Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Bordomen
Posts: 82
Joined: 12/07/2017 12:43

#22626 Re: Telemach BH

Post by Bordomen »

Da li iko ima problema pri koristenju aplikacije Moja Web Tv na telemah internetu
Ja imam problem od sredine prosle sedmice da mi aplikacija ne ucitava nista dok sam na svom internetu isto ko da mi je blokirana adresa na kucnom internetu kada spojim na mobilni sve radi kako treba
Koristim aplikaciju od kako je telemah izbacio arene i do ove sedmice je sve bilo uredu
User avatar
Telemach
Posts: 15849
Joined: 13/10/2010 14:13

#22627 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Bordomen wrote: 26/05/2024 15:30 Da li iko ima problema pri koristenju aplikacije Moja Web Tv na telemah internetu
Ja imam problem od sredine prosle sedmice da mi aplikacija ne ucitava nista dok sam na svom internetu isto ko da mi je blokirana adresa na kucnom internetu kada spojim na mobilni sve radi kako treba
Koristim aplikaciju od kako je telemah izbacio arene i do ove sedmice je sve bilo uredu
Zdravo @Bordomen,
Zahvaljujemo se na javljanju. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite kontakt telefon na koji ste dostupni kako bi Vas pozvale naše kolege iz Tima za tehničku podršku te izvršile detaljne provjere. Stojimo Vam na raspolaganju.
123bih123
Posts: 577
Joined: 19/10/2018 01:38

#22628 Re: Telemach BH

Post by 123bih123 »

joyjoy wrote: 26/05/2024 15:05 Da li je neko još primjetio da se brzina interneta nemože izmjeriti sa Speedtest (jedino na mobitelu kada zamjenimo server Telemach sa nekim drugim)? Izmjerio sam sa nPerf ,lokaciju nije tačno odradio i server je neki Poland , brzina je ostala ista za moj paket : 500/30
Moze se mjeriti kako na računaru tako i na mobitelu. Bez problema.
User avatar
kemox
Posts: 664
Joined: 02/02/2013 12:43

#22629 Re: Telemach BH

Post by kemox »

Može li se na spot klubu na eonu odabrati bosanski komentar? Gledam finale euro lige i ovaj srbijanski komentator je katastrofa teška
User avatar
crnivrag
Posts: 13045
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22630 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

kemox wrote: 26/05/2024 22:09 Može li se na spot klubu na eonu odabrati bosanski komentar? Gledam finale euro lige i ovaj srbijanski komentator je katastrofa teška
Ne postoji bosanski komentator, kao što ne postoji ni bosanski titl na kanalima, ili bosanska sinhrozacija zvuka, jer se TV kućama ne isplati za minijaturnu BiH plaćati posebne prevodioce.
User avatar
joyjoy
Posts: 300
Joined: 19/11/2009 20:28

#22631 Re: Telemach BH

Post by joyjoy »

123bih123 wrote: 26/05/2024 18:15
joyjoy wrote: 26/05/2024 15:05 Da li je neko još primjetio da se brzina interneta nemože izmjeriti sa Speedtest (jedino na mobitelu kada zamjenimo server Telemach sa nekim drugim)? Izmjerio sam sa nPerf ,lokaciju nije tačno odradio i server je neki Poland , brzina je ostala ista za moj paket : 500/30
Moze se mjeriti kako na računaru tako i na mobitelu. Bez problema.
Kod mene nešto nije uredu izgleda , evo primjetio sam da P2P programi nerade uopšte , ostalo radi..fakat moram nazvati!!! :bih:
User avatar
Telemach
Posts: 15849
Joined: 13/10/2010 14:13

#22632 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

laik1981 wrote: 24/05/2024 13:43 Da li je moguce preko vas dobiti premium nalog za MAX?
Zdravo @laik1981,
Još jednom želimo istaći da u okviru Max aplikacije koja je sastavni dio HBO Premium paketa dostupan je isključivo Standard paket bez mogućnosti dokupa traženog paketa. Predlažemo, da nam u inbox stranice dostavite korisničke podatke kako bismo izvršili detaljne provjere.
User avatar
Telemach
Posts: 15849
Joined: 13/10/2010 14:13

#22633 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

joyjoy wrote: 27/05/2024 01:06
123bih123 wrote: 26/05/2024 18:15
joyjoy wrote: 26/05/2024 15:05 Da li je neko još primjetio da se brzina interneta nemože izmjeriti sa Speedtest (jedino na mobitelu kada zamjenimo server Telemach sa nekim drugim)? Izmjerio sam sa nPerf ,lokaciju nije tačno odradio i server je neki Poland , brzina je ostala ista za moj paket : 500/30
Moze se mjeriti kako na računaru tako i na mobitelu. Bez problema.
Kod mene nešto nije uredu izgleda , evo primjetio sam da P2P programi nerade uopšte , ostalo radi..fakat moram nazvati!!! :bih:
Pozdrav@joyjoy,
Obavještavamo Vas da smo navedenu problematiku proslijedili kolegama u Tim za tehničku podršku. Očekujte poziv za detaljniju provjeru i više informacija. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Radar71
Posts: 7303
Joined: 21/07/2010 15:43

#22634 Re: Telemach BH

Post by Radar71 »

DonieBrasco wrote: 23/05/2024 23:24 Raja kakva su vam iskustva sa kupovinom uređaja npr. mobitela preko Telemacha ?
sve ok, uredjaj isporucen u roku 2-3 dana
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#22635 Re: Telemach BH

Post by laik1981 »

Telemach wrote: 27/05/2024 08:42
laik1981 wrote: 24/05/2024 13:43 Da li je moguce preko vas dobiti premium nalog za MAX?
Zdravo @laik1981,
Još jednom želimo istaći da u okviru Max aplikacije koja je sastavni dio HBO Premium paketa dostupan je isključivo Standard paket bez mogućnosti dokupa traženog paketa. Predlažemo, da nam u inbox stranice dostavite korisničke podatke kako bismo izvršili detaljne provjere.
Samo sam trazio taj odgovor. Zahvaljujem.
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22636 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

Uh brate telemach što se namučih sinoć sa aplikacijom. NovaTV, vraćanje unazad na Zvezde granda, onda traženje po emisiji koja traje 4 sata nastup Šejle, na sredini negdje. Bolje da sam odustao. Pretraživanje po onim sličicama ledi, zastajkuje, crn ekran svako malo dok se dohaviza, pritišćem po daljinskom ništa se ne dešava po 6-7 sekundi.
Aplikacija za TV vam je inače odron. Da li je do tv-a, koji je doduše oficijelno od vas podržan, koji nema kako sad reklamiraju neki mega giga procesor i sl. ili je do je same aplikacije kao aplikacije. Kako mi npr. Netflix ne štuca a ima više vizuelnih efekata.
Kod rođaka na boxu sve radi vrlo vrlo glatko, dok je aplikacija za TV uređaje jako jako loša ali ono baš. Svako prvo paljenje tv-a i dolazak u aplikaciji na listu kanala povlači za sobom zastajkivanje. Izaberem kanal tipkama gore/dole, kliknem na nešto i već tu počinje čekanje 3-4 sekunde. Ako hoću odma desno na trenutni sadržaj, onda dolazi do zbrke gdje opet daljinski ne reaguje, ali se dohaviza svaki put doduše.
Stvarno ali stvarno vi ništa ne radite na unapređenjima, novim kanalima, upload brzinama i sl. Sreća je vaša što su mi kablovi dobro sakriveni po kući, uvukli smo ih zidove pa se ništa ne vidi, i što ženi ne pada napamet da uvodi telecom koji će provući neku svoku kanalicu koja će biti vjerovatno negdje po zidu vidljiva a ona to ne podnosi.
Doduše, kad mi istekne ugovor i ako mi telecom obeća provlačenje optičkog kabla da ga nekako upakuju da se ne vidi imate mahanje.
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 676
Joined: 04/04/2013 14:02

#22637 Re: Telemach BH

Post by ČičineBrčine »

Radar71 wrote: 27/05/2024 12:09
DonieBrasco wrote: 23/05/2024 23:24 Raja kakva su vam iskustva sa kupovinom uređaja npr. mobitela preko Telemacha ?
sve ok, uredjaj isporucen u roku 2-3 dana
Kod mene sasvim suprotno, dobio sam uredjaj ali uz mnogo zezancija i peripetija. Od problema sa zamjenom opreme preko pogresno narucenog uredjaja. Kazu uce se, valjda ispeglaju sve to, mada poucen iskustvom daj boze.
User avatar
Telemach
Posts: 15849
Joined: 13/10/2010 14:13

#22638 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

shape of despair wrote: 27/05/2024 13:37 Uh brate telemach što se namučih sinoć sa aplikacijom. NovaTV, vraćanje unazad na Zvezde granda, onda traženje po emisiji koja traje 4 sata nastup Šejle, na sredini negdje. Bolje da sam odustao. Pretraživanje po onim sličicama ledi, zastajkuje, crn ekran svako malo dok se dohaviza, pritišćem po daljinskom ništa se ne dešava po 6-7 sekundi.
Aplikacija za TV vam je inače odron. Da li je do tv-a, koji je doduše oficijelno od vas podržan, koji nema kako sad reklamiraju neki mega giga procesor i sl. ili je do je same aplikacije kao aplikacije. Kako mi npr. Netflix ne štuca a ima više vizuelnih efekata.
Kod rođaka na boxu sve radi vrlo vrlo glatko, dok je aplikacija za TV uređaje jako jako loša ali ono baš. Svako prvo paljenje tv-a i dolazak u aplikaciji na listu kanala povlači za sobom zastajkivanje. Izaberem kanal tipkama gore/dole, kliknem na nešto i već tu počinje čekanje 3-4 sekunde. Ako hoću odma desno na trenutni sadržaj, onda dolazi do zbrke gdje opet daljinski ne reaguje, ali se dohaviza svaki put doduše.
Stvarno ali stvarno vi ništa ne radite na unapređenjima, novim kanalima, upload brzinama i sl. Sreća je vaša što su mi kablovi dobro sakriveni po kući, uvukli smo ih zidove pa se ništa ne vidi, i što ženi ne pada napamet da uvodi telecom koji će provući neku svoku kanalicu koja će biti vjerovatno negdje po zidu vidljiva a ona to ne podnosi.
Doduše, kad mi istekne ugovor i ako mi telecom obeća provlačenje optičkog kabla da ga nekako upakuju da se ne vidi imate mahanje.
Zdravo @shape of despair,
Vašu primjedbu smo proslijedili kolegama iz relevantnog odjela na dalju provjeru te se izvinjavamo ukoliko je isto uzrokovalo određene neugodnosti. Očekujte poziv za više informacija. Stojimo vam na raspolaganju te ćemo vas ljubazno zamoliti za samo još malo strpljenja.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4964
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#22639 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

Telemach wrote: 27/05/2024 15:11
shape of despair wrote: 27/05/2024 13:37 Uh brate telemach što se namučih sinoć sa aplikacijom. NovaTV, vraćanje unazad na Zvezde granda, onda traženje po emisiji koja traje 4 sata nastup Šejle, na sredini negdje. Bolje da sam odustao. Pretraživanje po onim sličicama ledi, zastajkuje, crn ekran svako malo dok se dohaviza, pritišćem po daljinskom ništa se ne dešava po 6-7 sekundi.
Aplikacija za TV vam je inače odron. Da li je do tv-a, koji je doduše oficijelno od vas podržan, koji nema kako sad reklamiraju neki mega giga procesor i sl. ili je do je same aplikacije kao aplikacije. Kako mi npr. Netflix ne štuca a ima više vizuelnih efekata.
Kod rođaka na boxu sve radi vrlo vrlo glatko, dok je aplikacija za TV uređaje jako jako loša ali ono baš. Svako prvo paljenje tv-a i dolazak u aplikaciji na listu kanala povlači za sobom zastajkivanje. Izaberem kanal tipkama gore/dole, kliknem na nešto i već tu počinje čekanje 3-4 sekunde. Ako hoću odma desno na trenutni sadržaj, onda dolazi do zbrke gdje opet daljinski ne reaguje, ali se dohaviza svaki put doduše.
Stvarno ali stvarno vi ništa ne radite na unapređenjima, novim kanalima, upload brzinama i sl. Sreća je vaša što su mi kablovi dobro sakriveni po kući, uvukli smo ih zidove pa se ništa ne vidi, i što ženi ne pada napamet da uvodi telecom koji će provući neku svoku kanalicu koja će biti vjerovatno negdje po zidu vidljiva a ona to ne podnosi.
Doduše, kad mi istekne ugovor i ako mi telecom obeća provlačenje optičkog kabla da ga nekako upakuju da se ne vidi imate mahanje.
Zdravo @shape of despair,
Vašu primjedbu smo proslijedili kolegama iz relevantnog odjela na dalju provjeru te se izvinjavamo ukoliko je isto uzrokovalo određene neugodnosti. Očekujte poziv za više informacija. Stojimo vam na raspolaganju te ćemo vas ljubazno zamoliti za samo još malo strpljenja.
Nek ti provjere u čemu je problem jer smart app im je jedna od stvari za svaku pohvalu ... radi/la ko curica na sve tri tv-a na kojim sam je koristio i tako je i dan danas ( lg webOS)
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22640 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

Telemach i korisnici sta je ovo??? Laptop wifi povezan,stalno izbacuje vasa veza nije privatna, konekcija nesigurna,tako danima. Reko virus medutim nije.
Na telefonu mi upaljen dns adguard sve ok. Ugasim ga bezveze,wifi povezan kuci,kad i na telefonu kinekcija nesigurna.... upalim 4g sve ok

Image
Last edited by shape of despair on 27/05/2024 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
semirsar
Posts: 7573
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22641 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

typeOnegative wrote: 27/05/2024 17:35
Spoiler
Show
Telemach wrote: 27/05/2024 15:11
shape of despair wrote: 27/05/2024 13:37 Uh brate telemach što se namučih sinoć sa aplikacijom. NovaTV, vraćanje unazad na Zvezde granda, onda traženje po emisiji koja traje 4 sata nastup Šejle, na sredini negdje. Bolje da sam odustao. Pretraživanje po onim sličicama ledi, zastajkuje, crn ekran svako malo dok se dohaviza, pritišćem po daljinskom ništa se ne dešava po 6-7 sekundi.
Aplikacija za TV vam je inače odron. Da li je do tv-a, koji je doduše oficijelno od vas podržan, koji nema kako sad reklamiraju neki mega giga procesor i sl. ili je do je same aplikacije kao aplikacije. Kako mi npr. Netflix ne štuca a ima više vizuelnih efekata.
Kod rođaka na boxu sve radi vrlo vrlo glatko, dok je aplikacija za TV uređaje jako jako loša ali ono baš. Svako prvo paljenje tv-a i dolazak u aplikaciji na listu kanala povlači za sobom zastajkivanje. Izaberem kanal tipkama gore/dole, kliknem na nešto i već tu počinje čekanje 3-4 sekunde. Ako hoću odma desno na trenutni sadržaj, onda dolazi do zbrke gdje opet daljinski ne reaguje, ali se dohaviza svaki put doduše.
Stvarno ali stvarno vi ništa ne radite na unapređenjima, novim kanalima, upload brzinama i sl. Sreća je vaša što su mi kablovi dobro sakriveni po kući, uvukli smo ih zidove pa se ništa ne vidi, i što ženi ne pada napamet da uvodi telecom koji će provući neku svoku kanalicu koja će biti vjerovatno negdje po zidu vidljiva a ona to ne podnosi.
Doduše, kad mi istekne ugovor i ako mi telecom obeća provlačenje optičkog kabla da ga nekako upakuju da se ne vidi imate mahanje.
Zdravo @shape of despair,
Vašu primjedbu smo proslijedili kolegama iz relevantnog odjela na dalju provjeru te se izvinjavamo ukoliko je isto uzrokovalo određene neugodnosti. Očekujte poziv za više informacija. Stojimo vam na raspolaganju te ćemo vas ljubazno zamoliti za samo još malo strpljenja.
Nek ti provjere u čemu je problem jer smart app im je jedna od stvari za svaku pohvalu ... radi/la ko curica na sve tri tv-a na kojim sam je koristio i tako je i dan danas ( lg webOS)
Od instalacije do danas takodje besprijekorno radi na Sony tv iz 2017-e.
User avatar
crnivrag
Posts: 13045
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22642 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

shape of despair wrote: 27/05/2024 17:40 Telemach i korisnici sta je ovo??? Laptop wifi povezan,stalno izbacuje vasa veza nije privatna, konekcija nesigurna,tako danima. Reko virus medutim nije.
Na telefonu mi upaljen dns adguard sve ok. Ugasim ga bezveze,wifi povezan kuci,kad i na telefonu kinekcija nesigurna.... upalim 4g sve ok
Ugasi EON Connect zaštitu, saobraćaj se sav filtrira preko UG servera.
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22643 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

crnivrag wrote: 27/05/2024 17:45
shape of despair wrote: 27/05/2024 17:40 Telemach i korisnici sta je ovo??? Laptop wifi povezan,stalno izbacuje vasa veza nije privatna, konekcija nesigurna,tako danima. Reko virus medutim nije.
Na telefonu mi upaljen dns adguard sve ok. Ugasim ga bezveze,wifi povezan kuci,kad i na telefonu kinekcija nesigurna.... upalim 4g sve ok
Ugasi EON Connect zaštitu, saobraćaj se sav filtrira preko UG servera.
hvala gdje i kako? pa normalno je bilo sve do prije 20 dana, htio laptop zapalit
User avatar
joyjoy
Posts: 300
Joined: 19/11/2009 20:28

#22644 Re: Telemach BH

Post by joyjoy »

Telemach wrote: 27/05/2024 09:30
joyjoy wrote: 27/05/2024 01:06
123bih123 wrote: 26/05/2024 18:15
Moze se mjeriti kako na računaru tako i na mobitelu. Bez problema.
Kod mene nešto nije uredu izgleda , evo primjetio sam da P2P programi nerade uopšte , ostalo radi..fakat moram nazvati!!! :bih:
Pozdrav@joyjoy,
Obavještavamo Vas da smo navedenu problematiku proslijedili kolegama u Tim za tehničku podršku. Očekujte poziv za detaljniju provjeru i više informacija. Stojimo Vam na raspolaganju.
Popravljeno ,expresno, zhvaljujem! Od 1. narednog mjeseca su nove brzine.......
:bih:
User avatar
crnivrag
Posts: 13045
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22645 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

shape of despair wrote: 27/05/2024 17:47 hvala gdje i kako? pa normalno je bilo sve do prije 20 dana, htio laptop zapalit
Pod mreža, dozvola za roditeljsku kontrolu, ugasi i potvrdi:

Image

Ako ne pomogne, bocni reset rupicu na modemu i vrati ga na fabrička podešavanja, to će riješiti problem.
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22646 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

crnivrag wrote: 27/05/2024 17:51
shape of despair wrote: 27/05/2024 17:47 hvala gdje i kako? pa normalno je bilo sve do prije 20 dana, htio laptop zapalit
Pod mreža, dozvola za roditeljsku kontrolu, ugasi i potvrdi:

Image

Ako ne pomogne, bocni reset rupicu na modemu i vrati ga na fabrička podešavanja, to će riješiti problem.
koja je ovo mobilna aplikacija?
Da nema foruma,i mene na forumu,i forumasa, ja bi se sa vasa konekcija nije sigurna zajebavao do smaka svijeta???
User avatar
crnivrag
Posts: 13045
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22647 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

shape of despair wrote: 27/05/2024 18:17 koja je ovo mobilna aplikacija?
Da nema foruma,i mene na forumu,i forumasa, ja bi se sa vasa konekcija nije sigurna zajebavao do smaka svijeta???
Ovo je EON Connect, ako ti ne proradi gašenjem ove opcije, vraćanjem modema na fabričke postavke ćeš sigurno otkloniti te probleme.
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22648 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

nista od app,pise zamjenite modem. haj smiljurija svakako
User avatar
Telemach
Posts: 15849
Joined: 13/10/2010 14:13

#22649 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

shape of despair wrote: 27/05/2024 17:40 Telemach i korisnici sta je ovo??? Laptop wifi povezan,stalno izbacuje vasa veza nije privatna, konekcija nesigurna,tako danima. Reko virus medutim nije.
Na telefonu mi upaljen dns adguard sve ok. Ugasim ga bezveze,wifi povezan kuci,kad i na telefonu kinekcija nesigurna.... upalim 4g sve ok

Image
Zdravo @shape of despair,
Kolege su pokušale da Vas kontaktiraju na brojeve telefona koje imamo evidentirane u sistemu, međutim na pozive se niste javljali. Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite validan kontakt broj na koji ste dostupni. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#22650 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

dobar je broj,nisam se mogao javiti
Post Reply