hrvatska-more

Post Reply
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#2276 Re: hrvatska-more

Post by dalmatinka »

Havatar wrote:Rezimski mediji u hr kazu da su guzve i sezona nikad bolja a svi drugi kazu da nema nikog na plazama .
Tko su to svi?
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2277 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Havatar wrote:Rezimski mediji u hr kazu da su guzve i sezona nikad bolja a svi drugi kazu da nema nikog na plazama .
Sinoc na Dnevniku HRT-a gradonacelnik Dubrovnika dijeli turisticku ponudu za DB i flase vode svima. Pitaju pred kamerama pet osoba iz razlicitih auta gdje putujete, kazu za Crnu Goru.
Novinar pokusava da im docara Hrvatsku i Dubrovnik, a oni ni mukajet.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2278 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

dubrovnik je planeta za sebe :-)

tamo se ne ide na ovaj nas odmor od 10-15 dana, da se izlezava na plazi, kiseli u plicaku, pijucka piva u hladovini, i slicno.

dubrovnik je svjetska atrakcija, mjesto gdje se dodje, vidi, slika i ode :D

taman za kruzere i jednodnevne izlete. a to su i zasluzili sa cijenama :-)
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2279 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:dubrovnik je planeta za sebe :-)

tamo se ne ide na ovaj nas odmor od 10-15 dana, da se izlezava na plazi, kiseli u plicaku, pijucka piva u hladovini, i slicno.

dubrovnik je svjetska atrakcija, mjesto gdje se dodje, vidi, slika i ode :D

taman za kruzere i jednodnevne izlete. a to su i zasluzili sa cijenama :-)
Odmaraliste Rudnika Kakanj u Srbebrenom je sluzilo za "nas"odmor. Nisu im ga nikada vratili. Uostalom, bih kompanije potrazuju povrat vise od 60 hotela, apartmana, turstickih naselja u HR. U Dubrovniku, pored Kaknja, svoje odmaraliste je imao i Agrokomerc.
Elitni turizam je patka koju su izmislili da otmu tudje, i zabrane vlasnicima njihov posjed.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2280 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

sva odmaralista sa cistim papirima, sa sposobnim direktorima, bez lopova, stranackih mucki, lova u mutnom ... su vracena vlasnicima. ukljucujuci i odmaralista firmi iz srbije.

tako, zasto to nije vraceno - to je do onoga ko je trebao da zahtjeva povrat.

a sto se ne zna ko je vlasnik, je li drzava, entitet, kanton, firma propala, privatizirana, ne zna se ko pije ko placa ... eee za to je kriv hrvatski elitni turizam :-) garant.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2281 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:sva odmaralista sa cistim papirima, sa sposobnim direktorima, bez lopova, stranackih mucki, lova u mutnom ... su vracena vlasnicima. ukljucujuci i odmaralista firmi iz srbije.

tako, zasto to nije vraceno - to je do onoga ko je trebao da zahtjeva povrat.

a sto se ne zna ko je vlasnik, je li drzava, entitet, kanton, firma propala, privatizirana, ne zna se ko pije ko placa ... eee za to je kriv hrvatski elitni turizam :-) garant.
..ovi nusu vraceni:

Riječ je o 20-tak odmarališta koja ni do danas nisu vraćena u posjed FBiH, čija se vrijednost procjenjuje stotinama miliona maraka.

Najveći broj odmarališta, prema dostupnim spiskovima, nalazi se u vlasništvu "Elektroprivrede BiH" (EPBiH).

Radi se o šest stanova u Igalu, koji su služili kao odmarališta, zatim odmaralištu Bečići u Crnoj Gori, "Valter Perić" u Gradcu, Lukoran u Zadru, Ugljen Prijeko, odmaralištima u Bristu, Baškoj Vodi, Bigradu na Moru, Sutivanu na Braču.

"Željeznice FBiH" vlasnik su odmarališta "Saobraćajci" i "Vila Bosanka" u Gradcu, te suvlasnik u odmaralištu "Trgovci" u Gradcu, kao i odmarališta u Podgori.

Velikokladuški "Agrokomerc" posjeduje dionice u hotelu "Belvedere" u Dubrovniku na osnovu samoupravnog sporazuma (hotel izgorio u ratu, ali vlasnistvo zemljista pripada Agrokomercu), te hotel "Vrtove sunca", kao i vilu "Volosko", koja je prenesena na "Agrokomerc" u Karlovacu.

Brist, Podgora...

Tu su i odmarališta preduzeća Fabrike duhana Mostar u Gradcu, gdje se vodi spor radi poništenja ugovora o kupoprodaji. Sarajevska "Hidrogradnja" ima hotel "Sutjesku" u Baškoj Vodi. Konfekcija "Borac" Travnik vlasnik je odmarališta u Trogiru u samom centru grada, te kuće u dotrajalom stanju u Trogiru, koja je također služila kao odmaralište.

"Merkur" Mostar posjeduje odmarališta u Bristu, a Rudnici Kreka Tuzla hotel "Salinas" u Podgori.

Rudnici Zenica, Đurđevik, Kakanj, Miljevina, Breza posjeduju odmaralište "Rudari" u Gradcu, te hotel "Đuro Salaj". Fabrika sode Lukavac vlasnik je odmarališta u Crnoj Gori - u Meljinama i Herceg-Novom.

Hotel "Đuro Salaj" u Gradcu: Vlasništvo rudnika

Gdje se šta nalazi

- "Elektroprivreda BiH" - odmarališta u Gradacu, Zadru, Braču, Bristu
- "Željeznice FBiH" - odmarališta u Gradcu, Podgori
- "Agrokomerc" - odmarališta u Dubrovniku
- Konfekcija "Borac" Travnik - odmarališta u Trogiru
- Rudnici Kreka - hotel u Podgori
- Rudnici Zenica - hotel u Gradcu
- "Hidrogradnja" Sarajevo - hotel u Baškim Vodama
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#2282 Re: hrvatska-more

Post by dalmatinka »

Kako se u 9 minuta broj od 60 spustio na 20 odmarališta?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2283 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Havatar wrote:BiH skupo plaća ljetovanje na Jadranu jer im Hrvatska ne vraća njihova odmarališta i hotele?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bih- ... 91017.aspx
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2284 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

dalmatinka wrote:Kako se u 9 minuta broj od 60 spustio na 20 odmarališta?
http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... -gori.html
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2285 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

Pa...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/odmarali ... /130201054

sve se moze kad se hoce, najlakse kukat...kukuuuuuu :D.Jedini krivci zasto se imovina nije vratila njihovim vlasnicima su oni sami.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2286 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

havaz naravno :-)





""BOSNA I HERCEGOVINA u Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori posjeduje 294 objekta, od kojih je 70 posto u Hrvatskoj. Riječ je o elitnim odmaralištima, hotelima, vilama i ostalim nekretninama čija se tržišna vrijednost procjenjuje na blizu milijardu konvertibilnih maraka. No, ni dva desetljeća nakon raspada bivše Jugoslavije ti objekti nisu vraćeni u posjed BiH", službeni su podaci iz Agencije za privatiaciju BiH koje je danas objavio Dnevni Avaz pod naslovom "Bh. imovina širom Jadrana, a mi plaćamo visoke cijene!".

Direktor Agencije za privatizaciju u FBiH Šuhret Fazlić, nabrojao je u Trogiru odmaralište bivšeg kombinata "Borac“ Travnik, u Gradcu BiH ima odmarališta i hotele ukupne površine od čak 66.000 kvadrata. Hotel "Valter Perić" je imovina "Elektroprivrede BiH", rudnici Zenica, Đurđevik, Kakanj, Miljevina i Breza posjeduju odmaralište "Rudari" te hotel "Đuro Salaj". "Željeznice FBiH" vlasnik su jadranskih odmarališta "Saobraćajci" i "Vila Bosanka" te suvlasnik u odmaralištu "Trgovci". Odmaralište imaju i Fabrika duhana Mostar, "Merkur" Mostar, odmaralište "Agrokomerca" je u Dubrovniku. Od imovine tu su hoteli u Podgori, Zadru, na Braču, u Bristu, te hotel u Baškoj Vodi u vlasništvu sarajevske "Hidrogradnje".

Tvrdi se kako je Hrvatska još 1992. godine izuzela tu imovinu te još uvijek nije izvršila povrat. Otvoreno je i niz sudskih procesa za povrat imovine. "



prvo gore pise "TI OBJEKTI" - sto znaci 300 komada, a onda dole nabraja koja su to odmarlista, nema ih 20 ...


havaz hairlija nastavlja hajku na hrvatsku :run:
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2287 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Bobi wrote:Pa...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/odmarali ... /130201054

sve se moze kad se hoce, najlakse kukat...kukuuuuuu :D.Jedini krivci zasto se imovina nije vratila njihovim vlasnicima su oni sami.
Ne vlasnici, jer spor izmedju drzava o povratu imovine ciji su vlasnici kompanije pokrece drzavna sluzba mjerodavna za to. U nasem slucaju Vijece ministara ili odgovarajuca agencija oformljena od njihove strane.

Imas primjer na Agrokomercu:

Hrvatska je bez dozvole vlasnika krenula u realizaciju opravke i prodaje apartmana u elitnim Vrtovima sunca bez ikakvog pristanka Agrokomerc V. Kladusa. I danas to rade:

http://therealestatecroatia.com/hr/re/1104
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#2288 Re: hrvatska-more

Post by dalmatinka »

Taj povrat imovine je dvosmjerna ulica, ali bilo bi dobro to riješiti. Iskreno, ne znam kad se to riješi koliko će prosječan Bosanac i Hercegovac imati od toga.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2289 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:havaz naravno :-)





""BOSNA I HERCEGOVINA u Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori posjeduje 294 objekta, od kojih je 70 posto u Hrvatskoj. Riječ je o elitnim odmaralištima, hotelima, vilama i ostalim nekretninama čija se tržišna vrijednost procjenjuje na blizu milijardu konvertibilnih maraka. No, ni dva desetljeća nakon raspada bivše Jugoslavije ti objekti nisu vraćeni u posjed BiH", službeni su podaci iz Agencije za privatiaciju BiH koje je danas objavio Dnevni Avaz pod naslovom "Bh. imovina širom Jadrana, a mi plaćamo visoke cijene!".

Direktor Agencije za privatizaciju u FBiH Šuhret Fazlić, nabrojao je u Trogiru odmaralište bivšeg kombinata "Borac“ Travnik, u Gradcu BiH ima odmarališta i hotele ukupne površine od čak 66.000 kvadrata. Hotel "Valter Perić" je imovina "Elektroprivrede BiH", rudnici Zenica, Đurđevik, Kakanj, Miljevina i Breza posjeduju odmaralište "Rudari" te hotel "Đuro Salaj". "Željeznice FBiH" vlasnik su jadranskih odmarališta "Saobraćajci" i "Vila Bosanka" te suvlasnik u odmaralištu "Trgovci". Odmaralište imaju i Fabrika duhana Mostar, "Merkur" Mostar, odmaralište "Agrokomerca" je u Dubrovniku. Od imovine tu su hoteli u Podgori, Zadru, na Braču, u Bristu, te hotel u Baškoj Vodi u vlasništvu sarajevske "Hidrogradnje".

Tvrdi se kako je Hrvatska još 1992. godine izuzela tu imovinu te još uvijek nije izvršila povrat. Otvoreno je i niz sudskih procesa za povrat imovine. "



prvo gore pise "TI OBJEKTI" - sto znaci 300 komada, a onda dole nabraja koja su to odmarlista, nema ih 20 ...


havaz hairlija nastavlja hajku na hrvatsku :run:
Sto je bitno jel' Avaz ili neko drugo? (Mada mislim da nema medija u kojem tu informaciju nemozes pronaci).

Vazno je dal' je istina ili ne.

Postavio sam ti link sa tv1 pa pogledaj, a ako ti mislis da nasi prosipaju suplju - onda OK!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2290 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

mrAdil wrote:
Bobi wrote:Pa...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/odmarali ... /130201054

sve se moze kad se hoce, najlakse kukat...kukuuuuuu :D.Jedini krivci zasto se imovina nije vratila njihovim vlasnicima su oni sami.
Ne vlasnici, jer spor izmedju drzava o povratu imovine ciji su vlasnici kompanije pokrece drzavna sluzba mjerodavna za to. U nasem slucaju Vijece ministara ili odgovarajuca agencija oformljena od njihove strane.

Imas primjer na Agrokomercu:

Hrvatska je bez dozvole vlasnika krenula u realizaciju opravke i prodaje apartmana u elitnim Vrtovima sunca bez ikakvog pristanka Agrokomerc V. Kladusa. I danas to rade:

http://therealestatecroatia.com/hr/re/1104

sam si ovim boldiranim dao odgovor ko je kriv zasto je tako kako je.

a sigurno nije kriv dubrovacki elitni turizam :D
User avatar
aveos
Posts: 1761
Joined: 28/02/2012 08:42

#2291 Re: hrvatska-more

Post by aveos »

Ta ce havaz,,nece da napisu kako je hr primila neki dan pacijente i donirala 10 000 eura..ta ista hrvatska
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2292 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

dalmatinka wrote:Taj povrat imovine je dvosmjerna ulica, ali bilo bi dobro to riješiti. Iskreno, ne znam kad se to riješi koliko će prosječan Bosanac i Hercegovac imati od toga.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx
Mnoge kompanije iz RS-a su odavno realizirali prodaju svojeg vlasnistva i danas potrazuju drzavnu imovinu kao novi model kratkorocnog punjenja budzeta. Sta se, i zasto ta "postaja" prodaje najbolje moze objasniti Milorad Dodik - licnost godine kod Vecernjaka.

Ovi objekti, nabrojani od strane mene i sugovornika u prilogu, su vlasnistvo kompanija adresiranih u FBiH.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2293 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:
mrAdil wrote:
Bobi wrote:Pa...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/odmarali ... /130201054

sve se moze kad se hoce, najlakse kukat...kukuuuuuu :D.Jedini krivci zasto se imovina nije vratila njihovim vlasnicima su oni sami.
Ne vlasnici, jer spor izmedju drzava o povratu imovine ciji su vlasnici kompanije pokrece drzavna sluzba mjerodavna za to. U nasem slucaju Vijece ministara ili odgovarajuca agencija oformljena od njihove strane.

Imas primjer na Agrokomercu:

Hrvatska je bez dozvole vlasnika krenula u realizaciju opravke i prodaje apartmana u elitnim Vrtovima sunca bez ikakvog pristanka Agrokomerc V. Kladusa. I danas to rade:

http://therealestatecroatia.com/hr/re/1104

sam si ovim boldiranim dao odgovor ko je kriv zasto je tako kako je.

a sigurno nije kriv dubrovacki elitni turizam :D
Znas li ti da je po slovu zakona, cak i u EU, zabranjeno UZURPIRATI tudju imovinu?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2294 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

federacija nije drzava i ne moze nastupati samostalno u medjudrzavnim procesima.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2295 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

mrAdil wrote: Znas li ti da je po slovu zakona, cak i u EU, zabranjeno UZURPIRATI tudju imovinu?
:lol: :lol: :lol:

ja ne znam, a ne zna ni eu cim je primila hrvatsku :D

cuj cak i u EU :lol: :lol: :lol: :lol:

eu je inace lopovska organizacija, pa je "CAK" ako postuje neki zakon :lol: :lol:

bolan, to su mucke, to je babo fikret, agrokomerc, pise da je neka odmaralista preveo na agrokomerc karlovac, da su nesto dionice ... nije fahro fikretu do koljena :D



ako su cisti papiri, sve se rjesava, ako ima zackoljica, problemi, sudovi, imovina propada, porez i kamate itd ...
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2296 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

aveos wrote:Ta ce havaz,,nece da napisu kako je hr primila neki dan pacijente i donirala 10 000 eura..ta ista hrvatska

Mene jedino čudi da dosad nisu napisali kako su konobari iz Hrvatske zapalili bolnicu u Bihaću
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2297 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:
mrAdil wrote: Znas li ti da je po slovu zakona, cak i u EU, zabranjeno UZURPIRATI tudju imovinu?
:lol: :lol: :lol:

ja ne znam, a ne zna ni eu cim je primila hrvatsku :D

cuj cak i u EU :lol: :lol: :lol: :lol:

eu je inace lopovska organizacija, pa je "CAK" ako postuje neki zakon :lol: :lol:

bolan, to su mucke, to je babo fikret, agrokomerc, pise da je neka odmaralista preveo na agrokomerc karlovac, da su nesto dionice ... nije fahro fikretu do koljena :D



ako su cisti papiri, sve se rjesava, ako ima zackoljica, problemi, sudovi, imovina propada, porez i kamate itd ...

Ali, Vrtovi sunca su i danas vlasnistvo Agrokomerca Velika Kladusa - nije izvrsen mafijaski prenos na Agrokomerc Karlovac. :bih:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2298 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

uglavnomja wrote:
mrAdil wrote:
Bobi wrote:Pa...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/odmarali ... /130201054

sve se moze kad se hoce, najlakse kukat...kukuuuuuu :D.Jedini krivci zasto se imovina nije vratila njihovim vlasnicima su oni sami.
Ne vlasnici, jer spor izmedju drzava o povratu imovine ciji su vlasnici kompanije pokrece drzavna sluzba mjerodavna za to. U nasem slucaju Vijece ministara ili odgovarajuca agencija oformljena od njihove strane.

Imas primjer na Agrokomercu:

Hrvatska je bez dozvole vlasnika krenula u realizaciju opravke i prodaje apartmana u elitnim Vrtovima sunca bez ikakvog pristanka Agrokomerc V. Kladusa. I danas to rade:

http://therealestatecroatia.com/hr/re/1104

sam si ovim boldiranim dao odgovor ko je kriv zasto je tako kako je.

a sigurno nije kriv dubrovacki elitni turizam :D
Ako prodaju ili koriste ono sto treba da se vrati Bosni onda jeste kriv dubrovacki elitni turizam
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2299 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:federacija nije drzava i ne moze nastupati samostalno u medjudrzavnim procesima.
Da se ne ponavljam. Vec sam napisao da Vijece ministara, kao mjerodavno, treba to voditi, odnosno agencija formirana sa njihove strane. FBiH je entitet gdje su registrovane te kompanije.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2300 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

Ok..kako je drzava BiH vecinom vlasnik kompanija koje su izgradile te objekte...znaci(kaj bi rekao Grabovica :D)...nasa vlast je kriva :D.


Aaaaaaa da se vratimo temi, kontam nesto gledajuci ovaj Dugi Otok :D, najbolje zbaviti kakav
Image

130.000 KM...polovan 2008 godiste :D
Post Reply