Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23076 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cest problem povezan sa egr na dci motorima
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#23077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aha. Ok, hvala. Prije mi se nešto slično prikazivalo, isto je poruka bila vezana za ubrizgavanje, al ponekad samo. I on je valjda čistio taj egr pa prestalo i evo opet se pojavi.
Znači, mjenjati ga, ništa čišćenje.
Koliko dođe zamjena, nadam se da nije preskupa, jer me idući mjesec čeka mali servis i registracija
Znači, mjenjati ga, ništa čišćenje.
Koliko dođe zamjena, nadam se da nije preskupa, jer me idući mjesec čeka mali servis i registracija
- Optimist
- Posts: 15518
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23078 Re: Pitamo Mehanicare ?
I egr, zaokruzi na milju izvale za auto. Sreca da ne moras jos misliti na zimske gume. 
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#23079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas drug na Citroenu C2 pokusao spojiti sirenu i poslije toga ne moze nikako da upali auto
Pregledao je osigurace, svi su OK.
Sta moze biti problem?
Pregledao je osigurace, svi su OK.
Sta moze biti problem?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Problem je sto cacka a ne zna 
Da nije onaj BSI il kako se vec zove, ako ima veze s paljenjem on
Da nije onaj BSI il kako se vec zove, ako ima veze s paljenjem on
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#23081 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li neko koristio ovan tunap 989 aditiv?
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23082 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cesto ode elektronika na egr, a moze biti cak i do vakumazrakomlat wrote:Aha. Ok, hvala. Prije mi se nešto slično prikazivalo, isto je poruka bila vezana za ubrizgavanje, al ponekad samo. I on je valjda čistio taj egr pa prestalo i evo opet se pojavi.
Znači, mjenjati ga, ništa čišćenje.
Koliko dođe zamjena, nadam se da nije preskupa, jer me idući mjesec čeka mali servis i registracija
-
Livorno
- Posts: 89
- Joined: 31/07/2017 14:20
#23083 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje preporuke za Milana iz Lužana.Throttle wrote:@bitanga_sa_otesa je meni pisao da se moze uradit bez skidanja glave, vjerovatno te on moze uputit ko to radi na taj nacin. Ja sam skidao glavuLivorno wrote:Pukao mi navoj svjećice u glavi motora. Treba mi preporuka za tokara koji ce mi uraditi novi navoj i čauru, bez da skidam glavu.
On mi je uradio novi navoj i čauru bez skidanja glave. Ni sa cijenom nije bezobrazan.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je prije godinu-dvije pukao navoj na Hyundaiu. Odšlepan kod Bilija na Vraca, bilo je ili obrada glave i šta već sve ide uz to (plaho skupo) ili novi navoj i piksna (valjda se tako zove).Livorno wrote:Pukao mi navoj svjećice u glavi motora. Treba mi preporuka za tokara koji ce mi uraditi novi navoj i čauru, bez da skidam glavu.
Bili je zvao nekog majstora, ustanovljeno je da se može raditi piksna, taj meštar odradio posao.
Cijena je bila oko 50 KM, tako nekako...
-
Nanox7
- Posts: 507
- Joined: 18/03/2015 00:10
#23085 Re: Pitamo Mehanicare ?
U 1 kada das gasa zadimi crno, i kad udrugu ubravam opet zadimi crni oblak.
Jel moguce da je neko crijevo oko turbine, pa pusta malo zraka unutra. (DIZEL)
I da dodam vuce ko lud, nije trom, 1.9 TDI (DI crveno) 96kw, 130ks
Jel moguce da je neko crijevo oko turbine, pa pusta malo zraka unutra. (DIZEL)
I da dodam vuce ko lud, nije trom, 1.9 TDI (DI crveno) 96kw, 130ks
Last edited by Nanox7 on 23/09/2019 18:02, edited 2 times in total.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23086 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cesto crijevo na intercooleru
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#23087 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li neko popraviti prekidac za panoramu (Peugeot 308)? Radi sve samo se razglim'o prekidac (ovaj kod upaljaca)....


-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23088 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa jesi li pitao koliko je na otpadu drugi prekidac? Ne znam do cega je, vjerovatno je nesto puklo a to ti je osjetljivo za pravit jer ce vjerovatno puknut opet kako god ga ulijepis il zalemis. Jesi li rastavljao da vidis do cega je?
- konektovan
- Posts: 51383
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako radi, ne diraj. 
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#23091 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve veze ima kilometraza s ovim? Nisam odavno gluplji post procitao na forumu...Ja sam ga i razglimao kad sam brisao unutrasnjost, zakacio naglo prstom i vjerovatno je na jednoj strani puklo leziste sta vec. To se moglo desit i prije 4 godine kad sam ga kupio skoro novog.drug_profi wrote:Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23092 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti se zove neodoljiva potreba za omalovazavanjem svega tudjeg, od imovine do licnostiKataklinger wrote:Kakve veze ima kilometraza s ovim? Nisam odavno gluplji post procitao na forumu...Ja sam ga i razglimao kad sam brisao unutrasnjost, zakacio naglo prstom i vjerovatno je na jednoj strani puklo leziste sta vec. To se moglo desit i prije 4 godine kad sam ga kupio skoro novog.drug_profi wrote:Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23093 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajd dobro. Ja pitao, a ti ne znas odgovoriti...
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#23094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi ti nista pitao, samo si klasicni Bosnjo koji je imao neodoljivu potrebu da napise glupost...kakogod dobio si i odgovor u mom postu, iako ponavljam ti nisi nista pitao, tj nije ti bila poenta posta da pitas, i nakon svega ti opet pises "ja pitao, a ti ne znas odgovoriti"...pametnom dosta.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23095 Re: Pitamo Mehanicare ?
kupi drugi prekidac i stavi, ostalo se sve ne isplati
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kataklinger wrote:Nisi ti nista pitao, samo si klasicni Bosnjo koji je imao neodoljivu potrebu da napise glupost...kakogod dobio si i odgovor u mom postu, iako ponavljam ti nisi nista pitao, tj nije ti bila poenta posta da pitas, i nakon svega ti opet pises "ja pitao, a ti ne znas odgovoriti"...pametnom dosta.
Hajd zivio i prijatno. Frustracije izbijaju iz tebe. Bosnjo klasicni to si ti.
- konektovan
- Posts: 51383
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje..... 
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moj komentar je bio u saljivom tonu, ali frustriran covjek to ne moze vidjeti.konektovan wrote:Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje.....
Nebitno.
Sretno.
- konektovan
- Posts: 51383
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikakvog znaka saljivog tona. Da je bio koji smajli, moglo bi se naslutiti....drug_profi wrote:Moj komentar je bio u saljivom tonu, ali frustriran covjek to ne moze vidjeti.konektovan wrote:Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje.....
Nebitno.
Sretno.
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#23100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Problem sa paljenjem. Nekada kod prvog paljenja mi se desi da auto upali i momentalno se ugasi. Nakon toga treba malo duze verglati i onda upali ponovo. Par puta se desilo i prilikom paljenja tokom dana, al 99% slucajeva je prvo paljenje. Nekad bude normalno paljenje 10dana, onda za redom par dana problem. Problem se javlja i kad je parkiran na ravnom, uzbrdo, nizbrdo.
Akumulator dobar, pumpa goriva radi, gumice na diznama mijenjanja prosle godine, ove godine mijenane 2 dizne, ostala jedna koja ne radi bas najbolje. Jedan kaze do dizne je, drugi nije. Nema drugih gresaka na kompu, jedan grijac samo.
Mijenjati diznu ili ne
Akumulator dobar, pumpa goriva radi, gumice na diznama mijenjanja prosle godine, ove godine mijenane 2 dizne, ostala jedna koja ne radi bas najbolje. Jedan kaze do dizne je, drugi nije. Nema drugih gresaka na kompu, jedan grijac samo.
Mijenjati diznu ili ne
