Dobro je, zapne da izvuče iz gosta ono što je ona zamislila ili je po njenoj volji pa smori.StupskaBitanga wrote: oprostila se od gledalaca
Federalna televizija
Moderator: anex
- avicena
- Posts: 2316
- Joined: 08/07/2005 00:19
#2301 Re: Federalna televizija
-
evo mene
- Posts: 281
- Joined: 11/09/2009 14:16
#2302 Re: Federalna televizija
Otjera je SDA ekipa Duška Jurišić i Almira Huseinović!!! Ista je sudbina čeka kad joj se na leđa natovare SBB ekipa Ismeta dervoz i Edina Latif!!! Ostaje joj da se vrati na Hayat ili RTV Goražde!!!StupskaBitanga wrote:oprostila se od gledalacaChuckie wrote:Ko je bacao bombe da
ide sa FTV-a, a ona nas demantovala sinoć i razočarala?
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#2303 Re: Federalna televizija
je li za ovo mjesto gdje ona ode bio potreban javni konkurs?
uostalom nije ni bitno, konkursi su bacanje vremena i para. siguran sam da bi elma i u slucaju konkursa bila najbolji kandidat.
uostalom nije ni bitno, konkursi su bacanje vremena i para. siguran sam da bi elma i u slucaju konkursa bila najbolji kandidat.
-
mali_balon
- Posts: 14557
- Joined: 12/09/2012 09:57
#2304 Re: Federalna televizija
Za savjetnike ne treba konkurs, ako je savjetnica, jer ona ode cim miistar ode, ali eto ima dvije godine da si nadje mjesta na drzavnoj sisi.karanana wrote:je li za ovo mjesto gdje ona ode bio potreban javni konkurs?
uostalom nije ni bitno, konkursi su bacanje vremena i para. siguran sam da bi elma i u slucaju konkursa bila najbolji kandidat.
- hary
- Posts: 847
- Joined: 16/02/2005 17:08
- Location: Sarajevo
#2305 Re: Federalna televizija
Nesto najgore pred kamerama svih nasih televizija. Pa jbt, ona ne ispunjava ni minimum uslova: melja nesto kroz nos, ravna u glasu k'o aparati na smrtnoj postelji, nema pojma o cemu prica i totalno je neuvjerljiva. Ono je zalosno za jednu TV. Ako je "falilo Srba", bilo ih je vala puno boljih na izboru. A mozda je ipak samo neko gura...vrbas1979 wrote:A do kada će gospođica Jelena Blagojević u Dnevniku spominjati: poslednje, ponedeljak...???
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2306 Re: Federalna televizija
Jelena je odron
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#2307 Re: Federalna televizija
Jel to provjereno, da je FTV sada SDA televizija?
primjetno je da nema ni 1% nekadasnje histerije na forumu, pa valjda jeste. Sad je sve ok

primjetno je da nema ni 1% nekadasnje histerije na forumu, pa valjda jeste. Sad je sve ok
- Za i Protiv
- Posts: 462
- Joined: 26/09/2010 22:08
#2308 Re: Federalna televizija
Saopćenje za javnost Ministarstva vanjskih poslova BiH
Nova neistina FTV, BiH je bila suzdržana u vezi Palestine
Iz Ministarstva vanjske poslova BiH danas je saopćeno da je Federalna televizija u „Dnevniku 3“ jučer objavila netačnu informaciju u kojoj se kaže da je Bosna i Hercegovina u Generalnoj skupštini UN-a u New Yorku glasala protiv Rezolucije o statusu Palestine kao zemlje nečlanice-posmatrača u ovoj organizaciji.
Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine ističe da je Federalna televizija plasiranjem netačne informacije ponovo grubo prekršila profesionalni kodeks.
"Želimo informirati javnost da je zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija jučer zvanično uputio četvrti dopis Predsjedništvu BiH o ovoj temi, ovaj put s jasnim prijedlogom i u kojem stoji da BiH treba podržati predmetnu Rezoluciju.
Istog dana iz Predsjedništva BiH je u MVPBiH stigao dopis potpisan od predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića u kojem se kaže da u pogledu zahtjeva Palestine za podršku navedenoj Rezoluciji nema konsenzusa članova Predsjedništva, što je po Ustavu BiH neophodno za donošenje spoljnopolitičkih pitanja i da u skladu sa tim predstavnik BiH prilikom izjašnjavanja u Generalnoj skupštini UN-a ne može glasati za navedenu Rezoluciju“, kaže se u saopćenju MVP-a BiH.
Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine je jučer , na osnovu stava Predsjedništva BiH, Stalnoj misiji BiH pri UN-u u New Yorku proslijedilo instrukciju da predstavnik BiH bude suzdržan prilikom glasanja o Rezoluciji.
Rezoluciju o statusu Palestine u Generalnoj skupštini UN-a podržalo je 138 zemalja, povodom čega je danas, putem ambasadora Palestine u Bosni i Hercegovini, upućena čestitka MVP-a BiH.
Osim BiH, prilikom glasanja o Rezoluciji suzdržani su bili i: Albanija, Andora, Bugarska, Crna Gora, Hrvatska, Estonija, Njemačka, Mađarska, Latvija, Litvanija, Monako, Holandija, Poljska, Moldavija, Rumunija, San Marino, Slovačka, Slovenija, Makedonija, Velika Britanija, Australija, Bahami, Barbados, Kamerun, Kolumbija, Demokratska Republika Kongo, Fidži, Gvatemala, Haiti, Malavi, Mongolija, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Republika Koreja, Ruanda, Samoa, Singapur, Togo, Tonga i Vanuatu.
Protiv su bili: Kanada, Češka, Izrael, Maršalovi Otoci, Mikronezija (Savezne Države), Nauru, Palau, Panama, Sjedinjene Američke Države.
"Ponovno izražavamo zabrinutost zbog neprofesionalnog ponašanja Federalne televizije kao javnog servisa, koja plasiranjem neistina u javnost zloupotrebljava povjerenje gledalaca koji plaćaju rad ove medijske kuće i po ko zna koji put ruše kredibilitet državne institucije", kaže se na kraju saopćenja MVP-a BiH.
Stoga MVPBiH još jednom poziva Regulatornu agenciju za komunikacije, kao i udruženja novinara u BiH da osude ponašanje Federalne televizije i zaustave praksu ne samo politiziranja javnog servisa nego i iznošenja neistina i netačnih informacija, na šta javni servis nema pravo.
Također, traže od Uređivačkog kolegija Federalne televizije da preispita rad Redakcije vijesti i primjereno kazni one koji su plasirali netačnu informaciju, saopćio je Ured za odnose s javnošću MVPBiH.
-
Holms
- Posts: 515
- Joined: 27/01/2012 22:51
#2309 Re: Federalna televizija
gdje li su sad oni koji su trazili da ova tv bude nestranacka i nezavisna
misija odrađena, opet su oni stari zajahali
a o profesionalnosti drugi put
SDA demoNkratija
misija odrađena, opet su oni stari zajahali
a o profesionalnosti drugi put
SDA demoNkratija
- Halcyon
- Posts: 2443
- Joined: 01/09/2011 09:29
- Location: Nürnberg
#2310 Re: Federalna televizija
Hajde šta ste se upalili, ne vidim da je iko rekao da je normalno što je FTV poklopila druga stranka. Sjaši Kurta da uzjaše Murta, po našem dobrom, starom, tradicionalnom receptu.
Je*eš FTV, ko uopšte gleda te stranačke biltene?
Ili vam je krivo što su vaši zijanili FTV, a došli anam oni?
Je*eš FTV, ko uopšte gleda te stranačke biltene?
Ili vam je krivo što su vaši zijanili FTV, a došli anam oni?
-
žuta
- Posts: 527
- Joined: 19/01/2011 09:23
#2311 Re: Federalna televizija
bolje i sda na ftv nego da gledamo bregovića kako jede ,pregleda se ,kaki .....
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2312 Re: Federalna televizija
Sada bar nema onoliko dupeuvlakaštva tako očito prezentiranog (Nermin Nikšić probija smetove do Konjica, Nermin Nikšić spašava foke na Antarktiku, Goran Bregović 24 sata sa vama), estradizacije informativnog programa (Dnevnik sa onim gromoglasnim špicama) niti blatantnog progona političkih neistomišljenika (slučaj Lukač).Halcyon wrote:Hajde šta ste se upalili, ne vidim da je iko rekao da je normalno što je FTV poklopila druga stranka. Sjaši Kurta da uzjaše Murta, po našem dobrom, starom, tradicionalnom receptu.
Je*eš FTV, ko uopšte gleda te stranačke biltene?
Ili vam je krivo što su vaši zijanili FTV, a došli anam oni?
Ono je stvarno bilo mučno gledati, koja god opcija da je tada bila iza FTV, sa onakvim programom imao bih isti osjećaj.
-
relevantan
- Posts: 777
- Joined: 08/10/2011 22:30
#2314 Re: Federalna televizija
Ova Almira mi baš nekakva bezzzze

-
vrbas1979
- Posts: 1456
- Joined: 27/06/2012 13:34
#2315 Re: Federalna televizija
Džemal Šabić ipak priznaje da je na neki način i sam otvorio vrata politici na FTV-u.
"Bio je jedan period, posebno onaj kada je Bakir Hadžiomerović imenovan za urednika TV programa i multimedije. To jeste jedan od mogućih najgroznijih perioda sa podaničkom uređivačkom politikom. Na određeni način osjećam se krivim. Mogle su se neke stvari uraditi četiri, pet mjeseci prije“, rekao je Šabić.
Novinar Anadolije kontaktirao je i Hadžiomerovića, ali je u on u telefonskom razgovoru pojasnio da mu je generalni direktor, nakon što ga je smijenio, zabranio da daje bilo kakve izjave za medije.
"Bio je jedan period, posebno onaj kada je Bakir Hadžiomerović imenovan za urednika TV programa i multimedije. To jeste jedan od mogućih najgroznijih perioda sa podaničkom uređivačkom politikom. Na određeni način osjećam se krivim. Mogle su se neke stvari uraditi četiri, pet mjeseci prije“, rekao je Šabić.
Novinar Anadolije kontaktirao je i Hadžiomerovića, ali je u on u telefonskom razgovoru pojasnio da mu je generalni direktor, nakon što ga je smijenio, zabranio da daje bilo kakve izjave za medije.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65943
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2316 Re: Federalna televizija
vrbas1979 wrote:Džemal Šabić ipak priznaje da je na neki način i sam otvorio vrata politici na FTV-u.
"Bio je jedan period, posebno onaj kada je Bakir Hadžiomerović imenovan za urednika TV programa i multimedije. To jeste jedan od mogućih najgroznijih perioda sa podaničkom uređivačkom politikom. Na određeni način osjećam se krivim. Mogle su se neke stvari uraditi četiri, pet mjeseci prije“, rekao je Šabić.
Novinar Anadolije kontaktirao je i Hadžiomerovića, ali je u on u telefonskom razgovoru pojasnio da mu je generalni direktor, nakon što ga je smijenio, zabranio da daje bilo kakve izjave za medije.
gdje radi bakir,je li još na ftv?
- vinnie_jones
- Posts: 1148
- Joined: 29/04/2007 00:09
#2317 Re: Federalna televizija
Navodno "vuče" bolovanje i nastavio je sa liječenjem, što je dobra stvar jer ona dijagnoza mu nije baš za podcijeniti.
Da bi nama bilo bolje,
Bakir je s' Mićom vodio mnoge bitke.
Držao čas uprkos pucnjevima,
sa Bregom izvlačio ranjenike.
Da bi nama bilo bolje,
Bakir je s' Mićom vodio mnoge bitke.
Držao čas uprkos pucnjevima,
sa Bregom izvlačio ranjenike.
- brzica
- Posts: 782
- Joined: 17/11/2010 14:05
#2318 Re: Federalna televizija
SAD, OHR, EU i OSCE upozoravaju na nezakonitost
Nešto su dobro stali na žulj strancima. Nikad do sada
ove četiri institucije nisu dale zajedničko priopćenje.
A posebice o medijima. I to OHR navodi da će pratiti
hoće li biti antidejtonskog ponašanja. To mi zvuči kao
prijetnja smjenama.
Nešto su dobro stali na žulj strancima. Nikad do sada
ove četiri institucije nisu dale zajedničko priopćenje.
A posebice o medijima. I to OHR navodi da će pratiti
hoće li biti antidejtonskog ponašanja. To mi zvuči kao
prijetnja smjenama.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2319 Re: Federalna televizija
Idemo ispočetka - vjerovatno ćemo opet gledati Bakira H. i 60 minuta, a sam Veliki Vođa će iza kulisa da vuče konce uredništva... 
- T-Rexx
- Posts: 339
- Joined: 10/12/2012 14:30
#2320 Re: Federalna televizija
http://www.klix.ba/forum/politicka-kont ... 07231.html
Valja nam opet slusati kako SDPu nema alternative.

Valja nam opet slusati kako SDPu nema alternative.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2321 Re: Federalna televizija
Ja jedva cekam
Kad nam Almira pocne tepati i uzdisati za Zlajom mislim da ce to biti epske scene u bh dnevnicima
Mislim da ce gledanost biti na nivou
Kad nam Almira pocne tepati i uzdisati za Zlajom mislim da ce to biti epske scene u bh dnevnicima
Mislim da ce gledanost biti na nivou
-
Harry Tuttle
- Posts: 439
- Joined: 06/08/2012 21:39
- Location: Altona
#2322 Re: Federalna televizija
kakve veze ima SDP ili SDA... isto sranje, ista bagra na ekranu...
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2323 Re: Federalna televizija
Veliki Vođa glasno i jasno podržava povratak FTV-a u svoje ruke....stochar wrote:eh da je Risto živ...

- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2324 Re: Federalna televizija
A evo šta misle stranci o tome...
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/5190 ... m-zakonima
OHR, OSCE, Delegacija Evropske unije u BiH i Američka ambasada u našoj zemlji zabrinuti su zbog najnovijih aktivnosti u Parlamentu Federacije u vezi s imenovanjem članova Upravnog odbora Radio-televizije Federacije BiH. U zajedničkoj izjavi navode da su razočarani zbog činjenice da se medijski sektor, posebno javni emiteri, koristi kao izgovor za političko pozicioniranje....
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/5190 ... m-zakonima
OHR, OSCE, Delegacija Evropske unije u BiH i Američka ambasada u našoj zemlji zabrinuti su zbog najnovijih aktivnosti u Parlamentu Federacije u vezi s imenovanjem članova Upravnog odbora Radio-televizije Federacije BiH. U zajedničkoj izjavi navode da su razočarani zbog činjenice da se medijski sektor, posebno javni emiteri, koristi kao izgovor za političko pozicioniranje....
- T-Rexx
- Posts: 339
- Joined: 10/12/2012 14:30
#2325 Re: Federalna televizija
PREOKRET NA FTV/POZNATI UREDNIK DOBIO SPOR PROTIV MENADŽMENTA : Bakir Hadžiomerović vraća se na poziciju urednika TV programa i multimedije Federalne televizije
Srijeda | 12.12.2012.
Kantonalni sud u Sarajevu danas je presudio u korist Bakira Hadžiomerovića, te naložio RTVFBiH da ga vrati na poziciju Odgovornog urednika TV programa i multimedije, sa koje je smjenjen u maju ove godine.
Bakir Hadžiomerović
"Određuje se privremena mjera osiguranja, kojom se udovoljava prijedlogu predlagatelja mjera osiguranja i nalaže protivniku predlagatelju Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine da predlagatelju omogući rad, odnosno obavljanje poslova na mjestu Odgovornog urednika TV programa i multimedije u Odjelu za TV program i multimediju do okončanja sudskog postupka", stoji u rješenju koje je donijela sutkinja Lejla Fazlagić.
Presudom je zadovoljan i advokat Bakira Hadžiomerovića.
- Zadovoljan sam izricanjem privremene mjere. Ona znači da se gospodin Hadžiomerović privremeno, do daljnjeg, vraća na svoje prethodno radno mjesto odgovornog urednika. Ova mjera se mora odmah izvršiti, a opstruiranje izvršenja predstavlja krivično djelo prema krivičnom zakonodavstvu FBiH.
Izricanje ove privremene mjere je, po mom sudu, bila zakonska obaveza postupajuće sutkinje u predmetnom slučaju. Kolege advokati vrlo dobro znaju kako je frustrirajuće kada suprotna strana u postupku zloupotrebljava procesne mogućnosti u cilju izbjegavanja postupka. Takvo postupanje u radnopravnim sporovima, koji su hitne prirode, ugrožava egzistenciju ljudi koji se bore za svoja osnovna prava. Ove zaključke potvrđuje i činjenica da je tužena strana, u trećem pokušaju održavanja pripremnog ročišta, tražila izuzeće sutkinje. To je opet samo još jedan pokušaj izbjegavanja suđenja bez opravdanih razloga - kazao je dr.iur. Nedim Ademović, advokat Bakira Hadžiomerovića.
Bakir Hadžiomerović nije se oglašavao povodom presude.

Srijeda | 12.12.2012.
Kantonalni sud u Sarajevu danas je presudio u korist Bakira Hadžiomerovića, te naložio RTVFBiH da ga vrati na poziciju Odgovornog urednika TV programa i multimedije, sa koje je smjenjen u maju ove godine.
Bakir Hadžiomerović
"Određuje se privremena mjera osiguranja, kojom se udovoljava prijedlogu predlagatelja mjera osiguranja i nalaže protivniku predlagatelju Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine da predlagatelju omogući rad, odnosno obavljanje poslova na mjestu Odgovornog urednika TV programa i multimedije u Odjelu za TV program i multimediju do okončanja sudskog postupka", stoji u rješenju koje je donijela sutkinja Lejla Fazlagić.
Presudom je zadovoljan i advokat Bakira Hadžiomerovića.
- Zadovoljan sam izricanjem privremene mjere. Ona znači da se gospodin Hadžiomerović privremeno, do daljnjeg, vraća na svoje prethodno radno mjesto odgovornog urednika. Ova mjera se mora odmah izvršiti, a opstruiranje izvršenja predstavlja krivično djelo prema krivičnom zakonodavstvu FBiH.
Izricanje ove privremene mjere je, po mom sudu, bila zakonska obaveza postupajuće sutkinje u predmetnom slučaju. Kolege advokati vrlo dobro znaju kako je frustrirajuće kada suprotna strana u postupku zloupotrebljava procesne mogućnosti u cilju izbjegavanja postupka. Takvo postupanje u radnopravnim sporovima, koji su hitne prirode, ugrožava egzistenciju ljudi koji se bore za svoja osnovna prava. Ove zaključke potvrđuje i činjenica da je tužena strana, u trećem pokušaju održavanja pripremnog ročišta, tražila izuzeće sutkinje. To je opet samo još jedan pokušaj izbjegavanja suđenja bez opravdanih razloga - kazao je dr.iur. Nedim Ademović, advokat Bakira Hadžiomerovića.
Bakir Hadžiomerović nije se oglašavao povodom presude.


