Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2301 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja danas malo obilazio okolo u potražnji za gumama za svoju Astru i neugodno se iznenadio cijenom, mislio sam da ću moći za oko 6-6,5 stoja kupiti 4 zimske gume ali od toga izgleda ništa. Doduše samo dvije radnje sam obišao pa ukoliko netko zna gdje na TK povoljno kupiti nove gume neka piše. Potrebna dimenzija 215/55 R16
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2302 Re: Dolazi zima - zimske gume
kod mene je rodica sa istim autom u kiseljaku debicu sa montazom placala 115 KM sto ce reci da ti se isplati doci ovamo za nabavku guma
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2303 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neznam da li si to meni odgovorio ili,... ja sam gledao goodyear neke 249 komad i dunlop 220 mislim da je bila, i bile su još neke ali sad se ne mogu sjetiti koje oko 205 su bile. Sad za te od 115 jel to polovno ili, jer mi za ovu dimenziju mala cijena, ali ako imaš broj tel ili nešto tako pošalji na ppBakir1 wrote:kod mene je rodica sa istim autom u kiseljaku debicu sa montazom placala 115 KM sto ce reci da ti se isplati doci ovamo za nabavku guma
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2304 Re: Dolazi zima - zimske gume
tebi tebi, doduse greska u dimenziji ona je kupovala 205/55 i platila ju je toliko, novu sa ugradnjom.
inace 215 je dosta skuplja, enormno, a nista se ne gubi sa 205, pokusati cu dobiti neki kontakt tel pa ti javim
inace 215 je dosta skuplja, enormno, a nista se ne gubi sa 205, pokusati cu dobiti neki kontakt tel pa ti javim
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2305 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vidi na makbel stranici, imaju Tigar tu dimenziju za 130, ima i nekih popusta, pa se mozda nadjes u cijeni za gorivo do Sarajeva ili nek ti neko u prolazu pokupi pa montiraj gdje hoces.SONY_91 wrote:Ja danas malo obilazio okolo u potražnji za gumama za svoju Astru i neugodno se iznenadio cijenom, mislio sam da ću moći za oko 6-6,5 stoja kupiti 4 zimske gume ali od toga izgleda ništa. Doduše samo dvije radnje sam obišao pa ukoliko netko zna gdje na TK povoljno kupiti nove gume neka piše. Potrebna dimenzija 215/55 R16
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2306 Re: Dolazi zima - zimske gume
E pa velike su ti dimenzije. Ako hoces kvalitetnije gume (conti, gy, michelin itd) oko 800km kontaj...
Ja nemam neko bijesno auto, ali ne bih 205 tigar nikad stavio.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ja nemam neko bijesno auto, ali ne bih 205 tigar nikad stavio.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2307 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma možda ostanem na postojećim gumama koje su MS. Htio sam kupiti jer su malo potrošene, vožene dvije zime a i sad čitavo ljeto ih nisam skidao jer sam mislio kupiti zimske ali nisam znao za cijene jer sam do sada kupovao 13' zimske na jedno auto. Ali valjda mogu još jednu zimu ako ne nađem neke pristojne gume do max. 650 km. Sreća imam još jedno auto pa kad bude "kritično" koristiti ću to drugo auto. A htjeo sam 215/55 R16 jer je i trenutno takva guma na alu felgama, MS 215/55 R16 Fulda
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2308 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam kakav ti je auto, pretpostavljam da je nesto bolje/jace kad idu takve gume.
I takodjer mislim da su te MS zimske gume. Ljeti ih samo upropastavas, brze se trose.
Mislim da kvalitetnu gumu tih dimenzija ispod 180-200km neces naci.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
I takodjer mislim da su te MS zimske gume. Ljeti ih samo upropastavas, brze se trose.
Mislim da kvalitetnu gumu tih dimenzija ispod 180-200km neces naci.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2309 Re: Dolazi zima - zimske gume
MS su zimske gume. Zavisi koja ti je ta MS guma na autu. Ako je kvalitetniji proizvodjac i imas dovoljno dubine sare, mislim da mozes proci zimu bez problema.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2310 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa znam da su zimske ali mislio sam kupiti druge po dolasku zime i zbog toga sam ih ostavio ljetos jer nemam ni ljetnih. U maju kupio auto pa nisam ni znao kolko koštaju gume jer tad nisam ni gledao da kupujem ljetne jer dok sam kupio auto, veliki pa mali servis, pa registracija pa uvoz,.. ne osta ništa keša. Ma ako bude fino zapadalo imam na drugom auto također MS u extra stanju, vožene samo mjesec, jer sad da dajem 8 stoja za gume nema se, i do 6 bi se morao nategnuti pravo
. Auto je inače Astra H GTC 88 kW. Na čepu od goriva stoji 215/55 R16 i 225/45 R17, a na autu su ove prve pa zbog toga sam i tražio te prve jer sam čuo da se ako nabacim manje gume postoji mogućnost da ne radi abs i esp ili kako već to ide
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2311 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2312 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sportsko je zbog kW? Ili?skafiskafsnjak wrote:Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed![]()
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2313 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma nisam ni planirao Tigar stavljati, ja sam mislio da je malo jeftinija kvalitetnija guma. Kažem trenutno nemam 250 za komad, nisam znao da je tolka cijena kvalitetne gume ovih dimenzija, ali kad se bude moralo morati će se.Warashii wrote:Sportsko je zbog kW? Ili?skafiskafsnjak wrote:Eh te neces na gtc stavljati tigar... hahahaha. Sportsko auto imas, a tigar bi... kupi bar 2 kvalitetne naprijed![]()
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
A GTC je inače sportski kupe, tako i u saobraćajnoj piše, sportski kupe
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2314 Re: Dolazi zima - zimske gume
Aha, ok, hvala .
- Qler
- Posts: 25832
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2315 Re: Dolazi zima - zimske gume
I na tarabi je pisalo nesto pa je Mujo poderao onu stvar 
Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2316 Re: Dolazi zima - zimske gume
a to ti je ono, imas Samsung Galaxy S4, a kredita nemas ... 
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#2317 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uzmi gume DEBICA FRIGO 2 ...gidra wrote:Ako može pomoć od boljih poznavaoca guma, koju gumu uzeti(sve 4), 90% gradske vožnje? Dimenzija 175/65 r14.
Tigar Winter 69 KM, Sava s3+ 79 KM, Sportiva Snow Win. 78 KM ili neka četvrta u ovom cjenovnom rangu do 80 KM?
ONE SU SA CIJENOM KAO SAVA A BOLJE SU --
OTIDZI U SERVIS Hundaia iznad zeljinog stadiona .. Tamo ih je bilo
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2318 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cuj Debica Frigo???
Ahm kakve su one Nokian? Vidim cetvrte su na adac testu, a nisu skupe
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ahm kakve su one Nokian? Vidim cetvrte su na adac testu, a nisu skupe
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2319 Re: Dolazi zima - zimske gume
Joj ovaj uskrsno vazda kontra svih ... Ja ne bih tigar ni po gradu, eto ! I ne bih ga nikome preporucio !
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2320 Re: Dolazi zima - zimske gume
zato sto su mi 205ce... a u njega jos vece, 215uskrsno_respo wrote:zasto ne bi?
solidna guma u velicinama do 15 ako vozis normalno
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2321 Re: Odg: Dolazi zima - zimske gume
Na kraju će ostat do proljeća ove zimske a onda ću kupiti ljetne i onda štediti za zime. A što se tiče guma ja sam mislio da su malo jeftinije, mislio sam za oko 170-180 naći komad Goodyeara međutim grdno sam se prevario na kraju. Bez 250 nema šanse. A i onako imam još jednu Astru na gotov novim 13' tako da i ako bude snijega neće biti problem. Mada to je dan dva snijega i to je to. Inače svakodnevno putujem 65 kilometara gdje ima blagih uspona i oštrih krivina. Ništa strašno ali volim biti siguran u gume
Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#2322 Re: Dolazi zima - zimske gume
respo govori za moju dimenziju guma 175/65 r14skafiskafsnjak wrote:zato sto su mi 205ce... a u njega jos vece, 215uskrsno_respo wrote:zasto ne bi?
solidna guma u velicinama do 15 ako vozis normalno
- Danguba
- Posts: 15909
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#2323 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bas sada udjoh da vidim cijene zimskih guma dole. Trebaju mi 4 a ove sto imam dobre su ali imaju godina pa da ih promijenim.sencci wrote:sencci wrote:Uzeo sam danas u Savi Vredestein Snowtrac 3. Na ADAC-u s drze dobro, neka zlatna sredina ili odmah iza vodecih. I na drugim testovima su se pokazale dosta dobrim. Nadam se da ce se i u praksi pokazati dobrim. Uglavnom, mislim da je dobar odnos ulozeno-dobiveno. Samo, danas u Savi gužva, 4 sata cekanja, od 8i30h do 12i30h..
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/
http://www.testberichte.de/p/vredestein ... 13-12.html
205-55 R16 H 160 KM/kom
Znaci, nema nista od kupovine dole.
Good Year ULTRAGRIP GW3 215/55 R16 93 H
€ 58,60
Excl. BTW: € 48,43
Good Year ULTRAGRIP GW3 215/55 R16 93 H
..
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2324 Re: Dolazi zima - zimske gume
Izvinjavam se, ahahaha .
Ja sam jos na onoj astri gtc

Ja sam jos na onoj astri gtc
- Danguba
- Posts: 15909
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#2325 Re: Dolazi zima - zimske gume
zar ti nju do sada nisi pozvao na fuka...uskrsno_respo wrote:sad moras platiti kafeskafiskafsnjak wrote:Izvinjavam se, ahahaha .
Ja sam jos na onoj astri gtc![]()
![]()
