Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#2301 Re: Federalna televizija

Post by avicena »

StupskaBitanga wrote: oprostila se od gledalaca
Dobro je, zapne da izvuče iz gosta ono što je ona zamislila ili je po njenoj volji pa smori.
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#2302 Re: Federalna televizija

Post by evo mene »

StupskaBitanga wrote:
Chuckie wrote:Ko je bacao bombe da

Image

ide sa FTV-a, a ona nas demantovala sinoć i razočarala? :D
oprostila se od gledalaca
Otjera je SDA ekipa Duška Jurišić i Almira Huseinović!!! Ista je sudbina čeka kad joj se na leđa natovare SBB ekipa Ismeta dervoz i Edina Latif!!! Ostaje joj da se vrati na Hayat ili RTV Goražde!!!
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#2303 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

je li za ovo mjesto gdje ona ode bio potreban javni konkurs?
uostalom nije ni bitno, konkursi su bacanje vremena i para. siguran sam da bi elma i u slucaju konkursa bila najbolji kandidat.
mali_balon
Posts: 14557
Joined: 12/09/2012 09:57

#2304 Re: Federalna televizija

Post by mali_balon »

karanana wrote:je li za ovo mjesto gdje ona ode bio potreban javni konkurs?
uostalom nije ni bitno, konkursi su bacanje vremena i para. siguran sam da bi elma i u slucaju konkursa bila najbolji kandidat.
Za savjetnike ne treba konkurs, ako je savjetnica, jer ona ode cim miistar ode, ali eto ima dvije godine da si nadje mjesta na drzavnoj sisi.
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#2305 Re: Federalna televizija

Post by hary »

vrbas1979 wrote:A do kada će gospođica Jelena Blagojević u Dnevniku spominjati: poslednje, ponedeljak...???
Nesto najgore pred kamerama svih nasih televizija. Pa jbt, ona ne ispunjava ni minimum uslova: melja nesto kroz nos, ravna u glasu k'o aparati na smrtnoj postelji, nema pojma o cemu prica i totalno je neuvjerljiva. Ono je zalosno za jednu TV. Ako je "falilo Srba", bilo ih je vala puno boljih na izboru. A mozda je ipak samo neko gura...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2306 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Jelena je odron
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51127
Joined: 29/06/2011 23:39

#2307 Re: Federalna televizija

Post by dječak sa šibicama »

Jel to provjereno, da je FTV sada SDA televizija?

primjetno je da nema ni 1% nekadasnje histerije na forumu, pa valjda jeste. Sad je sve ok :) :-)
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#2308 Re: Federalna televizija

Post by Za i Protiv »

Saopćenje za javnost Ministarstva vanjskih poslova BiH
Nova neistina FTV, BiH je bila suzdržana u vezi Palestine

Iz Ministarstva vanjske poslova BiH danas je saopćeno da je Federalna televizija u „Dnevniku 3“ jučer objavila netačnu informaciju u kojoj se kaže da je Bosna i Hercegovina u Generalnoj skupštini UN-a u New Yorku glasala protiv Rezolucije o statusu Palestine kao zemlje nečlanice-posmatrača u ovoj organizaciji.

Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine ističe da je Federalna televizija plasiranjem netačne informacije ponovo grubo prekršila profesionalni kodeks.

"Želimo informirati javnost da je zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija jučer zvanično uputio četvrti dopis Predsjedništvu BiH o ovoj temi, ovaj put s jasnim prijedlogom i u kojem stoji da BiH treba podržati predmetnu Rezoluciju.

Istog dana iz Predsjedništva BiH je u MVPBiH stigao dopis potpisan od predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića u kojem se kaže da u pogledu zahtjeva Palestine za podršku navedenoj Rezoluciji nema konsenzusa članova Predsjedništva, što je po Ustavu BiH neophodno za donošenje spoljnopolitičkih pitanja i da u skladu sa tim predstavnik BiH prilikom izjašnjavanja u Generalnoj skupštini UN-a ne može glasati za navedenu Rezoluciju“, kaže se u saopćenju MVP-a BiH.

Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine je jučer , na osnovu stava Predsjedništva BiH, Stalnoj misiji BiH pri UN-u u New Yorku proslijedilo instrukciju da predstavnik BiH bude suzdržan prilikom glasanja o Rezoluciji.

Rezoluciju o statusu Palestine u Generalnoj skupštini UN-a podržalo je 138 zemalja, povodom čega je danas, putem ambasadora Palestine u Bosni i Hercegovini, upućena čestitka MVP-a BiH.

Osim BiH, prilikom glasanja o Rezoluciji suzdržani su bili i: Albanija, Andora, Bugarska, Crna Gora, Hrvatska, Estonija, Njemačka, Mađarska, Latvija, Litvanija, Monako, Holandija, Poljska, Moldavija, Rumunija, San Marino, Slovačka, Slovenija, Makedonija, Velika Britanija, Australija, Bahami, Barbados, Kamerun, Kolumbija, Demokratska Republika Kongo, Fidži, Gvatemala, Haiti, Malavi, Mongolija, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Republika Koreja, Ruanda, Samoa, Singapur, Togo, Tonga i Vanuatu.

Protiv su bili: Kanada, Češka, Izrael, Maršalovi Otoci, Mikronezija (Savezne Države), Nauru, Palau, Panama, Sjedinjene Američke Države.

"Ponovno izražavamo zabrinutost zbog neprofesionalnog ponašanja Federalne televizije kao javnog servisa, koja plasiranjem neistina u javnost zloupotrebljava povjerenje gledalaca koji plaćaju rad ove medijske kuće i po ko zna koji put ruše kredibilitet državne institucije", kaže se na kraju saopćenja MVP-a BiH.

Stoga MVPBiH još jednom poziva Regulatornu agenciju za komunikacije, kao i udruženja novinara u BiH da osude ponašanje Federalne televizije i zaustave praksu ne samo politiziranja javnog servisa nego i iznošenja neistina i netačnih informacija, na šta javni servis nema pravo.

Također, traže od Uređivačkog kolegija Federalne televizije da preispita rad Redakcije vijesti i primjereno kazni one koji su plasirali netačnu informaciju, saopćio je Ured za odnose s javnošću MVPBiH.
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#2309 Re: Federalna televizija

Post by Holms »

gdje li su sad oni koji su trazili da ova tv bude nestranacka i nezavisna :lol:
misija odrađena, opet su oni stari zajahali
a o profesionalnosti drugi put
SDA demoNkratija
User avatar
Halcyon
Posts: 2443
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#2310 Re: Federalna televizija

Post by Halcyon »

Hajde šta ste se upalili, ne vidim da je iko rekao da je normalno što je FTV poklopila druga stranka. Sjaši Kurta da uzjaše Murta, po našem dobrom, starom, tradicionalnom receptu.

Je*eš FTV, ko uopšte gleda te stranačke biltene?

Ili vam je krivo što su vaši zijanili FTV, a došli anam oni? 8-)
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#2311 Re: Federalna televizija

Post by žuta »

bolje i sda na ftv nego da gledamo bregovića kako jede ,pregleda se ,kaki .....
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2312 Re: Federalna televizija

Post by julisiz es grant »

Halcyon wrote:Hajde šta ste se upalili, ne vidim da je iko rekao da je normalno što je FTV poklopila druga stranka. Sjaši Kurta da uzjaše Murta, po našem dobrom, starom, tradicionalnom receptu.

Je*eš FTV, ko uopšte gleda te stranačke biltene?

Ili vam je krivo što su vaši zijanili FTV, a došli anam oni? 8-)
Sada bar nema onoliko dupeuvlakaštva tako očito prezentiranog (Nermin Nikšić probija smetove do Konjica, Nermin Nikšić spašava foke na Antarktiku, Goran Bregović 24 sata sa vama), estradizacije informativnog programa (Dnevnik sa onim gromoglasnim špicama) niti blatantnog progona političkih neistomišljenika (slučaj Lukač).
Ono je stvarno bilo mučno gledati, koja god opcija da je tada bila iza FTV, sa onakvim programom imao bih isti osjećaj.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#2314 Re: Federalna televizija

Post by relevantan »

Ova Almira mi baš nekakva bezzzze :roll: :zzzz:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2315 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

Džemal Šabić ipak priznaje da je na neki način i sam otvorio vrata politici na FTV-u.

"Bio je jedan period, posebno onaj kada je Bakir Hadžiomerović imenovan za urednika TV programa i multimedije. To jeste jedan od mogućih najgroznijih perioda sa podaničkom uređivačkom politikom. Na određeni način osjećam se krivim. Mogle su se neke stvari uraditi četiri, pet mjeseci prije“, rekao je Šabić.

Novinar Anadolije kontaktirao je i Hadžiomerovića, ali je u on u telefonskom razgovoru pojasnio da mu je generalni direktor, nakon što ga je smijenio, zabranio da daje bilo kakve izjave za medije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#2316 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

vrbas1979 wrote:Džemal Šabić ipak priznaje da je na neki način i sam otvorio vrata politici na FTV-u.

"Bio je jedan period, posebno onaj kada je Bakir Hadžiomerović imenovan za urednika TV programa i multimedije. To jeste jedan od mogućih najgroznijih perioda sa podaničkom uređivačkom politikom. Na određeni način osjećam se krivim. Mogle su se neke stvari uraditi četiri, pet mjeseci prije“, rekao je Šabić.

Novinar Anadolije kontaktirao je i Hadžiomerovića, ali je u on u telefonskom razgovoru pojasnio da mu je generalni direktor, nakon što ga je smijenio, zabranio da daje bilo kakve izjave za medije.


gdje radi bakir,je li još na ftv?
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#2317 Re: Federalna televizija

Post by vinnie_jones »

Navodno "vuče" bolovanje i nastavio je sa liječenjem, što je dobra stvar jer ona dijagnoza mu nije baš za podcijeniti.

Da bi nama bilo bolje,
Bakir je s' Mićom vodio mnoge bitke.

Držao čas uprkos pucnjevima,
sa Bregom izvlačio ranjenike.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#2318 Re: Federalna televizija

Post by brzica »

SAD, OHR, EU i OSCE upozoravaju na nezakonitost

Nešto su dobro stali na žulj strancima. Nikad do sada
ove četiri institucije nisu dale zajedničko priopćenje.
A posebice o medijima. I to OHR navodi da će pratiti
hoće li biti antidejtonskog ponašanja. To mi zvuči kao
prijetnja smjenama.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2319 Re: Federalna televizija

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Idemo ispočetka - vjerovatno ćemo opet gledati Bakira H. i 60 minuta, a sam Veliki Vođa će iza kulisa da vuče konce uredništva... :oops:
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#2320 Re: Federalna televizija

Post by T-Rexx »

http://www.klix.ba/forum/politicka-kont ... 07231.html

Valja nam opet slusati kako SDPu nema alternative. :roll: :x :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2321 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Ja jedva cekam
Kad nam Almira pocne tepati i uzdisati za Zlajom mislim da ce to biti epske scene u bh dnevnicima
Mislim da ce gledanost biti na nivou
Harry Tuttle
Posts: 439
Joined: 06/08/2012 21:39
Location: Altona

#2322 Re: Federalna televizija

Post by Harry Tuttle »

kakve veze ima SDP ili SDA... isto sranje, ista bagra na ekranu...
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2323 Re: Federalna televizija

Post by novi.dan.nova.nafaka »

stochar wrote:eh da je Risto živ...
Image
Veliki Vođa glasno i jasno podržava povratak FTV-a u svoje ruke.... :D
Image
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2324 Re: Federalna televizija

Post by novi.dan.nova.nafaka »

A evo šta misle stranci o tome...
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/5190 ... m-zakonima

OHR, OSCE, Delegacija Evropske unije u BiH i Američka ambasada u našoj zemlji zabrinuti su zbog najnovijih aktivnosti u Parlamentu Federacije u vezi s imenovanjem članova Upravnog odbora Radio-televizije Federacije BiH. U zajedničkoj izjavi navode da su razočarani zbog činjenice da se medijski sektor, posebno javni emiteri, koristi kao izgovor za političko pozicioniranje....
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#2325 Re: Federalna televizija

Post by T-Rexx »

PREOKRET NA FTV/POZNATI UREDNIK DOBIO SPOR PROTIV MENADŽMENTA : Bakir Hadžiomerović vraća se na poziciju urednika TV programa i multimedije Federalne televizije
Srijeda | 12.12.2012.


Kantonalni sud u Sarajevu danas je presudio u korist Bakira Hadžiomerovića, te naložio RTVFBiH da ga vrati na poziciju Odgovornog urednika TV programa i multimedije, sa koje je smjenjen u maju ove godine.

Bakir Hadžiomerović

"Određuje se privremena mjera osiguranja, kojom se udovoljava prijedlogu predlagatelja mjera osiguranja i nalaže protivniku predlagatelju Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine da predlagatelju omogući rad, odnosno obavljanje poslova na mjestu Odgovornog urednika TV programa i multimedije u Odjelu za TV program i multimediju do okončanja sudskog postupka", stoji u rješenju koje je donijela sutkinja Lejla Fazlagić.

Presudom je zadovoljan i advokat Bakira Hadžiomerovića.

- Zadovoljan sam izricanjem privremene mjere. Ona znači da se gospodin Hadžiomerović privremeno, do daljnjeg, vraća na svoje prethodno radno mjesto odgovornog urednika. Ova mjera se mora odmah izvršiti, a opstruiranje izvršenja predstavlja krivično djelo prema krivičnom zakonodavstvu FBiH.

Izricanje ove privremene mjere je, po mom sudu, bila zakonska obaveza postupajuće sutkinje u predmetnom slučaju. Kolege advokati vrlo dobro znaju kako je frustrirajuće kada suprotna strana u postupku zloupotrebljava procesne mogućnosti u cilju izbjegavanja postupka. Takvo postupanje u radnopravnim sporovima, koji su hitne prirode, ugrožava egzistenciju ljudi koji se bore za svoja osnovna prava. Ove zaključke potvrđuje i činjenica da je tužena strana, u trećem pokušaju održavanja pripremnog ročišta, tražila izuzeće sutkinje. To je opet samo još jedan pokušaj izbjegavanja suđenja bez opravdanih razloga - kazao je dr.iur. Nedim Ademović, advokat Bakira Hadžiomerovića.

Bakir Hadžiomerović nije se oglašavao povodom presude.

:x
Post Reply