SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2301 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

meni nije los salon Elit...kod Ramisa ...slatko cose na bascarsiji..

kazu da i eve roche nije los...ali tamo nisam isla
Last edited by Ma.Le.Na on 10/02/2011 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2302 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ja vala sama (ovdje oderu za sve novcano a nisam nikad ni probala :))
vecinom pincetom sredim a ako vidim da imam onih sitnih puno ... onda trakicom koju izrezem pa onda pincetom sto nije otislo
i super mi budu :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2303 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Lotosov cvijet wrote:[
Nadinka hvala ti puno na trudu!!! Divna si ;-) Ja bih se još i zaletila pa uzela :-) Inače, ne znam šta je sa Max factorom u zadnje vrijeme... Sve što izbace novo, upitnog je kvaliteta...
Ja sam prilicno odustala od MF, samo maskare i poneku sjenicu, ostalo ne pamtim kad sam netso i probala, puderi mi ne odgovaraju, olovke se razocarala..ove sjenice sam koristila one su mi bile super,bas sam ih pozelila, negdje sam zijanila zadnje
Image
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#2304 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by drekalica28 »

@ ma.le.na
čula sam i ja za yve roche, haj' vidjet ću.

sama neću ništa da diram. ako počnem čeprkat.... :roll:

hvala vam u svakom slučaju. :)
User avatar
Lotosov cvijet
Posts: 12
Joined: 02/02/2011 10:43

#2305 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lotosov cvijet »

Ja sam prilicno odustala od MF, samo maskare i poneku sjenicu, ostalo ne pamtim kad sam netso i probala, puderi mi ne odgovaraju, olovke se razocarala..ove sjenice sam koristila one su mi bile super,bas sam ih pozelila, negdje sam zijanila zadnje
Image[/quote]

Te su sjene stvarno bile extra, imala sam ih i ja, ali zelene nijanse, trajale su mi...iiiihhh...baš dugo. Nažalost, nema ih više :roll:
A prije neki dan sam u CM-u uzela Catrice četku za rumenilo (dođe u onoj plastičnoj kesici) i moram vam priznati da sam prezadovoljna!!! Cijena i više nego povoljna, a najbitnije od svega je što joj dlačice ne otpadaju po licu, i fino se nanosi rumenilo.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2306 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Obrve, ja se pustila u salonima - kako dje odem one malo poprave. I jedan dan skontam da su mi toliko tanke obrve da mi lice ne lici na moje. Sad ih pustam ima vec pola god i rastu, pojave se neke dlacice odjednom, sega pravo. Bolje su nek sto su bile svakako.
maraska
Posts: 211
Joined: 10/12/2008 12:06

#2307 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by maraska »

Ja baš danas idem na obrve, ili u Plazu u BBi ili u Ultra Beauty Centar kod Vječne vatre.
Imam pozitivna iskustva i kod jednih i kod drugih. Košta 5-7 KM.
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#2308 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

alemaa wrote:Ma ja otisla kod kozmeticarke i ona meni veli sto si dosla ovo ti je tamam kako su ti sada..ona mi samo pocupala one sto su izrasle i uzela 5KM. I to da ja nisam navljivala ne bi ni uzela..al ja sam bas otisla da mi "sredi" obrve. Moram ici kod druge ili naruciti sebi ovo ..
Image
mogu li se redovnim posjetama kozmeticarki postici ovakve obrve, tj. oblik?? svoje sad cupkam sama, tj. samo donji dio (one sto strce), ali oblik je kao br. 3 na ovom uputstvu - imaju blagi luk koji se lomi vise na sredini nego na kraju, a ja zelim bas ovako na kraju :-) ... znaci mogu li se postici ove ravne, sa blagim lukom na kraju, ali bez crtanja svako jutro i sl. :roll:

p.s. nadam se da nisam previse iskomlikovala ovo svoje jednostavno pitanje?? :-)

tnx
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2309 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

uslikaj obrvu pa nek ti zene kazu.
moje recimo nikad nece moci imati luk, jer su haman pa ravne :-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2310 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Mislim da je ovo kako od br. 1 da dodjes do br. 6
Meni su nekako ko na br. 1 i sumnjam da bi mogla doci do br. 6. osim bukvalno pocupam visak pa nacrtam. Al nisam vjesta a i nije mi furka da moram imat te obrve.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2311 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

bjezi, pa se probudis malo obrisan eobrve i prepadnes onog pored sebe :)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#2312 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

:-D necu da ih crtam.... to mi se ne svidja (nekako se iz aviona vidi ona boja ili sta vec).... a da ne bi prepala coJeka mi u mene, mozda bolje da ih ostavim ovako.... i da se tjesim da je najljepse onako kako majka priroda stvori :-P
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2313 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

sta je ovo opao shopping i tema kako je zavrsila art deco akcija :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2314 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Jes da nema veze sa obrvama ali ima sa bojama
http://www.collegefashion.net/fashion-t ... ct-colors/

Ja sam Soft Summer i sva sreca i nosim te boje uglavnom. Znaciiii, smedja nikad.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#2315 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MAN-lion's coach »

Nadinka wrote:sta je ovo opao shopping i tema kako je zavrsila art deco akcija :)
Bankrot. :-D
sad ne preostaje ništa drugo nego da se šminkamo
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2316 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nadinka wrote:sta je ovo opao shopping i tema kako je zavrsila art deco akcija :)
ja mislim da cekamo proljetne i ljetne kolekcije...
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2317 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

jos cete me natjerati da te cetke podjem traziti :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2318 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

necemo bona...samo cu ti reci it's a must have :lol:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2319 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

eno sad, ne radi mi to :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2320 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

jest dobar ova sjena:
Image
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2321 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Šta mislite o ovoj ponudi za DiorShow mascaru:
http://cgi.ebay.com/Diorshow-Backstage- ... 2a0d83ab2e
ima li ko zainteresovan da narucimo mozda?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2322 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Koliko kod nas kostaju OPI lakovi?? Ja zelim ovaj :)
Image
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2323 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

Nadinka wrote:Koliko kod nas kostaju OPI lakovi?? Ja zelim ovaj :)
Image
mislim da je nekih 25-28KM
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2324 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

alemaa u pravu si onda, nisma ja bas iskusna s ovim ebayOM, meni je samo jednom Michunka kupila maskaru :D nego ovi OPI su onda poskupi, Michuuuun, ti si spominjala da ih kupujes s eBay-a, kolko platis i daj sellera :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2325 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:Ja sam kupila 2 OPI laka u Sarajevu po 23 KM, na ebay-u sam ih plaćala po 6,7 $.
pa jesul ti te narduzbe s ebay-a bile ok? ipak je dosta povoljnije..ako ce ko narucivati da se privalim
Post Reply