Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23051 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Pics or it didn't happen
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23052 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Taj garant onda ima cunga lunga gume na bmw-u.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#23053 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

nitro_90 wrote: 22/01/2023 01:06 Taj garant onda ima cunga lunga gume na bmw-u.
Nov dunlop, prva sezona.

S obzirom da je dunlop definitivno bolji od nexena, to nije sporno priznati, ostane same da je haldex quattro > xdrive. :mrgreen:

Ili on ne zna vozit...moguce 😁
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23054 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Fiesta mk5 sa lancima izasla ulicom Ispod Zmajevca ( neocisceno) niko nije prosao prije. Prestanite da kmecite.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#23055 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skrbavi-admin »

kupio sebi zimske gume 100 maraka 4 komada - 2 su zasad ok ima mesa - elham....
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#23056 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 22/01/2023 14:40 Fiesta mk5 sa lancima izasla ulicom Ispod Zmajevca ( neocisceno) niko nije prosao prije. Prestanite da kmecite.
:thumbup:

jesi to iso da guzis na snijegu :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23057 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Jbg jucer gledam bolida u alfi 147
Na onom pikliću iz Kraljice jelene na Safeta Hadzica

Stao je on u ravnom dijelu, cekao semafor
I krene regularno, i u pola brda stade, zasto je stao to samo on zna :mrgreen:
I onda da krene
Tesko da bi bilo sta sa prednjom vucom krenulo kako treba

I to je 3 puta uradio, a onda je prosao kroz crveno :mrgreen:

Velika vecina tog izlazenja i prolazenja negdje je do vozaca
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23058 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Cuj zasto je stao. Pa da testira premiJum gume i da moze dati ocjenu na forumu. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23059 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Qwerty1234 wrote: 22/01/2023 14:32
nitro_90 wrote: 22/01/2023 01:06 Taj garant onda ima cunga lunga gume na bmw-u.
Nov dunlop, prva sezona.

S obzirom da je dunlop definitivno bolji od nexena, to nije sporno priznati, ostane same da je haldex quattro > xdrive. :mrgreen:

Ili on ne zna vozit...moguce 😁
i cinjenica da je tebi prednji pogon po po trebi salje nazad snagu, a u njega je obratno, bmw da ne stedi na sperama bi bio zajeban :D :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23060 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:22
Qwerty1234 wrote: 22/01/2023 14:32

Nov dunlop, prva sezona.

S obzirom da je dunlop definitivno bolji od nexena, to nije sporno priznati, ostane same da je haldex quattro > xdrive. :mrgreen:

Ili on ne zna vozit...moguce 😁
i cinjenica da je tebi prednji pogon po po trebi salje nazad snagu, a u njega je obratno, bmw da ne stedi na sperama bi bio zajeban :D :thumbup:
Šta znam, ja sam sa jaranovom E46 330xd ostavljao mnoge novije A6 3.0 quattro, a o A4 2.0 da ne pričam.
Vjeruj mi da smo sa tim BMW prolazili gdje nijedan Q Audi nije.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23061 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:32
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:22

i cinjenica da je tebi prednji pogon po po trebi salje nazad snagu, a u njega je obratno, bmw da ne stedi na sperama bi bio zajeban :D :thumbup:
Šta znam, ja sam sa jaranovom E46 330xd ostavljao mnoge novije A6 3.0 quattro, a o A4 2.0 da ne pričam.
Vjeruj mi da smo sa tim BMW prolazili gdje nijedan Q Audi nije.
ma ide, treba znat vozit i dobre gume..mercedesi su najgori


volio bi attesu probat prije svega :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23062 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:34
EFD22 wrote: 22/01/2023 15:32

Šta znam, ja sam sa jaranovom E46 330xd ostavljao mnoge novije A6 3.0 quattro, a o A4 2.0 da ne pričam.
Vjeruj mi da smo sa tim BMW prolazili gdje nijedan Q Audi nije.
volio bi attesu probat prije svega :-D
To svakako.


A kad smo kod haldexa, bolji je quattro sa torsen milion puta.


Torsen je pravi 4x4, haldex se samo pretvara da je 4x4.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23063 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:38
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:34

volio bi attesu probat prije svega :-D
To svakako.


A kad smo kod haldexa, bolji je quattro sa torsen milion puta.


Torsen je pravi 4x4, haldex se samo pretvara da je 4x4.
zavisi sve, 6 mps je haldex, al ima torsen lsd nazad pa je dobra :D

al nista bez puljke mehanicke :P
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23064 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:40
EFD22 wrote: 22/01/2023 15:38

To svakako.


A kad smo kod haldexa, bolji je quattro sa torsen milion puta.


Torsen je pravi 4x4, haldex se samo pretvara da je 4x4.
zavisi sve, 6 mps je haldex, al ima torsen lsd nazad pa je dobra :D

al nista bez puljke mehanicke :P
A morali su zbog poprečno ugrađenog motora. Pa su opet ispravili to nazad :mrgreen:

Mehanika je mehanika.

Jebo ti ove lafo AWD kad on ima samo AWD uz pomoć ESPa, koči točak sjeba se, a gubici u diferencijalu strahobalni.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#23065 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Dunlop WS5 u cetvrtoj zimi bez problema, na vikendicu jucer po prilicno neociscenom, i nazad danas po sasvim cistoj cesti.
Vikendica u brdima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83503
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23066 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Tigar/Riken se podsmjehuje ovoj zimi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23067 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

continental 0, cekam da se osusi cesta pa cu polako 20 drugom bez gasa...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23068 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

sta je mehaniĆka puljka???
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23069 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

nista, zezam se..

mehanicka blokada diferencijala, kako centralnog tako i onih naprijed i nazad :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#23070 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 22/01/2023 16:35 continental 0, cekam da se osusi cesta pa cu polako 20 drugom bez gasa...
Dobro je, znamo već da si kupio Conti. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23071 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 22/01/2023 16:58
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 16:35 continental 0, cekam da se osusi cesta pa cu polako 20 drugom bez gasa...
Dobro je, znamo već da si kupio Conti. :D
nemojte dzaba, 120KM po gumi nije sala, a lose...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#23072 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Ne sikiraj, nismo ni mislili. :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23073 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

8-)
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#23074 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

drug_profi wrote: 22/01/2023 16:10 Dunlop WS5 u cetvrtoj zimi bez problema, na vikendicu jucer po prilicno neociscenom, i nazad danas po sasvim cistoj cesti.
Vikendica u brdima.
Asfalt ili utabana staza
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#23075 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Truba wrote: 22/01/2023 19:25
drug_profi wrote: 22/01/2023 16:10 Dunlop WS5 u cetvrtoj zimi bez problema, na vikendicu jucer po prilicno neociscenom, i nazad danas po sasvim cistoj cesti.
Vikendica u brdima.
Asfalt ili utabana staza
Asfalt brate. Na sta ti ja licim? :mrgreen:
Post Reply