Evo kako u 3 poteza, od 3 dana do 3 mjeseca, a ne za 3 godine doci do odgovora:
1.

2.

3.

Moderator: Chloe
dobro ti ovo njima nacrta! pazi samo da ti ne ukradu ideju pa ti postave slike na web stranicu s potpisom "planirani radovi u 2015."
E, ima razlika, I to ogromna. Poslije svih “neuspjeha” vladajucih (partija) je nesto sto vidis ti ali ne I drugi (Ili obratno). Piramide se vide ili ne (nema tu licnog izbora). Osim toga, zar mislis da je UNESCO glup? Ili ostali strucnjaci pri Fondaciji? Ili su svi upetljani u “Savrsenu Zavjeru”.kekec wrote: U ovoj drzavi nije u pitanju povjerenje. Prije ce biti da je rijec o slijepoj poslusnosti ili totalnoj blokadi rada mozdanih vijuga. Po tvojoj logici "ko bi joj vise vjerovao", ispada, da poslije svih neuspjeha vladajucih u vodjenju i rukovodjenju ovom zemljom, isti ne bi dobili ni 1 posto glasova na izborima. A da li je to tako ? Vidis to i sam !
Toliko o "povjerenju".
Ne brini se ti o toj “ogromnoj potrebi”. U tom slucaju bi Zemaljski Muzej – Sarajevo, dobio na povjerenju I ostao bi jedina Institucija od autoriteta. Fondacija vise ne bi postojala. Naravno, to se nece desiti jer Piramide postoje. Ali I Zemaljski Muzej ce jos postojati (kako god se stvari budu odvijale).kekec wrote: A sto se tice Fondacije, kada se ispostavi da je prica oko piramida bila greska (blago receno), na povrsinu ce isplivati ogromna potreba za zastitom kulturne bastine BiH…
Nisu ti bas pitanja za razmisljanja. Ne umisljaj. Odgovor ti je: Zato sto je "zastita kulturne bastine BiH" u ciljevima Fondacije. Fondacija je Ministarstvu pravde dostavila svoj plan I program. To je razlog sto se I to u Rjesenju obuhvatilo, a ne sto je Ministranstvo pravde samo od sebe “izvalilo” “zastita kulturne bastine BiH”. Ja nikad nisam ni tvrdio da je rijec samo o piramidama. Ja sam cak I navodio druge zadatke I obaveze Fondacije. Piramide su (ce biti) samo dokaz dobrih I cestitih namjera Fondacije.kekec wrote: Pitanja za razmisljanje:
1. Zasto je Ministarstvo pravde u svom Rjesenju obuhvatilo i "zastitu kulturne bastine BiH",
ako je, kako tvrdis, rijec samo o piramidi/ma?
Drzavni Parlament je donio zakljucak kojim se nalaze nizim organima (Federacija, Kanton, opcina) da donesu akta kojim se siri rejon Visocice proglasava od drzavnog interesa dok traju istrazivanja. A koji je cilj !? Pa ti nisi normalan! Hajde, pogodi?kekec wrote: 2. Koji je cilj zahtjeva o "proglasenju pojasa od 500 m oko piramide (platoa) od TRAJNOG drzavnog interesa"? Da se nece kakvi dvori ili vikendice uskoro praviti?
Goran_35 wrote:Sta je smisao upornog ponavljanja ovih postova koji u stvari ne govore nista?
I ko su BH Talibani?
ima i on - iz žicanja...oops stringovanjaMacuser wrote:Nije, imam ja i univerzitetsku diplomu. I master.
http://www.guardian.co.uk/science/story ... 43,00.html
Although they spoke to me for this article, Mutch and Durbidge later decided they did not want to be photographed. Their work at the cliff face is not yet over, and they fear attracting undue attention to it.
"It's the science that's important", says Mutch, "not us."



Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?kekec wrote:Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Individua Subotić širi svoju nakazu, riječi koje nemaju ni početka ni kraja, ni smisla ni osmišlja, ni logike ni aršina, ni cjeline ni detalja, tek jedna gomila bezvrijednog mraka umotana u obojadisani celofan namjene lakšeg gutanja gorkih pilula. Širi se miris bureka, po Avazu, po Oslobođenju, po Internetu......Sa toplijim vremenom stižu i već odštampane majice sa sloganima: «Imam piramidu u avliji», «Imajte u vidu- bh.piramidu, te onu «Želim da vjerujem».
Neće začuditi ako se svaki od pomenutih suvenira bude mogao kupiti u podnožju Visočice kada polovinom aprila krene nastavak iskopavanja.
S.SUBOTIĆ
Glup si El-bosniako. Razmisli. Privatno vlasnistvo. Ako se pojavi piramidaEl-bosniaco wrote:samo da ovo kazem , ahahahahaha![]()
znanje = pravimjernik (znanje uzeo drugi nick i sam sebe citira ) = srbin sto je napustio zemlju u visokom i nemoze da preboli da je njegova zemlja bila iznad piramide
![]()
, u fati se za prste i ugrizni dobro vidi hoce li ti biti lakse
![]()
Što se tiče citiranja mog gornjeg odgovora kekecu: pravimjernik prav budi, i pravo mjeri! Riječi su da se iščitavaju, argumenti da se zbrajaju. Što više argumenata to bolje za sve nas. Ovi što ne shvataju - ha nije važno, odnijeće ih mrak, kao i sve talibane-rušitelje civilizacije u historiji...pravimjernik wrote:OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE![]()
od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 95) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda .![]()
----
B-H TALIBANI
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?kekec wrote:Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
Sva prica o postojanju Piramida je stala u ovu TVOJU recenicu.El-bosniaco wrote:Pocelo je Pocelo![]()
![]()
![]()
pricaj te vi, visocani poceinju da izvlace korist iz ovog svega, tak se to radi
kad hrvati mogu od nekakvih nevidljivih gospa mozemo i mi od brda napravit trusiticku atrakciju