Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2276 Re: Alfa Romeo
@Lolobrigada je u pravu. BMW i Audi su dosad izbjegavali touchscreen. Ni novi Q7 nema touchscreen, iako je prvi automobil na evropskom trzistu koji podrzava Android Auto i sto se tice multimedije vjerovatno broj 1 u svijetu automobila trenutno. Mada postoje naznake da ce BMW u buducim modelima ipak imati touchsceen.
Isto tako ko je god rekao da je touchscreen za konfekcijske modele bio je u pravu. Ja sam se interesovao za Android Auto jer sam u toj struci i prvo auto na kojem su ga demonstrirali bila je neka mala Kia.
Inace, Android Auto sa svojim minimalistickim pristupom (nudi pristup za 4-5 aplikacija) je dokaz da stvari nisu tako savrsene kad su ekrani na dodir u automobilu u pitanju, i da itekako treba raditi kako bi se napravilo rjesenje koje je i komforno i sigurno.
Isto tako ko je god rekao da je touchscreen za konfekcijske modele bio je u pravu. Ja sam se interesovao za Android Auto jer sam u toj struci i prvo auto na kojem su ga demonstrirali bila je neka mala Kia.
Inace, Android Auto sa svojim minimalistickim pristupom (nudi pristup za 4-5 aplikacija) je dokaz da stvari nisu tako savrsene kad su ekrani na dodir u automobilu u pitanju, i da itekako treba raditi kako bi se napravilo rjesenje koje je i komforno i sigurno.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
-
mokhac
- Posts: 445
- Joined: 02/06/2012 21:15
#2278 Re: Alfa Romeo
Ima li neko iskustva sa Alfama GT? Kako su se pokazale?
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2279 Re: Alfa Romeo
Ti si, prije koju sedmicu, najavio duži međuosovinski razmak. Koliko je sjećam, napisao si 287 cm.mali_milojica wrote:
Ovo je, ipak, za 2 cm kraće od C-klase.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2280 Re: Alfa Romeo
Jesam.
Navodno je kolala prica da ima najduzi MOR u klasi,ali izgleda da ipak nije.
Navodno je kolala prica da ima najduzi MOR u klasi,ali izgleda da ipak nije.
- ElRe
- Posts: 16903
- Joined: 12/12/2011 11:28
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2282 Re: Alfa Romeo
Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
Last edited by mali_milojica on 30/09/2015 13:35, edited 1 time in total.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2283 Re: Alfa Romeo
Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.
Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.
p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.
p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
- ElRe
- Posts: 16903
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2284 Re: Alfa Romeo
Sumnjam da bi AutoExperss pisao gluposti.mali_milojica wrote:Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2285 Re: Alfa Romeo
Pa nisu napisali glupost. Rekli su istinu,ali za trziste VB na kojem se najvise citaju.ElRe wrote:Sumnjam da bi AutoExperss pisao gluposti.mali_milojica wrote:Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2286 Re: Alfa Romeo
A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.
Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.
p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2287 Re: Alfa Romeo
FCA vec ima 2.2 dizel sa 200 KS i EURO6 normom. Ide u Jeep Cheeroke. Da li varaju sa njim oko normi,stvarno ne znam.johntra wrote:A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.
Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.
p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2288 Re: Alfa Romeo
Znam. Nisam napisao ništa iz zle namjere prema Giulia-i. Automobil je izvanredan, u to nema sumnje. Samo je cijela priča malo krivo odigrana. U Alfi su više "razmišljali" srcem nego glavom.mali_milojica wrote:FCA vec ima 2.2 dizel sa 200 KS i EURO6 normom. Ide u Jeep Cheeroke. Da li varaju sa njim oko normi,stvarno ne znam.johntra wrote:A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.
Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.
p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
Troškovi uloženi u razvoj automobila, moraju se što prije početi vraćati. A biće veliki problem otplatiti, sigurno nemale, troškove razvoja ovog automobila, kroz prodaju samo najsnažnije i najskuplje varijante. Modeli sa slabijim benzinskim motorima i dizelima su morali već uveliko biti spremni za proizvodnju i isporuke.
Ovako, imamo puno zaljubljenika Alfe, koji bi rado kupili novu Giulia-u. Ali je malo njih koji imaju pristup cifri od 70.000 EUR, koliko moraju minimalno platiti za QV.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#2289 Re: Alfa Romeo
Bice ona za 5-6 godina 10K. Isto sto me raduje sa Citroenom Ds5 ... zavalili su cijenu ali sreca pa je alfa alfa i citroen citroen ne mora se dugo mastati o njima.Seawolf wrote: Znam. Nisam napisao ništa iz zle namjere prema Giulia-i. Automobil je izvanredan, u to nema sumnje. Samo je cijela priča malo krivo odigrana. U Alfi su više "razmišljali" srcem nego glavom.
Troškovi uloženi u razvoj automobila, moraju se što prije početi vraćati. A biće veliki problem otplatiti, sigurno nemale, troškove razvoja ovog automobila, kroz prodaju samo najsnažnije i najskuplje varijante. Modeli sa slabijim benzinskim motorima i dizelima su morali već uveliko biti spremni za proizvodnju i isporuke.
Ovako, imamo puno zaljubljenika Alfe, koji bi rado kupili novu Giulia-u. Ali je malo njih koji imaju pristup cifri od 70.000 EUR, koliko moraju minimalno platiti za QV.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2290 Re: Alfa Romeo
7000 narudzbi i 12 000 ozbiljnih upita za Giuliu QV
http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-g ... r-besteld/
Pojavila se nezvanicna informacija da je obicna Giulia sa 2.0 motorom i 330 KS obisla Ring za oko 8 min
http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-g ... r-besteld/
Pojavila se nezvanicna informacija da je obicna Giulia sa 2.0 motorom i 330 KS obisla Ring za oko 8 min
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2291 Re: Alfa Romeo
Oko 8 je sirok pojam. S koje strane broja 8?mali_milojica wrote:7000 narudzbi i 12 000 ozbiljnih upita za Giuliu QV
http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-g ... r-besteld/
Pojavila se nezvanicna informacija da je obicna Giulia sa 2.0 motorom i 330 KS obisla Ring za oko 8 min
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2292 Re: Alfa Romeo
Malo sporije od 8 min. Nisu bili precizni 
- ElRe
- Posts: 16903
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2293 Re: Alfa Romeo
Prodaja je solidno krenula. Samo da ne bude vrijeme isporuke ljeto 2016.
Giulia mi se svakim danom sve vise svidja
Giulia mi se svakim danom sve vise svidja
- iDrive
- Posts: 14
- Joined: 10/10/2015 18:24
#2294 Re: Alfa Romeo
Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:
1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)
2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)
3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)
4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)
5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)
6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)
Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)
2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)
3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)
4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)
5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)
6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)
Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2295 Re: Alfa Romeo
Dobro si ovo poslozio,samo otkud ti ova imena Leonarda,Mitello i Giulienttina?iDrive wrote:Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:
1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)
2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)
3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)
4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)
5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)
6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)
Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
- iDrive
- Posts: 14
- Joined: 10/10/2015 18:24
#2296 Re: Alfa Romeo
Mali Milojica, internet čuda čini. Informacije kuljaju.
Nego šta mislite kakve su šanse za pojavu Giuliane (coupe verzije Giulije) kao konkurenta BMW-u 4 i M4 i Audiju A5 i RS5?

Ja mislim da bi to bio odličan potez. Samo još malo agresivnijid dizajn.
Nego šta mislite kakve su šanse za pojavu Giuliane (coupe verzije Giulije) kao konkurenta BMW-u 4 i M4 i Audiju A5 i RS5?

Ja mislim da bi to bio odličan potez. Samo još malo agresivnijid dizajn.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2297 Re: Alfa Romeo
Ako misle uspjeti, moraju što prije napraviti i ostale karoserijske varijante...kupe bi bio idealan, a karavan jako praktičan za ljude kojima je potreban...
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#2298 Re: Alfa Romeo
ma samo nek kopiraju druge, sto drugi nude nek nude i oni...johntra wrote:Ako misle uspjeti, moraju što prije napraviti i ostale karoserijske varijante...kupe bi bio idealan, a karavan jako praktičan za ljude kojima je potreban...
karavan obavezno, 156 sw je prelijep a i 159 sw je fina...
- ElRe
- Posts: 16903
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2299 Re: Alfa Romeo
Mito se ukidaiDrive wrote:Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:
1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)
2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)
3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)
4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)
5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)
6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)
Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
Giulietta - nasljednik nije izjestan, facelift dolazi za 2016.
Ova dva modela se mijenjaju sa crossoverima.
Giulia nece dobiti coupe i karavan verziju. Za coupe manje vise, ali karavan je morao da se proizvede.
- iDrive
- Posts: 14
- Joined: 10/10/2015 18:24
#2300 Re: Alfa Romeo

[VIDEO] Alfa Romeo Giulia QV posramila BMW M4 na ‘Ringu?
Automobil koji je ove godine zainteresirao javnost možda više od bilo kojeg drugog je nova Alfa Romeo Giulia, limuzina koja će označiti veliki povratak talijanske tvrtke i koja se može naći u istoj rečenici kao pojmovi poput stražnji pogon, ručni mjenjač i Ferrarijev motor. Ovo potonje odnosi se na najjaču izvedbu s oznakom QV (Quadrifoglio Verde), koja će pod prednjim poklopcem nositi 3,0-litreni benzinski V6 motor, čijih će 510 KS u bliskoj budućnosti vjerojatno pogoniti i Ferrarijev ulazni model Dino.
Svi podaci navedeni na papiru automatski parkiraju Giuliju bok uz bok s BMW-om M3, automobilom koji je uvijek prva asocijacija na spomen klase sportskih premium limuzina. I dok se Nijemac dokazao već nebrojeno puta kao ultimativni go-to kada je riječ o kombinaciji performansi i praktičnosti, za Giuliju se za sada ne može ništa reći sa sigurnošću. Iako recept zvuči fenomenalno, u stvarnom svijetu ju osim službenih testnih vozača nitko još nije imao priliku isprobati.
Ipak, ponešto o njenim sposobnostima mogao bi reći sljedeći neslužbeni podatak, prema kojem je Alfa Romeo Giulia uspjela srušiti rekord BMW-a M4 na stazi Nürburgring Nordschleife. Naime, s vremenom kruga od 7 minuta i 43 sekunde Giulia je brža za devet sekundi od svojeg glavnog rivala, doduše u kupe izvedbi.
Iako rekord nije služben, Alfa Romeo je u velikoj prednosti što se tiče snage motora (510 KS u usporedbi s 430 KS), za čiju je raspodjelu zadužen napredni pogon na sve kotače, pa ne vidim razlog zašto ne bi bio istinit. Impresivnija od pobjede nad BMW-om činjenica je da je Giulia na ‘Ringu brža i od brojnih supersportskih automobila kao što su Audi R8 V10, Mercedes-Benz SLS AMG i Lamborghini Gallardo Superleggera.
http://www.klipmagazin.com/2015/09/alfa ... -na-ringu/


