Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#23176 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa bili su u vlasnistvu GM-a jos od 1929. Cije ce motore imat ako ne GM-ove. 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#23177 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dtiamar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23178 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ned071 wrote:nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dtiamar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM
pa znam da je bilo i njihovih,od H modela nijedan nije bio opel..
2.2dti
- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#23179 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23180 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ned071 wrote:nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dtiamar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM
Mnogima je svijet nastao 90 i neke.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23181 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka... 
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#23182 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako mislis uvijek, nekad je bila dilema Opel ili Mercedes, a Opel bio bolji.konektovan wrote:Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka...
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#23183 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje 4x4xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23184 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nase generacije nisu imale takvu dilemu...UmaX wrote:Kako mislis uvijek, nekad je bila dilema Opel ili Mercedes, a Opel bio bolji.konektovan wrote:Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka...
- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#23185 Re: Pitamo Mehanicare ?
Specifično vozilo je u pitanju, nema 4x4.profatr wrote:Najbolje 4x4xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23186 Re: Pitamo Mehanicare ?
Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.
Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.
Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23187 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zadnja, definitivno.xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23188 Re: Pitamo Mehanicare ?
pomirisi ponovotabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.
Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23189 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakvu prikolicu?xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma hajd, pogodio sam polabitanga_sa_otesa wrote:pomirisi ponovotabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.
Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.,druk lezaj se cuje kad je pritisnuto kvacilo ,to sto se kod tebe cuje je lezaj spojnicke ili pomocne osovine .
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23191 Re: Pitamo Mehanicare ?
mijenjač . >bilo bi bolje da je druk ležaj . Mislimtabija wrote:Ma hajd, pogodio sam polabitanga_sa_otesa wrote:pomirisi ponovotabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.
Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.,druk lezaj se cuje kad je pritisnuto kvacilo ,to sto se kod tebe cuje je lezaj spojnicke ili pomocne osovine .
lezaj je neki da ga jebes haha
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23192 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovako mozda budu lezajevi u mjenjacu a i druk lezaj 
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23193 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kolko bi to moglo kostat? Najgora i najbolja opcijaThrottle wrote:Ovako mozda budu lezajevi u mjenjacu a i druk lezaj
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23194 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolja opcija da nije nista, a najgora, hmm... Za koliko se moze prodat taj Clio sto sestra vozi? 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23195 Re: Pitamo Mehanicare ?
200-250
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23196 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma rijetko ljudi prave mjenjac, kupe drugi na otpadu, ne znam koje je auto. A za set kvacila, eventualno plivajuci ako je dizel, vidis kad se skine na sta lici, ne mora znacit da ce trebat mijenjat ista
Racunaj za pocetak stoju za skidanje mjenjaca vjerovatno. Mada ne znam koliko se cuju lezajevi, drug je s tim vozio godinama, nije se pogorsavalo i nije ni mijenjao. Kaze mijenjat ce kad se saspe i nije se sasulo
Edit: eto bitanga ti je napisao cifru
Edit2: sad vidim clio
Racunaj za pocetak stoju za skidanje mjenjaca vjerovatno. Mada ne znam koliko se cuju lezajevi, drug je s tim vozio godinama, nije se pogorsavalo i nije ni mijenjao. Kaze mijenjat ce kad se saspe i nije se sasulo
Edit: eto bitanga ti je napisao cifru
Edit2: sad vidim clio
Last edited by Throttle on 27/09/2019 23:12, edited 1 time in total.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23197 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahah...pa oko 3.500 smo ga mi platili.Pofino je preso, 260 hiljada al ide sasvim dobro.Ovo je prvi veci problem koji bi mogao biti.Iako ovaj zvuk jos uvijek nije agresivan toliko.Optimist wrote:Najbolja opcija da nije nista, a najgora, hmm... Za koliko se moze prodat taj Clio sto sestra vozi?
@bitango
Sta ulazo u tih 250? :S
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23198 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?!
Da vidis kod mene zvrnadanja,
ali ide hebiga.....
Moja preporuka, ne diraj nista..
Da vidis kod mene zvrnadanja,
Moja preporuka, ne diraj nista..
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23199 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?!![]()
Da vidis kod mene zvrnadanja,ali ide hebiga.....
![]()
Moja preporuka, ne diraj nista..
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23200 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sta i da je mjenjac???tabija wrote:Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?!![]()
Da vidis kod mene zvrnadanja,ali ide hebiga.....
![]()
Moja preporuka, ne diraj nista..
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac
Sve se moze zamijeniti...
