SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22501 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:Ne drži niko nikoga ni za šta. Svi imaju istu ''agendu'', tri etnička fildžana s apsolutnom vlašću i kontrolom jedne familije i desetak pobočnih, pa tako zajedno i koračaju ka tom cilju.
To što neko ima dojam da ovaj ''pušta'' ili onaj ''zateže'', samo je do oka posmatrača. Plan je iskreiran davno, a crno na bijelo postavljen davnog marta 1994.
:thumbup:

ko je bijo u ARBiH zna i vidijo je svojim ućima kolko je sati kad uvedoše one oficire za moral ipd i zvjerska pitanja :roll:

Kolko je Zlobi bilo stalo do Jugoslavije toliko je i Izmet-begu Prvovjenćanom stalo do Bosne i Prošnjaka

Bosna bila.... :run:


ps

a viđeste li ovo :D
IZETBEGOVIĆ: U petak važan sastanak reisu-l-uleme sa bošnjačkim liderima
:lol: :lol: :lol: evo ih ko Guardian s popovima :facepalm:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#22502 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

neznam stase ibretite akose bosna podjeli pasvaka normalna stranka mora imat dijo teritorie dzece vladat i narod sukijemce upravljat patakoje isa ezdea atakoe svadze urazvienom svjetu ina zapadu znase dezeje cije isvi rahat jedan minder najednom djelu ida budne svima ljepo bakir jeto zasluzijo
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22503 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

JoseMujica wrote: a viđeste li ovo :D
IZETBEGOVIĆ: U petak važan sastanak reisu-l-uleme sa bošnjačkim liderima
:lol: :lol: :lol: evo ih ko Guardian s popovima :facepalm:
Logično.
Mogu li primjetiti da je reis daleko pozitivniji lik od ovih koje će okupiti u petak ...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22504 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

bojim se da če ga brzo svest na svoju mjeru
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22505 Re: SDA-All about

Post by General War »

JoseMujica wrote:
Banksy wrote:Ne drži niko nikoga ni za šta. Svi imaju istu ''agendu'', tri etnička fildžana s apsolutnom vlašću i kontrolom jedne familije i desetak pobočnih, pa tako zajedno i koračaju ka tom cilju.
To što neko ima dojam da ovaj ''pušta'' ili onaj ''zateže'', samo je do oka posmatrača. Plan je iskreiran davno, a crno na bijelo postavljen davnog marta 1994.
:thumbup:

ko je bijo u ARBiH zna i vidijo je svojim ućima kolko je sati kad uvedoše one oficire za moral ipd i zvjerska pitanja :roll:

Kolko je Zlobi bilo stalo do Jugoslavije toliko je i Izmet-begu Prvovjenćanom stalo do Bosne i Prošnjaka


Gluho i coravo bilo, sad ce te optuzit da nisi ni bio u vojsci...da nije bilo dzematskih moralsta i iranskih dobrovoljaca da nam srede bezbjednosne strukture ...nebi bosne nii bilo a da ne pricamo o Prosnjacima :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22506 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Ja taman pohvalih bošnjačke političare kako se ne sastaju s reisom kao srpski sa popovima, kad ono - :roll: :roll:

E da. Bakiru bi bolje bilo da malo uvede reda u Parlamentu BIH, tačnije u klubu SDA. Inače bi rekonstrukcija Vijeća ministara mogla zapeti. Mada, i bez četvorke, SDA-SBB-HDZ-SDS ima nategnutu većnu od 22.
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#22507 Re: SDA-All about

Post by XXS »

IZETBEGOVIĆ: U petak važan sastanak reisu-l-uleme sa bošnjačkim liderima
Valja im skontati kako narodu prodati jos jedan poraz kao pobjedu.
Treci samo sto nije izasao iz kutije.
BOLJE SE NIJE MOGLO.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#22508 Re: SDA-All about

Post by nemampojma0 »

XXS wrote:
IZETBEGOVIĆ: U petak važan sastanak reisu-l-uleme sa bošnjačkim liderima
Valja im skontati kako narodu prodati jos jedan poraz kao pobjedu.
Treci samo sto nije izasao iz kutije.
BOLJE SE NIJE MOGLO.
:thumbup: :thumbup:
Al ima jedna stvar koju zaboravljaju...narod. Daju li treci eto ljudi na ulice. Jest da Bakir nas, narod, uistinu drzi nisko :D ...al mogli bismo ga iznenaditi.
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#22509 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

It_is_a_Leclerc wrote:Ja taman pohvalih bošnjačke političare kako se ne sastaju s reisom kao srpski sa popovima, kad ono - :roll: :roll:

E da. Bakiru bi bolje bilo da malo uvede reda u Parlamentu BIH, tačnije u klubu SDA. Inače bi rekonstrukcija Vijeća ministara mogla zapeti. Mada, i bez četvorke, SDA-SBB-HDZ-SDS ima nategnutu većnu od 22.
I treba da zapne. Dosta je udovoljavanja kriminalcu, ratnom profiteru i ocu mafijaša Draganu Čoviću.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22510 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

Samo SDA na svim nivoima, u jedinstvu je snaga - jer zaista na sve ove konstrukcije, naslonjene na par natruha nema potrebe odgovarati....

SDA
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22511 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#22512 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

SBB će u Parlamentu FBiH zatražiti smjenu ministra unutrašnjih poslova FBiH Aljoše Čampare zbog sigurnosne stuacije, odnosno nesigurnosti građana i sve češčih kriminlanih radnji koje MUP FBiH ne uspjeva da riješi. Navodno ako im se neudovolji, napustiće koaliciju i vlast.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22513 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

Better Man wrote:SBB će u Parlamentu FBiH zatražiti smjenu ministra unutrašnjih poslova FBiH Aljoše Čampare zbog sigurnosne stuacije, odnosno nesigurnosti građana i sve češčih kriminlanih radnji koje MUP FBiH ne uspjeva da riješi. Navodno ako im se neudovolji, napustiće koaliciju i vlast.
Ma ništa ni od toga......njegov konflikt je sa tužilaštvom a ne FMUP-om...
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#22514 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
Ako ih savez za promjene ne podrži, onda ništa od rekonstrukcije. Jedino da ih Dodik podrži, onda bi to značilo da Čović uvodi Dodika u državnu vlast. Oko Mostara kao glavnog grada FBiH je glavna caka da se ide na to da samo hrvat iz HDZ-a može biti predstavnik hrvata i da samo takav Hrvat može biti izabran i biran i time bi dobar dio hrvata bio dikriminiran. Svakog onog ko podrži ovo treba javno na sred Marijin Dvora Objesiti.
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#22515 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

HM 2011 wrote:
Better Man wrote:SBB će u Parlamentu FBiH zatražiti smjenu ministra unutrašnjih poslova FBiH Aljoše Čampare zbog sigurnosne stuacije, odnosno nesigurnosti građana i sve češčih kriminlanih radnji koje MUP FBiH ne uspjeva da riješi. Navodno ako im se neudovolji, napustiće koaliciju i vlast.
Ma ništa ni od toga......njegov konflikt je sa tužilaštvom a ne FMUP-om...
Danas je mislim zatražena smjena Aljoše na Parlamentu. Bilo je na vijestima.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#22516 Re: SDA-All about

Post by mirzadelibasic »

It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
:thumbup:

Što će mu treći entitet kada je ovako dobio puno više. U tom trećem entitetu neće imati Bakira Bošnjaka da mu udovolji i pokloni sve što poželi.
Takodjer u trećem entitetu će imati kakvu-takvu opoziciju, a ovako nema ni opozicije, ni briga da će ga neko ometati.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#22517 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Ko se jednom opeće i u hladno puše, pa tako i na ovu ideju o Mostaru kao glavnom gradu Federacije. Ukoliko dođe do formiranja trećeg entiteta ili nečeg sličnog u prikrivenoj formi, to neminovno vodi nasilju i općoj nesigurnosti. Tada bi za Bošnjake postojanje takve BiH gdje svaki narod ima svoj entitet predstavljalo besmisao. Vrlo brzo bi zaključili da je bolja opcija definitvno podijeliti BiH, formirati mini nacionalnu državu Bošnjaka, nego imati vlast u jednom od entiteta ali u svakom drugom pogledu (unutrašnja i spoljna politika) biti blokiran i ucjenjivan od druga dva naroda. Definitivno bi se Bošnjaci našli u jednoj specifičnoj kurdsko-palestinskoj ulozi. SDA nema dovoljno hrabrosti da nastupi otvoreno u zaokruživanju bošnjačkog geta, pa se to prikriva truhlim kompromisima "u interesu euroatlanskog puta BiH". Već smo i na forumu više puta čuli stidljive konstatacije kako bi neke Bošnjake Hercegovine trebalo prepustiti trećem entitetu, jer se moraju i određeni gubici ukalkulisati zarad nekih lažnih viših ciljeva. De neka nam neko iz SDA objasni kakva je to svijetla budućnost BiH, članice EU/NATO, u kojoj će Bošnjaci biti građani 10-og reda na većini teritorije države. Šta će im euroatlanske integracije ako npr. nemaju prava na svoj jezik, ako su žrtve aparthejda.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#22518 Re: SDA-All about

Post by nemampojma0 »

It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
Jel FBIH nastala dejtonskim il vasingtonskim sporazumom? Postoji vise nacina za ostvarenje HZHB i to se odvija kroz faze, al dok se to skonta prica zavrsena ili bolje kazano dok se s ociju skine zelena koprena.
Imas masu primjera koji su jasno ukazivali na krajnji ishod, ali je uvijek bilo "ma daj, saberite se" ili "to nije moguce, mora se ispuniti ovo/ono ili nece to moci zbog ovog/onog". Pa dobismo APZB i Fikreta, pa dobismo Srebrenicu, pa "dobismo" novu Svicarsku od Bosne...ima toga jos koliko hoces.
Svoj ti poso navijaču, a ja se necu sabirati...ionako cemo se svi za koju godinu sabrat u jednom corskokaku. I onda, nakon sto prodje faza faktickog postojanja treceg, doci i faza pravne uspostave istog. A ti i dalje skandiraj "rata nece biti, spavajte mirno".
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22519 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

tandmand wrote:Ko se jednom opeće i u hladno puše, pa tako i na ovu ideju o Mostaru kao glavnom gradu Federacije. Ukoliko dođe do formiranja trećeg entiteta ili nečeg sličnog u prikrivenoj formi, to neminovno vodi nasilju i općoj nesigurnosti. Tada bi za Bošnjake postojanje takve BiH gdje svaki narod ima svoj entitet predstavljalo besmisao. Vrlo brzo bi zaključili da je bolja opcija definitvno podijeliti BiH, formirati mini nacionalnu državu Bošnjaka, nego imati vlast u jednom od entiteta ali u svakom drugom pogledu (unutrašnja i spoljna politika) biti blokiran i ucjenjivan od druga dva naroda. Definitivno bi se Bošnjaci našli u jednoj specifičnoj kurdsko-palestinskoj ulozi. SDA nema dovoljno hrabrosti da nastupi otvoreno u zaokruživanju bošnjačkog geta, pa se to prikriva truhlim kompromisima "u interesu euroatlanskog puta BiH". Već smo i na forumu više puta čuli stidljive konstatacije kako bi neke Bošnjake Hercegovine trebalo prepustiti trećem entitetu, jer se moraju i određeni gubici ukalkulisati zarad nekih lažnih viših ciljeva. De neka nam neko iz SDA objasni kakva je to svijetla budućnost BiH, članice EU/NATO, u kojoj će Bošnjaci biti građani 10-og reda na većini teritorije države. Šta će im euroatlanske integracije ako npr. nemaju prava na svoj jezik, ako su žrtve aparthejda.
sta god i kako god da bude opet ce SDA omoguciti maksimum prava bas za bosnjake.....
sto je i dokazano kroz duzi niz godina.

jos jedan razlog za reci samo SDA na svim nivoima u jedinstvu je snaga.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22520 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

nemampojma0 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
Jel FBIH nastala dejtonskim il vasingtonskim sporazumom? Postoji vise nacina za ostvarenje HZHB i to se odvija kroz faze, al dok se to skonta prica zavrsena ili bolje kazano dok se s ociju skine zelena koprena.
Imas masu primjera koji su jasno ukazivali na krajnji ishod, ali je uvijek bilo "ma daj, saberite se" ili "to nije moguce, mora se ispuniti ovo/ono ili nece to moci zbog ovog/onog". Pa dobismo APZB i Fikreta, pa dobismo Srebrenicu, pa "dobismo" novu Svicarsku od Bosne...ima toga jos koliko hoces.
Svoj ti poso navijaču, a ja se necu sabirati...ionako cemo se svi za koju godinu sabrat u jednom corskokaku. I onda, nakon sto prodje faza faktickog postojanja treceg, doci i faza pravne uspostave istog. A ti i dalje skandiraj "rata nece biti, spavajte mirno".
Bitno je biti Bosnjak

Bosnjak, Islam, Bosanski.....
kolegione
Posts: 1385
Joined: 28/09/2013 02:29

#22521 Re: SDA-All about

Post by kolegione »

MRZIM SDA :D :D :D :D
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#22522 Re: SDA-All about

Post by nemampojma0 »

HM 2011 wrote:
nemampojma0 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
Jel FBIH nastala dejtonskim il vasingtonskim sporazumom? Postoji vise nacina za ostvarenje HZHB i to se odvija kroz faze, al dok se to skonta prica zavrsena ili bolje kazano dok se s ociju skine zelena koprena.
Imas masu primjera koji su jasno ukazivali na krajnji ishod, ali je uvijek bilo "ma daj, saberite se" ili "to nije moguce, mora se ispuniti ovo/ono ili nece to moci zbog ovog/onog". Pa dobismo APZB i Fikreta, pa dobismo Srebrenicu, pa "dobismo" novu Svicarsku od Bosne...ima toga jos koliko hoces.
Svoj ti poso navijaču, a ja se necu sabirati...ionako cemo se svi za koju godinu sabrat u jednom corskokaku. I onda, nakon sto prodje faza faktickog postojanja treceg, doci i faza pravne uspostave istog. A ti i dalje skandiraj "rata nece biti, spavajte mirno".
Bitno je biti Bosnjak

Bosnjak, Islam, Bosanski.....
Fali ti najvaznije u tom nabrajanju, bez cega nema ni to troje navedeno, a to je BIH.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#22523 Re: SDA-All about

Post by oridjidji »

tandmand wrote:Ko se jednom opeće i u hladno puše, pa tako i na ovu ideju o Mostaru kao glavnom gradu Federacije. Ukoliko dođe do formiranja trećeg entiteta ili nečeg sličnog u prikrivenoj formi, to neminovno vodi nasilju i općoj nesigurnosti. Tada bi za Bošnjake postojanje takve BiH gdje svaki narod ima svoj entitet predstavljalo besmisao. Vrlo brzo bi zaključili da je bolja opcija definitvno podijeliti BiH, formirati mini nacionalnu državu Bošnjaka, nego imati vlast u jednom od entiteta ali u svakom drugom pogledu (unutrašnja i spoljna politika) biti blokiran i ucjenjivan od druga dva naroda. Definitivno bi se Bošnjaci našli u jednoj specifičnoj kurdsko-palestinskoj ulozi. SDA nema dovoljno hrabrosti da nastupi otvoreno u zaokruživanju bošnjačkog geta, pa se to prikriva truhlim kompromisima "u interesu euroatlanskog puta BiH". Već smo i na forumu više puta čuli stidljive konstatacije kako bi neke Bošnjake Hercegovine trebalo prepustiti trećem entitetu, jer se moraju i određeni gubici ukalkulisati zarad nekih lažnih viših ciljeva. De neka nam neko iz SDA objasni kakva je to svijetla budućnost BiH, članice EU/NATO, u kojoj će Bošnjaci biti građani 10-og reda na većini teritorije države. Šta će im euroatlanske integracije ako npr. nemaju prava na svoj jezik, ako su žrtve aparthejda.
Incijativa je realno bezveze. Zasto se mi prije svega moramo bojati da je ovo put ka trecem entitetu, nasilju i opcoj nesigurnosti? Ne podrzavam ovu incijativu iz SDA, ali ne vidim da ovo vodi bas u sve pobrojano. Hrvati nas bas i ne mogu ucjenjivati na nivou FBIH, takva politika im u konacnici ne bi donjela rezultate jer i SDA kao i SDP s narednim izborima moze biti jednako neprincipijelna prema njima. Na kraju sa SDA dobili su sve sto su sa SDP-om izgubili i moze se reci da SDA gura svoje interese, a ne dira tudje, sto sa SDP-om nije slucaj, a kad je tako prilike u drustvu su stabilnije. SDP je poprilicno destabilizovao odnose u FBIH svojom politikom prema HDZ-u, koja je htijeli mi priznati ili ne najaca stranka kod Hrvata. Ova incijativa bi mozda napokon stabilizovati Mostar i ujediniti taj grad, ojacati institucije grada i pogurati taj grad prema naprijed.

Mi bi svakako kad bi pukao novi rat bili Palestinci, ma da i tada bi Hrvate mogli ucijeniti, oni nas jedino mogu ako bi saveznistvo gradili ponovo sa Srbima. U miru imamo jednake sanse da se politickim sredstvima borimo protiv politike Srba i Hrvata. Kompromisima svak ponesto dobija, a ponesto gubi.

Nek udjemo u NATO, vidio bih ti u ovakvoj BiH pozitivne promjene. Napadi na jezik su stali otkad je EU bosanski i crnogorski priznala. Isto tako sa ulaskom u NATO, sumanuti srpski napadi na suverenitet i integritet BiH bi stali. Moglo bi se jedino raditi na ustavnim promjenama i reustrojstvu BiH, po nekome interesantnom modelu, ukoliko ne budemo isfiltrirali Dejton. Albanija je samo za sest godina clanstva napravila skok do danas i od jedne prcije infrastrukturalno pretekla i neke bivse drzave Jugoslavije, sve su prilike da ce jos vise napredovati.

Jedino u RS-u postoji institucionalni aparthejd, zato se i nasrce na RS s pravom jer Dodik ne zeli relaksaciju odnosa izmedju Bosnjaka i Srba u tome entitetu, kao ni povratak nesrba u taj entitet. Do sada je imao vremena da RS napravi mjestom jednakim za sve njegove gradjane, ali nije jer se to ne uklapa u fasisticku politiku RS-a.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#22524 Re: SDA-All about

Post by oridjidji »

HM 2011 wrote:
nemampojma0 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Neće zapeti. SDA i HDZ imaju većinu. Nije komforna, ali može proći.

I šta kažete - na ulice zbog trećeg entiteta ? Kojeg trećeg entiteta ? De malo da se saberete... Nit ga je moguće uvesti bez opsežne izmjene Dejtonskog sporazuma, niti je bilo kome, pa ni Čoviću u interesu da ga ima.
Jel FBIH nastala dejtonskim il vasingtonskim sporazumom? Postoji vise nacina za ostvarenje HZHB i to se odvija kroz faze, al dok se to skonta prica zavrsena ili bolje kazano dok se s ociju skine zelena koprena.
Imas masu primjera koji su jasno ukazivali na krajnji ishod, ali je uvijek bilo "ma daj, saberite se" ili "to nije moguce, mora se ispuniti ovo/ono ili nece to moci zbog ovog/onog". Pa dobismo APZB i Fikreta, pa dobismo Srebrenicu, pa "dobismo" novu Svicarsku od Bosne...ima toga jos koliko hoces.
Svoj ti poso navijaču, a ja se necu sabirati...ionako cemo se svi za koju godinu sabrat u jednom corskokaku. I onda, nakon sto prodje faza faktickog postojanja treceg, doci i faza pravne uspostave istog. A ti i dalje skandiraj "rata nece biti, spavajte mirno".
Bitno je biti Bosnjak

Bosnjak, Islam, Bosanski.....
Novopeceni Sdaovac.

Fino prvi predsjednik BiH na postelji samrtnoj rece trebali bi svi njegovati svoje identitete, ali bi trebali svi biti vise prije svega Bosanci i Hercegovci.

A onda dodje HM2011 i mantra Bosnjak, Islam, Bosanski. Jesu li svi stanovnici Bosne i Hercegovine Bosnjaci ili Bosanci i Hercegovci?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22525 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Trećeg entiteta neće nikad biti. To što neko u ovom mandatnom periodu imenuje direktora ili dva nije indikator apsolutno ničeg. Taj "treći entitet" nema čak ni zamišljene granice, čak ni pretpostavku gdje bi se prostirao i preko čega.

Svako prizivanje trećeg entiteta je prizivanje ozbiljnog oružanog sukoba u BIH. Svako strašenje trećim entitetom je zapravo prepadanje građana novim ratom, jer svi znaju da mirnog razdruživanja u Bosni i Hercegovini nema. Vi tim stalnim pričama o tome kako Čović, imenujući direktora EPHZHB, i sl. ostvaruje treći entitet rizikujete da budete dječak iz priče o dječaku i vuku.
Post Reply