Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2301 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

iDrive wrote: [VIDEO] Alfa Romeo Giulia QV posramila BMW M4 na ‘Ringu?
Automobil koji je ove godine zainteresirao javnost možda više od bilo kojeg drugog je nova Alfa Romeo Giulia, limuzina koja će označiti veliki povratak talijanske tvrtke i koja se može naći u istoj rečenici kao pojmovi poput stražnji pogon, ručni mjenjač i Ferrarijev motor. Ovo potonje odnosi se na najjaču izvedbu s oznakom QV (Quadrifoglio Verde), koja će pod prednjim poklopcem nositi 3,0-litreni benzinski V6 motor, čijih će 510 KS u bliskoj budućnosti vjerojatno pogoniti i Ferrarijev ulazni model Dino.

Svi podaci navedeni na papiru automatski parkiraju Giuliju bok uz bok s BMW-om M3, automobilom koji je uvijek prva asocijacija na spomen klase sportskih premium limuzina. I dok se Nijemac dokazao već nebrojeno puta kao ultimativni go-to kada je riječ o kombinaciji performansi i praktičnosti, za Giuliju se za sada ne može ništa reći sa sigurnošću. Iako recept zvuči fenomenalno, u stvarnom svijetu ju osim službenih testnih vozača nitko još nije imao priliku isprobati.

Ipak, ponešto o njenim sposobnostima mogao bi reći sljedeći neslužbeni podatak, prema kojem je Alfa Romeo Giulia uspjela srušiti rekord BMW-a M4 na stazi Nürburgring Nordschleife. Naime, s vremenom kruga od 7 minuta i 43 sekunde Giulia je brža za devet sekundi od svojeg glavnog rivala, doduše u kupe izvedbi.

Iako rekord nije služben, Alfa Romeo je u velikoj prednosti što se tiče snage motora (510 KS u usporedbi s 430 KS), za čiju je raspodjelu zadužen napredni pogon na sve kotače, pa ne vidim razlog zašto ne bi bio istinit. Impresivnija od pobjede nad BMW-om činjenica je da je Giulia na ‘Ringu brža i od brojnih supersportskih automobila kao što su Audi R8 V10, Mercedes-Benz SLS AMG i Lamborghini Gallardo Superleggera.

http://www.klipmagazin.com/2015/09/alfa ... -na-ringu/
Bravo za "informisanog" novinara. Giulia Q.V, naravno kao i oba glavna njemačka konkurenta, ima pogon isključivo na stražnju osovinu.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2302 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

Ovo je magazin za vozače poljoprivrednih mašina, klip u nazivu je klip kukuruza. :-D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2303 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Kako Alessandro Masera vidi Giuliu Coupe
Image
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2304 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2305 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Papucice 8-)
Image
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2306 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:Papucice 8-)
Image
Lijepe papučice.

Samo je ova lijeva viška :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2307 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Citam testove u Americi za 4C i poslije komentare ljudi. Svima je najveca zamjerka sto se auto ne moze dobiti sa rucnim mjenjacem,vec samo sa TCT.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2308 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:Citam testove u Americi za 4C i poslije komentare ljudi. Svima je najveca zamjerka sto se auto ne moze dobiti sa rucnim mjenjacem,vec samo sa TCT.
Pretpostavljam da je to zbog animoziteta koji Amerikanci osjećaju prema DCT mjenjacima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2309 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ja sam mislio da oni vise gotive automatike od rucnih ili mozda misle da takav auto treba da ima rucni. :roll:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2310 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Alfa Romeo Giulietta vodeća po maloj potrošnji

http://www.cuoresportivo.hr/alfa-romeo- ... ef=Default
User avatar
ElRe
Posts: 16917
Joined: 12/12/2011 11:28

#2311 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Još jedno odlaganje u nizu...


Loša vest za Alfiste - Giulia stiže tek sredinom 2016?

http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... id=1059485
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2312 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Citao.
Da je bilo ko drugi napisao tekst nego kreten Luca Ciferri (koji je svojevremeno sedmicno pisao traktate da Alfu treba prodati VW) ja bih rekao kasni. Frajer se poziva na neutvrđene izvore,izvore koji jednostavno nemaju nikakav kredibilitet,nego cijeli tekst kamuflira kako mu je neko dojavio nesto.
Citirat cu jednog kolegu sa drugog foruma,koji je u 99% slucajeva kad je pronio vijest u vezi Giulije bio tacan
Ajmo još jednom.
Došlo je do promjena u proizvodnom planu. Više bi trebalo biti službeno početkom sljedeće godine.
Ugrubo:
* 949 maggio 2016 (lancio Q3/2016)
* 961 novembre 2016 (lancio Q1/2017)
963 2017
962 2017 (spostata avanti)
Giulietta IV 2018
964 2018 (spostata indietro)

949 je D-SUV, 961 je E-sedan. Ovaj 962 koji je pomaknut ranije je crossover C-segmenta, a 964 koji je pomaknut nazad je E-SUV.
I za kraj,slika Giulije dizel
Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2313 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

najgore je što takve tekstove i neki naši domaći novinari prenose i još temelje svoje argumente na tome što je podbaclla prodaja Maseratija...
kao, neuspjeli modeli novi Q i Ghibli, a fol Alfa sad baš ono totalno vezana za Maserati...nema se šta pričati, prodaja Alfe ide dole, treba svejže krvi...
Giluia je prva na redu, naravno, ne smije sve ostati na njoj, nego odmah krenuti dalje sa širenjem game...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2314 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Jedan kolega se pohvalio i valjda rijesio dileme oko Giulije. Da li dolazi ili ne. Narucio je dvije Giulia QV Launch Edition po cijeni od 95k €.
Join Date: April 2014
Location: Friedrichshafen (DE)
Posts: 432
Mentioned: 1 Post (s)
Tagged: 1 Thread (s)
Quoted: 197 Post (s)

I received my two "Zulassungsbescheinigung" (Title and VIN) for my two Giulia QV last week. I have 55/100 and 79/100 full option. Both estimated delivery on Dec. 17th - 22nd. 2015. That I can not confirm there is delay. I know I was the second buyer with a contract. Both cars were confirmed.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2315 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Mašala. Taman mu je mjenjač iz rodnog grada. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2316 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Mašala. Taman mu je mjenjač iz rodnog grada. :D
:lol:
Obje su rucni mjenjac.
Mislim da ZF automatika nije ni planirana za QV.
Za TCT se jos ne zna ko ce biti dobavljac. Mozda bude ZF ili Getrag.
User avatar
konektovan
Posts: 51434
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2317 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

I ako je volim, mislim da joj nema spasa, sve dok je pod kapom fiata. Ubjedjen sam, apsolutno u to, da je najbolja opcija da je prodaju, kinezima ako treba, bila bi bolja buducnost u svakom slucaju.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2318 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Saznalo se i ko je narucio.
Eduard Pogea.
Vlasnik Pogea Racing-a.
Poznat po preradama Alfi.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2319 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:...
Ajmo još jednom.
Došlo je do promjena u proizvodnom planu. Više bi trebalo biti službeno početkom sljedeće godine.
...
* 961 novembre 2016 (lancio Q1/2017)
...
961 je E-sedan...
Je l' to ovako nešto:
Image

Hoće li biti novorazvijena platforma, ili na postojećoj (umanjenoj) platformi Maserati Ghibli-a (M157) ili postojećoj (uvećanoj) platformi Giulia-e (952).

U svakom slučaju, hrabar potez (ako do njega dođe), vrijedan divljenja, obzirom da 2016-e dolaze novi modeli u ovom segmentu i od BMW-a i od Mercedesa.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2320 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:...
Ajmo još jednom.
Došlo je do promjena u proizvodnom planu. Više bi trebalo biti službeno početkom sljedeće godine.
...
* 961 novembre 2016 (lancio Q1/2017)
...
961 je E-sedan...
Je l' to ovako nešto:
Image

Hoće li biti novorazvijena platforma, ili na postojećoj (umanjenoj) platformi Maserati Ghibli-a (M157) ili postojećoj (uvećanoj) platformi Giulia-e (952).

U svakom slučaju, hrabar potez (ako do njega dođe), vrijedan divljenja, obzirom da 2016-e dolaze novi modeli u ovom segmentu i od BMW-a i od Mercedesa.
Ovo je bila necija mastarija u vezi Giulije.
Sto se tice Alfe iz E segmenta,a i svih buducih (osim Giuliete,za koju se jos ne zna hoce li biti fwd ili rwd) sve ce biti na Giorgio modularnoj platformi koja je i na Giuliji.
Max ce ici V6 motori,uopste nije planirano da ide nesto vece.
Last edited by mali_milojica on 08/11/2015 16:32, edited 2 times in total.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2321 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

Želim Alfi svu sreću sa razvojem i uvođenjem na tržište novog automobila iz E segmenta (ovaj model 961, ili kako će se već zvati).

Žalosno je da je evropska auto produkcija spala na samo pet modela u ovome segmentu, nikada ih nije bilo manje. Uz tri njemačka modela, samo još Maserati (Ghibli) i Jaguar (XF) imaju vozila u E segmentu. A ja baš namjeravam da sebe za par godina počastim automobilom iz ovog segmenta, kao nagradu za ulazak u šestu deceniju života.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2322 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:Želim Alfi svu sreću sa razvojem i uvođenjem na tržište novog automobila iz E segmenta (ovaj model 961, ili kako će se već zvati).

Žalosno je da je evropska auto produkcija spala na samo pet modela u ovome segmentu, nikada ih nije bilo manje. Uz tri njemačka modela, samo još Maserati (Ghibli) i Jaguar (XF) imaju vozila u E segmentu. A ja baš namjeravam da sebe za par godina počastim automobilom iz ovog segmenta, kao nagradu za ulazak u šestu deceniju života.
Dolazi i Volvo S90. U tom segmentu ce iduce godine biti dosta guzve. Kao sto si vec rekao dolazi Mercedes E,BMW 5. Dobro,Njemacka trojka ce prodati najvise. Imace najvecu ponudu motora,od 4 do 8 cilindara. Maserati je npr ogranicen samo na V6 motore i cijena mu starta dosta visoko. Mene je Jaguar iznenadio,krenuli su sa pravom ofanzivom,modeli samo dolaze. A ima i u sebi nesto misticno.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2323 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote: Dolazi i Volvo S90. U tom segmentu ce iduce godine biti dosta guzve. Kao sto si vec rekao dolazi Mercedes E,BMW 5. Dobro,Njemacka trojka ce prodati najvise. Imace najvecu ponudu motora, od 4 do 8 cilindara. Maserati je npr ogranicen samo na V6 motore i cijena mu starta dosta visoko. Mene je Jaguar iznenadio,krenuli su sa pravom ofanzivom,modeli samo dolaze. A ima i u sebi nesto misticno.
Neki možda čak i od 3 do 8 cilindara.
User avatar
ElRe
Posts: 16917
Joined: 12/12/2011 11:28

#2324 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Seawolf wrote:Želim Alfi svu sreću sa razvojem i uvođenjem na tržište novog automobila iz E segmenta (ovaj model 961, ili kako će se već zvati).

Žalosno je da je evropska auto produkcija spala na samo pet modela u ovome segmentu, nikada ih nije bilo manje. Uz tri njemačka modela, samo još Maserati (Ghibli) i Jaguar (XF) imaju vozila u E segmentu. A ja baš namjeravam da sebe za par godina počastim automobilom iz ovog segmenta, kao nagradu za ulazak u šestu deceniju života.
Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#2325 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

ElRe wrote:Pored njemacke trojke koja diktira tempo u klasi E, u Evropi nema mjesta za ostale.
Mjesta ima za one, koji su spremni i u stanju da prate tempo koji diktiraju Audi/BMW/Mercedes.

Zašto ne bi mogli još neki od evropskih proizvođača (uključujući i one koji nisu u vlasništvu Evropljana) razviti i plasirati na tržište lijepu i kvalitetno urađenu limuzinu sa međuosovinskim razmakom većim od 285 cm, dugačku više od 490 cm i sa benzinskim motorima zapremine 2.0 do 4.0 lit. i dizelima zapremine 2.0 do 3.0 lit koji ispunjavaju nadolazeću Euro 6c normu.

U tom segmentu se mogu lijepi novci zaraditi, i za proizvođača i za onoga ko prodaje takve aute.
Post Reply