FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22776 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

LSD wrote: :lol: :lol: ti ko ekonomski expert ...još samo da te Duška Jurišić pozove kod sebe u emisiju :-)
Ma jok ja i ekonomija. :-) Procitao sam samo par novinskih clanaka...
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#22777 Re: FC Barcelona

Post by dinao »

Sjoooo...pet stranica o porezu.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#22778 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

fixer wrote:
skenderija04 wrote: Porezki obveznik ne samo u Spaniji vec svuda moze da radi sa svojim novcem ono sto zeli, pa tako i da kupe bilo kojib artikl vezan za FCB
Bas zbog toga sto si rekao, da je Messi i drzavljanin Spanije od 2005 nikada nije mogao biti tretiran pod tim zakonom. Zakon Beckham je za strane drzavljane.
Dakle, poreski obveznici neka svoje novce trose na Messija, a on ce se truditi da istim ugrozi zdravstveni sistem, poveca budzetski deficit i omoguci sto manje drzavne prihode. Neko tu nije posten.
Za početak nisi ti pošten jer pretpostavljaš svjesnu namjeru Lea Messija da ugrozi zdravstveni sistem i poveća budžetski deficit što je maliciozno samo po sebi. Čuj, TRUDI se da ugrozi sistem. :lol: Ne znam što pjeniš toliko oko banalne stvari. Ne vidim da iko ozbiljan ovdje tvrdi da Messi ne treba da plaća porez u skladu sa zakonom nit da ne snosi posljedice za ovo ukoliko bude na kraju kriv.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#22779 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Ma Messi ce platiti špancima sve i to sa kamatama ;-) ne brinite toliko za špansku ekonomiju :lol:
Ja mislim da Lionel veze nema šta se radilo sa njegovim parama, vec da je dao svom ocu sve u ruke i da je ovaj vrtio i utajio poreze. Naravno, sad mediji razapinju Messija jer su jedva docekali.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22780 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

Zmijuga loma wrote:
Za početak nisi ti pošten jer pretpostavljaš svjesnu namjeru Lea Messija da ugrozi zdravstveni sistem i poveća budžetski deficit što je maliciozno samo po sebi. Čuj, TRUDI se da ugrozi sistem. :lol: Ne znam što pjeniš toliko oko banalne stvari. Ne vidim da iko ozbiljan ovdje tvrdi da Messi ne treba da plaća porez u skladu sa zakonom nit da ne snosi posljedice za ovo ukoliko bude na kraju kriv.
Kako mozes nesvjesno ne platiti porez u Spaniji, taj novac prebaciti u neku offshore banku preko offshore kompanije?
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#22781 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

fixer wrote:
Zmijuga loma wrote:
Za početak nisi ti pošten jer pretpostavljaš svjesnu namjeru Lea Messija da ugrozi zdravstveni sistem i poveća budžetski deficit što je maliciozno samo po sebi. Čuj, TRUDI se da ugrozi sistem. :lol: Ne znam što pjeniš toliko oko banalne stvari. Ne vidim da iko ozbiljan ovdje tvrdi da Messi ne treba da plaća porez u skladu sa zakonom nit da ne snosi posljedice za ovo ukoliko bude na kraju kriv.
Kako mozes nesvjesno ne platiti porez u Spaniji, taj novac prebaciti u neku offshore banku preko offshore kompanije?
Jorge Messi je mogao svjesno, Leo teško. No ti se i dalje ne ustručavaš da kažeš kako se Messi "trudi da istim ugrozi zdravstveni sistem, poveca budzetski deficit i omoguci sto manje drzavne prihode". Maliciozno, no i ne čudi. Jesi ono ti nakon Messijeve magične četvrtice Arsenalu ovdje pjenio kako je sebičan igrač? :D
User avatar
marshall_bug
Posts: 273
Joined: 14/10/2011 14:17

#22782 Re: FC Barcelona

Post by marshall_bug »

Docekali madridisti 5 minuta slave, nasli Messiu manu pa da sto bolje iskoriste. A i razumljivo je nisu imali bas puno razloga za slavlje ove sezone :)

From Tapatalk4 Beta
Last edited by marshall_bug on 25/06/2013 19:52, edited 1 time in total.
User avatar
p206
Posts: 8420
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#22783 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

Da ovoliko energije, pameti i glasa trošite na protestima pred predsjedništvom do sada bi nam djeca imala matični broj :!:
Last edited by p206 on 25/06/2013 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#22784 Re: FC Barcelona

Post by Kemal Malovčić »

mesi ne daj im marke, nek pomru jetimi i invalidi i penzići!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22785 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

Zmijuga loma wrote:
Jorge Messi je mogao svjesno, Leo teško. No ti se i dalje ne ustručavaš da kažeš kako se Messi "trudi da istim ugrozi zdravstveni sistem, poveca budzetski deficit i omoguci sto manje drzavne prihode". Maliciozno, no i ne čudi. Jesi ono ti nakon Messijeve magične četvrtice Arsenalu ovdje pjenio kako je sebičan igrač? :D
Pa sve mogu vjerovati, ali da sad Messija proglasavate idiotom, ne mogu. Naravno da je znao. Uostalom, imao je ako nista uvid u racune u stanje na racunima. Sasvim dovoljno da provali. Tata, zasto meni ovi usplacuju na ovaj racun OS banke? Sasvim dovoljno pitanje da zna.

Kad se trudis da izbjegnes poreze u Spaniji, naravno da se trudis i da ucinis ono sve sto sam napisao.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#22786 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

fixer wrote:
Zmijuga loma wrote:
Jorge Messi je mogao svjesno, Leo teško. No ti se i dalje ne ustručavaš da kažeš kako se Messi "trudi da istim ugrozi zdravstveni sistem, poveca budzetski deficit i omoguci sto manje drzavne prihode". Maliciozno, no i ne čudi. Jesi ono ti nakon Messijeve magične četvrtice Arsenalu ovdje pjenio kako je sebičan igrač? :D
Pa sve mogu vjerovati, ali da sad Messija proglasavate idiotom, ne mogu. Naravno da je znao. Uostalom, imao je ako nista uvid u racune u stanje na racunima. Sasvim dovoljno da provali. Tata, zasto meni ovi usplacuju na ovaj racun OS banke? Sasvim dovoljno pitanje da zna.

Kad se trudis da izbjegnes poreze u Spaniji, naravno da se trudis i da ucinis ono sve sto sam napisao.
Jest pitao tatu, šta misliš šta mu je tajo odgovorio:

a)"znaš sine, izbjegavamo da platimo porez španskim levatima iako imamo para preko glave, radimo krivično djelo za što TI možeš u zatvor na 6 godina, al ne brini, neće nam dohakati duduci, sve smo skontali" wink.
b)"ma pusti to, to ja nešto prebacio jer je tako povoljnije, ne beri brigu i samo trpaj Real" wink.

Baš će klinjo milioner od 18 ljeta sa stanja računa skontati utaju poreza. Još fudbaler. :D

Al dobro, ti se samo brineš za napaćeni španski narod. Sjetimo se kako si ovako grčevito napadao Figa, Nadala, Etoa, Xabi Alonsa, Mascherana i ostale kad su ovako otimali od usta španskoj nejači. Ili nisi? :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22787 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

Zmijuga loma wrote:
Jest pitao tatu, šta misliš šta mu je tajo odgovorio:

a)"znaš sine, izbjegavamo da platimo porez španskim levatima iako imamo para preko glave, radimo krivično djelo za što TI možeš u zatvor na 6 godina, al ne brini, neće nam dohakati duduci, sve smo skontali" wink.
b)"ma pusti to, to ja nešto prebacio jer je tako povoljnije, ne beri brigu i samo trpaj Real" wink.

Baš će klinjo milioner od 18 ljeta sa stanja računa skontati utaju poreza. Još fudbaler. :D

Al dobro, ti se samo brineš za napaćeni španski narod. Sjetimo se kako si ovako grčevito napadao Figa, Nadala, Etoa, Xabi Alonsa, Mascherana i ostale kad su ovako otimali od usta španskoj nejači. Ili nisi? :D
Znaci, ovo ga ne oslobadja odgovornosti.
Super, po vama on nije samo odgovoran, on je i glup - fudbaler. :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22788 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

Skenderija, haj mi pls daj link za Ronalda i tih njegovih 3 %.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#22790 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

kory_galaktikos wrote:
DonVito wrote:@Picajzla :thumbup: naravno da ne gode čuti istinu simpatizerima Mesija ali istina je..
ja nmg ni zamislit sta bi bilo da se ovo desava sa ronaldom,koje bi tu price bile ma vec bi ga na goli otok,lincovali bi ga al ovako posto je to messi,ma lik je zabporavio uplatit neki porez,pih porez sta je to i ja hodzarinu zaboravim uplatit tu je to
O tome sam vec pisao.. sve moralni kriticari kad je u pitanju Ronaldu :lol: a Messi nema veze..


Nego sta kaze LEGENDA Krjuf... prodajte Mesija :-? i on nesto njuskao... nece ovo izaci na dobro.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22791 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#22792 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

fixer wrote:
Zmijuga loma wrote:
Jest pitao tatu, šta misliš šta mu je tajo odgovorio:

a)"znaš sine, izbjegavamo da platimo porez španskim levatima iako imamo para preko glave, radimo krivično djelo za što TI možeš u zatvor na 6 godina, al ne brini, neće nam dohakati duduci, sve smo skontali" wink.
b)"ma pusti to, to ja nešto prebacio jer je tako povoljnije, ne beri brigu i samo trpaj Real" wink.

Baš će klinjo milioner od 18 ljeta sa stanja računa skontati utaju poreza. Još fudbaler. :D

Al dobro, ti se samo brineš za napaćeni španski narod. Sjetimo se kako si ovako grčevito napadao Figa, Nadala, Etoa, Xabi Alonsa, Mascherana i ostale kad su ovako otimali od usta španskoj nejači. Ili nisi? :D
Znaci, ovo ga ne oslobadja odgovornosti.
Super, po vama on nije samo odgovoran, on je i glup - fudbaler. :D
Apsolutno ga ne oslobađa odgovornosti, to i nije poenta što sam ti se obratio gore (pogledaj koji post sam ti citirao na početku). Ako nije znao ili bio potpuno svjestan tada šta znači utajiti porez i kakve to posljedice ima onda ne možeš reći da se 'TRUDIO ugroziti zdravstveni sistem i povećati budžetski deficit', kako to ti u svojoj muci konstruišeš. :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#22793 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Greska, od ove godine pa do 2020 citavih 5 %. Pritisnuli ih :D . Tri posto do 2013. Donji link
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#22794 Re: FC Barcelona

Post by Chmoljo »

nisam znao da na forumu imamo ovoliko zabrinutih španskih građana :zoka:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22795 Re: FC Barcelona

Post by fixer »

skenderija04 wrote:
Greska, od ove godine pa do 2020 citavih 5 %. Pritisnuli ih :D . Tri posto do 2013. Donji link
http://www.taxrates.cc/html/madeira-tax-rates.html
Kao sto sam mislio, sam si donosio zakljucke. Da bi neko mogao ostvarivat te prednosti poreske oaze, on mora biti stranac, svi prihodi moraju biti ostvareni u inozemstvu. Valjda ti je jasno gdje je Ronaldo rodjen. Pa nije niko glup da svojim gradjanima naplacuje 3-5%.
Offshore banke npr. moraju biti osnovane stranim kapitalom, tj. vlasnici su stranci i sve poslovne prihode moraju ostvariti od stranaca.
Domace stanovnistvo ne uziva te blagodati.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#22796 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

Chmoljo wrote:nisam znao da na forumu imamo ovoliko zabrinutih španskih građana :zoka:
fixer je i jeste španac.. samo što koristi google translate

Cristiano Ronaldo es mejor que Leo Messi pero cuando čučneš! :lol:
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#22797 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

DonVito wrote:
kory_galaktikos wrote:
DonVito wrote:@Picajzla :thumbup: naravno da ne gode čuti istinu simpatizerima Mesija ali istina je..
ja nmg ni zamislit sta bi bilo da se ovo desava sa ronaldom,koje bi tu price bile ma vec bi ga na goli otok,lincovali bi ga al ovako posto je to messi,ma lik je zabporavio uplatit neki porez,pih porez sta je to i ja hodzarinu zaboravim uplatit tu je to
O tome sam vec pisao.. sve moralni kriticari kad je u pitanju Ronaldu :lol: a Messi nema veze..

mah sto se mene tice treba sakcionisat svakog ko to radi pa da je i moj ćaća al et njemu se to samo omaklo ba,al evo zamisljam pljuvanje i bacanje na lomacu da je to uradila kristina ili kako ono pejladno penaldo kako vec

a ovaj ce se izvuc 100%
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#22798 Re: FC Barcelona

Post by Layne »

Chmoljo wrote:nisam znao da na forumu imamo ovoliko zabrinutih španskih građana :zoka:
Ja ipak mislim da se samo pretvaraju da brinu za španski narod, njihov zdravstveni sistem i samo žele vidjeti Messija u zatvoru i van fudbalskih/nogometnih terena.

Sramota!!
Crvena Tifoza
Posts: 11749
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#22799 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Zemaljski zakoni ne vrijede za male zelene vanzemaljce. :D

:oops:
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#22800 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

mah sto se mene tice treba sakcionisat svakog ko to radi pa da je i moj ćaća al et njemu se to samo omaklo ba,al evo zamisljam pljuvanje i bacanje na lomacu da je to uradila kristina ili kako ono pejladno penaldo kako vec

a ovaj ce se izvuc 100%
Slazem se.

Ali golemo Mesija mediji skrivaju.
Post Reply