Cokolada i ostali slatkisi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#2276 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Boateng »

macchiato wrote:Aj kad sam vec zapala na ovu temu iako nisam ljubitelj slatkog, znate li gdje ima kupiti cokolada sa marcipanom, u Zenici konkretno? Je li moguce da nema ama bas nista (osim one shogetten ili kako se vec pise, ona mi nije nesto) ili sam corava? :skoljka:
Image
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#2277 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

Boateng wrote:
macchiato wrote:Aj kad sam vec zapala na ovu temu iako nisam ljubitelj slatkog, znate li gdje ima kupiti cokolada sa marcipanom, u Zenici konkretno? Je li moguce da nema ama bas nista (osim one shogetten ili kako se vec pise, ona mi nije nesto) ili sam corava? :skoljka:
Image
Image
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#2278 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by brown.sugar »

macchiato wrote:Ma daleko od toga da je ruzan, onako fin je, moze se pojesti, ali nista sad woooow da ti pamet stane. :D Po meni jedan od izvikanijih prehrambenih proizvoda u zadnje vrijeme, previse se fame podiglo radi keksa prosjecnog ukusa.



Ja kad sam probala prvi put, prva reakcija mi je bila "joj jest mi poznat ovaj ukus", a da ne pricam sto sam bila razocarana :sad:. Znaci, ima neki djavo (ne vjerujem da je turski keks, mozda neki iz regiona) koji je skoro identicnog ukusa, ali nikako ne mogu skontat koji. A ne bi bilo lose skontati koji, ekonomicniji je ako nista. :izet:
Tempo?

Image

Meni neuporedivo bolji od Orea.
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#2279 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by macchiato »

Nemam pojma, moguce da je to to. Hvala, pokusat cu naci ovo cudo iako mi se pakovanje ne cini poznatim. :D



Sto se marcipana tice, ovaj Ritter MOZDA ima u Zenici, recimo u Bingu u kojeg ne zalazim bas cesto (to sto ja nisam vidjela ne znaci da ga nema), ali za Milku marcipan odgovorno tvrdim da nema nigdje.
One Shogeten su mi bljedunjave, jedina marcipanova cokolada koja mi je bila wow je iz Njemacke, cini mi se Alpina. Ali i ova Milka djeluje primamljivo, steta sto ih nema... :-)
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#2280 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by HomeSweetHome »

Cokoladoljupci, izvinite sto ja ovako k'o padobranac, znate li mozda gdje ima kupiti kvalitetnih cokolada sa 80%+ kakaa? Trbaju mi rqzliciti okusi. Hvala unaprijed! :-)
User avatar
Septembar29
Posts: 14
Joined: 10/11/2013 00:53

#2281 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Septembar29 »

Ritter marcipan mozda na trafikama, benzinskim pumpama a u bingu ga nema. ove od milke su nekad prije bile, nema ih kod nas vise.
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#2282 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

HomeSweetHome wrote:Cokoladoljupci, izvinite sto ja ovako k'o padobranac, znate li mozda gdje ima kupiti kvalitetnih cokolada sa 80%+ kakaa? Trbaju mi rqzliciti okusi. Hvala unaprijed! :-)
kod ekonomije ili kod heljica na carsiji. to su najbolje opremljne radnje sa cokoladama
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#2283 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by HomeSweetHome »

Hvala mnogo! :-)
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#2284 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by brown.sugar »

@HSH: Imas i Lindtove u Konzumu, a pogledaj i u onoj prodavnici na Cobaniji, preko puta parkica.

@macchiato: U DP-ima imas i ove cokoladice s marcipanom pa pogledaj. :wink:

Image

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#2285 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Digla_da_kreci »

Ja ne volim marcipan...
I meni je pomalo smijesna pomama za oreo keksima, ali dobro sta ko voli neka izvoli. Bilo je jedno vrijeme aktualna milka punjena vanilijom pudingom, a sada je hit ta sa keksom :D
U Njemackoj velike milke 1,99eura kostaju :cry:
sweet_sin
Posts: 296
Joined: 31/12/2012 01:30

#2286 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by sweet_sin »

kod nas u Bosni nema Milke ispod 5.5 KM
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2287 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by romeomoraprezivjeti »

sweet_sin wrote:kod nas u Bosni nema Milke ispod 5.5 KM
Ima,i to na vise mjesta.;-)
User avatar
urocnoposljedicna
Posts: 130
Joined: 21/05/2012 13:22

#2288 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by urocnoposljedicna »

Probah danas prvi put ovu Milku Tuc. Kombinacija milkine cokolade i slanog krekera.. mmmljac :-)
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#2289 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by brown.sugar »

Image

Image

Image

Image
User avatar
wickedsoul
Posts: 214
Joined: 16/09/2012 12:01

#2290 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by wickedsoul »

brown.sugar wrote:Image

Image

Image

Image
Ove Mini Cosmo su ekstra :-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2291 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by dobar osjecaj »

Moj najdrazi bombon. Kakav osjecaj kad se onaj kiselkasti sok pocne otpustati.

Image
User avatar
urocnoposljedicna
Posts: 130
Joined: 21/05/2012 13:22

#2292 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by urocnoposljedicna »

dobar osjecaj wrote:Moj najdrazi bombon. Kakav osjecaj kad se onaj kiselkasti sok pocne otpustati.

Image
slatkis koji moja sestra najcesce uzima jer zna da je jedini koji nece morati dijeliti sa mnom :mrgreen:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2293 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by dobar osjecaj »

urocnoposljedicna wrote:slatkis koji moja sestra najcesce uzima jer zna da je jedini koji nece morati dijeliti sa mnom :mrgreen:
I kod mene je slicno :lol:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#2294 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by brown.sugar »

wickedsoul wrote: Ove Mini Cosmo su ekstra :-)
:thumbup: Nije los ni onaj s kikirikijem.

Image

Konzum BBI, 2.95 KM.

Image

Hose Socijalno

Image

Heljic, vrtoglavih 3.60 KM. :-)

Image

Hose Socijalno, 1.10 KM. Odlicna njemacka cokolada.

Image

Hose Socijalno, 0.60 KM. Meni bolja od Kanditove, a cijena smijesna.

Jucer sam obisla sve ove "luksuzne" prodavnice za slatkise u potrazi za ovom cokoladom. Ako je neko vidi negdje, molim da prijavi. :mrgreen:

Image
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#2295 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by oskarboy »

cudi me kako turci nemaju neke dobre slatkise,pogotovo nemaju dobru cokoladu.kako to nisu usavrsili kad su poznati gurmani
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2296 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by romeomoraprezivjeti »

oskarboy wrote:cudi me kako turci nemaju neke dobre slatkise,pogotovo nemaju dobru cokoladu.kako to nisu usavrsili kad su poznati gurmani
Idi u bbi na -1,prodavnica cardakli,pa onda daj svoj sud?!;-)
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#2297 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by oskarboy »

govorim o njihovim ulkerima kao to im nesto dobro,to je losa kopija evropskih cokolada i slatkisa
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#2298 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Bambi_na_kofeinu »

oskarboy wrote:govorim o njihovim ulkerima kao to im nesto dobro,to je losa kopija evropskih cokolada i slatkisa
Pa realno, da imam onakve baklave, sutlije, lokume, kompote...ne bih se nešto zamarala čokoladom :D
Dajem sve milke sa oreom za jednu sutliju koja je na vrhu karamelizovana i poslužena sa kuglom sladoleda.

Ovu riter šport sa marcipanom sam viđala u interexu na pofalićima.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2299 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by romeomoraprezivjeti »

oskarboy wrote:govorim o njihovim ulkerima kao to im nesto dobro,to je losa kopija evropskih cokolada i slatkisa
Ulker je izuzetno dobar!!!!! Ima ogromnu ponudu,pa se desi i neki promasaj,sto je i normalno.;-)
Atina4
Posts: 2
Joined: 26/10/2014 01:56

#2300 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Atina4 »

Cao svima. Evo da se i ja prikljucim ovoj temi :-D ,juce sam pa netu guglala gdje da kupim ''uvozne'' slatkise,i nabasah na Vasu temu,moram priznati da mi se bas svidjela. :-D

Za pocetak bih Vas zamolila da mi objasnite gdje se tacno u Sa. nalazi Heljic?
Post Reply