Better Man wrote:walk_M-A-N wrote:sarajevoxxxx wrote:Ova Bakirova izjava o tužilaštvo je zaista sramotna i prvorazredni skandal.Samo govori koliko su furseta uzeli i koliko su osjećaja izgubili za sva dešavanja.
Ovo mi je u rangu sa Dodikovom da mu neće suditi muslimani, ovaj predlaže da im niko i ne sudi.
I ne samo da kaže da ne treba suditi nikome od njih, već ih dalje pravda.
Imali smo niz procesa protiv političara. Sad, u Predsjedništvu su Dragan Čović, Mladen Ivanić, pa i Mirko Šarović, bili nepotrebno progonjeni. Potroši se vrijeme, sredstva, ugled ljudi, njihov porodični mir, a onda budu oslobođeni. Bojim se da ovaj put imamo sličnu stvar s gospodinom Radončićem.
Čović, jedan od najvećih kriminalaca u državi, oslobođen jer je sakrio dolaze, nepotrebno progonjen!? Potrošio mu se ugled!?
Naše sudstvo je jedan od najgorih sistema na svijetu ali baš njima to i odgovara. Zato su danas opet izabrani najgori kandidati za Tužilaštvo, i mirni su da se njima neće niko baviti. Bagra.
Sljedeća izjava može biti da nikoga iz stranke ne treba suditi, evo tek zadnjih primjera:
http://zurnal.ba/novost/19529/sta-su-re ... o-limuzine
http://zurnal.ba/novost/19518/poslovanj ... o-limuzine
Čović nije samo sakrio, već i uništio dokaze, a dobar dio sudskih postupaka protiv njega je izrežiran na način da se nađe podobni sudija koji će ga osloboditi,a čitav proces pred sudom bude obična farsa za javnost kako bi se građanima prikazalo kao vidite mi radimo i procesuiramo, ali on je čist i nevin. Ne čude me ovakve izjave od Bakira, jer je on duboko upetljan u sav kriminal i korupciju i povezan je sa podzemljem, tj. mafijom i zna da kad bi sudstvo bilo izvan njegovih ruku da bi završio na debeloj robiji i da bi mu se sva imovina oduzela. Bilo kakva aplikacija za EU, pa i sam ulazak neće biti muguči sve dok se krupne političke ribe ne pohapse i procesuiraju. Zato će vladajuća mafija nastojati da što više opstruira bilo kakav napredak prema EU.
Pa ovdje nije riječ samo o Čoviću, ovdje je riječ o masi ljudi protiv kojih su podignute optužnice bez ikakvog krajnjeg rezultata u smislu presude. Rezultati rada pravosuđa su interesantan dio priče, a evo Nikšiću se isti sviđaju, koji kao lovac u mutnome koristi loše poteze tužilaštva da pridobije koji glas..... Istinski patriota bi dva puta pogledao rezultate rada po pitanju optužnica protiv političara, i svako bi došao do istog zaključka kao i predsjednik a to je : Od svih tih optužnica na kraju kao rezultat nema ništa korisno.
Svaki dan čitamo neke optužbe po novinama - na račun jednoga ili drugoga, ili čitamo o starim aferimima, međutim bez ikakvih konkretnih rezultata..... Na kraju osim dezavuisanja javnosti ne dobijemo apsolutno ništa.
Era prihvatizacijskih mahinacija je završena - privatizovati se, skoro pa nema više ništa - a optužbe se plasiraju iz dana u dan i svakim danom samo opterećuju međuljudske odnose i izlažu ljude nervozi..... Ako hoćemo da se borimo protiv korupcije i kriminala - red bi bio da ta borba konačno da bilo kakav rezultat...............
Sve što je predsjednik rekao je: Bojim se da od ovoga nema ništa - i vjerovati je da je upravu -
Kompletna haranga koja se podigla je samo oko tog dijela izjave koja je i ciljala da ukaže na problem u društvu..... Avazovština koju smo imali priliku gledati proteklih godina, ostavila je traga na kompletnom društvu, a sada je pitanje kako ćemo se nositi sa tim...... Posebno je interesantno ko je podigao tu harangu i ko je ustao u odbranu rezultata rada i tužilaštava i sudova ovakvih kakvi jesu.....
Iz tog razloga, ali i iz mnogih drugih razloga - moram prekoriti SDP-ovce u još jednom pokušaju ubleharenja i spletkarenja, i po ko zna koji put im pokazati da su prokazani kao ublehaši, te da je defintivino krajnje vrijeme da prestanu sa dezavuisanjem javnosti.....
Koristim priliku i da pozovem sve članove SDP-a da zbog ovih i sličnih poteza rukovodstva SDP-a prekinu svoje članstvo u toj gebelskovskoj mašini, te da postanu članovi SDA -
U jedinstvu je snaga - samo SDA na svim nivoima.