Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2276 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Ajatolah_ »

cenecimoveocino wrote:OBOJITE KARTU DA VIDIMO
Po općinama će vjerovatno izaći tek nekad na stranici.
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#2277 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by foton »

hrasno38 wrote:Ovo su strasni i porazavajuci rezultati popisa u BiH......od broja Bosnjaka a pogotovo Hrvata u RS-u do isto tako strasnog broja Srba u F BiH. Ko se sa ovim ponosi i ko ovakve rezultate slavi taj nije dobar u glavi nikako!!!
Apsolutno se slazem. Fali nam milion ljudi i sad to nije lose kako je moglo biti, ali nije nikako dobro. A ako se pogleda i obrazovna struktura

"51,1 posto građana BiH ima završenu srednju školu. 21,4 posto stanovništva ima završenu osnovnu školu, a 3,2 posto višu i 9,6 posto visoku školu"

vidi se da preko 70% ljudi ima max srednju sto je smijesno... To nam je osnov za razvoj...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2278 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Krokodajl »

http://www.popis2013.ba/

Evo vam stranica pa kad bude izbacit će.
Imali su vala vremena u ove 3 godine sve da završe ne sumnjam da će već danas sve biti obavljeno.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2279 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by -LIBERO- »

julisiz es grant wrote:
Opetja033 wrote:Sudeci po raspolozenju na forumu, mimo politicke elite u manjem entitetu, dio ateista i agnostika takodje ne priznaje rezultate popisa. :mrgreen: :mrgreen:
Pa naravno...eto, neko ih tjero da se izjasne drugačije nego što se osjećaju.
HAVANA, Daysleeper, Dozer, dječak sa šibicama, LIBERO, piupiu.... i još po toliko sličnih u svakom većinski bošnjačkom gradu-taman tih 3% :D
Kada vec prozivas, sasvim je jasno, da je elita, ali istinska, uvijek bila u manjini. :mrgreen:
Narocito u drustvima zasnovanim na plemenskim uredjenjima :zzzz:


Pogledaj naprednija drustva po Evropi, i uporedi ih sa nasim...a onda uporedi i te brojke koje, kao trijumfalno, potenciras :mrgreen:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2280 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

Jah, eLITA :lol:
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#2281 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mirzaaa33 »

Sramota što su neki poslali žene iz Srebrenice i Žepe da postavljaju pitanja
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2282 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by 512MB »

Kad se vidi, 53+% jezika Bosanski, 51+% stanovnika BiH Bosnjaci, 95+% stanovnika glavnog grada BiH Bosnjaci...

I ko bi poreko da je BiH zemlja i matica Bosnjaka :zoka:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#2283 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Herr Flick »

Svasta

Sent from my E2303 using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2284 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Qler »

Ono je bio muskarac...
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2286 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

kolko je srba iz hrvatske u bih
koliko bošnjaka iz srbije u bih
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2287 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

foton wrote:
hrasno38 wrote:Ovo su strasni i porazavajuci rezultati popisa u BiH......od broja Bosnjaka a pogotovo Hrvata u RS-u do isto tako strasnog broja Srba u F BiH. Ko se sa ovim ponosi i ko ovakve rezultate slavi taj nije dobar u glavi nikako!!!
Apsolutno se slazem. Fali nam milion ljudi i sad to nije lose kako je moglo biti, ali nije nikako dobro. A ako se pogleda i obrazovna struktura

"51,1 posto građana BiH ima završenu srednju školu. 21,4 posto stanovništva ima završenu osnovnu školu, a 3,2 posto višu i 9,6 posto visoku školu"

vidi se da preko 70% ljudi ima max srednju sto je smijesno... To nam je osnov za razvoj...
jebote kako se ovo samo meni može desiti da imam samo fakultet sve oko mene naki magistri masteri doktori...
najslabiji u raji ima 2 više škole :D i upisao magisterij
a drugi ima višu školu
kad skontam imam najslabiji faks u raji :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2288 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2289 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

mene je zanimao i broj ranjenih u ratu broj srušenih i zapaljenih kuća
broj izbjeglica

oćemo li imati takve podatke
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2290 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by sadie_forever »

pogledajte naslovne slike na vecernjem ispod vijesti o popisu u BIH(zena sa hidzabom) ..jasno je sta zele reci,joj koji su to

http://www.vecerni.hr

Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2291 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

Ma meni je svaki Bosnjak isti i na svakog Bosnjaka gledam na isti nacin, ma kojoj vjerskoj skupini pripadao ili ne pripadao nijednoj. Uvijek ce mi biti blizi Bosnjak ateista/agnostik nego "Bosanac musliman" ili "Musliman musliman".

Tako da ne osjetim nikakvu potrebu da likujem po pitanju % ateista i agnostika.

Ali se zato, nakon objave rezultata popisa, itekako smijem u facu svim Bosancima (i ostalim slicnim varijacijama) i propagatorima tog mrtvorodjenog, neuspjelog i od strane naroda popisanog projekta. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2292 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Krokodajl »

Ma gotovo je to sad, da EU, USA ili nek odozgo nije aminovo i rekao da se rezultati moraju objaviti ne bi ni bili objavljeni.
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#2293 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ins »

hrasno38 wrote:Ovo su strasni i porazavajuci rezultati popisa u BiH......od broja Bosnjaka a pogotovo Hrvata u RS-u do isto tako strasnog broja Srba u F BiH. Ko se sa ovim ponosi i ko ovakve rezultate slavi taj nije dobar u glavi nikako!!!
Potpuno svjestan tvog razmišljanja ni ja ne slavim kao ni ti, ali ponosan jesam ;)

Onaj popis 1991 je po mnogima je trebao biti moj zadnji na kojem sam se mogao izjasniti kako želim. Ovaj popis iz 2013 pokazuje da nisam uzalud potrošio godine svog života 1992 - 1995. To su moje godine za ponos.

Ne znam za tebe, ali po meni ovaj popis samo jo dokazuje da se "rješavanje" nacionalnog pitanja u BiH najčešće kao bumerang vrati onome ko ga je pokrenuo, jer je jasno da su upravo Srbi najveći gubitnici između dva popisa, jednako kao što su bili i prilikom prethodna dva pokušaja "rješavanja" nacionalnog pitanja u BiH
statixx
Posts: 9799
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2294 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by statixx »

Braco Bosnjaci, hocemo li praviti tu serijatsku drzvu, ili cemo, k'o Srbi, kukati da smo preglasani. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2295 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Chmoljo »

julisiz, smiri doživljaj :oops:

što se tiče popisa, malo je nerealno ovo oko broja stanovnika u gradovima... budući da je u ovu brojku kod ostalih gradova ušao broj stanovnika općine, a za Sarajevo samo uže gradsko jezgro. ispravite me ako griješim...

al hajd, nakaradna politika sa poludivljim statusom grada unutar kantona, unutar federacije, unutar države, a rastočenog na općine, i nije mogla polučiti precizan podatak :-)
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2296 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

ma ništa ti ja to ne vjerujem

tamo gdje je jedan narod većina dosta manjina ima da se priklone većini
primjer bosanska dubica
dok nije bilo crkve i svećenika bilo 10 vjernika
izgrađena crkva sad ih ima 79
šuška se oko 250 katolika
a 400 hrvata
svak zna nekog a svi se kriju :D

ima li rezultata za dubicu?
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#2297 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mirzaaa33 »

sadie_forever wrote:pogledajte naslovne slike na vecernjem ispod vijesti o popisu u BIH(zena sa hidzabom) ..jasno je sta zele reci,joj koji su to

http://www.vecerni.hr

Image
Kome smeta hidžab?
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#2298 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Kombat »

-LIBERO- wrote:
julisiz es grant wrote:
Opetja033 wrote:Sudeci po raspolozenju na forumu, mimo politicke elite u manjem entitetu, dio ateista i agnostika takodje ne priznaje rezultate popisa. :mrgreen: :mrgreen:
Pa naravno...eto, neko ih tjero da se izjasne drugačije nego što se osjećaju.
HAVANA, Daysleeper, Dozer, dječak sa šibicama, LIBERO, piupiu.... i još po toliko sličnih u svakom većinski bošnjačkom gradu-taman tih 3% :D
Kada vec prozivas, sasvim je jasno, da je elita, ali istinska, uvijek bila u manjini. :mrgreen:
Narocito u drustvima zasnovanim na plemenskim uredjenjima :zzzz:


Pogledaj naprednija drustva po Evropi, i uporedi ih sa nasim...a onda uporedi i te brojke koje, kao trijumfalno, potenciras :mrgreen:
:thumbup: :izet:
Rick_Grimes
Posts: 90
Joined: 14/06/2016 02:21

#2299 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Rick_Grimes »

sadie_forever wrote:pogledajte naslovne slike na vecernjem ispod vijesti o popisu u BIH(zena sa hidzabom) ..jasno je sta zele reci,joj koji su to

http://www.vecerni.hr

Image
Hrvati su veca govna od Srba, samo sto hinjski podmecu.
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#2300 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Rizvan »

A kad će objaviti rezultate na netu, po opštinama?
Locked