Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2301 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

AhmetShabo wrote:
Lunetina wrote:.. stigma, anthers, filament (čini mi se :D ), ali ovo samo kada je .
e hvla za ovo, uvijek sam se pitao sta da kucam kad mi samo cvijet prikaze :D haha :lol:
Np, samo naprijed! :lol:

P.S. Hoću da malo zadeveram ove što rade 'Review 4 keywords...' :lol:
Last edited by Lunetina on 07/11/2014 13:06, edited 1 time in total.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2302 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

Ovo ko opise svaka mu cast :D
Image
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2303 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

Ovo bi ti k'o neko jelo bilo izgleda...

meal, dish, food, vegetables, sauce... bubam, može se ovo, ovo je mila majka šta sam ja sve imala, uopšte ne znam šta je na slici...
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2304 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

Lunetina wrote:Ovo bi ti k'o neko jelo bilo izgleda...

meal, dish, food, vegetables, sauce... bubam, može se ovo, ovo je mila majka šta sam ja sve imala, uopšte ne znam šta je na slici...
ovako sam i pisao, dodao sam tu salad, delicous, tasty itd :D
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2305 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

Lunetina wrote:
P.S. Hoću da malo zadeveram ove što rade 'Review 4 keywords...' :lol:
Otkud mi 4, druže Tito!!! :lol:
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#2306 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by zakasnila »

AhmetShabo wrote:
Lunetina wrote:Ovo bi ti k'o neko jelo bilo izgleda...

meal, dish, food, vegetables, sauce... bubam, može se ovo, ovo je mila majka šta sam ja sve imala, uopšte ne znam šta je na slici...
ovako sam i pisao, dodao sam tu salad, delicous, tasty itd :D
Za tasty i delicious ide NO na Review keywords, jer je to subjektivno, tako da pazite :)
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2307 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

Ma pridjeve izbjegavati altogether...
Last edited by Lunetina on 07/11/2014 16:00, edited 1 time in total.
nal26exp
Posts: 233
Joined: 05/10/2014 13:52

#2308 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by nal26exp »

Review Descriptions for Beautiful Images- ili je baš težak, ili sam ja zarđao sa vremenima (to svakako stoji), ili je taj task nakrcan nelogičnostima i samo njima poznatim pravilima. Dobio sam expelled na kviz pitanjima.

Hvala, ja se umorih od kucanja i izmišljanja gluposti. :D Ili stavim grass, flowers, ground, ili lupam soil, stems, petals, pollen, pazeći da ne spomenem ove najlogičnije fraze, ne znam više ni ja šta sam sve pisao. Uradio sam 37 tih keywordsa, sad čekam. Samo ono nobody ne razumem, to valjda stave kad ne znaju više šta bi? :lol:
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#2309 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by zakasnila »

Ma to stave kad nema nikoga na slici, misleci na ljude, na Review prihvate yes
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2310 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

ja na rewiew redovno idem na expelled mode nakon 2 taska. u cemu je problem, jel vecina odgovora yes? sta ide NO? :)
nal26exp
Posts: 233
Joined: 05/10/2014 13:52

#2311 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by nal26exp »

Ahmete, ja u 95% slučajeva stavim Yes. Jedino pazim kada mi napišu boje. Može biti samo jedna boja, i to ona koja je preovlađujuća. Ako je slika suncokreta, a okolo neka zelena polja, plavo nebo, neko šarenilo, stavim No za žutu boju, jer iako upada u oči, ta boja ne čini možda ni 20% slike.

još ako stave person, a na slici 5-oro ljudi, opet stavim no. Ili ako stave zajedno 2 reči koje mogu ići i odvojeno, npr. tall tree. To bi trebalo da su 2 reči. Ali reči kao što su overcast sky ili clear sky, close-up view,two animals, four objects, five people, njih ostavljam kako jesu, jer tako u predloženim rečima piše, da idu zajedno.
Last edited by nal26exp on 07/11/2014 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2312 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

nal26exp wrote:Ahmete, ja u 95% slučajeva stavim Yes. Jedino pazim kada mi napišu boje. Može biti samo jedna boja, i to ona koja je preovlađujuća. Ako je slika suncokreta, a okolo neka zelena polja, plavo nebo, neko šarenilo, stavim No za žutu boju, jer iako upada u oči, ta boja ne čini možda ni 20% slike.
zahvaljujem, nadam se da kad otovre nove zadatke pod novim ID, da cu biti uspjesniji :D
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#2313 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by zakasnila »

Za pridjeve ide također NO, znaci to ukusno, lijepo i slicno NO, jer to ne vidiš na slici. Vecina odgovora ti je yes, osim ako nisu baš neke gluposti napisane, ja vecinom na bojama grijesim
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2314 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

zakasnila wrote:Za pridjeve ide također NO, znaci to ukusno, lijepo i slicno NO, jer to ne vidiš na slici. Vecina odgovora ti je yes, osim ako nisu baš neke gluposti napisane, ja vecinom na bojama grijesim
ma bude dosta rijeci koje ne razumijem. i koje smisla nemaju
nal26exp
Posts: 233
Joined: 05/10/2014 13:52

#2315 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by nal26exp »

Kod prideva mora da se pazi, ali mnogi mogu da prođu. Sad ste pričali o tasty i sl. Ne možeš znati da li je nešto ukusno samo zato što je na slici fino aranžirano. Ja sam za jednog kera stavio Yes na sad, pa mi nisu priznali. Valjda pas ima takvu facu, šta li :lol: Oko gomile drugih prideva mi nisu pravili probleme, iako i ja grešim, jer sam na 80% na 60 urađenih. Pridevi kao što su beautiful ne mogu da idu, jer mogu da se odnose na bilo koju sliku, previše su uopšteni. ali ako bi pisalo da je nešto staro, rasuto, pocepano, mutno, to već može.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2316 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by AhmetShabo »

Bujrum gospodo oopisite :lol:
Image
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1429
Joined: 27/07/2014 10:52

#2317 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by mikrozadatak »

AhmetShabo wrote:Bujrum gospodo oopisite :lol:
Image
Ja bih ovo opisao sa "Give up".
Pa ispočetka
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1429
Joined: 27/07/2014 10:52

#2318 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by mikrozadatak »

Hajd sad priznajte ko je ovo radio

mane stani mamone nista nema
:D
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#2319 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by glitch »

kad vidite petals i selective focus to sam ja 95% :lol: :lol: :lol:

a neko pita za local merchants
uglavnom naveče iza 7 svakih 20-30 min po 1-2 komada ali moraš biti brz da uhvatiš
a zadatak ide za 10 sec :mrgreen:
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2320 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

glitch wrote:kad vidite petals i selective focus to sam ja 95% :lol: :lol: :lol:
Ne mora da znači! Ovo liči i na mene!!! :lol:

Ali, ako vidite anthers i stigma, onda sam to ja 100%.
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2321 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

U svakom slučaju, najsigurnije je pisati imenice. Pridjevi nisu nedozvoljeni, oni su i sami dali primjer 'sunny', ukoliko je stvarno sunčano, jer je to nešto što zaista i vidiš na slici i dominira slikom.
Međutim, skoro svaki pridjev se može zamijeniti imenicom.

abstract - abstraction
artistic - art
sunny - sunlight, sun
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#2322 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by glitch »

djelimo onda pola-pola :lol: :lol: :lol:

ja sam dobio bonus od prekjuče ali nisam od sinoć uhvatio sam nekih 20-tak još
valjda će noćas biti dok se završi :mrgreen:

i sunset :mrgreen:
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2323 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

glitch wrote:djelimo onda pola-pola :lol: :lol: :lol:
i sunset :mrgreen:
twilight, dusk :D

Ako je ptica izbliza, onda beak pod obavezno... :lol:
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#2324 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by glitch »

Lunetina wrote: Ako je ptica izbliza, onda beak pod obavezno... :lol:
:lol: :lol: :lol:
ne kradi mi riječi ali fakat :mrgreen:


gledam sad ispravili mi sinoć one nebuloze na onom zadatku business industries
al sad to nema veze jer njega nema
a ja sam bio expelled i nisam dobio lovu ni za taj zadatak :twisted:
Last edited by glitch on 07/11/2014 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2325 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by Lunetina »

Smijeh2015 wrote:Ne zaboravite da možete upisati ''nobody'' ako nema osobe na slici u bilo kom slučaju.
Mislim upravo suprotno, nobody ne pisati ni pod prijetnjom smrću. :D

Nije bitno to što na slici nema nikoga, bitno je da napišeš ono što na slici postoji, jer su onda to ključne riječi.
Post Reply