Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#23176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Pa bili su u vlasnistvu GM-a jos od 1929. Cije ce motore imat ako ne GM-ove. :-D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

amar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM :D
nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dti :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:
amar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM :D
nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dti :-)
:D

pa znam da je bilo i njihovih,od H modela nijedan nije bio opel..

2.2dti :evil:
User avatar
xoklix
Posts: 3388
Joined: 16/01/2018 16:07

#23179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#23180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ned071 wrote:
amar1994 wrote:slabo su i imali svojih motora,te isuzu,te GM,te VM :D
nije amare sine svijet postao 1997 sa 1.7 dti :-)
:lol:
Mnogima je svijet nastao 90 i neke.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka... :mrgreen:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#23182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

konektovan wrote:Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka... :mrgreen:
Kako mislis uvijek, nekad je bila dilema Opel ili Mercedes, a Opel bio bolji.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#23183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
Najbolje 4x4
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

UmaX wrote:
konektovan wrote:Opel je uvijek bio najljevlja svapcka marka... :mrgreen:
Kako mislis uvijek, nekad je bila dilema Opel ili Mercedes, a Opel bio bolji.
Nase generacije nisu imale takvu dilemu... :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 3388
Joined: 16/01/2018 16:07

#23185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

profatr wrote:
xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
Najbolje 4x4
Specifično vozilo je u pitanju, nema 4x4.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.

Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#23187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
Zadnja, definitivno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.

Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
pomirisi ponovo :-D ,druk lezaj se cuje kad je pritisnuto kvacilo ,to sto se kod tebe cuje je lezaj spojnicke ili pomocne osovine .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

xoklix wrote:Šta je za prikolicu bolje, vozilo sa zadnjom ili prednjom vučom?
kakvu prikolicu?
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

bitanga_sa_otesa wrote:
tabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.

Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
pomirisi ponovo :-D ,druk lezaj se cuje kad je pritisnuto kvacilo ,to sto se kod tebe cuje je lezaj spojnicke ili pomocne osovine .
Ma hajd, pogodio sam pola :D lezaj je neki da ga jebes haha
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

tabija wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
tabija wrote:Clio 1.5dci 2004g 60kw.
Kad pritisnem kvacilo sve super, kad ga pustim cuje se zveketanje neko.Iste sekunde po pritiskanju kvacila zvuk prestaje.
Odvaja dobro, vuce dobro, brzine upadaju fino..nikakvih drugih nus pojava.

Meni dismr na druk lezaj al nisam siguran.
pomirisi ponovo :-D ,druk lezaj se cuje kad je pritisnuto kvacilo ,to sto se kod tebe cuje je lezaj spojnicke ili pomocne osovine .
Ma hajd, pogodio sam pola :D lezaj je neki da ga jebes haha
mijenjač . >bilo bi bolje da je druk ležaj . Mislim
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ovako mozda budu lezajevi u mjenjacu a i druk lezaj :mrgreen:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Throttle wrote:Ovako mozda budu lezajevi u mjenjacu a i druk lezaj :mrgreen:
Kolko bi to moglo kostat? Najgora i najbolja opcija :D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Najbolja opcija da nije nista, a najgora, hmm... Za koliko se moze prodat taj Clio sto sestra vozi? :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

200-250
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma rijetko ljudi prave mjenjac, kupe drugi na otpadu, ne znam koje je auto. A za set kvacila, eventualno plivajuci ako je dizel, vidis kad se skine na sta lici, ne mora znacit da ce trebat mijenjat ista
Racunaj za pocetak stoju za skidanje mjenjaca vjerovatno. Mada ne znam koliko se cuju lezajevi, drug je s tim vozio godinama, nije se pogorsavalo i nije ni mijenjao. Kaze mijenjat ce kad se saspe i nije se sasulo :lol:
Edit: eto bitanga ti je napisao cifru
Edit2: sad vidim clio :lol:
Last edited by Throttle on 27/09/2019 23:12, edited 1 time in total.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Optimist wrote:Najbolja opcija da nije nista, a najgora, hmm... Za koliko se moze prodat taj Clio sto sestra vozi? :D
Hahah...pa oko 3.500 smo ga mi platili.Pofino je preso, 260 hiljada al ide sasvim dobro.Ovo je prvi veci problem koji bi mogao biti.Iako ovaj zvuk jos uvijek nije agresivan toliko.

@bitango
Sta ulazo u tih 250? :S
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?! :mrgreen:
Da vidis kod mene zvrnadanja, :mrgreen: ali ide hebiga..... :lol:
Moja preporuka, ne diraj nista.. :mrgreen:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?! :mrgreen:
Da vidis kod mene zvrnadanja, :mrgreen: ali ide hebiga..... :lol:
Moja preporuka, ne diraj nista.. :mrgreen:
Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

tabija wrote:
konektovan wrote:Auto ide regularno i sad odjeednom ima problem sto se nesto ko cuje?! :mrgreen:
Da vidis kod mene zvrnadanja, :mrgreen: ali ide hebiga..... :lol:
Moja preporuka, ne diraj nista.. :mrgreen:
Dobro ide jbg..ne stedimo ga .Sestra se uci na njemu.
Danas smo pri povratku s posla culi prvi put.
Sacekacsmo jos malo..valjda nije mjenjac :D
Pa sta i da je mjenjac??? :mrgreen:
Sve se moze zamijeniti... :mrgreen:
Post Reply