteni organ izdat će prekršajni nalog ukoliko ustanovi da je prekršaj iz njegove nadležnosti utvrđen na jedan od sljedećih načina:

-neposrednim opažanjem od ovlaštene službene osobe prilikom inspekcije, nadzora i pregleda, kao i uvida u službenu evidenciju nadležnog organa, kao i druge službene dokumentacije koje pravno ili fizičko lice koje obavlja samostalnu poslovnu djelatnost-obrt dužno voditi, odnosno imati u skladu sa zakonom ili službene zabilješke ili pisane prijave drugih ovlaštenih organa;

-na osnovu podataka dobijenih upotrebom uređaja za nadzor ili mjerenje; prilikom provođenja inspekcijskog ili drugog nadzora, pregledom dokumentacije, prostorija i robe, ili na drugi zakonit način ili na drugi posredan način na osnovu izvršenog nadzora ili izvještaja drugog ovlaštenog organa, na osnovu priznanja okrivljenog o izvršenju prekršaja pred ovlaštenim organom na licu mjesta počinjenja prekršaja ili u nekom drugom sudskom ili drugom postupku.“

Shodno navedenom, još jednom apelujemo na građane da u slučajevima kada uoče prekršaj nepropisnog parkiranja motornih vozila, ili bilo koji drugi prekršaj, o tome obavijeste najbližu policijsku stanicu pozivom na besplatni broj telefona „122“ ili da se obrate policijskim službenicima na terenu, na osnovu čega će isti, u najkraćem mogućem vremenu, izaći na lice mjesta i preduzeti sve neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja postojanja elemenata prekršaja i sankcionisanja počinioca.

Uprava policije MUP TK-a cijeni svaki vid pomoći od strane građana, a sve u cilju poboljšanja komunikacije i međusobnih partnerskih odnosa, te održavanja povoljnog sigurnosnog ambijenta.”
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#23203 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23204 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insomnia78 »

Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23205 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Optimist »

Zao mi sto nisam uslikao scenu od prije par noci. Na Bjelavama kod hotela Hondo su uvijek u jednoj traci parkirana auta. Dolazi pol. Vozilo sa mladjahnim policajcima, parkiraju i oni na isti nacin kao ostali i odose na kafu u obliznji kafic.
Obecao sam sam sebi da cu svaku narednu scenu slikati i slati u vidu prijave u PS Centar. Pa makar slike ne vazile kao dokaz.
Mjesto da prave red, oni i sami cine i stvaraju nered.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#23206 Re: "Majstori" parkiranja

Post by high_volume »

Optimist wrote:Zao mi sto nisam uslikao scenu od prije par noci. Na Bjelavama kod hotela Hondo su uvijek u jednoj traci parkirana auta. Dolazi pol. Vozilo sa mladjahnim policajcima, parkiraju i oni na isti nacin kao ostali i odose na kafu u obliznji kafic.
Obecao sam sam sebi da cu svaku narednu scenu slikati i slati u vidu prijave u PS Centar. Pa makar slike ne vazile kao dokaz.
Mjesto da prave red, oni i sami cine i stvaraju nered.
Pa ćeš nekad shvatiti svu besmisao tih slikanja i slanja policijskim stanicama... Svi sve znaju, svima je jasno nebrojeno kršenja propisa, svi se provlače nekažnjeno, jer je pravosudni sitem pao.... ne radi, ili radi za određene potrebe nekih ljudi za njihove interese :(

Mani se ćorava posla, idi troši energiju na druge stvari koje će ti donijeti korist :-)
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23207 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

insomnia78 wrote:
”U cilju pojašnjenja načina i mogućnosti sankcionisanja počinilaca prekršaja počinjenih nepropisnim parkiranjem, napominjemo da fotografija sačinjena od strane građana ne može poslužiti kao dokaz u prekršajnom postupku, te s tim u vezi, obavještavamo vas da je Zakonom o prekršajima Federacije Bosne i Hercegovine, propisano izdavanje prekršajnog naloga u članu 54. stav 1. na sljedeći način:

„Ovlašteni organ izdat će prekršajni nalog ukoliko ustanovi da je prekršaj iz njegove nadležnosti utvrđen na jedan od sljedećih načina:

-neposrednim opažanjem od ovlaštene službene osobe prilikom inspekcije, nadzora i pregleda, kao i uvida u službenu evidenciju nadležnog organa, kao i druge službene dokumentacije koje pravno ili fizičko lice koje obavlja samostalnu poslovnu djelatnost-obrt dužno voditi, odnosno imati u skladu sa zakonom ili službene zabilješke ili pisane prijave drugih ovlaštenih organa;

-na osnovu podataka dobijenih upotrebom uređaja za nadzor ili mjerenje; prilikom provođenja inspekcijskog ili drugog nadzora, pregledom dokumentacije, prostorija i robe, ili na drugi zakonit način ili na drugi posredan način na osnovu izvršenog nadzora ili izvještaja drugog ovlaštenog organa, na osnovu priznanja okrivljenog o izvršenju prekršaja pred ovlaštenim organom na licu mjesta počinjenja prekršaja ili u nekom drugom sudskom ili drugom postupku.“

Shodno navedenom, još jednom apelujemo na građane da u slučajevima kada uoče prekršaj nepropisnog parkiranja motornih vozila, ili bilo koji drugi prekršaj, o tome obavijeste najbližu policijsku stanicu pozivom na besplatni broj telefona „122“ ili da se obrate policijskim službenicima na terenu, na osnovu čega će isti, u najkraćem mogućem vremenu, izaći na lice mjesta i preduzeti sve neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja postojanja elemenata prekršaja i sankcionisanja počinioca.

Uprava policije MUP TK-a cijeni svaki vid pomoći od strane građana, a sve u cilju poboljšanja komunikacije i međusobnih partnerskih odnosa, te održavanja povoljnog sigurnosnog ambijenta.”

Pa kako te onda moze kazniti sluzbeno lice koje nije vidjelo prekrsaj već te hoce kazniti na osnovu dojave od drugog sluzbeno lica.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23208 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insomnia78 »

Zato sto je SL
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#23209 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23210 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

NediM17 wrote:
insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.
To samo na Zvijezdama Granda, "smeker" ima pozitivno znacenje

Smeker = cinkaros, uci svoj jezik.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23211 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insomnia78 »

NediM17 wrote:
insomnia78 wrote:Na nasem se to vice šmeker. Al šta zna današnja omladina
Pa ne bi se reklo i ti bas da znas. Glagol jeste smekati, osmekati nekoga, ali imenica smeker ima potpuno drugo znacenje.
Ima. Ako se furas na Srbiju
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#23212 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

Ma jok furam se na francusku,egalite, fraternite, solidarite. To se na Bosanskom jeziku zove "hala", a vi nastavite niz.
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#23213 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

jala brat
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#23214 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

Na spanskom. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23215 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

Image


:-)

Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#23216 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Bilo mu tu lakše skrenut' sa glavnog puta, začas će on samo da mu tostira.
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#23217 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

vjeshalica wrote:Image


:-)

Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve

beli neka inspekcija ili elektrodistribucija ps jesu li to napokon dozvolili da i smrtnici mogu prolaziti kroz okretaljku da ne cekaju jeveni semafor ako ce na aneks
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#23218 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote:Image


:-)

Izmjenis saovracaj i krelac ostavi usrano auto jebo mu hitler sve
uusta
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23219 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

noviclan wrote:

beli neka inspekcija ili elektrodistribucija ps jesu li to napokon dozvolili da i smrtnici mogu prolaziti kroz okretaljku da ne cekaju jeveni semafor ako ce na aneks
yesu
yebe mi se ko ye
uveli da se moze i odma lola selyacka odvrnula po svom
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#23220 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

JavierBosnia wrote:
noviclan wrote:
Ako je isao na dzumu opravdano p.s. i ovaj do njega se nasukao na X
Znam da se zezas :D al napomena da ovaj inace parkira na X, a ne na pjedacki. Ali eto ovaj mu uzeo mjesto na X, pa se on premjestio na pjesacki

Svejedno i na X je isti prekrsaj kao na pjesackom
X je oznaka za nepoznatu veličinu, što znači da se ne zna da lli se smije parkirati, što znači da se smije parkirati. :D

Ovaj sa slike bi parkirao i na pješacima a kamoli na pješačkom prelazu.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#23221 Re: "Majstori" parkiranja

Post by adodbr »

A zasto sad nije oznaceno parking mjesto za drotove koji tu jedu ?
panda_grizli
Posts: 48
Joined: 11/06/2017 14:32

#23222 Re: "Majstori" parkiranja

Post by panda_grizli »

Image
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#23223 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

panda_grizli wrote:Image
Jednojajčani retardi?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4632
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#23224 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Romeo 80 »

Intelektualac zablokirao kompletan izlaz sa parkinga. Cekao sam ga pola sata da se skloni u sred radnog vremena, dok mi poslovni klijenti disu za vratom :roll:
Image
Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23225 Re: "Majstori" parkiranja

Post by 530i »

Policiju nazvat' i prijavit' firmi toj.
Locked