Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
User avatar
alibegoa
Posts: 1054
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#2276 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by alibegoa »

Mi smo svjedoci kako armijske glavesine tj vladajuca elita dobro poznaje svoga neprijatelja. Prije dvije godine kada je smjenjivan njihov covjek i bio udar na njih, potpuno neocekivano rade protiv sebe smjenjuju svoga covjeka sve folovi drze se uz narod bukvalno ukidaju svoj sistem i svoje privilegije. Da su tad poceli praviti masakre kao sad imali bi cijelo Egipatsko drustvo protiv sebe. Ali oni odigrase pametno pustise MB da okrene pola drustva protiv sebe i onda napravise masakre koje sam ja sa punim pravom ocekivao prije dvije godine.
I konacni rezultat 'Egipatske revolucije'?
Back to square one. Revoluciju pojela maca.
barpy
Posts: 139
Joined: 14/08/2013 13:40

#2277 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by barpy »

muzicar_iz_parka wrote:Zajebana logika, samo što su u MB mehke duše, nije bilo građanskog rata. :mrgreen:
upravo..
no kao što rekoh, kad prekipi, narod će se dići pa makar se borio praćkama i katapultima kao oni u Siriji..
barpy
Posts: 139
Joined: 14/08/2013 13:40

#2278 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by barpy »

evo šta se desilo sa vojnim vozilom kojeg su ''Mursijevi radikalni demonstranti bacili sa mosta u Kairu''

http://www.youtube.com/watch?v=atmANeypQs4
seldzuk
Posts: 2832
Joined: 04/06/2007 18:51

#2279 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by seldzuk »

Erdoan nasekirao Ameriku, Izrael i Egipat zbog stajanja na stranu Mursija. Aman ja rabbi...
http://www.reuters.com/article/2013/08/ ... XX20130820
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#2280 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by muzicar_iz_parka »

seldzuk wrote:Erdoan nasekirao Ameriku, Izrael i Egipat zbog stajanja na stranu Mursija. Aman ja rabbi...
http://www.reuters.com/article/2013/08/ ... XX20130820
Puno on sebi neprijatelja pravi.
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#2281 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Dr_dre »

Puno on sebi neprijatelja pravi.
Nije prodana dusha.Svaka mu cast.
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2282 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

Stvara neprijatelje govoreći istinu :)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2283 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Aaaaaa... :-D Ovi Turci me svakim danom sve više oduševljavaju kratkim i mudrim izjavama:

Davutoglu on Saudis' support to coup in Egypt: Each nation has different priorities and we can't expect more from them.
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#2284 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mmaar »

Pro wrote:Stvara neprijatelje govoreći istinu :)
Bahati cionisticki lutak je samo nervozan i pjeni gore nego Ronhil Mile, jer ga ceka isto.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50651
Joined: 29/12/2005 01:20

#2285 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

mmaar wrote:
Pro wrote:Stvara neprijatelje govoreći istinu :)
Bahati cionisticki lutak je samo nervozan i pjeni gore nego Ronhil Mile, jer ga ceka isto.
Erdogan je cionisticki lutak koji optuzuje Izrael da stoji iza svrgavanja Morsija?

Dijabolicno!
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#2286 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mmaar »

jeza u ledja wrote:
mmaar wrote:
Pro wrote:Stvara neprijatelje govoreći istinu :)
Bahati cionisticki lutak je samo nervozan i pjeni gore nego Ronhil Mile, jer ga ceka isto.
Erdogan je cionisticki lutak koji optuzuje Izrael da stoji iza svrgavanja Morsija?

Dijabolicno!
Ne servira se bolan politika svakom pokornom podaniku na tacni, vec ima svoje tehnike ukljucujuci i demagogiju i jeftinu retoriku kojima ostvaruje svoje ciljeve, ali ko ce to tebi objasniti. :skoljka:
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2287 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

jeza u ledja wrote:
mmaar wrote:
Pro wrote:Stvara neprijatelje govoreći istinu :)
Bahati cionisticki lutak je samo nervozan i pjeni gore nego Ronhil Mile, jer ga ceka isto.
Erdogan je cionisticki lutak koji optuzuje Izrael da stoji iza svrgavanja Morsija?

Dijabolicno!
Mojne zaboraviti i mason, te zli kapitalista kojji, pazi sad savjetuje svoj narod da što manje koristi kreditne kartice, te želi da stavi granicu bankama na kamatu. Opasna neke zvjerka ovaj Erdo
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2288 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

Da si rekao Kemal Ataturk cionista okej, ali nazivati Erdogana tako je u najmanju ruku dovoljno za jedan lijepi, lagani, ---> čitaj (osmijeh) :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50651
Joined: 29/12/2005 01:20

#2289 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

mmaar wrote:
Ne servira se bolan politika svakom pokornom podaniku na tacni, vec ima svoje tehnike ukljucujuci i demagogiju i jeftinu retoriku kojima ostvaruje svoje ciljeve, ali ko ce to tebi objasniti. :skoljka:
Znaci Erdoan je kontra-kontra-obavjestajac! :o

Ovamo napada Izrael, a onda njega Amerika, a onda kad skine masku (dzokera 8-) ) i ode iza pozornice tamo mu cionista Baja Patak daje vrecu zlatnika i tapse po glavi. To je visoka politika, sahovske table, eee.
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#2290 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mmaar »

Jos samo da dodam, ove izvale sa Levijem :D su namijenjene za unutrasnju upotrebu i to onim najzatucanijim slojevima stanovnistva koji i jesu njegova glasacka baza, kao i simpatizerima sirom zemalja na koje su njegovi stvani gopsodari namjerili staviti sapu, ali lijepo je vidjeti da se upeca i poneki kauboj. Jezu, da ti uprostim do krajnjih granica, politika se svodi otkad postoji kao disciplina na to da jedno govoris, a drugo radis. Prostije od toga ne moze. To nije Makijavelijev patent Jezu, vec je tako od najstarijih civilizacija Mezopotamije, pa do danas, a to sto si ti propustio svo to vrijeme, krivi televizor, mada si sve to mogao nauciti prateci medjusobno hranjenje bh kriminalno-nacionalistickih elita koje djeluju na tom najprostijem nivou.
Last edited by mmaar on 22/08/2013 01:01, edited 1 time in total.
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2291 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

mmaar wrote:Jos samo da dodam, ove izvale sa Levijem :D su namijenjene za unutrasnju upotrebu i to onim najzatucanijim slojevima stanovnistva koji i jesu njegova glasacka baza, kao i simpatizerima sirom zemalja na koje su njegovi stvani gopsodari namjerili staviti sapu, ali lijepo je vidjeti da se upeca i poneki kauboj. Jezu, da ti uprostim do krajnjih granica, politika se svodi otkad postoji kao disciplina na to da jedno govoris, a drugo radis. Prostije od toga ne moze. To nije Makijavelijev patent Jezu, vec je tako od najstarijih civilizacija Mezopotamije, pa do danas, a to sto si ti propustio svo to vrijeme, krivi televizor.
U pavu si, najbolje su to na svojoj koži osjetili narodi koji na svojim zastavama imadoše srp i čekić.
Last edited by Abu Sakkar on 22/08/2013 01:04, edited 1 time in total.
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2292 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

mmaar wrote:Jos samo da dodam, ove izvale sa Levijem :D su namijenjene za unutrasnju upotrebu i to onim najzatucanijim slojevima stanovnistva koji i jesu njegova glasacka baza, kao i simpatizerima sirom zemalja na koje su njegovi stvani gopsodari namjerili staviti sapu, ali lijepo je vidjeti da se upeca i poneki kauboj. Jezu, da ti uprostim do krajnjih granica, politika se svodi otkad postoji kao disciplina na to da jedno govoris, a drugo radis. Prostije od toga ne moze. To nije Makijavelijev patent Jezu, vec je tako od najstarijih civilizacija Mezopotamije, pa do danas, a to sto si ti propustio svo to vrijeme, krivi televizor.

Icke, može li jedan autogram?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2293 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Bratstvo nema kapacitet da Egipat pretvori u Siriju. Bice da protesti polako jenjavaju. Sto je manje ljudi na ulicama, to je lakse eliminisati ekstremiste uz sto manje civilnih zrtava.

Sretan sam zbog Egipta kada vidim u sta se Sirija pretvorila.
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2294 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

Kikibombona wrote:Bratstvo nema kapacitet da Egipat pretvori u Siriju. Bice da protesti polako jenjavaju. Sto je manje ljudi na ulicama, to je lakse eliminisati ekstremiste uz sto manje civilnih zrtava.

Sretan sam zbog Egipta kada vidim u sta se Sirija pretvorila.

Razumijem da si sretan što će biti manje žrtvi, no ne vidim logiku da neko bude sretan zbog oslobađanja američkog i izraelskog pijuna.
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#2295 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mmaar »

Kikibombona wrote:Bratstvo nema kapacitet da Egipat pretvori u Siriju. Bice da protesti polako jenjavaju. Sto je manje ljudi na ulicama, to je lakse eliminisati ekstremiste uz sto manje civilnih zrtava.

Sretan sam zbog Egipta kada vidim u sta se Sirija pretvorila.
Pravo pitanje je imaju li kapacitet da se uopste odrze na politickoj sceni, ali mislim da je njihov krajnji domet ponovo bjezanija u London i drugdje na Zapad.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2296 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

mmaar wrote:
Pravo pitanje je imaju li kapacitet da se uopste odrze na politickoj sceni, ali mislim da je njihov krajnji domet ponovo bjezanija u London i drugdje na Zapad.
I ja tako mislim. Sami su krivi.

Pro

Mislis na Mubaraka?

Jesam ga negdje pomenuo?

To sto ce se braniti sa slobode ne znaci da ce biti oslobodjen. Jeste glupo sto su mu dopustili takvu mogucnost, ni meni nije sjela ta vijest. Nadam se i vjerujem da ce biti osudjen.
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2297 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

Mislim na osobe koje su štetne za Egipat.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2298 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Nisam od onih koji ce se radovati sto mali podmecu glavu u 'borbi protiv imperijalizma'. Ne treba nasjedati na igrice mocnika u kojim mali uvijek stradaju. Za Egipat je najbolje da suradjuje sa Amerikom i Rusijom, s tim da malo vecu naklonost pokazuju prema prvim, cisto da bi opstali na povrsini.

Amerika, Rusija, Kina, Izrael i druge velesile vode bitke preko svojih naivnih staletita. Ako se Rusija zeli kaciti sa Amerima, neka udare direktno, a ne preko Sirije. Isto vazi i obrnuto.

Pored svih neprijatelja Egiptu ne trebaju unutrasnji. Bratstvo je stvorilo unutrasnjeg neprijatelja svojom bahatom/diskriminatorskom/ignorantskom politikom. Nova vlada mora jednako tretirati sve Egipcane, od istih napraviti homogeno drustvo. Sve drugo vodi u propast.
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2299 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

MB je uvijek imalo neprijatelje, još od Nassera. Samo zato što postoje. Ostalo manje-više šupljak, i apologetika hunti.
User avatar
Pro
Posts: 295
Joined: 15/08/2013 22:47
Location: Gdje se mostovi sami ruše...

#2300 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Pro »

Šta je skrivio legitimno izabrani predsjednik?
Post Reply