Što se tiče kvaliteta gradnje u brzogradnji za radničku klasu prije 30-ak godina, najbolje je pogledati seriju "Vruc vetar", koja se ovih dana reprizirala na RTS-u.
U tim serijama iz '80-ih kao i u Zikinoj dinastiji, obratite paznju na zidove, ulazna vrata kao od kartona, lahotne podove i međuzidove i visece elemente, najjeftnije moguće mlijeko-bijele pločice u kupatilu itd
Nemam vremena da trazim, ali momenat kada komisija vrsi tehnicki prijem Surdinog stana, je vrhunac umjetnickog prikaza o kvaliteti stanova tada.
Neko je lijepo na ovoj temi rekao... Mladim ljudima koji bi da kupe starogradnju, nikako se ne uklapa u računicu, da kvadrat plate 1500-1700 KM, pa nakon toga još ulože 20 hiljada KM u renoviranje.
Zato se Tibra i tako dobro prodaje.
Prodavale su se i Fiće i Stojadini kod nas, kad ljudi nisu imali para za BMW i Opele.
Trziste je cudo
