Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22726 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

mk ultra wrote: 10/12/2022 15:10 Ja sam jos na ljetnim, mogu biti ona referenca u odnosu na ljetne

Samo ko će me šljepat? Imali ko tuarega
emko će šlepat
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#22727 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Snake Eyes »

EFD22 wrote: 10/12/2022 13:11 Sranje od gume, svaka ta eco zelena verzija.

Nego, je l’ danas vrijeme da se vrate ljetne?

19°C :run:
Ja nabacio leda oko točkova u garaži.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22728 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

EFD22 wrote: 10/12/2022 13:11 Sranje od gume, svaka ta eco zelena verzija.

Nego, je l’ danas vrijeme da se vrate ljetne?

19°C :run:
Jesi li vratio ljetne, evo ja kontam danas :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22729 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Prosle godine Sava eskimo hp2 bila 110KM, ove kupio jos dvije po 134KM. Na istom mjestu
205 55 16
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22730 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Throttle wrote: 16/12/2022 20:38 Prosle godine Sava eskimo hp2 bila 110KM, ove kupio jos dvije po 134KM. Na istom mjestu
205 55 16
2019te ista guma, ista dimenzija bila 94 KM.
tony montana
Posts: 214
Joined: 30/11/2012 21:07

#22731 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tony montana »

Michelin Alpin 6 tek kupljene nove prosle god, po mokroj cesti katastrofa :run: . Još sam isao samo na premium brend, znaci auto u brdu kad stoji na semaforu bez proklizavanja nema sanse da krene, kočenje po mokroj cesti isto vrlo loše. U voznji imam osjecaj da sam kupio neke kineske gume :sad:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22732 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Ili si ih vozio ljetos ili je masna cesta.Imam iste takve- za sad zadovoljan
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22733 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Realno, prljave su ceste katastrofa. Bar ovo u Sarajevu do sada, ovo kiše što pomalo padne nije sapralo ništa.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22734 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

bolji je conti ts870 za dva koplja po mokrom :thumbup:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#22735 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

Imam Alpin 6 drugu sezonu i nikakvih zamjerki. Bolje su od conti ts850p koje sam na istom autu imao ranije.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22736 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Ma vala ja evo zadnjih 8 sezona vozim Alpin 5 i Alpin 6, nikad nikakvih proklizavanja na mokrom nisam imao, ni u prvoj ni u petoj sezoni.
Nije sve do guma, ima nesto i do vozača.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22737 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Michelin A6 i TS870 izgledaju ko kineske gume na mokrom kad ih usporedis s Bridgestone LM005.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22738 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Sve super, hvala ali ne hvala na 72dB :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22739 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Tiha guma i dobro prijanjanje nikako ne idu zajedno.

Nabaci malo dynamata na unutrašnje blatrobane i onda ti je svejedno za dB :mrgreen:


(Jednako i nizak otpor kotrljanja nikako ne ide s dobrim prijanjanjem. Zato EnergySaveri i ekipa i jesu za kurac)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22740 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

zato mi je conti balans :thumbup:

michelin ubi u glavu kad je mokra cesta..
hali gali halid
Posts: 2781
Joined: 08/10/2007 22:45

#22741 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hali gali halid »

Leg'o Riken.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22742 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 17/12/2022 13:13 Sve super, hvala ali ne hvala na 72dB :run:
I Goodyear 72dB, jedino se osjeti na onom grubom asfaltu, na otvorenoj cesti jok, al po gradu poprilično :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22743 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Leon16v wrote: 17/12/2022 15:22
Evolution_IV wrote: 17/12/2022 13:13 Sve super, hvala ali ne hvala na 72dB :run:
I Goodyear 72dB, jedino se osjeti na onom grubom asfaltu, na otvorenoj cesti jok, al po gradu poprilično :D
nista ne osjetim na contiju, fkt, malo samo taj grubi asfal al to je nista za onaj stari ts850 :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#22744 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ovo do sad je moglo i na ljetnim tako da ne treba previse hvaliti zimske gume. Da sacekamo asfalt ispod nule, suh i mokar pa da vidimo kakve su koje gume.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#22745 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shandrprcSA »

jebo te, sad se i dB gledaju
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22746 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Leon16v wrote: 17/12/2022 15:22
Evolution_IV wrote: 17/12/2022 13:13 Sve super, hvala ali ne hvala na 72dB :run:
I Goodyear 72dB, jedino se osjeti na onom grubom asfaltu, na otvorenoj cesti jok, al po gradu poprilično :D
Primjetio sam da je za nijansu bučniji od ljetnih Eagle F1 Asymmetric 3
Al’ nit je šta neizdrživo, niti mi je to uopće toliko bitno. Doduše zvučna izolacija u Mondeu je iznenađujuće dobra.

Meni je i od buke i od otpora kotrljanju bitnije prijanjanje/grip, kao i mnoge druge karakteristike (vmax za akvaplaning itd.)
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#22747 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

drug_profi wrote: 17/12/2022 19:47 Ovo do sad je moglo i na ljetnim tako da ne treba previse hvaliti zimske gume. Da sacekamo asfalt ispod nule, suh i mokar pa da vidimo kakve su koje gume.
Mislim da sam prošle godine zadnji put kupio zimske gume. Kumho WP51 dobro gura i na mokrom. Zime i snijega u Sarajevu više nema, pa se komotno mogu koristiti allseason gume.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22748 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

shandrprcSA wrote: 17/12/2022 20:00 jebo te, sad se i dB gledaju
naravno da ces gledat, kad su nam putevi qrcina :-)

pogtovo kad ides 140/150, tu je jos veca rzalika nego do 100km/h..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22749 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

ovi sto osjete 2-3 db osjete i 2-3 ks :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22750 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Pored pipača imamo i slušače :D
Post Reply