Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2301 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Koji treba biti pritisak u gumama c4 gume 205/55/16?

Auto je bio teretni i stoji sticker kod prednih vrata pritisak prednjih guma 2,3 bar a zadnjih 2,1.

Auto je sada prepravljen u putnički pa da li treba i zadnje gume pumpati na 2,3 bar? Šta mislite? Hvala. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2302 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Pauza wrote:Koji treba biti pritisak u gumama c4 gume 205/55/16?

Auto je bio teretni i stoji sticker kod prednih vrata pritisak prednjih guma 2,3 bar a zadnjih 2,1.

Auto je sada prepravljen u putnički pa da li treba i zadnje gume pumpati na 2,3 bar? Šta mislite? Hvala. :thumbup:
Ako ce ti biti pun gepek i zadnja klupa onda trebas , inace ostavi tako kako jeste , tako je i kod mene na mazdi :thumbup:
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2303 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

amar1994 wrote:
Pauza wrote:Koji treba biti pritisak u gumama c4 gume 205/55/16?

Auto je bio teretni i stoji sticker kod prednih vrata pritisak prednjih guma 2,3 bar a zadnjih 2,1.

Auto je sada prepravljen u putnički pa da li treba i zadnje gume pumpati na 2,3 bar? Šta mislite? Hvala. :thumbup:
Ako ce ti biti pun gepek i zadnja klupa onda trebas , inace ostavi tako kako jeste , tako je i kod mene na mazdi :thumbup:
Ma slabo kad imam išta teško u gepeku, uglavnom je 90% vremena prazan. Znači da dopumpam zadnje na 2.3?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2304 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Pauza wrote:
amar1994 wrote:
Pauza wrote:Koji treba biti pritisak u gumama c4 gume 205/55/16?

Auto je bio teretni i stoji sticker kod prednih vrata pritisak prednjih guma 2,3 bar a zadnjih 2,1.

Auto je sada prepravljen u putnički pa da li treba i zadnje gume pumpati na 2,3 bar? Šta mislite? Hvala. :thumbup:
Ako ce ti biti pun gepek i zadnja klupa onda trebas , inace ostavi tako kako jeste , tako je i kod mene na mazdi :thumbup:
Ma slabo kad imam išta teško u gepeku, uglavnom je 90% vremena prazan. Znači da dopumpam zadnje na 2.3?
ne , nisi me razumio , ostavi na 2.1 :D :thumbup:
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2305 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

ok, jasno. tnx :thumbup: :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2306 Re: Citroen All About

Post by condy »

Ako nije jasno, pumpaj izmedju na 2.2 bara :lol:
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2307 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

konektovan wrote:
vanjki wrote:Koji profil gume ide za citroen C4 picasso 2011 (nije grand) i koje celicne felge tj. gdje to mogu pogledati?

Citroën C4 Picasso 2010 1.6HDi
– Generation: PF2 [2006 .. 2012] [EUDM]
– Power: 109 hp | 81 kW | 110 PS
– Engine: I4, Diesel
– Center Bore: 65.1 mm
– Lug Size: M12 x 1.25
– Wheel Fasteners: Lug bolts
– Trim Production: [2006 .. 2012]
Tire
Rim
PCD
Vehicle's recommended cold tire inflation pressure. It is measured in bars or PSI (pounds per square inch).
205/65R15 94H
6.5Jx15 ET27
4x108
2.3

215/55R16 93V
6.5Jx16 ET26
4x108
2.4

215/50R17 93V
6.5Jx17 ET25
4x108
2.5[/quot

Hvala ti
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2308 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

Da li je kod C4 picassa onaj pretinac zaista moze sluziti kao frizider. Nigdje u upustvu nisam nasao da ima tu opciju hladjenja
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2309 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

vanjki wrote:Da li je kod C4 picassa onaj pretinac zaista moze sluziti kao frizider. Nigdje u upustvu nisam nasao da ima tu opciju hladjenja

Pa kad ukljucis klimu, onda hladi i sluzi k'o frizider. :wink:
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2310 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

Hvala konektovan na odgovoru?
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2311 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Update-ovao sam softver na Citroenu c4 i ubacio nove mape. Sve ok osim 2 mini problema. Kada se razgovara preko Bluetooth-a auta druga strana ima veliki eho, i zadnji parking senzori su mnogo slabije zvučne jačine ? Treba li neka "kalibracija"? I ko to radi u Sa?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2312 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:Update-ovao sam softver na Citroenu c4 i ubacio nove mape. Sve ok osim 2 mini problema. Kada se razgovara preko Bluetooth-a auta druga strana ima veliki eho, i zadnji parking senzori su mnogo slabije zvučne jačine ? Treba li neka "kalibracija"? I ko to radi u Sa?
Koji ti je citroen mk1 il mk2???? Gdje si updateovao????
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2313 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

c4 2 2011. Sam sam odradio update. Trajalo je oko 1:30h.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2314 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:c4 2 2011. Sam sam odradio update. Trajalo je oko 1:30h.
Je li se sta popravilo, ili se samo poremetilo i ono sto je radilo kako treba??? :D
Ima li kskvih benefita????
Znam da je u ovlastenom update 50 KM.
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2315 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

konektovan wrote:
Pauza wrote:c4 2 2011. Sam sam odradio update. Trajalo je oko 1:30h.
Je li se sta popravilo, ili se samo poremetilo i ono sto je radilo kako treba??? :D
Ima li kskvih benefita????
Znam da je u ovlastenom update 50 KM.
Nisam mogao imati mape na staroj veryiji tako da na novoj imam sve. Eho sa bluetootha je na istom nivou kao na starom tako da se nije poremetilo. Jedina vidljiva razzlika je sto je jačina zvučnog signala od senzra slabija. Inače sistem se diže duplo brže, promjenio se logo citroena, dobio sam još par nekih opcija ali uglavnom vezanih za navigaciju što nisam imao.

Dakle samo mi treba informacija kako da pojačam zvučni signal parking senzora? :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2316 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Pauza wrote:
Nisam mogao imati mape na staroj veryiji tako da na novoj imam sve. Eho sa bluetootha je na istom nivou kao na starom tako da se nije poremetilo. Jedina vidljiva razzlika je sto je jačina zvučnog signala od senzra slabija. Inače sistem se diže duplo brže, promjenio se logo citroena, dobio sam još par nekih opcija ali uglavnom vezanih za navigaciju što nisam imao.

Dakle samo mi treba informacija kako da pojačam zvučni signal parking senzora? :thumbup:
nazalost dijagnostikom samo :wink: , sad procita na par stranica :)
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2317 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

amar1994 wrote:
Pauza wrote:
Nisam mogao imati mape na staroj veryiji tako da na novoj imam sve. Eho sa bluetootha je na istom nivou kao na starom tako da se nije poremetilo. Jedina vidljiva razzlika je sto je jačina zvučnog signala od senzra slabija. Inače sistem se diže duplo brže, promjenio se logo citroena, dobio sam još par nekih opcija ali uglavnom vezanih za navigaciju što nisam imao.

Dakle samo mi treba informacija kako da pojačam zvučni signal parking senzora? :thumbup:
nazalost dijagnostikom samo :wink: , sad procita na par stranica :)
Ok, hvala Amare. To bi značilo u ovlašteni servis? Koji, imas li predlog? Sta mislis koliko to traje i kojiko je ta za'ebancija?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2318 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Imam ja dijagnostiku
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2319 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

supercali wrote:Imam ja dijagnostiku
Super. Da li bi znao riještiti ovaj eho od Bluetootha i pojačati zvučni signal senzora? Koja je cijena?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2320 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Prvo kafa :D , pa onda ostalo , nema kod supecali-a bez kafe nista :P :D :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2321 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Da unaprijed kazem da nisam radio na citroenu nikad samo pezoe
Ne bih ti nista uzeo ako znas nekog da zna oko dijagnostike ustupit cu al ja licno necu jer necu da zeznem nesto iz razloga gore navedenog nisam radio citroene
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2322 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

supercali wrote:Da unaprijed kazem da nisam radio na citroenu nikad samo pezoe
Ne bih ti nista uzeo ako znas nekog da zna oko dijagnostike ustupit cu al ja licno necu jer necu da zeznem nesto iz razloga gore navedenog nisam radio citroene
Respect za supercali i amar :thumbup:

Stvarno ne znam da baratam dijagnostikom niti znam ko zna :D Ako si radioovo isto na pežou onda bi znao i citroen.
Isti je emayway uređaj potpuno tako da je moja pretpostavka da bi trebalo uraditi isti proces i to je to.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2323 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

:thumbup:

@supercali

ja mislim da je isto sve , tako je i kod forda/mazde forscan za te stvari namijenjen :wink:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2324 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Pauza wrote:
supercali wrote:Da unaprijed kazem da nisam radio na citroenu nikad samo pezoe
Ne bih ti nista uzeo ako znas nekog da zna oko dijagnostike ustupit cu al ja licno necu jer necu da zeznem nesto iz razloga gore navedenog nisam radio citroene
Respect za supercali i amar :thumbup:

Stvarno ne znam da baratam dijagnostikom niti znam ko zna :D Ako si radioovo isto na pežou onda bi znao i citroen.
Isti je emayway uređaj potpuno tako da je moja pretpostavka da bi trebalo uraditi isti proces i to je to.
Pazi da kazem vjerovatno bih znao al ne zelim da ne bi bilo sjebo mi shvatas
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2325 Re: Citroen All About

Post by junior3 »

Koliko sam zajebav'o konektovanog sramota me i pitati, a moram. :mrgreen:

Citroen c4 2.0 HDi, zapao mi je taj auto za oko, gledao bih 2011-12 godište.
Slabo ih nalazim po piku sa tim motorom.
Ako neko ima iskustva dobro su došla, odustao sam od e90ke bar za sad. :roll:
Post Reply