Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2301 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Ja danas malo obilazio okolo u potražnji za gumama za svoju Astru i neugodno se iznenadio cijenom, mislio sam da ću moći za oko 6-6,5 stoja kupiti 4 zimske gume ali od toga izgleda ništa. Doduše samo dvije radnje sam obišao pa ukoliko netko zna gdje na TK povoljno kupiti nove gume neka piše. Potrebna dimenzija 215/55 R16
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2302 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

kod mene je rodica sa istim autom u kiseljaku debicu sa montazom placala 115 KM sto ce reci da ti se isplati doci ovamo za nabavku guma
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2303 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Bakir1 wrote:kod mene je rodica sa istim autom u kiseljaku debicu sa montazom placala 115 KM sto ce reci da ti se isplati doci ovamo za nabavku guma
Neznam da li si to meni odgovorio ili,... ja sam gledao goodyear neke 249 komad i dunlop 220 mislim da je bila, i bile su još neke ali sad se ne mogu sjetiti koje oko 205 su bile. Sad za te od 115 jel to polovno ili, jer mi za ovu dimenziju mala cijena, ali ako imaš broj tel ili nešto tako pošalji na pp
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2304 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

tebi tebi, doduse greska u dimenziji ona je kupovala 205/55 i platila ju je toliko, novu sa ugradnjom.
inace 215 je dosta skuplja, enormno, a nista se ne gubi sa 205, pokusati cu dobiti neki kontakt tel pa ti javim
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#2305 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

SONY_91 wrote:Ja danas malo obilazio okolo u potražnji za gumama za svoju Astru i neugodno se iznenadio cijenom, mislio sam da ću moći za oko 6-6,5 stoja kupiti 4 zimske gume ali od toga izgleda ništa. Doduše samo dvije radnje sam obišao pa ukoliko netko zna gdje na TK povoljno kupiti nove gume neka piše. Potrebna dimenzija 215/55 R16
Vidi na makbel stranici, imaju Tigar tu dimenziju za 130, ima i nekih popusta, pa se mozda nadjes u cijeni za gorivo do Sarajeva ili nek ti neko u prolazu pokupi pa montiraj gdje hoces.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2306 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

E pa velike su ti dimenzije. Ako hoces kvalitetnije gume (conti, gy, michelin itd) oko 800km kontaj...

Ja nemam neko bijesno auto, ali ne bih 205 tigar nikad stavio.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2307 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Ma možda ostanem na postojećim gumama koje su MS. Htio sam kupiti jer su malo potrošene, vožene dvije zime a i sad čitavo ljeto ih nisam skidao jer sam mislio kupiti zimske ali nisam znao za cijene jer sam do sada kupovao 13' zimske na jedno auto. Ali valjda mogu još jednu zimu ako ne nađem neke pristojne gume do max. 650 km. Sreća imam još jedno auto pa kad bude "kritično" koristiti ću to drugo auto. A htjeo sam 215/55 R16 jer je i trenutno takva guma na alu felgama, MS 215/55 R16 Fulda
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2308 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Ne znam kakav ti je auto, pretpostavljam da je nesto bolje/jace kad idu takve gume.

I takodjer mislim da su te MS zimske gume. Ljeti ih samo upropastavas, brze se trose.
Mislim da kvalitetnu gumu tih dimenzija ispod 180-200km neces naci.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#2309 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

MS su zimske gume. Zavisi koja ti je ta MS guma na autu. Ako je kvalitetniji proizvodjac i imas dovoljno dubine sare, mislim da mozes proci zimu bez problema.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2310 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Pa znam da su zimske ali mislio sam kupiti druge po dolasku zime i zbog toga sam ih ostavio ljetos jer nemam ni ljetnih. U maju kupio auto pa nisam ni znao kolko koštaju gume jer tad nisam ni gledao da kupujem ljetne jer dok sam kupio auto, veliki pa mali servis, pa registracija pa uvoz,.. ne osta ništa keša. Ma ako bude fino zapadalo imam na drugom auto također MS u extra stanju, vožene samo mjesec, jer sad da dajem 8 stoja za gume nema se, i do 6 bi se morao nategnuti pravo :D . Auto je inače Astra H GTC 88 kW. Na čepu od goriva stoji 215/55 R16 i 225/45 R17, a na autu su ove prve pa zbog toga sam i tražio te prve jer sam čuo da se ako nabacim manje gume postoji mogućnost da ne radi abs i esp ili kako već to ide
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2311 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2312 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

skafiskafsnjak wrote:Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Sportsko je zbog kW? Ili?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2313 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Warashii wrote:
skafiskafsnjak wrote:Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Sportsko je zbog kW? Ili?
Ma nisam ni planirao Tigar stavljati, ja sam mislio da je malo jeftinija kvalitetnija guma. Kažem trenutno nemam 250 za komad, nisam znao da je tolka cijena kvalitetne gume ovih dimenzija, ali kad se bude moralo morati će se.

A GTC je inače sportski kupe, tako i u saobraćajnoj piše, sportski kupe
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2314 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

Aha, ok, hvala .
User avatar
Qler
Posts: 25832
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2315 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

I na tarabi je pisalo nesto pa je Mujo poderao onu stvar :)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2316 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

a to ti je ono, imas Samsung Galaxy S4, a kredita nemas ... :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2317 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bilic »

gidra wrote:Ako može pomoć od boljih poznavaoca guma, koju gumu uzeti(sve 4), 90% gradske vožnje? Dimenzija 175/65 r14.

Tigar Winter 69 KM, Sava s3+ 79 KM, Sportiva Snow Win. 78 KM ili neka četvrta u ovom cjenovnom rangu do 80 KM?
Uzmi gume DEBICA FRIGO 2 ...
ONE SU SA CIJENOM KAO SAVA A BOLJE SU --
OTIDZI U SERVIS Hundaia iznad zeljinog stadiona .. Tamo ih je bilo
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2318 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Cuj Debica Frigo???

Ahm kakve su one Nokian? Vidim cetvrte su na adac testu, a nisu skupe :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2319 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Joj ovaj uskrsno vazda kontra svih ... Ja ne bih tigar ni po gradu, eto ! I ne bih ga nikome preporucio !
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2320 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

uskrsno_respo wrote:zasto ne bi?
solidna guma u velicinama do 15 ako vozis normalno
zato sto su mi 205ce... a u njega jos vece, 215
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2321 Re: Odg: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

Na kraju će ostat do proljeća ove zimske a onda ću kupiti ljetne i onda štediti za zime. A što se tiče guma ja sam mislio da su malo jeftinije, mislio sam za oko 170-180 naći komad Goodyeara međutim grdno sam se prevario na kraju. Bez 250 nema šanse. A i onako imam još jednu Astru na gotov novim 13' tako da i ako bude snijega neće biti problem. Mada to je dan dva snijega i to je to. Inače svakodnevno putujem 65 kilometara gdje ima blagih uspona i oštrih krivina. Ništa strašno ali volim biti siguran u gume

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2322 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gidra »

skafiskafsnjak wrote:
uskrsno_respo wrote:zasto ne bi?
solidna guma u velicinama do 15 ako vozis normalno
zato sto su mi 205ce... a u njega jos vece, 215
respo govori za moju dimenziju guma 175/65 r14 :D
User avatar
Danguba
Posts: 15909
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2323 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Danguba »

sencci wrote:
sencci wrote:Uzeo sam danas u Savi Vredestein Snowtrac 3. Na ADAC-u s drze dobro, neka zlatna sredina ili odmah iza vodecih. I na drugim testovima su se pokazale dosta dobrim. Nadam se da ce se i u praksi pokazati dobrim. Uglavnom, mislim da je dobar odnos ulozeno-dobiveno. Samo, danas u Savi gužva, 4 sata cekanja, od 8i30h do 12i30h..

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/

http://www.testberichte.de/p/vredestein ... 13-12.html

205-55 R16 H 160 KM/kom
Bas sada udjoh da vidim cijene zimskih guma dole. Trebaju mi 4 a ove sto imam dobre su ali imaju godina pa da ih promijenim.

Znaci, nema nista od kupovine dole. :( Ne mogu ja dole naci jeftiniju gumu od ovih.
Good Year ULTRAGRIP GW3 215/55 R16 93 H
€ 58,60
Excl. BTW: € 48,43
Good Year ULTRAGRIP GW3 215/55 R16 93 H


..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2324 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Izvinjavam se, ahahaha .

Ja sam jos na onoj astri gtc :D :D :D
User avatar
Danguba
Posts: 15909
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2325 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Danguba »

uskrsno_respo wrote:
skafiskafsnjak wrote:Izvinjavam se, ahahaha .

Ja sam jos na onoj astri gtc :D :D :D
sad moras platiti kafe :D
zar ti nju do sada nisi pozvao na fuka... :D
Post Reply