Zavisi koga pitaš.Pro wrote:Šta je skrivio legitimno izabrani predsjednik?
Egipat (pročitati prvi post)
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2301 Re: Egipat (pročitati prvi post)
-
tesanj
- Posts: 663
- Joined: 23/11/2010 23:03
#2302 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Na krivom mjestu u krivo vrijeme.Pro wrote:Šta je skrivio legitimno izabrani predsjednik?
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2303 Re: Egipat (pročitati prvi post)
MA NEMOJ!Kikibombona wrote:Nisam od onih koji ce se radovati sto mali podmecu glavu u 'borbi protiv imperijalizma'. Ne treba nasjedati na igrice mocnika u kojim mali uvijek stradaju. Za Egipat je najbolje da suradjuje sa Amerikom i Rusijom, s tim da malo vecu naklonost pokazuju prema prvim, cisto da bi opstali na povrsini.
Amerika, Rusija, Kina, Izrael i druge velesile vode bitke preko svojih naivnih staletita. Ako se Rusija zeli kaciti sa Amerima, neka udare direktno, a ne preko Sirije. Isto vazi i obrnuto.
Pored svih neprijatelja Egiptu ne trebaju unutrasnji. Bratstvo je stvorilo unutrasnjeg neprijatelja svojom bahatom/diskriminatorskom/ignorantskom politikom. Nova vlada mora jednako tretirati sve Egipcane, od istih napraviti homogeno drustvo. Sve drugo vodi u propast.
A nije propast kad se genocid vrši na MB-u. Ne mislim da je MB nešto sjajno. Ali mrrrrrrrrrržnja i neosnovana idijotija protiv njih jasno dokazuje da Mubarak nije nikad ni siš'o sa scene.
Egipćani zbog svoje ohole, ohole, ohole arogancije i otvorenog smijanja, radovanja i podržavanja da policija ubija žene i djecu najviše što zaslužuju je nekog kao Mubarak. Zbog svoje oholosti ne zaslužuju stranku tipa MB koja bi se borila za socijalnu poravdu. Plakaće oni da se pojavi neko kao Morsi, ali takvog neće biti - narod koji je toliko, toliko, toliko pokvaren i arogantan ne zaslužuje takvu milost jer je ni ne pokazuje.
Ovo je sve polako priprema da se vrati Mubarak. I treba da se vrati i da bude gori nego što je ikad bio! Arogantni Egipćani koji su ga vratili na scenu (a ustvari on nije nikad ni sišao sa scene) i zbacili MB ni ne zaslužuju ništa bolje za svoj kretenizam. Đubrad arogantna, naivna i indirektne ubice. Ne vide dalje od nosa.
- Pro
- Posts: 295
- Joined: 15/08/2013 22:47
- Location: Gdje se mostovi sami ruše...
#2304 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Pitam na jedan pomalo sarkastičan način. Predsjednik se stavlja u drugi plan, kao da je potpuno nebitna ličnost. Sa takvim razmišljanjem Egipćani bi trebali ukinuti same izbore i neka glasaju Izraelci za njihovog predsjednika uz lobi njihovih podanika u vidu USA.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2305 Re: Egipat (pročitati prvi post)
U jednoj rečenici kratkoj niko nije mogao ni dati bolji odgovor.tesanj wrote:Na krivom mjestu u krivo vrijeme.Pro wrote:Šta je skrivio legitimno izabrani predsjednik?
-
tesanj
- Posts: 663
- Joined: 23/11/2010 23:03
#2306 Re: Egipat (pročitati prvi post)
I svi buduci predsjednici bi imali besplatno skolovanje gdje god zele, osim naravno u Iranu.Pro wrote:Pitam na jedan pomalo sarkastičan način. Predsjednik se stavlja u drugi plan, kao da je potpuno nebitna ličnost. Sa takvim razmišljanjem Egipćani bi trebali ukinuti same izbore i neka glasaju Izraelci za njihovog predsjednika uz lobi njihovih podanika u vidu USA.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2307 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Pro wrote:Pitam na jedan pomalo sarkastičan način. Predsjednik se stavlja u drugi plan, kao da je potpuno nebitna ličnost. Sa takvim razmišljanjem Egipćani bi trebali ukinuti same izbore i neka glasaju Izraelci za njihovog predsjednika uz lobi njihovih podanika u vidu USA.
tzv arapski liberali

-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2308 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Mojne ga.jastuk1 wrote:MA NEMOJ!Kikibombona wrote:Nisam od onih koji ce se radovati sto mali podmecu glavu u 'borbi protiv imperijalizma'. Ne treba nasjedati na igrice mocnika u kojim mali uvijek stradaju. Za Egipat je najbolje da suradjuje sa Amerikom i Rusijom, s tim da malo vecu naklonost pokazuju prema prvim, cisto da bi opstali na povrsini.
Amerika, Rusija, Kina, Izrael i druge velesile vode bitke preko svojih naivnih staletita. Ako se Rusija zeli kaciti sa Amerima, neka udare direktno, a ne preko Sirije. Isto vazi i obrnuto.
Pored svih neprijatelja Egiptu ne trebaju unutrasnji. Bratstvo je stvorilo unutrasnjeg neprijatelja svojom bahatom/diskriminatorskom/ignorantskom politikom. Nova vlada mora jednako tretirati sve Egipcane, od istih napraviti homogeno drustvo. Sve drugo vodi u propast.
A nije propast kad se genocid vrši na MB-u. Ne mislim da je MB nešto sjajno. Ali mrrrrrrrrrržnja i neosnovana idijotija protiv njih jasno dokazuje da Mubarak nije nikad ni siš'o sa scene.
Egipćani zbog svoje ohole, ohole, ohole arogancije i otvorenog smijanja, radovanja i podržavanja da policija ubija žene i djecu najviše što zaslužuju je nekog kao Mubarak. Zbog svoje oholosti ne zaslužuju stranku tipa MB koja bi se borila za socijalnu poravdu. Plakaće oni da se pojavi neko kao Morsi, ali takvog neće biti - narod koji je toliko, toliko, toliko pokvaren i arogantan ne zaslužuje takvu milost jer je ni ne pokazuje.
Ovo je sve polako priprema da se vrati Mubarak. I treba da se vrati i da bude gori nego što je ikad bio! Arogantni Egipćani koji su ga vratili na scenu (a ustvari on nije nikad ni sišao sa scene) i zbacili MB ni ne zaslužuju ništa bolje za svoj kretenizam. Đubrad arogantna, naivna i indirektne ubice. Ne vide dalje od nosa.
Uskoro će kukati, samo lakapo, ovi isti koji su kao i njihovi očevi bili mangupi na leđima tenkova, transportera i murije.
- Pro
- Posts: 295
- Joined: 15/08/2013 22:47
- Location: Gdje se mostovi sami ruše...
#2309 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Demokratija je drugi naziv za "Divide et impera", zanimljivo da izreka počinje sa slovom D.
- jeza u ledja
- Posts: 50658
- Joined: 29/12/2005 01:20
#2310 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Prestanite upotrebljavati rijec genocid kako vam se ceifne!jastuk1 wrote:
A nije propast kad se genocid vrši na MB-u.
Ako ne znate sta je genocid, imate gugl.
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2311 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Ja pomno odvažem svaku riječ prije je napišem ili izustim, da ne boh nepravedno optužio. Naravno da znam šta je genocid:jeza u ledja wrote:Prestanite upotrebljavati rijec genocid kako vam se ceifne!jastuk1 wrote:
A nije propast kad se genocid vrši na MB-u.
Ako ne znate sta je genocid, imate gugl.
Genocid je, u najširoj definiciji, namjerno uništavanje socijalnog identiteta. Razni subjetki su genocid često definisali u užem smislu. Jedan od takvih pristupa je ograničavanje genocida na namjerno ubijanje, pristup koji je prva formalna definicija genocida pod ženevskom konvencijom odbacila kao nepotpun. Ženevska konvencija je ograničila socijalne identitete u definiciji na nacionalne identitete. Drugi su ograničili genocid na etnicitet, rasu i religiju kao socijalne identitete. Ponekad su i politički identiteti pokriveni definicijom.
Elementi koji su potrebni za počinjenje su također ispunjeni. Egipatski mediji i TV i štampa su sada najveći fašisti na planeti i vrijedno provode sve ove elemente, osim istrebljivanja - vidjeli smo da to radi vojska i drugi naoružani elementi. Čak i optužuju anti pučiste da sami sebe ubijaju. Sve ono što smo imali priliku vidjeti ovdje. Ispunjeni su svi elementi koji karakterišu pojam genocid.
Razvrstavanje (klasifikacija): ljudi se dijele na "mi" i "oni". "Glavna preventiva u ovom ranom stadijumu jeste razvijanje univerzalnih institucija koje prevazilaze... podjele."
Označavanje (simbolizacija): "Skupa sa mržnjom, članovima prokaženih grupa (parija) mogu protivno njihovoj volji biti nametnuta obilježja (simboli)... U cilju borbe protiv obilježavanja, simboli mržnje mogu biti zakonski zabranjeni... kao i govor mržnje."
Obesčovječavanje (dehumanizacija): "Obesčovječavanjem se prevazilazi normalna ljudska odbojnost prema ubistvu."
Organizovanje: "Genocid je uvek organizovan... Posebne vojne, paravojne ili policijske jedinice se često obučavaju i naoružavaju... Kako bi se suprotstavili ovom stadijumu, članstvo u ovakvim policijama mora biti zabranjeno zakonom."
Polarizovanje: "Grupe koje stoje iza mržnje emituju polarizujuću propagandu... Preventiva može značiti zaštitu bezbednosti umjerenih vođa ili pomoć grupama za ljudska prava..."
Identifikovanje: "Žrtve se identifukuju i izdvajaju zbog svoje etničke ili vjerske pripadnosti... Na ovom stupnju, mora se jasno pozvati na uzbunu protiv genocida..."
Istrebljivanje: "Na ovom stupnju, samo hitna, brza i nadmoćna oružana intervencija može zaustaviti genocid. Moraju biti uspostavljene stvarne sigurne zone ili koridori za evakuaciju izbjeglica sa teško naoružanom međunarodnom zaštitom."
Poricanje: "Počinioci... poriču da su počinili ikakav zločin... Odgovor na poricanje jeste kazna izrečena pred međunarodnim tribunalom ili državnim sudovima."
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2312 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Pricas o Mursiju koji se dekretom proglasio novim faraonom i pokazao svoje pravo lice?jastuk1 wrote: MA NEMOJ!
A nije propast kad se genocid vrši na MB-u. Ne mislim da je MB nešto sjajno. Ali mrrrrrrrrrržnja i neosnovana idijotija protiv njih jasno dokazuje da Mubarak nije nikad ni siš'o sa scene.
Egipćani zbog svoje ohole, ohole, ohole arogancije i otvorenog smijanja, radovanja i podržavanja da policija ubija žene i djecu najviše što zaslužuju je nekog kao Mubarak. Zbog svoje oholosti ne zaslužuju stranku tipa MB koja bi se borila za socijalnu poravdu. Plakaće oni da se pojavi neko kao Morsi, ali takvog neće biti - narod koji je toliko, toliko, toliko pokvaren i arogantan ne zaslužuje takvu milost jer je ni ne pokazuje.
Ovo je sve polako priprema da se vrati Mubarak. I treba da se vrati i da bude gori nego što je ikad bio! Arogantni Egipćani koji su ga vratili na scenu (a ustvari on nije nikad ni sišao sa scene) i zbacili MB ni ne zaslužuju ništa bolje za svoj kretenizam. Đubrad arogantna, naivna i indirektne ubice. Ne vide dalje od nosa.
Mojne sad kuknjave. Pokusao je ugroziti zivote milione Egipcana i sada je za to kaznjen. Sam je kriv, i on i Bratstvo. Srljali su iz greske u gresku.
U Egiptu nece biti gradjanskog rata. Egipatska vojska je mnogo jaca i pametnija od SAA u Siriji. To je zato sto nad njima nije imao kontrolu Mubarak, poslije Mursi, pa ni sada ovi treci.
Za Egipat je u ovim turbulentnim trenucima kljucno da vojska bude neovisna od politicke vlasti.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2313 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Morsi je taj dekret povukao nakon 24 sata.
Da, da, feleoul nije imao ništa s tim. Hej naivci...
Da, da, feleoul nije imao ništa s tim. Hej naivci...
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2314 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Kikibombona,
Tvoja totalna neupućenost. Kakva crna kuknjava. Ne kukam zbog pada MB-a, već osuđujem ubistva hiljada civila, a zarad elite da bi sačuvala bogatstvo ili položaj koji imaju. Pobogu, sve pogrešno razumiješ.
Mubarak je dao milijarde za kontrarevoluciju i u tome je uspio. I neka je. To njemu nije bio problem jer je familija jedna od najbogatijih na svijetu, ako ne i najbogatija. Da je potrošio milijarde ne bi ni osjetio.
I kakva crna civilna/politička vlast? Presmiješno si neupućen i naivan. Vojna vlast će nastaviti da vlada i biti sve gora. Ili će postaviti svoje civilne marionete, kao privid civilne vlasti. Nakon što su ugušili MB, misliš da će dozovlit da se čuje glas liberala, socijaldemokrata ili nekih trećih ili bilo koje stranke koja dovodi u pitanje nastavak bogaćenja vladajuće klase odnosno vojnog establishmenta?!
MB i neki drugi islamisti su bili jedini koji su se usudili govoriti o socijalnoj pravdi. Kada liberali ili neki drugi konačno počnu o tome, čeka ih ista sudbina kao i MB. Biće proglašeni terorstima iako sa istim veze nemaju kao ni MB da bi se smakli sa "političke" scene.
Tvoja totalna neupućenost. Kakva crna kuknjava. Ne kukam zbog pada MB-a, već osuđujem ubistva hiljada civila, a zarad elite da bi sačuvala bogatstvo ili položaj koji imaju. Pobogu, sve pogrešno razumiješ.
Mubarak je dao milijarde za kontrarevoluciju i u tome je uspio. I neka je. To njemu nije bio problem jer je familija jedna od najbogatijih na svijetu, ako ne i najbogatija. Da je potrošio milijarde ne bi ni osjetio.
I kakva crna civilna/politička vlast? Presmiješno si neupućen i naivan. Vojna vlast će nastaviti da vlada i biti sve gora. Ili će postaviti svoje civilne marionete, kao privid civilne vlasti. Nakon što su ugušili MB, misliš da će dozovlit da se čuje glas liberala, socijaldemokrata ili nekih trećih ili bilo koje stranke koja dovodi u pitanje nastavak bogaćenja vladajuće klase odnosno vojnog establishmenta?!
MB i neki drugi islamisti su bili jedini koji su se usudili govoriti o socijalnoj pravdi. Kada liberali ili neki drugi konačno počnu o tome, čeka ih ista sudbina kao i MB. Biće proglašeni terorstima iako sa istim veze nemaju kao ni MB da bi se smakli sa "političke" scene.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2315 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Saudija i UAE su bili glavni bankari kontra-revolucije.
OTV, DreamTV, i ostali huškački printani mediji su također primili velike sume novca iz spomenutih izvora.
Naravno, ovo bi sve imalo daleko manje efekta da su rasformirane feleoul strukture u vojsci, policiji, obavještajnim službama, pravosuđu.
I onda nađeš par klovnova tipa Tamaroda, i ko fol anarhističkog Black Blocka i zakotrljaš.
Pade mi napamet, ovaj Black Block je najvjerovatnije najveća sramota anarhističkog pokreta; prvi put u Egiptu sam svjedočio da anarhisti "navijaju" za drotoviju i vojsku i čak aktivno pomažu tim strukturima šmekanjem i fizičkim proganjanjem protestanata koji protestvuju protiv diktature. Kakava skupina debila i pozera

OTV, DreamTV, i ostali huškački printani mediji su također primili velike sume novca iz spomenutih izvora.
Naravno, ovo bi sve imalo daleko manje efekta da su rasformirane feleoul strukture u vojsci, policiji, obavještajnim službama, pravosuđu.
I onda nađeš par klovnova tipa Tamaroda, i ko fol anarhističkog Black Blocka i zakotrljaš.
Pade mi napamet, ovaj Black Block je najvjerovatnije najveća sramota anarhističkog pokreta; prvi put u Egiptu sam svjedočio da anarhisti "navijaju" za drotoviju i vojsku i čak aktivno pomažu tim strukturima šmekanjem i fizičkim proganjanjem protestanata koji protestvuju protiv diktature. Kakava skupina debila i pozera
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2316 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Egipatski pokret Tamarod, koji je skupio 22 milijuna potpisa za rušenje Morsija, počeo prikupljati potpise za raskid Camp David mirovnog ugovora s Izraelom iz 1979. Tel Aviv zabrinut.
Tamarrud’s Campaign to Abolish Camp David Worries Tel Aviv
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2317 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Uh jes Izrael zabrinut u pm. Ovo sada je da u očima naivne pro-vojne javnosti faštistički Egipatski mediji mogu da neometano i pojačano diskredituju Tamarod, pardon Kretenrod (joj koji kreteni) koji je odlično poslužio svrsi i iskorišten za uspješnu kontra-revoluciju. Sada se od peru ruke od kretena i lagano će da ih proglašavaju terorstma. A naivne budale još uvijek mislile da se bore za revoluciju svrgavajući legalno izabranu vlast. Aaaaj koji kreteni Sve zato što su naivni i arogantni. Fakat da nije toliko tragično bio bi dobar vic. Hej kreteni još ste žiivii, duh vaših djedova....Challenger__ wrote:Egipatski pokret Tamarod, koji je skupio 22 milijuna potpisa za rušenje Morsija, počeo prikupljati potpise za raskid Camp David mirovnog ugovora s Izraelom iz 1979. Tel Aviv zabrinut.
Tamarrud’s Campaign to Abolish Camp David Worries Tel Aviv
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2318 Re: Egipat (pročitati prvi post)
22 miliona?Challenger__ wrote:Egipatski pokret Tamarod, koji je skupio 22 milijuna potpisa za rušenje Morsija, počeo prikupljati potpise za raskid Camp David mirovnog ugovora s Izraelom iz 1979. Tel Aviv zabrinut.
Tamarrud’s Campaign to Abolish Camp David Worries Tel Aviv
Kako rekoh, klovnovi.
Oni su, moj dželendžeru, nebitni više.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2319 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Ma bolan, šarada obična. Njih više MOI ne jebe ni 5%.jastuk1 wrote:Uh jes Izrael zabrinut u pm. Ovo sada je da u očima naivne pro-vojne javnosti faštistički Egipatski mediji mogu da neometano i pojačano diskredituju Tamarod, pardon Kretenrod (joj koji kreteni) koji je odlično poslužio svrsi i iskorišten za uspješnu kontra-revoluciju. Sada se od peru ruke od kretena i lagano će da ih proglašavaju terorstma. A naivne budale još uvijek mislile da se bore za revoluciju svrgavajući legalno izabranu vlast. Aaaaj koji kreteni Sve zato što su naivni i arogantni. Fakat da nije toliko tragično bio bi dobar vic. Hej kreteni još ste žiivii, duh vaših djedova....Challenger__ wrote:Egipatski pokret Tamarod, koji je skupio 22 milijuna potpisa za rušenje Morsija, počeo prikupljati potpise za raskid Camp David mirovnog ugovora s Izraelom iz 1979. Tel Aviv zabrinut.
Tamarrud’s Campaign to Abolish Camp David Worries Tel Aviv
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2320 Re: Egipat (pročitati prvi post)
A ja opet kažem da NIKO, ali NIKO ne zna u kom pravcu će ići Egipat. Jedno je sigurno, više ne pleše tango sa Bijelom kućom, niti će više plesati u tom društvu.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2321 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Misliš, s ovom administracijom? Trenutno ne, neće to zadugo potrajat.Challenger__ wrote:A ja opet kažem da NIKO, ali NIKO ne zna u kom pravcu će ići Egipat. Jedno je sigurno, više ne pleše tango sa Bijelom kućom, niti će više plesati u tom društvu.
Ali zato plešu tango Rijada-Dubaija - Tel Aviva.
-
moke_31
- Posts: 1984
- Joined: 18/05/2011 14:54
#2322 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Sinoć na AL-Jazeere Mubashir (satelit) bio prenos iz Istanbula sa okupljanju u znak podrške Egiptu i muslimanskoj braći, govorio i neki šejh na arapskom, na kraju dova, masa ljudi. Pored tog prenosa u isto vrijeme prikazi demonstracija uživo iz još par gradova u Egiptu.
Međutim, ono što je simptomatično je da nigdje nijedne vijesti o tome danas da nađem u našim i zapadnim sredstvima informisanja. Ono bar da stave kratku vijest u par rečenica. Čak nađem vijesti o pripremi demonstracija podrške Egiptu u New Yorku. Kako se to samo lagano ignoriše od zapadnih medija da ne povjeruješ.
Međutim, ono što je simptomatično je da nigdje nijedne vijesti o tome danas da nađem u našim i zapadnim sredstvima informisanja. Ono bar da stave kratku vijest u par rečenica. Čak nađem vijesti o pripremi demonstracija podrške Egiptu u New Yorku. Kako se to samo lagano ignoriše od zapadnih medija da ne povjeruješ.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2323 Re: Egipat (pročitati prvi post)
U Iračkom kurdistanu također bili protesti, kao i u turskom Diyabakeru.moke_31 wrote:Sinoć na AL-Jazeere Mubashir (satelit) bio prenos iz Istanbula sa okupljanju u znak podrške Egiptu i muslimanskoj braći, govorio i neki šejh na arapskom, na kraju dova, masa ljudi. Pored tog prenosa u isto vrijeme prikazi demonstracija uživo iz još par gradova u Egiptu.
Međutim, ono što je simptomatično je da nigdje nijedne vijesti o tome danas da nađem u našim i zapadnim sredstvima informisanja. Ono bar da stave kratku vijest u par rečenica. Čak nađem vijesti o pripremi demonstracija podrške Egiptu u New Yorku. Kako se to samo lagano ignoriše od zapadnih medija da ne povjeruješ.
Erbil, irački Kurdistan
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2324 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Neocon Scholar: Keep Bloodying The Brotherhood
http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... rhood.html
http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... rhood.html
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2325 Re: Egipat (pročitati prvi post)
kotrlja se, kotlja, polahko... rekoh vam ja nisu ove 50e godine prošlog vijeka ba.
http://www.washingtonpost.com/world/afr ... story.html
http://www.washingtonpost.com/world/afr ... story.html
