emko će šlepat
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22729 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prosle godine Sava eskimo hp2 bila 110KM, ove kupio jos dvije po 134KM. Na istom mjestu
205 55 16
205 55 16
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
tony montana
- Posts: 214
- Joined: 30/11/2012 21:07
#22731 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin Alpin 6 tek kupljene nove prosle god, po mokroj cesti katastrofa
. Još sam isao samo na premium brend, znaci auto u brdu kad stoji na semaforu bez proklizavanja nema sanse da krene, kočenje po mokroj cesti isto vrlo loše. U voznji imam osjecaj da sam kupio neke kineske gume 
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#22732 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ili si ih vozio ljetos ili je masna cesta.Imam iste takve- za sad zadovoljan
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#22733 Re: Dolazi zima - zimske gume
Realno, prljave su ceste katastrofa. Bar ovo u Sarajevu do sada, ovo kiše što pomalo padne nije sapralo ništa.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22734 Re: Dolazi zima - zimske gume
bolji je conti ts870 za dva koplja po mokrom 
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#22735 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam Alpin 6 drugu sezonu i nikakvih zamjerki. Bolje su od conti ts850p koje sam na istom autu imao ranije.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#22736 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma vala ja evo zadnjih 8 sezona vozim Alpin 5 i Alpin 6, nikad nikakvih proklizavanja na mokrom nisam imao, ni u prvoj ni u petoj sezoni.
Nije sve do guma, ima nesto i do vozača.
Nije sve do guma, ima nesto i do vozača.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#22737 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin A6 i TS870 izgledaju ko kineske gume na mokrom kad ih usporedis s Bridgestone LM005.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22738 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve super, hvala ali ne hvala na 72dB 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22739 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tiha guma i dobro prijanjanje nikako ne idu zajedno.
Nabaci malo dynamata na unutrašnje blatrobane i onda ti je svejedno za dB
(Jednako i nizak otpor kotrljanja nikako ne ide s dobrim prijanjanjem. Zato EnergySaveri i ekipa i jesu za kurac)
Nabaci malo dynamata na unutrašnje blatrobane i onda ti je svejedno za dB
(Jednako i nizak otpor kotrljanja nikako ne ide s dobrim prijanjanjem. Zato EnergySaveri i ekipa i jesu za kurac)
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22740 Re: Dolazi zima - zimske gume
zato mi je conti balans
michelin ubi u glavu kad je mokra cesta..
michelin ubi u glavu kad je mokra cesta..
-
hali gali halid
- Posts: 2781
- Joined: 08/10/2007 22:45
#22741 Re: Dolazi zima - zimske gume
Leg'o Riken.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22742 Re: Dolazi zima - zimske gume
I Goodyear 72dB, jedino se osjeti na onom grubom asfaltu, na otvorenoj cesti jok, al po gradu poprilično
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22743 Re: Dolazi zima - zimske gume
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#22744 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo do sad je moglo i na ljetnim tako da ne treba previse hvaliti zimske gume. Da sacekamo asfalt ispod nule, suh i mokar pa da vidimo kakve su koje gume.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#22745 Re: Dolazi zima - zimske gume
jebo te, sad se i dB gledaju
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22746 Re: Dolazi zima - zimske gume
Primjetio sam da je za nijansu bučniji od ljetnih Eagle F1 Asymmetric 3
Al’ nit je šta neizdrživo, niti mi je to uopće toliko bitno. Doduše zvučna izolacija u Mondeu je iznenađujuće dobra.
Meni je i od buke i od otpora kotrljanju bitnije prijanjanje/grip, kao i mnoge druge karakteristike (vmax za akvaplaning itd.)
- ElRe
- Posts: 16908
- Joined: 12/12/2011 11:28
#22747 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislim da sam prošle godine zadnji put kupio zimske gume. Kumho WP51 dobro gura i na mokrom. Zime i snijega u Sarajevu više nema, pa se komotno mogu koristiti allseason gume.drug_profi wrote: ↑17/12/2022 19:47 Ovo do sad je moglo i na ljetnim tako da ne treba previse hvaliti zimske gume. Da sacekamo asfalt ispod nule, suh i mokar pa da vidimo kakve su koje gume.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22748 Re: Dolazi zima - zimske gume
naravno da ces gledat, kad su nam putevi qrcina
pogtovo kad ides 140/150, tu je jos veca rzalika nego do 100km/h..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#22749 Re: Dolazi zima - zimske gume
ovi sto osjete 2-3 db osjete i 2-3 ks 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22750 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pored pipača imamo i slušače 
