Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2276 Re: Citroen All About

Post by tempuser »

ado-šampion wrote:Jutros vidjeh XM u naizgled jako dobrom stanju, ali ne stigoh slikati, dok se ja snadjoh dodje mi raskrsnica na koju trebam. :D Simpa auto.
Ako je zeleni sa alufelgama imas ga na automobilizmu. :wink:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2277 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

tempuser wrote:
ado-šampion wrote:Jutros vidjeh XM u naizgled jako dobrom stanju, ali ne stigoh slikati, dok se ja snadjoh dodje mi raskrsnica na koju trebam. :D Simpa auto.
Ako je zeleni sa alufelgama imas ga na automobilizmu. :wink:
Nije nije, nije u BiH. Sivi je bio. Ne vidjoh alu felge, ali je izgleda kao originalan auto bez napadnih dodataka, vjerovatno cuvan u garazi.
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2278 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

Razmisljam da uzmem C4 picasso obzirom da sam ga vidjeo kod prijatelja i svidjeo mi se. On mi pohvali 1.6motor i kaze da nije imao problema. Ja sam vidjeo na olx jedan pravo lijep 2012 god. Kakva su vasa iskustva?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2279 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

vanjki wrote:Razmisljam da uzmem C4 picasso obzirom da sam ga vidjeo kod prijatelja i svidjeo mi se. On mi pohvali 1.6motor i kaze da nije imao problema. Ja sam vidjeo na olx jedan pravo lijep 2012 god. Kakva su vasa iskustva?
Samo nadji dobrog majstora, tj. servis ako ga ima, da odrzavas auto.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#2280 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

Image

DS7
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2281 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ElRe wrote:Image

DS7

Pornjava zesca. :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2282 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Perverzija :thumbup: :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#2283 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

Enterijer je morao biti originalniji, ovako malo Q5, malo Infinity FX...

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2284 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Unutra odličan, spolja već viđeno.
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2285 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

konektovan wrote:
vanjki wrote:Razmisljam da uzmem C4 picasso obzirom da sam ga vidjeo kod prijatelja i svidjeo mi se. On mi pohvali 1.6motor i kaze da nije imao problema. Ja sam vidjeo na olx jedan pravo lijep 2012 god. Kakva su vasa iskustva?
Samo nadji dobrog majstora, tj. servis ako ga ima, da odrzavas auto.

ko su najbolji majstori za citroen u sarajevu ne misleci na citroen servise?
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#2286 Re: Citroen All About

Post by zforumas »

ElRe wrote:Enterijer je morao biti originalniji, ovako malo Q5, malo Infinity FX...

Image
Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2287 Re: Citroen All About

Post by 530i »

ElRe wrote:Enterijer je morao biti originalniji, ovako malo Q5, malo Infinity FX...

Image
Baš je ispao loše. Možda ciljaju na kinesko tržište, pa tamo ovakav izgled prolazi?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2288 Re: Citroen All About

Post by condy »

Meni izgleda elegantno i jednostavno, lijepo izgleda.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2289 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

vanjki wrote:
konektovan wrote:
vanjki wrote:Razmisljam da uzmem C4 picasso obzirom da sam ga vidjeo kod prijatelja i svidjeo mi se. On mi pohvali 1.6motor i kaze da nije imao problema. Ja sam vidjeo na olx jedan pravo lijep 2012 god. Kakva su vasa iskustva?
Samo nadji dobrog majstora, tj. servis ako ga ima, da odrzavas auto.

ko su najbolji majstori za citroen u sarajevu ne misleci na citroen servise?

Eh, to je pitanje za milion dolara. :D
Odgovor na to pitanje trazim vec dugo, dugo, dugo... :D
Zelim ti svu srecu u potrazi, a ako naletis na nekog javi. :thumbup:
Ja sam prije tri dana, bio na dijagnostici u psc mobi, katastrofa. Hoce ljudi da mjenjaju dijelove, ali nisu sigurni da ce motor funkcionisati kako treba, a sve sitnica od preko 1000 KeMala?! :shock: :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2290 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

530i wrote:
ElRe wrote:Enterijer je morao biti originalniji, ovako malo Q5, malo Infinity FX...

Image
Baš je ispao loše. Možda ciljaju na kinesko tržište, pa tamo ovakav izgled prolazi?
Nije on ispao loše, čak šta više ispao je dobro. Ali sve već viđeno, nema vau efekta kao kod DS5.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2291 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#2292 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

citroen xm wrote:
Nije on ispao loše, čak šta više ispao je dobro. Ali sve već viđeno, nema vau efekta kao kod DS5.
Definitivno ima zanimljivih detalja. Enterijer je originalan, a i na svjetlosnim grupama ima originalnih efekata (1:06, tekstura zadnjih svjetala)

https://www.youtube.com/watch?v=KlvjZRHPdyo
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#2293 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

supercali wrote:Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao
Vala ne mogu tih tersanja za svoje pare. Radije ću platiti više u ovlaštenom, nego gubiti živce i vrijeme sa takvim majstorima.
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2294 Re: Citroen All About

Post by corsa »

supercali wrote:Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao
Ovu informaciju si sigurno cuo na potjeri! :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2295 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Dzontra_Volta wrote:
supercali wrote:Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao
Vala ne mogu tih tersanja za svoje pare. Radije ću platiti više u ovlaštenom, nego gubiti živce i vrijeme sa takvim majstorima.
Ne znam ga licno tako da ne znam jel ters toliki samo prenosim sta sam cuo
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2296 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

supercali wrote:Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao

Mislim da radi u abc-u ili je radio, nemam previse informacija.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2297 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote:
supercali wrote:Ima neki musan za citroene
Poslije posla u cittoenu radi privatno
Kazu da je ekstra majstor samo je potezak da pocne posao valjda
Dok ga valjda uganjas da pocne mora ziva a kad pocne siguran si da ce se kvar otkloniti
To sam cuo od par ljudi koji se medjusobno ne znaju e sad jel stvarno tako ne bih znao
Vala ne mogu tih tersanja za svoje pare. Radije ću platiti više u ovlaštenom, nego gubiti živce i vrijeme sa takvim majstorima.
Eto ti moje iskustvo sa ovlastenim, par postova prije, pa procitaj. :wink:
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2298 Re: Citroen All About

Post by vanjki »

Koji profil gume ide za citroen C4 picasso 2011 (nije grand) i koje celicne felge tj. gdje to mogu pogledati?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2299 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

vanjki wrote:Koji profil gume ide za citroen C4 picasso 2011 (nije grand) i koje celicne felge tj. gdje to mogu pogledati?

Citroën C4 Picasso 2010 1.6HDi
– Generation: PF2 [2006 .. 2012] [EUDM]
– Power: 109 hp | 81 kW | 110 PS
– Engine: I4, Diesel
– Center Bore: 65.1 mm
– Lug Size: M12 x 1.25
– Wheel Fasteners: Lug bolts
– Trim Production: [2006 .. 2012]
Tire
Rim
PCD
Vehicle's recommended cold tire inflation pressure. It is measured in bars or PSI (pounds per square inch).
205/65R15 94H
6.5Jx15 ET27
4x108
2.3

215/55R16 93V
6.5Jx16 ET26
4x108
2.4

215/50R17 93V
6.5Jx17 ET25
4x108
2.5
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2300 Re: Citroen All About

Post by KB9 »

ElRe wrote:Enterijer je morao biti originalniji, ovako malo Q5, malo Infinity FX...

Image

to je eksterijer majstore
Post Reply