Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22626 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

izvinite kojim sportom se vi bavite ???
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22627 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Trkanje po snijegu autoputem na losim gumama :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22628 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 27/11/2022 22:16 Trkanje po snijegu autoputem na losim gumama :lol:
Specijalna verzija je kad je samo desna traka očišćena :evil:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22629 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ako je frisko ociscena znaci da tu negdje ima grtalica ispred, moj savjet drzat se lijeve trake, poyy
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22630 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Stoposto rodijak
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#22631 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

profatr wrote: 27/11/2022 21:05
hopi wrote: 27/11/2022 20:32
eto nek je nexen takav kakav si napisao
a za koju to onda vožnju nije odgovarajući baš me zanima?
gdje, i na koju cestu se ne smiješ zaputiti s njim?
Nisu za bržu, sportsku vožnju i relativno brzo opadaju perfomanse u odnosu na premijume. Trenutno imam na jednom autu sava s3 i sasvim su ok za loko vožnju, na drugom autu michelin alpin 6 i one su posebno dobre kada na autoputu ideš 150 km/h i sl.
Evo sad s auto ceste, nexenke na autu (doduse nove).

218 kmh, jbg nije saobracaj dopustao vise.

Drze fino.Bez problema.Moram odma ujutro odma ponoviti, da vidim jesul mi opale performanse tako brzo.

Na ljetnom pireliju dot 2020 sam vozio 244.Isto drze.

















:mrgreen:
Last edited by Qwerty1234 on 28/11/2022 02:39, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#22632 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Tebi treba nekog gusjenicara dati da vozis. :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22633 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2022 22:01 izvinite kojim sportom se vi bavite ???
Trenutno gledanjem SP u fudbalu. Nije za svakog. :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22634 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

E mišelin je znači za šporcku vožnju autopitem, ok da znadem
U mene mi sava hp2, koliko ga ja smijem gasnuti?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22635 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

hopi wrote: 28/11/2022 09:55 E mišelin je znači za šporcku vožnju autopitem, ok da znadem
U mene mi sava hp2, koliko ga ja smijem gasnuti?
Pošto je HP2 smiješ samo dva puta brže od ograničenja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22636 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Role, ne bih ja to gonio zestoko, nikad ne znas. To su gume vise ovako za po selu i do zenine familije otic al ako nema autoputa :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22637 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Throttle wrote: 28/11/2022 11:32 Role, ne bih ja to gonio zestoko, nikad ne znas. To su gume vise ovako za po selu i do zenine familije otic al ako nema autoputa :lol:
Hah roki upravu si ja ću njiha goniti samo okokuće. A do ženine famelije mi kola i ne trebaju, pravo su blizu svakako.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22638 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Sramota je zeninoj familiji bez kola, nemoj da ti se smiju :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22639 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Pa veća je sramota kada idem kolima nego pješke
Ford a savine gume :cry:
Haj barem nije opel :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22640 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Mene s opelom vec odavno ne uzimaju za ozbiljno pa mi svejedno sad :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22641 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

citroen xm wrote: 27/11/2022 15:33
Al'din wrote: 26/11/2022 22:57
Nexen 110 sa montazom
Čuo sam, ali ne znam nikoga sa tim Nexen gumama. Jel to rang Save?

Bolje su od Save :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22642 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

zar postoje gume bolje od save???
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22643 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/11/2022 20:37 zar postoje gume bolje od save???
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22644 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

:kiselavoda:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22645 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

:lol:
Al'din wrote: 28/11/2022 20:26
Bolje su od Save :)
:thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22646 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ja bi radije da me ujede, nego da vozim na njemu kad poledi :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22647 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Tanak si ti šofer.....tebi su gume najmanji problem. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22648 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

bolan zajebajem se :lol:

dodji sjedi, pa procjeni :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22649 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/11/2022 20:37 zar postoje gume bolje od save???
Fabrička sa UAZa 😁
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22650 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/11/2022 20:37 zar postoje gume bolje od save???
Dje ces bolje od save m+s ljeto - zima, to uzmes i miran si za sve vremenske prilike i temperature.
Post Reply