Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#23076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Cest problem povezan sa egr na dci motorima
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

Aha. Ok, hvala. Prije mi se nešto slično prikazivalo, isto je poruka bila vezana za ubrizgavanje, al ponekad samo. I on je valjda čistio taj egr pa prestalo i evo opet se pojavi.

Znači, mjenjati ga, ništa čišćenje.
Koliko dođe zamjena, nadam se da nije preskupa, jer me idući mjesec čeka mali servis i registracija :D
User avatar
Optimist
Posts: 15518
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

I egr, zaokruzi na milju izvale za auto. Sreca da ne moras jos misliti na zimske gume. :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#23079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Danas drug na Citroenu C2 pokusao spojiti sirenu i poslije toga ne moze nikako da upali auto :|

Pregledao je osigurace, svi su OK.

Sta moze biti problem?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Problem je sto cacka a ne zna :lol:
Da nije onaj BSI il kako se vec zove, ako ima veze s paljenjem on
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#23081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Reglan »

Je li neko koristio ovan tunap 989 aditiv?
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#23082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

zrakomlat wrote:Aha. Ok, hvala. Prije mi se nešto slično prikazivalo, isto je poruka bila vezana za ubrizgavanje, al ponekad samo. I on je valjda čistio taj egr pa prestalo i evo opet se pojavi.

Znači, mjenjati ga, ništa čišćenje.
Koliko dođe zamjena, nadam se da nije preskupa, jer me idući mjesec čeka mali servis i registracija :D
Cesto ode elektronika na egr, a moze biti cak i do vakuma
Livorno
Posts: 89
Joined: 31/07/2017 14:20

#23083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Livorno »

Throttle wrote:
Livorno wrote:Pukao mi navoj svjećice u glavi motora. Treba mi preporuka za tokara koji ce mi uraditi novi navoj i čauru, bez da skidam glavu.
@bitanga_sa_otesa je meni pisao da se moze uradit bez skidanja glave, vjerovatno te on moze uputit ko to radi na taj nacin. Ja sam skidao glavu
Najbolje preporuke za Milana iz Lužana.
On mi je uradio novi navoj i čauru bez skidanja glave. Ni sa cijenom nije bezobrazan.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#23084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Livorno wrote:Pukao mi navoj svjećice u glavi motora. Treba mi preporuka za tokara koji ce mi uraditi novi navoj i čauru, bez da skidam glavu.
Kod mene je prije godinu-dvije pukao navoj na Hyundaiu. Odšlepan kod Bilija na Vraca, bilo je ili obrada glave i šta već sve ide uz to (plaho skupo) ili novi navoj i piksna (valjda se tako zove).
Bili je zvao nekog majstora, ustanovljeno je da se može raditi piksna, taj meštar odradio posao.
Cijena je bila oko 50 KM, tako nekako...
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#23085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nanox7 »

U 1 kada das gasa zadimi crno, i kad udrugu ubravam opet zadimi crni oblak.
Jel moguce da je neko crijevo oko turbine, pa pusta malo zraka unutra. (DIZEL)
I da dodam vuce ko lud, nije trom, 1.9 TDI (DI crveno) 96kw, 130ks
Last edited by Nanox7 on 23/09/2019 18:02, edited 2 times in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#23086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Cesto crijevo na intercooleru
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#23087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Moze li neko popraviti prekidac za panoramu (Peugeot 308)? Radi sve samo se razglim'o prekidac (ovaj kod upaljaca)....

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa jesi li pitao koliko je na otpadu drugi prekidac? Ne znam do cega je, vjerovatno je nesto puklo a to ti je osjetljivo za pravit jer ce vjerovatno puknut opet kako god ga ulijepis il zalemis. Jesi li rastavljao da vidis do cega je?
User avatar
konektovan
Posts: 51383
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ako radi, ne diraj. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#23090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#23091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

drug_profi wrote:Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
Kakve veze ima kilometraza s ovim? Nisam odavno gluplji post procitao na forumu...Ja sam ga i razglimao kad sam brisao unutrasnjost, zakacio naglo prstom i vjerovatno je na jednoj strani puklo leziste sta vec. To se moglo desit i prije 4 godine kad sam ga kupio skoro novog.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Kataklinger wrote:
drug_profi wrote:Koliko ti to auto ima kilometraze kad su mu i prekidaci rasklimani....
Kakve veze ima kilometraza s ovim? Nisam odavno gluplji post procitao na forumu...Ja sam ga i razglimao kad sam brisao unutrasnjost, zakacio naglo prstom i vjerovatno je na jednoj strani puklo leziste sta vec. To se moglo desit i prije 4 godine kad sam ga kupio skoro novog.
To ti se zove neodoljiva potreba za omalovazavanjem svega tudjeg, od imovine do licnosti
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#23093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Hajd dobro. Ja pitao, a ti ne znas odgovoriti...
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#23094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Nisi ti nista pitao, samo si klasicni Bosnjo koji je imao neodoljivu potrebu da napise glupost...kakogod dobio si i odgovor u mom postu, iako ponavljam ti nisi nista pitao, tj nije ti bila poenta posta da pitas, i nakon svega ti opet pises "ja pitao, a ti ne znas odgovoriti"...pametnom dosta.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#23095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

kupi drugi prekidac i stavi, ostalo se sve ne isplati
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#23096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kataklinger wrote:Nisi ti nista pitao, samo si klasicni Bosnjo koji je imao neodoljivu potrebu da napise glupost...kakogod dobio si i odgovor u mom postu, iako ponavljam ti nisi nista pitao, tj nije ti bila poenta posta da pitas, i nakon svega ti opet pises "ja pitao, a ti ne znas odgovoriti"...pametnom dosta.
:-)
Hajd zivio i prijatno. Frustracije izbijaju iz tebe. Bosnjo klasicni to si ti.
User avatar
konektovan
Posts: 51383
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje..... :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#23098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

konektovan wrote:Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje..... :mrgreen:
Moj komentar je bio u saljivom tonu, ali frustriran covjek to ne moze vidjeti.
Nebitno.
Sretno.
User avatar
konektovan
Posts: 51383
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote:
konektovan wrote:Pa onaj komentar koji si ostavio, tu je to negdje..... :mrgreen:
Moj komentar je bio u saljivom tonu, ali frustriran covjek to ne moze vidjeti.
Nebitno.
Sretno.
Nikakvog znaka saljivog tona. Da je bio koji smajli, moglo bi se naslutiti.... :mrgreen:
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#23100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ali_G »

Problem sa paljenjem. Nekada kod prvog paljenja mi se desi da auto upali i momentalno se ugasi. Nakon toga treba malo duze verglati i onda upali ponovo. Par puta se desilo i prilikom paljenja tokom dana, al 99% slucajeva je prvo paljenje. Nekad bude normalno paljenje 10dana, onda za redom par dana problem. Problem se javlja i kad je parkiran na ravnom, uzbrdo, nizbrdo.
Akumulator dobar, pumpa goriva radi, gumice na diznama mijenjanja prosle godine, ove godine mijenane 2 dizne, ostala jedna koja ne radi bas najbolje. Jedan kaze do dizne je, drugi nije. Nema drugih gresaka na kompu, jedan grijac samo.
Mijenjati diznu ili ne
Post Reply