Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2301 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

sumirprimus wrote:ok ne prica lose čikica ciji je igrac?
niciji, sam svoj.

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2302 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sumirprimus »

nesto mi to nestvarno kod nas, obicno bude neciji trojanac.
a fino prica nije da ne prica.
i nije napuhani kabadahija.
a zasto nije osnovao sada stranku?pred ove izbore?sigurno bi mu bilo lakse da ima iza sebe neku organizaciju.
Last edited by sumirprimus on 26/09/2018 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2303 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by BarbaDue »

baxul wrote:
BarbaDue wrote:Nekako sam imao mišljenje da će Prof.dr. Mirsad Hadzikadić razvaliti sa kampanjom na ovim izborima.
Pomislio sam da će poučen američkim iskustvima svoju kampanju perfektno uraditi i naučiti ovdašnje
pacove kako se to radi. Mislim da sam se prevario. Ne znam kakav vi imate osjećaj ali mislim da mu
je kampanja slabo organizovana, a imao je mnogo toga ponuditi građanima BiH.
problem neimanja političke organizacije iza sebe. nema ti ko polijepit plakate, najaviti skup, organizovati posmatrače i.sl. odličan kandidat. jedan od dva za koja vrijedi glasati.
Nažalost tako je, vrlo dobar kandidat koji se slabo čuje. To govorim iz razloga što je recimona njegov skup u Goraždu došlo 20 ljudi i žena. Šteta, nadao sam se da će iza sebe imati jaku ekipu. Svjestan sam da je u ovome sasvim sam i da na raspolaganju ima samo svoj novac. Ali po meni je trebao obezbjediti jače kapacitete u borbi sa ovdašnjim kriminalcima.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2304 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by boshniak »

Nezavisni kandidati za ovako visoke funkcije ne prolaze nikad i nigdje, nije to samo slučaj u BiH, nažalost imat će više postova na ovom forumu nego glasova.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2305 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Dragi građani BiH,

27. septembra od 20.00 do 21.30 sati u programu FTV-a imate priliku da gledate sučeljavanje prof. dr. Mirsada Hadžikadića, kandidata za člana Predsjedništva BiH, s drugim kandidatima. Pratite nastup prof. Hadžikadića.

Image
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#2306 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SSemir »

sumirprimus wrote:nesto mi to nestvarno kod nas, obicno bude neciji trojanac.
a fino prica nije da ne prica.
i nije napuhani kabadahija.
a zasto nije osnovao sada stranku?pred ove izbore?sigurno bi mu bilo lakse da ima iza sebe neku organizaciju.
Vecina koji spominju da je ovaj covjek neciji trojanac nemaju pojma uopce odakle taj pojam trojanac.
Bas ce ovako brazovan elokventan i karijerno izgradjen covjek spasti na nivo da bude trojanac budala iz sda
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2307 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Idemedosumom »

Kamo sreće da jedan ovakav insan bude izabran :(
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2308 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by MarlboroGold »

Ako nastavi ovako na sljedećim izborima će možda nešto i moći ostvariti.
Trenutno nema šanse. Kad spomenem nekome starijem ovog čovjeka odmah pitaju ko je taj...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2309 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Idemedosumom »

Kada bi postojala mala novčana kazna za neglasanje, odnosno nagrada za glasanje, izlaznost bi sigurno bila oko 90%, a onda bi možda ljudi poput Mirsada Hadzikadica doista imali realnu šansu. Glas za njega na ovim izborima je vjerovatno bačen glas, ali će mi svejedno biti drago podržati ovakvog čovjeka.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2310 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GandalfSivi »

Smrcak15 wrote:Dragi građani BiH,

27. septembra od 20.00 do 21.30 sati u programu FTV-a imate priliku da gledate sučeljavanje prof. dr. Mirsada Hadžikadića, kandidata za člana Predsjedništva BiH, s drugim kandidatima. Pratite nastup prof. Hadžikadića.

Image
Ko ce biti drugi kandidati?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2311 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

GandalfSivi wrote:
Smrcak15 wrote:Dragi građani BiH,

27. septembra od 20.00 do 21.30 sati u programu FTV-a imate priliku da gledate sučeljavanje prof. dr. Mirsada Hadžikadića, kandidata za člana Predsjedništva BiH, s drugim kandidatima. Pratite nastup prof. Hadžikadića.

Image
Ko ce biti drugi kandidati?
Jerlagic i sepic
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2312 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GandalfSivi »

Smrcak15 wrote:
GandalfSivi wrote: Ko ce biti drugi kandidati?
Jerlagic i sepic
Pa repriza prosle debate?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2313 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Idemedosumom »

Šta je to, ostala gospoda nema vremena?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2314 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

Ostali u ponedjeljak ili utorak, nisam siguran tačno.
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#2315 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Moenx »

Smrcak15 wrote:
sumirprimus wrote:ok ne prica lose čikica ciji je igrac?
niciji, sam svoj.



Niciji sam svoj
Ja recimo vjerujem u to
Naie uvazeni gospodin dolazi iz reda bh dijaspore
Primmjetio sam po svojoj rodbini recimo da je u toj populaciji povecano interesovanje za domovinu ovih godina
Tako da i B Falatara i M Hadzikdica treba gledao sa te strane
Glasajte za M Hadzikadica i sigurno necete pogrijesiti
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2316 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

MarlboroGold wrote:Ako nastavi ovako na sljedećim izborima će možda nešto i moći ostvariti.
Trenutno nema šanse. Kad spomenem nekome starijem ovog čovjeka odmah pitaju ko je taj...
Kako mislis nema sanse?

Kod nas jedino pobjeda znaci uspjeh. Sve nam igra na zivot i smrt.

Polako, covjek se tek pojavio. Ako uzme 50 000 glasova, bice to odlican uspjeh. Sve preko toga je plus. 70-80 000 bi bilo fenomenalno. Time bi dobio JAK temelj za formiranje stranke.

Abramovic je dosao sa milijardama u Celzi pa je trebao par godina da napravi pobjednicki tim. Nista ne ide preko noci.

Hadzikadicu je sada vazan svaki glas jer sada pravi temelj za stranku. Ne mozes praviti ni kucu ni stranku bez temelja. Veoma brzo bi se urusila.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2317 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by MarlboroGold »

Kikibombona wrote:
MarlboroGold wrote:Ako nastavi ovako na sljedećim izborima će možda nešto i moći ostvariti.
Trenutno nema šanse. Kad spomenem nekome starijem ovog čovjeka odmah pitaju ko je taj...
Kako mislis nema sanse?

Kod nas jedino pobjeda znaci uspjeh. Sve nam igra na zivot i smrt.

Polako, covjek se tek pojavio. Ako uzme 50 000 glasova, bice to odlican uspjeh. Sve preko toga je plus. 70-80 000 bi bilo fenomenalno. Time bi dobio JAK temelj za formiranje stranke.

Abramovic je dosao sa milijardama u Celzi pa je trebao par godina da napravi pobjednicki tim. Nista ne ide preko noci.

Hadzikadicu je sada vazan svaki glas jer sada pravi temelj za stranku. Ne mozes praviti ni kucu ni stranku bez temelja. Veoma brzo bi se urusila.
Slažem se, ali mi nisu jasni ovi što se nadaju da će odmah uletiti u predsjedništvo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2318 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

MarlboroGold wrote:Slažem se, ali mi nisu jasni ovi što se nadaju da će odmah uletiti u predsjedništvo.
Sanse su zaista male, ali dok sudija ne svira kraj utakmica nije gotovo.

Ne mozes formirati stranku bez ikakvog temelja. Hadzikadic je puno radio za BiH u dijaspori. To ovdasnjoj javnosti nije poznato. Ni meni nije bilo dok nisam istrazio njegov angazman u proteklom periodu.

Sada se mora profilisati na terenu, privuci istomisljenike, stvoriti jaku bazu glasaca. Tek onda moze formirati kvalitetnu stranku.

Bez toga je nemoguce. Nije mi jasno kako neko moze reci: 'prvo je trebao formirati stranku...'. Na temeljima cega?

Ako uzme minimalno 50 000 glasova, a mislim da hoce, njegov projekt ce privuci mnoge kvalitetne ljude. :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#2319 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Ja_Ja »

Niko se ne nada nicemu. Cak sta vise ovo su mozda i prvi izbori u kojima se iskreno ne zna ko bi mogao uletiti od njih. Veoma slab kandidat SDA otvara vrata drugim kandidatima poput onog SBB-a. Dok se u isto vrijeme SDP pokusava ugurati svojim kandidatom. Sustina svega je da ni jedan (i pored silne masinerije) nemaju veci kapacitet da predstavljaju jedan narod od Dr. Hadzikadica. Zbog toga se ljudi trebaju alarmirati i glasati u sto vecem broju za njega, pa ko zna sta bude. Mozda on i probudi jedan dio glasackog tijela koji i bude u vecini nakon sto ostali "pocopaju" glasove etno-nacionalista (ovdje ukljucujem i Becirovica jer koristi tu retoriku).

Samo vi glasajte nakon svega vidjenog za onog kandidata za kojeg mislite da je najbolji predstavnik Bosnjaka, za mene je to sigurno Mirsad.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2320 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

Kikibombona wrote:
MarlboroGold wrote:Slažem se, ali mi nisu jasni ovi što se nadaju da će odmah uletiti u predsjedništvo.
Sanse su zaista male, ali dok sudija ne svira kraj utakmica nije gotovo.

Ne mozes formirati stranku bez ikakvog temelja. Hadzikadic je puno radio za BiH u dijaspori. To ovdasnjoj javnosti nije poznato. Ni meni nije bilo dok nisam istrazio njegov angazman u proteklom periodu.

Sada se mora profilisati na terenu, privuci istomisljenike, stvoriti jaku bazu glasaca. Tek onda moze formirati kvalitetnu stranku.

Bez toga je nemoguce. Nije mi jasno kako neko moze reci: 'prvo je trebao formirati stranku...'. Na temeljima cega?

Ako uzme minimalno 50 000 glasova, a mislim da hoce, njegov projekt ce privuci mnoge kvalitetne ljude. :thumbup:
Pa ako uzmete u obzir kako njega malo znaju a ostale kandidate itekako dobro znaju u javnosti kakav je to ober olos, situacija je dzene-dzene...minus politicki pritisak na medije i lova.
Moze Hadzikadic dovesti Klintona i cijelu vladu u stranku, na ovakav nacin se ne dobijaju izbori...Ne mozes demokratijom odgovoriti na represivan rezim.
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#2321 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Moenx »

Da li neko ima link na relevantne ankete javnog mnjenja na izborne rezultate
huxley
Posts: 639
Joined: 05/08/2009 09:56

#2322 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by huxley »

Mislim da je i ova tema dobar pokazatelj rezultata Mirsadove kampanje.

Jako puno postova, tema je skoro uvijek u top 3 na podforumu politika. Ali je broj učesnika u raspravi oko 5?

Ovi koji ga vole bi poginuli za njega, i nije im jasno kako to cijeli svijet ne vidi.

Svi ostali osim ovih nekoliko koji ga ludo vole jedva da su čuli za njega.

Proći će malo bolje nego Cerić na prošlim izborima. Valjda bude imao snage i volje da se opet kandiduje, a do tada napravi jednu dobru analizu šta je fulio prvi put.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#2323 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sigurnoable »

huxley wrote:Mislim da je i ova tema dobar pokazatelj rezultata Mirsadove kampanje.

Jako puno postova, tema je skoro uvijek u top 3 na podforumu politika. Ali je broj učesnika u raspravi oko 5?

Ovi koji ga vole bi poginuli za njega, i nije im jasno kako to cijeli svijet ne vidi.

Svi ostali osim ovih nekoliko koji ga ludo vole jedva da su čuli za njega.

Proći će malo bolje nego Cerić na prošlim izborima. Valjda bude imao snage i volje da se opet kandiduje, a do tada napravi jednu dobru analizu šta je fulio prvi put.

Nekoliko put je spomenuo da u raznim emisijama da nece odustati i ako ne pobjedi. Nakon izbora ako izgubi rekao je da ostaje u Bosni. Ovaj covjek prije svega pa onda i profesor ima iskrene dobre namjere prema drzavi. Covjek koji nevjerovatno voli svoju drzavu! Siguran sam ako ove izbore ne pobjedi iduce sa malo jacom kapanjom ce pomesti sve kandidate. Ako ne pobjedi ove izbore, rezultati ce pokazati da je velika masa shvatila njegove namjere i ta ce se masa sve vise povecavati! :bih:
huxley
Posts: 639
Joined: 05/08/2009 09:56

#2324 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by huxley »

sigurnoable wrote:
huxley wrote:Mislim da je i ova tema dobar pokazatelj rezultata Mirsadove kampanje.

Jako puno postova, tema je skoro uvijek u top 3 na podforumu politika. Ali je broj učesnika u raspravi oko 5?

Ovi koji ga vole bi poginuli za njega, i nije im jasno kako to cijeli svijet ne vidi.

Svi ostali osim ovih nekoliko koji ga ludo vole jedva da su čuli za njega.

Proći će malo bolje nego Cerić na prošlim izborima. Valjda bude imao snage i volje da se opet kandiduje, a do tada napravi jednu dobru analizu šta je fulio prvi put.

Nekoliko put je spomenuo da u raznim emisijama da nece odustati i ako ne pobjedi. Nakon izbora ako izgubi rekao je da ostaje u Bosni. Ovaj covjek prije svega pa onda i profesor ima iskrene dobre namjere prema drzavi. Covjek koji nevjerovatno voli svoju drzavu! Siguran sam ako ove izbore ne pobjedi iduce sa malo jacom kapanjom ce pomesti sve kandidate. Ako ne pobjedi ove izbore, rezultati ce pokazati da je velika masa shvatila njegove namjere i ta ce se masa sve vise povecavati! :bih:
Ne sumnja niko da Mirsad voli Bosnu.

Neće pobijediti ove izbore, pitanje je samo da li će imati volje da se ponovo kandiduje i bori. Ako se vrati u Charlotte, jebiga, moraće rep među noge, i govoriti kako je narod nezreo, kako je on neshvaćen, i kako su mu ideje prenapredne za ovo naše nazadno društvo.

Ja mislim da je on jednostavno imao iskrivljenu sliku bosanske realnosti (što i nije neka kritika, s obzirom gdje je proveo zadnjih nekoliko decenija), i da je nije imao pojma u šta se upušta, i da je trebao davno prije da dođe u Bosnu i da malo nauči šta je ovo.

Ako ostane, ima 4 godine (OK, 3 i po) da nauči nešto iz svega ovoga, napravi novi plan, a vrlo vjerovatno i 'manage expectations'. Njegove šanse da ikada uđe u predsjedništvo su minimalne, ali postoje i drugi nivoi vlasti gdje on može nešto da napravi.

E sad, tek treba da dokaže da može nešto da napravi u Bosni. On je prije svega akademski radnik, pa onda sve ostalo, a nije ni jedini sa titulom doktora. Za mene lično je demagog bez konkretnih rješenja. Ako je igdje trebao da ima bezrezervnu podršku, onda je to u dijaspori, posebno u Americi - a nema je ni tamo.

Having said that (kako bi on rekao), i dalje stojim iza toga da bi bili ponosni da nas on predstavlja vani, ali on nije najbolje rješenje za Bosnu u ovom momentu.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#2325 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sigurnoable »

huxley wrote: Ne sumnja niko da Mirsad voli Bosnu.

Neće pobijediti ove izbore, pitanje je samo da li će imati volje da se ponovo kandiduje i bori. Ako se vrati u Charlotte, jebiga, moraće rep među noge, i govoriti kako je narod nezreo, kako je on neshvaćen, i kako su mu ideje prenapredne za ovo naše nazadno društvo.

Ja mislim da je on jednostavno imao iskrivljenu sliku bosanske realnosti (što i nije neka kritika, s obzirom gdje je proveo zadnjih nekoliko decenija), i da je nije imao pojma u šta se upušta, i da je trebao davno prije da dođe u Bosnu i da malo nauči šta je ovo.

Ako ostane, ima 4 godine (OK, 3 i po) da nauči nešto iz svega ovoga, napravi novi plan, a vrlo vjerovatno i 'manage expectations'. Njegove šanse da ikada uđe u predsjedništvo su minimalne, ali postoje i drugi nivoi vlasti gdje on može nešto da napravi.

E sad, tek treba da dokaže da može nešto da napravi u Bosni. On je prije svega akademski radnik, pa onda sve ostalo, a nije ni jedini sa titulom doktora. Za mene lično je demagog bez konkretnih rješenja. Ako je igdje trebao da ima bezrezervnu podršku, onda je to u dijaspori, posebno u Americi - a nema je ni tamo.

Having said that (kako bi on rekao), i dalje stojim iza toga da bi bili ponosni da nas on predstavlja van, ali on nije najbolje rješenje za Bosnu u ovom momentu.
On je demagog bez konretnih rijesenja ali bi ipak volio da nas predstavlja vani. Mislim da si sa ovim dovoljno rekao. Veliki pozdrav, zelim ti sve najbolje ali na ovome treba da stanem da raspravljamo u vezi sa profesoro Mirasadom Hadzikadicem. Ti si misljenja kao i vecina stanovnistva u Bosni sa onom Cevljanovic Korida floskulom:"Samo nek ne puca" ali nek nas j**u u mozak. Po cemu je Mirsad demagog a veliki Bakir ili Denis Becirevic veliki strucnjaci? Pa vlasti koje su nas vodile posljednjih 25 godina su unazadili Bosnu, zadnji smo po svemu i losijim smo od Kosova a da se ne poredimo sa drugim drzavama. Valjda je to dovoljan dokaz da se zakljuci da su neki drugi demagozi a ne covjek koji prvi put ulazi u politiku sa ciljem da nesto uradi za Bosnu. Kako mozes jednog covjeka nazvati da je demagog a nisi mu ni dao sansu da ostvari svoj drzavni plan, zar 25 godina ljudi koji unistavaju ovo drzavu nisu za tebe demagozi? Ako su i oni demagozi ko onda treba po tebi da bude clan predsjednistva ili si ti za anarhiju?
Locked