FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Riddle
Posts: 8503
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#22951 Re: FC Barcelona

Post by Riddle »

skenderija04 wrote:U Barceloni koliko vidim prate Arsenal koji je zainteresovan za Rooneya. Riddle, ako mi vjerujes, ja sve vise vjerujem da je Thi samo zavjesa a da je moguci deal Cesc + Rooney. Sve ovo oko Alkantare pocinje da biva idiotski i smijesno.
Fabregas je to sasjekao u startu rekavsi da ne zeli ici bilo gdje.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22952 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Riddle wrote:
skenderija04 wrote:U Barceloni koliko vidim prate Arsenal koji je zainteresovan za Rooneya. Riddle, ako mi vjerujes, ja sve vise vjerujem da je Thi samo zavjesa a da je moguci deal Cesc + Rooney. Sve ovo oko Alkantare pocinje da biva idiotski i smijesno.
Fabregas je to sasjekao u startu rekavsi da ne zeli ici bilo gdje.
Dugo je ljeto a gospodja Semaan zeli nazad u Englesku. Prije 4 jula svakako nece biti nista zvanicno . Ja mislim da Je prelazni rok dovoljno dug da cemo se iznenaditi i to zestoko. Samo jedan veliki transfer mocnih klubova da se zarola lova i eto lavine.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22953 Re: FC Barcelona

Post by JoseMujica »

puno bespotrebnih stv ari se vrti, a ne vidim da Barca traži pojačanje u zadnjj liniji.....ako ne popune odbranu truba su narednu sezonu...sama ova zadnja polusezona je bila nedobognikome :-) naravno imala su efekta i dešavanja oko Tita, ali in general odbrana im je nula bila
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#22954 Re: FC Barcelona

Post by BadBoy »

skenderija04 wrote:
Riddle wrote:
skenderija04 wrote:U Barceloni koliko vidim prate Arsenal koji je zainteresovan za Rooneya. Riddle, ako mi vjerujes, ja sve vise vjerujem da je Thi samo zavjesa a da je moguci deal Cesc + Rooney. Sve ovo oko Alkantare pocinje da biva idiotski i smijesno.
Fabregas je to sasjekao u startu rekavsi da ne zeli ici bilo gdje.
Dugo je ljeto a gospodja Semaan zeli nazad u Englesku. Prije 4 jula svakako nece biti nista zvanicno . Ja mislim da Je prelazni rok dovoljno dug da cemo se iznenaditi i to zestoko. Samo jedan veliki transfer mocnih klubova da se zarola lova i eto lavine.
Skenderija, ima li kakvih konkretnijih vijesti iz Barcinog tabora? Koliko vidim u Manchesteru je sve i tiho. Razumljivo, pretpostavljam da treba vremena dok se sve "slegne" i dok Moyes pohvata sve konce.
A ima i ovo: http://www.mirror.co.uk/sport/football/ ... ey-2010734
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22955 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Do 4 jula se ne bi trebao desiti niti jedan veci transfer. Tema porezi i famozna 183 dana kada se placa pola. Do tada sumnjam. Sto se tice Thiaga nista konkretno osim ovih gluposti sa twiterom,loptama i sl. Ja vjerujem da United i Barcelona nesto kuhaju jer situacija je jednostavna da jednostavnija ne moze biti. Klauzula se aktivira i nema pregovora. Ipak, vec mjesec dana se provlaci prica oko Thiaga.Zadnja manje vise pouzdana info iz Brcelone je da su pregovori Thiaga i Uniteda zapeli oko iste klauzule.Thiago hoce minute garantovane ugovorom i United nece ni da cuje.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#22956 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

Image



Oleguer Presas kakav Silva.
Ljudi iz La Masije imaju prednost.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2472
Joined: 25/03/2011 09:01

#22957 Re: FC Barcelona

Post by tzipiripi »

Prema procjenama Centra za međunarodno istraživanje sporta (CIES), Messi vrijedi oko 250 milijuna eura, duplo više nego CR čija je vrijednost procjenjena na oko 118 milijuna eura.

"Sport CIES je u procjeni Messijeve vrijednosti uzimao u obzir više kriterija, poput udarca na gol, asistencije i posjed lopte, driblinga, prigoda za gol, te je došao do zaključka da je četvorostruki osvajač zlatne lopte najkompletniji nogometaš Europe."
Highest estimated values

If Lionel Messi was transferred, he would certainly break the record for the highest transfer fee ever paid. The economic value of the Argentinean superstar is close to his buyout clause: 250 million euro. All the key parameters generally increasing the value of a player converge for Messi: top performing employer club, consistently klix performances, above all in terms of goals, high level of national A-team represented, attacking position, middle career age and recently extended long-term contract. In case of transfer, Cristiano Ronaldo would also probably break his own record of the highest fee (94 million). With only two seasons of contract remaining and at 28 years of age, Real Madrid has probably the last opportunity to sell him for a proit. Our analysis also suggests that without the 37-million euro buyout clause, Bayern Munich should have invested even more money to sign Mario Götze.

OVERALL RANKING ..................................................... (million €)
1. Lionel Messi (FC Barcelona)...................................217.4 - 252.6
2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid CF)......................... 102.2 - 118.7
3. Edison Cavani (SSC Napoli).....................................58.3 - 67.8

http://www.football-observatory.com/IMG ... _exc-2.pdf
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#22958 Re: FC Barcelona

Post by Kemal Malovčić »

vidim sad puyola na fotki, ja zaboravio na njega
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22959 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#22960 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

skenderija04 wrote:Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
Kakva je situacija sa mojim pulenom, T.Silva? :D
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#22961 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

skenderija04 wrote:Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
Znaci šutaju ga tj. nude ga :roll:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22962 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

DonVito wrote:
skenderija04 wrote:Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
Znaci šutaju ga tj. nude ga :roll:
Izgleda
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22963 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

HB_BHF wrote:
skenderija04 wrote:Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
Kakva je situacija sa mojim pulenom, T.Silva? :D
Danas se diskretno ponudio :D ali je dodao da ce biti komplikovano
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#22964 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

skenderija04 wrote:
HB_BHF wrote:
skenderija04 wrote:Izgleda da je Barcelona oborila klauzulu Dani Alvesa sa 100 na 25 miliona.
Kakva je situacija sa mojim pulenom, T.Silva? :D
Danas se diskretno ponudio :D ali je dodao da ce biti komplikovano
Koliko otprilike komplikovano (€) ? :D Ili je to i dalje nedefinisano.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22965 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

HB_BHF wrote: Koliko otprilike komplikovano (€) ? :D Ili je to i dalje nedefinisano.
Prica je sljedeca. Dva su problema PSG i plata

1. Blanc hoce za PSG Luiza. Ako ga uzmu, Thiago Silva bi bio dostupan
2. Plata mu je ogromna. Treba naci nacin da se to dovede u red. Ili duzi ugovor ili prava na image

Cijena oko 45 miliona. Sad pocinje prelazni rok i od prodaja bi mogli namaci fine pare.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#22966 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Tito baš zaluđen T.Silvom :-)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22967 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote:Tito baš zaluđen T.Silvom :-)
Vidim Danas je T.Silva rekao da mu je Tito prisao u Parizu i pitao ga je da li bi u Barcelonu? :D
Ko je druga opcija? Ja stvarno ne znam. Bartra je neiskusan,Puyol je bivsi fudbaler,Pique nije nikakva garancija . Znaci neko ko je bolji od Gerarda. Ako se placa neka se plati kvalitet a ne nesto na pola puta.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#22968 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

skenderija04 wrote:
LSD wrote:Tito baš zaluđen T.Silvom :-)
Vidim Danas je T.Silva rekao da mu je Tito prisao u Parizu i pitao ga je da li bi u Barcelonu? :D
Ko je druga opcija? Ja stvarno ne znam. Bartra je neiskusan,Puyol je bivsi fudbaler,Pique nije nikakva garancija . Znaci neko ko je bolji od Gerarda. Ako se placa neka se plati kvalitet a ne nesto na pola puta.
Silva je strašan igrac, oko toga nema dvojbe nikakve i sigurno da bi bio pojacanje bilo gdje da dođe....samo Tito je baš zaluđen za njim = nabijanje cijene.
Nije loš uopšte ni brazilac Luiz iz Čelzija, vrlo dobar igrac koji zna iznijeti loptu.
yebeno je naci stopera za Barcine igre.

I da, Xavi je sinoc pokazao da ne može više trcati ko nekad, ne može presingovati, ne može krasti lopte, sve teže podnosti visoki tempo igre....jbg godine stisle i ne može parirati u trcanju mlađima od sebe.
Nije nikad zalijecio kako treba te tetive i sad u 33 godini sve to izlazi na vidjelo....i njemu ce biti teško naci pravu zamjenu.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#22969 Re: FC Barcelona

Post by missko »

Šta je sa Krkićem i Afelayom oni se vracaju?

Gesendet von meinem GT-I9505
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22970 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

missko wrote:Šta je sa Krkićem i Afelayom oni se vracaju?

Gesendet von meinem GT-I9505
Bojan ide u Betis na posudbu, a Afellay je na prodaju.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22971 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

LSD wrote:
I da, Xavi je sinoc pokazao da ne može više trcati ko nekad, ne može presingovati, ne može krasti lopte, sve teže podnosti visoki tempo igre....jbg godine stisle i ne može parirati u trcanju mlađima od sebe.
Nije nikad zalijecio kako treba te tetive i sad u 33 godini sve to izlazi na vidjelo....i njemu ce biti teško naci pravu zamjenu.
Pokazuje on to od prosle godine.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#22972 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

fixer wrote:
LSD wrote:
I da, Xavi je sinoc pokazao da ne može više trcati ko nekad, ne može presingovati, ne može krasti lopte, sve teže podnosti visoki tempo igre....jbg godine stisle i ne može parirati u trcanju mlađima od sebe.
Nije nikad zalijecio kako treba te tetive i sad u 33 godini sve to izlazi na vidjelo....i njemu ce biti teško naci pravu zamjenu.
Pokazuje on to od prosle godine.
Slažem se...ali opet je neizostavan član prvih 11 kod Španije :-? ...hajd za Barcu i nekako mogu shvaiti, jer Tito i nema puno opcija za njegovo radno mjesto jer Barca je jedan klub - Fabregas i Xavi za tu poziciju....ali Del Bosque ima daleko širi izbor (sve moguce špance na svijetu iz svih klubova) i opet pati Xavi na najbitnijoj poziciji u timu, opet mu svaku tekmu pocinje i igra po 90 minuta :shock: ...troši ga maximalno, a vidi se jasno da ne može više ko nekad.
Majstor je on još uvijek za 45 minuta, ako je visoki tempo igre....sve kasnije je ogroman rizik jer se gubi i pada kondiciono....sinoc, u drugom poluvremenu, ga dosta mlađi Paulinho jede na terenu i protrcava ko da Xavi ne postoji....žalosno za gledati :|
Moraju mu naci zamjenu jer je to kljucna pozicija u timu.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22973 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

Njih je Guardiola u onih par sezone potrosio momacki. Kakav presing su igrali, kakav je to tempo bio, da je mlad bio, ostario bi. :) Ono je bio tempo iz kosarke svih 90 minuta.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22974 Re: FC Barcelona

Post by JoseMujica »

zahebali su se što Spahića nisu doveli...haman džaba, a brz i pokretan stoper koji bi se sjajno uklopio u Bracin stil igre
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#22975 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

JoseMujica wrote:zahebali su se što Spahića nisu doveli...haman džaba, a brz i pokretan stoper koji bi se sjajno uklopio u Bracin stil igre
Upravo tako.

Nije im imao ko oci da otvori, ne znam kakve su veze ovim Barca Balkan ovo ono :lol: sa upravom Barse, izgleda nikakve..naravno.
Post Reply