Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
A-ZO
Posts: 955
Joined: 21/08/2005 01:00
Location: Goražde

#2301

Post by A-ZO »

Ako znamo da je pregib najisturenija tacka coskastog objekta, onda je logicno da od toga treba i krenuti. Svako drugacije periferno kopanje je cisto gubljenje vremena.

Evo kako u 3 poteza, od 3 dana do 3 mjeseca, a ne za 3 godine doci do odgovora:





1.

Image




2.

Image




3.

Image
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2302

Post by pravimjernik »

A-ZO wrote:
A-ZO wrote:Ako znamo da je pregib najisturenija tacka coskastog objekta, onda je logicno da od toga treba i krenuti. Svako drugacije periferno kopanje je cisto gubljenje vremena.

Evo kako u 3 poteza, od 3 dana do 3 mjeseca, a ne za 3 godine doci do odgovora:





1.

Image




2.

Image




3.

Image
dobro ti ovo njima nacrta! pazi samo da ti ne ukradu ideju pa ti postave slike na web stranicu s potpisom "planirani radovi u 2015." :D
Last edited by pravimjernik on 16/01/2006 18:54, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2303

Post by Goran_35 »

Sta je smisao upornog ponavljanja ovih postova koji u stvari ne govore nista?

I ko su BH Talibani? :roll:


:-)
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2304

Post by cernica »

kekec wrote: U ovoj drzavi nije u pitanju povjerenje. Prije ce biti da je rijec o slijepoj poslusnosti ili totalnoj blokadi rada mozdanih vijuga. Po tvojoj logici "ko bi joj vise vjerovao", ispada, da poslije svih neuspjeha vladajucih u vodjenju i rukovodjenju ovom zemljom, isti ne bi dobili ni 1 posto glasova na izborima. A da li je to tako ? Vidis to i sam !
Toliko o "povjerenju".
E, ima razlika, I to ogromna. Poslije svih “neuspjeha” vladajucih (partija) je nesto sto vidis ti ali ne I drugi (Ili obratno). Piramide se vide ili ne (nema tu licnog izbora). Osim toga, zar mislis da je UNESCO glup? Ili ostali strucnjaci pri Fondaciji? Ili su svi upetljani u “Savrsenu Zavjeru”. :lol:
kekec wrote: A sto se tice Fondacije, kada se ispostavi da je prica oko piramida bila greska (blago receno), na povrsinu ce isplivati ogromna potreba za zastitom kulturne bastine BiH…
Ne brini se ti o toj “ogromnoj potrebi”. U tom slucaju bi Zemaljski Muzej – Sarajevo, dobio na povjerenju I ostao bi jedina Institucija od autoriteta. Fondacija vise ne bi postojala. Naravno, to se nece desiti jer Piramide postoje. Ali I Zemaljski Muzej ce jos postojati (kako god se stvari budu odvijale).
kekec wrote: Pitanja za razmisljanje:
1. Zasto je Ministarstvo pravde u svom Rjesenju obuhvatilo i "zastitu kulturne bastine BiH",
ako je, kako tvrdis, rijec samo o piramidi/ma?
Nisu ti bas pitanja za razmisljanja. Ne umisljaj. Odgovor ti je: Zato sto je "zastita kulturne bastine BiH" u ciljevima Fondacije. Fondacija je Ministarstvu pravde dostavila svoj plan I program. To je razlog sto se I to u Rjesenju obuhvatilo, a ne sto je Ministranstvo pravde samo od sebe “izvalilo” “zastita kulturne bastine BiH”. Ja nikad nisam ni tvrdio da je rijec samo o piramidama. Ja sam cak I navodio druge zadatke I obaveze Fondacije. Piramide su (ce biti) samo dokaz dobrih I cestitih namjera Fondacije.
kekec wrote: 2. Koji je cilj zahtjeva o "proglasenju pojasa od 500 m oko piramide (platoa) od TRAJNOG drzavnog interesa"? Da se nece kakvi dvori ili vikendice uskoro praviti?
Drzavni Parlament je donio zakljucak kojim se nalaze nizim organima (Federacija, Kanton, opcina) da donesu akta kojim se siri rejon Visocice proglasava od drzavnog interesa dok traju istrazivanja. A koji je cilj !? Pa ti nisi normalan! Hajde, pogodi? :? Sta je trebalo da navedu “…od trajnog privatnog interesa”? :lol:
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2305

Post by pravimjernik »

Goran_35 wrote:Sta je smisao upornog ponavljanja ovih postova koji u stvari ne govore nista?

I ko su BH Talibani?

Repetitia est mater studiorum. :lol:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2306

Post by Goran_35 »

pravimjernik wrote:
Goran_35 wrote:Sta je smisao upornog ponavljanja ovih postova koji u stvari ne govore nista?

I ko su BH Talibani?

Repetitia est mater studiorum. :lol:
kako za koga ;)

papagaji i retardirani sigurno se slazu :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2307

Post by Macuser »

pravimjernik wrote: Repetitia est mater studiorum. :lol:
Nisu oni isli u, ondasnju, gimnaziju.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2308

Post by Goran_35 »

Macuser wrote:
pravimjernik wrote: Repetitia est mater studiorum. :lol:
Nisu oni isli u, ondasnju, gimnaziju.

a to je po tebi neko mjerilo vrhunca znanja? :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2309

Post by Macuser »

Nije, imam ja i univerzitetsku diplomu. I master.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2310

Post by pravimjernik »

Macuser wrote:Nije, imam ja i univerzitetsku diplomu. I master.
ima i on - iz žicanja...oops stringovanja :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2311

Post by Goran_35 »

Na vasu zalost ,od antipiramidaskog tabora ja ne cuh jos ni jedan valjan argument da se ispod povrsine ne krije nista :oops:

Antipiramidaski argumenti: vrijedjanje i suplja :D

ps

zicanje ili ne,bitno je da kontam :oops: i ne treba da ponavljam 100 puta kao neki :D da bi se samoubjedio demagogijom :oops:

Da i od olova moze biti zlato,samo treba malo jachi mudonja biti,hocu reci :oops: energija drugovi,energija :oops:
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2312

Post by Macuser »

@goran_35

Ma moze sve biti. Evo, poslije piramide, mozda je Osmanagic na tragu Filozofskom kamenu (Nekoć su ljudi dugo vremena tražili Filozofski kamen, koji bi imao magičnu silu, da sve, što se njim dotakne, postane zlato. Tako su mislili. Nisu ga našli.). Covjek zna geografsku sirinu i duzinu potonule Atlantide (za koju nikada nije bilo dokazano da postoji). Ezekiel je, nekoc, vidio svemirski brod, a u orbiti zemlje kruzi satelit "Crni Princ" za koga niko ne zna ciji je i sumnja se da su ga postavili vanzemaljci. Piramide se kriju i na Marsu, a prve rijeci prvoga covjeka na Mjesecu Neila Armstronga, nisu bile: "Ovo je mali korak za covjeka, ali ogroman za covjecanstvo", vec "Ovdje su drugi svemirski brodovi, posmatraju nas." Ako, uzmemo da smo ikada bili na Mjesecu, jer neki to osporavaju. Prije nas je bilo mnostvo civilizacija, koje su nestale, a mi o tome pojma nemamo, cak ni jedan materijalni dokaz da su iste postojale, ali su mogle postojati. Maje su pravili piramide, a nisu poznavali tocak, pitanje je kako su to uradili, a da nisu imali antigravitacionalni uredjaj, koji su sigurno imali, ali mu se izgubio svaki trag. I tako dalje i tako dalje...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2313

Post by Prenj »

Ponavljam pitanje: Koja je uopste svrha Fondacije?
U Velikoj Britaniji su dva skromna arheologa-amatera napravila izvanredno otkrice: Dokazali su da je covjek postojao u Velikoj Britaniji prije 700,000 godina!!! Ni fotografisati se za novine nisu htjeli, dok nas vrlo "istrazivac" pravi tijelo dostojno organizacije leta na Mjesec prije no sto je bilo sta dokazao.
http://www.guardian.co.uk/science/story ... 43,00.html
Although they spoke to me for this article, Mutch and Durbidge later decided they did not want to be photographed. Their work at the cliff face is not yet over, and they fear attracting undue attention to it.

"It's the science that's important", says Mutch, "not us."
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2314

Post by kekec »

Brato, na Neretvu i na hladnu, iz nje, karpuzu bih sada vrlo rado.
A ni pipunu ne bih nasao zamjerke. A za pivu ti nesto nisam,
jedino uz malo jagnjeceg pecenja, onako fino slanog.
Ali ipak nerealno, ceka´cemo ljeto. :-)
Image

A sto se tice teme, e nesto mi se sada ne pise i ne polemise.
Mozemo i tu cekati ljeto, ako sta zapne na proljece (u aprilu). :)
ChoosenOne
Posts: 40
Joined: 19/12/2004 00:24

#2315

Post by ChoosenOne »

Evo na 100 strana na'ceraste i svi se svadjaju ima li ili ne'jma piramide.
Univerzalni argument je "sta prica Semir kad jos nezna ima li piramide ili nema, gdje su mu dokazi" :?

Univerzalni odgovor bi glasio: "Sta ba svi ser*%# kad ni vi neznate ima li je ili nema, gdje su vama dokazi" :?

Ja veche koncentracije hajvana po metru kvadratnom jos odavno ne vidjeh. :x
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2316

Post by El-bosniaco »

Pocelo je Pocelo :D :D :D

pricaj te vi, visocani poceinju da izvlace korist iz ovog svega, tak se to radi

kad hrvati mogu od nekakvih nevidljivih gospa mozemo i mi od brda napravit trusiticku atrakciju



VIKEND NA BOSANSKOJ PIRAMIDI SUNCA

TURISTI NE ČEKAJU APRILSKA ISKOPAVANJA


Image

Suncem obasjana Bosanska piramida sunca i ovog vikenda je izmamila veliki broj Visočana i stranih turista da joj krenu u pohode. Interesovanje je naglo poraslo nakon «Pozitivne geografije» Nisveta Džanke koje je u utorak donijelo priču o čudu ispod Visočice. Klizavi pristupni putevi uslovili su ostavljanje automobila u podnožju, te pješačenje koje je mnogima dobro došlo za tesanje viška kilograma prikupljenih tokom novogodišnjih blagdana. Strani turisti teško su mogli sakriti čuđenje zbog loših cesta koje vode kroz grad prema piramidalnom kompleksu. Posebno ih je iznenadila ulica Ferhatovića u kojoj su najčešće isprobavali amortizere i izdržiljvost podova nimalo jeftinih automobila. Nakon dolaska u podnožje Visočice, turisti bi se lagano odmarali na klupama u blizini jedne od piramidinih sondi, te nakon vrućeg čaja i kojeg zalogaja, kretali ka samom platou na vrhu brda.
Mnoštvo fotografija iz različitih uglova je napravljeno, a onda se krenulo ka pećinama i prolazima na izletištu Ravne koji su također postali atrakcija. Naročito zazidani hodnik o kojem se već ispredaju različite misterije. Dok je grad tonuo u smog i tamu, jedino je Visočica bila obasjana suncem, pa su mnogi posjetioci prokomentarisali da su bosanski faraoni i kraljevi uvijek znali odabrati sunčanu stranu za svoja svetišta i odmarališta.

PIRAMIDA-SUVENIRI U VISOKOM

Prodaja ide k'o halva


Image

Pripreme za turističku sezonu u Visokom koja će se najvećim dijelom bazirati na istraživanju piramidalnog oblika brda Visočica rezultirale su prvim suvenirima čiji je tiraž planuo već u prvom danu pojavljivanja u Zavičajnom muzeju u Visokom. Zanatlije iz sela Goduša kod Visokog poznate po ručnoj izradi čibuka, frula i češljeva prilagodile su izgled suvenira piramidalnom trendu.
Privjesci od tisovine, vrste drveta koje je u narodu poznato kao «čuvar od uroka» sada su poprimili izgled piramide. Pristupačna cijena uslovila je veliku potražnju, pa je dobar dio proizvodnje trenutno usmjeren na njih. Visočke firme često naručuju i frule piramidlnog oblika kao suvenir koji se najčešće poklanja.

«Svakodnevno u muzej navraćaju visočki umjetnici sa novim idejama za suvenire. Grnačari iz sela Liješeva već su napravili prve piramida-kasice za štednju, zanatlije iz Goduše pored frula i privjeska sada izrađuju i piramida-satove u drvetu. Majstori ambalaže već su osmislili ukrasno pakovanje u obliku piramide. Sve ideje smo prihvatili i nastavljamo dalji rad na njihovoj realizaciji.»- rekao nam je direktor Zavičajnog muzeja Senad Hodović.

Fuada Šećerovića profesora matematike često ćete sresti dok šeta ulicama urezujući u kamen piramidu sa bosanskim simbolima pronađenim na lokalitetu srednjovjekovnog grada «Visoki». Nakon izrade suvenira Starog mosta u Mostaru došla je na red priča o visočkoj piramidi koju još uvijek nije u potpunosti svario, ali se uključio u turističku popularizaciju Visokog. Njegovi poznanici tvrde da ne uspije do kraja ni završiti svoje umjetnički rad u kamenu, jer suvenir završi u rukama znatiželjnih turista.

Sa toplijim vremenom stižu i već odštampane majice sa sloganima: «Imam piramidu u avliji», «Imajte u vidu- bh.piramidu, te onu «Želim da vjerujem».
Neće začuditi ako se svaki od pomenutih suvenira bude mogao kupiti u podnožju Visočice kada polovinom aprila krene nastavak iskopavanja.
S.SUBOTIĆ


http://visocko-oko.co.ba/pocetna.shtml preneseno sa
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2317

Post by pravimjernik »

OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 95) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2318

Post by El-bosniaco »

samo da ovo kazem , ahahahahaha :lol:

znanje = pravimjernik (znanje uzeo drugi nick i sam sebe citira ) = srbin sto je napustio zemlju u visokom i nemoze da preboli da je njegova zemlja bila iznad piramide


:lol: :lol: , u fati se za prste i ugrizni dobro vidi hoce li ti biti lakse :lol: :lol:
Bastet
Posts: 128
Joined: 01/04/2005 01:53
Location: trenutno uzagrebljena, inace Sarajevo :D

#2319

Post by Bastet »

ma kako god piramide počeše nicat ko gljive poslije kiše... od jednom evo ih sada 5... do kog broja ćemo dogurati to se treba još vidjet... :-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2320

Post by Bosanac sa dna kace »

Evo kazu u Truskoj pronasli Amerikanci negdje u okolini Samsunu Rajske bahce, mjesto dje su hz.Adem i Hava izbaceni iz Dzeneta!
ja ja, opasna konkurencija! :D
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2321

Post by znanje »

...Sa toplijim vremenom stižu i već odštampane majice sa sloganima: «Imam piramidu u avliji», «Imajte u vidu- bh.piramidu, te onu «Želim da vjerujem».
Neće začuditi ako se svaki od pomenutih suvenira bude mogao kupiti u podnožju Visočice kada polovinom aprila krene nastavak iskopavanja.
S.SUBOTIĆ
Individua Subotić širi svoju nakazu, riječi koje nemaju ni početka ni kraja, ni smisla ni osmišlja, ni logike ni aršina, ni cjeline ni detalja, tek jedna gomila bezvrijednog mraka umotana u obojadisani celofan namjene lakšeg gutanja gorkih pilula. Širi se miris bureka, po Avazu, po Oslobođenju, po Internetu...
Subotić - Osoba koja mora biti razmatrana skupa s Hodovićem i amaterom. Bezlična bljutava masa. Dio tima. Banda.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2322

Post by kekec »

El-bosniaco wrote:samo da ovo kazem , ahahahahaha :lol:
znanje = pravimjernik (znanje uzeo drugi nick i sam sebe citira ) = srbin sto je napustio zemlju u visokom i nemoze da preboli da je njegova zemlja bila iznad piramide
:lol: :lol: , u fati se za prste i ugrizni dobro vidi hoce li ti biti lakse :lol: :lol:
Glup si El-bosniako. Razmisli. Privatno vlasnistvo. Ako se pojavi piramida
ko ce imati veliku korist od nje. Prvo vlasnici zemlje u njenoj neposrednoj
blizini. Primjer Medjugorja. :-)
Drugo, ako si u pravu, zar se isto nece osjecati Bosnjak (ili Hrvat) cija zemlja je iznad piramide. :)
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2323

Post by znanje »

pravimjernik wrote:OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 95) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
Što se tiče citiranja mog gornjeg odgovora kekecu: pravimjernik prav budi, i pravo mjeri! Riječi su da se iščitavaju, argumenti da se zbrajaju. Što više argumenata to bolje za sve nas. Ovi što ne shvataju - ha nije važno, odnijeće ih mrak, kao i sve talibane-rušitelje civilizacije u historiji...
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2324

Post by kekec »

El-bosniaco wrote:Pocelo je Pocelo :D :D :D
pricaj te vi, visocani poceinju da izvlace korist iz ovog svega, tak se to radi

kad hrvati mogu od nekakvih nevidljivih gospa mozemo i mi od brda napravit trusiticku atrakciju
Sva prica o postojanju Piramida je stala u ovu TVOJU recenicu. :D

(trusiticku: valjda greska u kucanju)
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2325

Post by Macuser »

"Trusiticku." ponovi lav, gledajuci blazeno Semira.
Locked