Ostanimo u granicama mogućeg ...gospodja profiterka wrote:E ako će Francuska kupiti Danisu jetru, mi ćemo Komšiću mozak. Pa nismo ni mi najgora fukara...Banksy wrote:Uz nacionalnu penziju zaslužnog umjetnika, imaće valjda za staračkog doma, a jetru će mu kupiti Francuska (k'o Italija Arsenu).
Jel to pošteno?
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#22502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Umalo me ne prekinu...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
- sinuhe
- Posts: 12582
- Joined: 03/06/2011 11:33
#22504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Realnno te penzije dobijaju neke ispicuture pred smrt i samo u Francuskoj i valjda Srbiji i Hrvatskoj.
-
de balzac
- Posts: 1298
- Joined: 15/10/2012 14:47
#22505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
E cure, svaka vam čast
Đoković - Federer 
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#22506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Evo Pedja, moze komentari na ovu informaciju?VjecitiStudent wrote:Taj je prostor već zauzet, još jedan Montesori se tamo udobno ugnijezdio ima više od godine dana. Umjesto da vrati vrtić Djeci Sarajeva, općina Centar je prostor dala privatniku.45cents wrote: ...
Praktično: po uzoru na Danisovu suprugu, već određeno vrijeme traje jurišno kidisanje na prostor bivšeg vrtića na Mejtašu, a donedavno Ambasade SR Njemačke. I onda još ko zna koliko će biti takvih slučajeva. Pa se neka hanuma poziva na Danisovu, a Danisova na Danisa, a Danis na Peđu Kojovića.. Ili obratno, ko zna...
...
Naravno, cijelu transakciju su podržale ručice NS u općini Centar.
-
45cents
- Posts: 1081
- Joined: 03/03/2008 20:35
- Location: Ono
- Contact:
#22507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Još jednom - Danisova priča nije ni naliK pljačkama koje smo naučili (i navikli) čitati.
Stan nije "dobio", uknjižio, itd.
Koristi ga pod nekom trivijalno malom kirijom.
Mogao se zapitati šta će biti kad ga raja počne prozivati za takvu stvar, iako je trivijalna (u odnosu na majstore tranzicije).
Mogao je reći - šta ako druge supruge krenu stopama moje supruge...
Eto to je cijela priča.
Bura u čaši vode, samo se nismo nadali od tolike vertikale (iako je vertikala isto od krvi i mesa, te ima ambicioznu suprugu).
Raspitajte se koliko je korisnika trgovačkih objakata na području opštine Stari grad pod istim režimom povlaštene kirije (ovo je druga priča - iznimno komercijalna) i koliko takvih korisnika ne plaća kiriju uopšte...
Nije rijedak slučaj - što je manja kirija, sve je više ne plaćaju.
Da prevedem - "radnja na Čaršiji", dobijena kao na dlanu, sa kirijom po kvadratnom metru npr. po 20 KM, i lik ne plaća....
Stan nije "dobio", uknjižio, itd.
Koristi ga pod nekom trivijalno malom kirijom.
Mogao se zapitati šta će biti kad ga raja počne prozivati za takvu stvar, iako je trivijalna (u odnosu na majstore tranzicije).
Mogao je reći - šta ako druge supruge krenu stopama moje supruge...
Eto to je cijela priča.
Bura u čaši vode, samo se nismo nadali od tolike vertikale (iako je vertikala isto od krvi i mesa, te ima ambicioznu suprugu).
Raspitajte se koliko je korisnika trgovačkih objakata na području opštine Stari grad pod istim režimom povlaštene kirije (ovo je druga priča - iznimno komercijalna) i koliko takvih korisnika ne plaća kiriju uopšte...
Nije rijedak slučaj - što je manja kirija, sve je više ne plaćaju.
Da prevedem - "radnja na Čaršiji", dobijena kao na dlanu, sa kirijom po kvadratnom metru npr. po 20 KM, i lik ne plaća....
-
komandant mark
- Posts: 171
- Joined: 04/11/2004 16:09
#22508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako je iko licnost od "drzavnog" interesa, onda je to Danis... Svuda postoje pokusaji velikih gradova da privuku velike umjetnike, sportiste, itd. Tako da je, po meni, veliko ludilo da se dovodi u pitanje to sto je njemu dodijeljen drzavni stan. Mediokriteti bi htjeli da u Sarajevu nema ni jednog velikog umjetnika, da su svi kokuzi, glupi, mali i jadni, ali saburli... Pa kome je trebao biti dodijeljen taj stan? Nekom sefu Zelenih beretki ili 90-godisnjem bivsem partizanu?
-
__Phoenix__
- Posts: 2758
- Joined: 25/10/2013 20:44
#22509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Uostalom, ko je kriv levatu što živi u ovom gradu, ja da osvojim Oskara i te nagrade bih živio u New Yorku, Londonu ili LA.
-
palermo
- Posts: 25329
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vidiš, za mene nije problem onih koji su mu dodijelili taj stan, pa i ja da sam u komisiji nekakvoj vjerovatno bih popustio pred njegovom reputacijom. Da ne govorim o moru drugih koji su na isti način dobili stan a ništa ovoj zemlji nisu pomogli, a neki su bogami i odmogli.komandant mark wrote:Ako je iko licnost od "drzavnog" interesa, onda je to Danis... Svuda postoje pokusaji velikih gradova da privuku velike umjetnike, sportiste, itd. Tako da je, po meni, veliko ludilo da se dovodi u pitanje to sto je njemu dodijeljen drzavni stan. Mediokriteti bi htjeli da u Sarajevu nema ni jednog velikog umjetnika, da su svi kokuzi, glupi, mali i jadni, ali saburli... Pa kome je trebao biti dodijeljen taj stan? Nekom sefu Zelenih beretki ili 90-godisnjem bivsem partizanu?
Problem je što je on tražio da na ovaj način riješi svoje stambeno pitanje.
-
kakonako
- Posts: 601
- Joined: 20/05/2013 16:26
#22511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja odavno na forumu nisam ,kao na ove dvije tri zadnje stranice,citao ogavniju raspravu...ove dvije kvazi gospodje,nalaze za shodno da prosipaju suplju(da radi se,zaista,o supjoj) na lik i djelo Danisa Tanovica.Popisajte se naopako,ali nikad,ama bas nikad necete napraviti nesto kao on.Jebem ti Bosnu kad su ove mahaluse,a s intelektualnim prezirom,nasle za shodno da o tome moralisu...a opljackami gradovi,avioni i kamioni.
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#22512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
kakonako wrote:Ja odavno na forumu nisam ,kao na ove dvije tri zadnje stranice,citao ogavniju raspravu...ove dvije kvazi gospodje,nalaze za shodno da prosipaju suplju(da radi se,zaista,o supjoj) na lik i djelo Danisa Tanovica.Popisajte se naopako,ali nikad,ama bas nikad necete napraviti nesto kao on.Jebem ti Bosnu kad su ove mahaluse,a s intelektualnim prezirom,nasle za shodno da o tome moralisu...a opljackami gradovi,avioni i kamioni.
Post prijavljen, naravno.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#22513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pratim ovu diskusiju od početka pa bih sada pokušao izvući neki svoj rezime (biće malo duže, pa se unaprijed izvinjavam).Pedja Kojovic wrote:libero
Nisam pokusavao relativizirati, nego iznijeti cinjenice.
Takode, ne mislim braniti Danisa, niti mislim da za to uopste ima potrebe.
Opstine iznajmljuju stanove koji su u njihovom vlasnistvu, po cijeni i pravilima koje odredi vijece.
Opstine izdaju stanove jer nemaju para da ih odrzavaju pa ih od prosle godine izdaju i svojim uposlenicima).
Ukoliko su to zakonska pravila - onda smatram da je Danis svojim uspjesima zasluzio da mu opstina da u najam stan po uslovima pod kojima ih inace izdaje.
(Na kraju krajeva, nije onod njih trazio stan nego su oni(Stari Grad) - kao i drugi nacelnici opstina - dosli njemu i ponudili mu).
Ako se, s druge strane radi o promjeni tih pravila, ja sam, kao sto sam ovdje napisao mnogo puta i u to vjerujem, za promjenu.
Ja ne mislim da opstina, ili drzava uopste, treba da bude vlasnik stanova (i mnogih drugih stvari).
Postoje mnoga zakonska pravila u BiH sa kojima se ne slazem, ali nemam izbora nego da zivim po njima iako se zalazem za njihovu promjenu.
Dapace, mnoga "budalasta" pravila, koja mnogi gradjani krse ja moram postovati upravo zbog posla kojim se bavim.
Iskreno, ja mogu prihvatiti da se ukinu "obicaji" da se ljudima za koje postoji koncenzus da su izuzetni i da su svojim radom znacajno doprinjeli nasoj zemlji ili gradu ponude takve stvari kao sto su stanovi, penzijska i zdravstvena osiguranja itd. ali mi se ne cini dugorocno dobrom politikom.
Volio bih da je Jadranka Stojakovic u Sarajevu, drago mi je da su Musa i Sikiras dobili stanove - iako je sasvim izvjesno da biti svjetski kosarkasi sa milionskim prihodima. Jednostavno, ponekad je vazno da gdje god ti ljudi idu ili cak zive u njihovim licnim kartama pise sarajevska adresa.
S druge strane, moguce je da sasvim pogresno razmisljam, sto ne bi bilo prvi a sigurno nece biti ni posljednji put.
p.k.
1. Profesionalno novinarstvo i kritična javnost
Najprije, sinoć u 21:51 neki "odvažni" ""istraživački novinar"" sa klixa (Er. M.) izvlači neku super sexy excell tabelicu i uz to ne navodi ni HAvazovsku naznaku izvora informacije tipa (iz pouzdanih izvora koji moraju ostati anonimni).
OK, znači na osnovu tabelice, za koju ne znamo ko je autor iste, trebamo svi povjerovati da je npr. prof. Smail Čekić korisnik stana od xy m2 u Ferhadiji i da ga mjesečno plaća 34 KM.
Najbolje je da je više od pola tabelice "zamućeno", po nekim kriterijima koji također nisu objašnjeni.
I za kraj, taj "strašni novinar" Er. M. ne navodi u svom članku da li se uopšte potrudio da dobije izjavu npr. prof. Smaila Čekića.
SVE U SVEMU, ŠKOLSKI PRIMJER KVALITETNOG NOVINARSKOG RADA!!!
Prvi se za ovu informaciju "hvata" DOKTOR, koji je i sam diplomirao na FPN-u i u svojoj biografiji rado ističe svoje višegodišnje bavljenje novinarstvom?!
2. Pravno-moralni aspekti i političko-etička (ne)odbranjivost (ne)fiktivnog "slučaja Tanović"
Osim indirektne potvrde dijela navoda iznesenih u "članku" od strane P.Kojovića a u vezi gdina Tanovića i dalje ne posjedujemo sve informacije u vezi navodnog slučaja.
Ali ako se samo držimo sexy tabelice možemo vidjeti da je ugovor o korištenju stana na snazi od sept. 2004. Znači, puno prije političkog angažovanja Tanovića i osnivanja NS.
U prevodu: PK je barem po ova dva gore navedena osnova imao mogućnost da i sebe, ali što je još bitnije i stranku elegantno izvuče iz ove "afere".
Umjesto toga se PK odlučio da "pojašnjava" stvari.
a) Moje mišljenje je da su najkasnije sa osnivanjem i političkim angažiranjem vodećih ljudi NS, isti ili trebali prekinuti sa "uživanjem posebnih uslova" ili barem od samog starta najtransparentnije moguće morali upoznati javnost sa elementima "uživanja posebnih uslova" (troškovi adaptacije i sl).
b) Naprosto je neprimjenjiva argumentacija "Sve po zakonu" u kontekstu NS. - prvo, time se indirektno "aminuje" npr. Brankovićevo sticanje imovine i/ili Radončićevo sticanje certifikata u višemilionskoj vrijednosti. Drugo, odbornici NS su već godinama u općinskom vijeću, a nije nam poznata njihova inicijativa da se uvede imovinski cenzus u kriterije prilikom dobijanja "posebnih uslova".
3. Javno-političko djelovanje NS
Sve dok NS i njeni zastupnici u zakonodavnim tijelima djeluju na način na koji djeluju zadnjih 5-6 godina ("mi se zalažemo", "mi smo pitali", "naš je stav", "mi smo pričali" itd), a pri tome bez ijednog definisanog projekta, zakonskog prijedloga ili sl. biće prepušteni na nemilost političkog mahalanja.
Umjesto da barem po jednom konkretnom i životnom pitanju konsekventno i beskompromisno "ćeraju" sumnjive političke likove ispred sebe, oni svojim ne-agiranjem ostavljaju prostor da se javnost truje i zaglupljuje nekim (ne)izmišljenim aferama.
Za kraj. Da sam ja stekao neku lokalnu diplomu u roku od 20-ak dana, molio bih Boga da me PK "brani". Da sam sa druge strane dobio neko vrhunsko međunarodno priznanje PK bi bio zadnji koga bih zvao "upomoć".
I polako sumnjam da ovo stvarno nije stvar "dioptrije", već sposobnosti rezonovanja.
-
Org
- Posts: 624
- Joined: 04/09/2011 14:09
#22514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja mogu shvatiti kad predvodnici interesnih grupa poput Backovica i inih koriste pogodnosti koje su ništa drugo do nakaradna nasljedstva prošlih sistema. Ali ovo Danisovo je sranje koje se može uporediti sa ponašanjem SDP-a nakon što su dobili izbore 2010. Ovo je ubijanje nade da ovo društvo može predvoditi neko bolji, neko sa moralnim principima koji nam fale sam Bog zna koliko dugo, ako smo ih ko narod ikad i imali.
-
komandant mark
- Posts: 171
- Joined: 04/11/2004 16:09
#22515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kako ja razumijem, on nije trazio da rijesi svoje "stambeno pitanje" u Sarajevu uopste. Covjek je zivio vani i uspjeh ostvario vani, bez ikakve pomoci BiH. Onda ga je neko pozvao da se vrati. Po meni je normalno da mu uz taj poziv ponudi tzv. rjesavanje "stambenog pitanja". Kakav bi to poziv inace bio? Ne razumijem uopste sta je tu sporno, osim iz ugla neke ublehaske, kvazi-socijalne demagogije... Po meni, isti poziv, sa istim uslovima bi trebao da ode na sve adrese uspjesnih ljudi odavde koji zive vani, da ne spominjem sad imena. Ne moraju non-stop da zive ovdje, ali jedan mjesec godisnje i da odrze koje predavanje na univerzitetu ovdje i da mozemo reci da tu predaju je ok, po meni je fair deal i dobra investicija u imidz Sarajeva.palermo wrote:Vidiš, za mene nije problem onih koji su mu dodijelili taj stan, pa i ja da sam u komisiji nekakvoj vjerovatno bih popustio pred njegovom reputacijom. Da ne govorim o moru drugih koji su na isti način dobili stan a ništa ovoj zemlji nisu pomogli, a neki su bogami i odmogli.komandant mark wrote:Ako je iko licnost od "drzavnog" interesa, onda je to Danis... Svuda postoje pokusaji velikih gradova da privuku velike umjetnike, sportiste, itd. Tako da je, po meni, veliko ludilo da se dovodi u pitanje to sto je njemu dodijeljen drzavni stan. Mediokriteti bi htjeli da u Sarajevu nema ni jednog velikog umjetnika, da su svi kokuzi, glupi, mali i jadni, ali saburli... Pa kome je trebao biti dodijeljen taj stan? Nekom sefu Zelenih beretki ili 90-godisnjem bivsem partizanu?
Problem je što je on tražio da na ovaj način riješi svoje stambeno pitanje.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#22516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Opstina izdaje stanove, jer nema para da ih odrzavaPedja Kojovic wrote:libero
Nisam pokusavao relativizirati, nego iznijeti cinjenice.
Takode, ne mislim braniti Danisa, niti mislim da za to uopste ima potrebe.
Opstine iznajmljuju stanove koji su u njihovom vlasnistvu, po cijeni i pravilima koje odredi vijece.
Opstine izdaju stanove jer nemaju para da ih odrzavaju pa ih od prosle godine izdaju i svojim uposlenicima).
Ukoliko su to zakonska pravila - onda smatram da je Danis svojim uspjesima zasluzio da mu opstina da u najam stan po uslovima pod kojima ih inace izdaje.
(Na kraju krajeva, nije onod njih trazio stan nego su oni(Stari Grad) - kao i drugi nacelnici opstina - dosli njemu i ponudili mu).
Tih stanova ima toliko, da su oni prosto MORALI, te stanove poceti rentati i svojim uposlenicima, po cijeni od 20-30KM.
Nije ni cudo sto su sve moguce drzavne insistucije, po vertikali, ukljucujuci i drzavna preduzeca, u gubitnickim dubiozama, od par miliona, do par desetina miliona....ako im je ovo logika poslovanja i upravljanja resorima kojim raspolazu.
Ok, ponudili mu stan, kao vid stimulansa da ostane u gradu, hajde ok. I eto ostao je. Ulozio u stan novac, svoj, ulozio u obdaniste, znaci biznis, novac, svoj....i u medjuvremenu nije nasao mogucnosti da renta stan po trzisnoj cijeni, il da na neki drugi nacin rjesi stambeno pitanje.
Sto?
Pa bas zato, sto si odgovor na ovo moje pitanje dao u ispod citiranom dijelu tvog posta.
Pravila su takva, i ako sam kazes da nisu ok, da si za promjenu te logike (nevezano sada direktno za Danisa), a nije li onda i Danis, poslije izvjesnog vremena, zbog protivljenja toj logici i ponasanju, prosto trebao reci....hvala, ja sam u medjuvremenu rjesio svoje.Ako se, s druge strane radi o promjeni tih pravila, ja sam, kao sto sam ovdje napisao mnogo puta i u to vjerujem, za promjenu.
Ja ne mislim da opstina, ili drzava uopste, treba da bude vlasnik stanova (i mnogih drugih stvari).
Postoje mnoga zakonska pravila u BiH sa kojima se ne slazem, ali nemam izbora nego da zivim po njima iako se zalazem za njihovu promjenu.
Dapace, mnoga "budalasta" pravila, koja mnogi gradjani krse ja moram postovati upravo zbog posla kojim se bavim.
Jer, ako 'pravila' zakoni nisu ok, borim se protiv takvog nacina razmisljanja i upravljanja drzavnim sredstvima i budjetskim novcem..pa najmanje sto mogu je iz principa ne pristajati da budem dio tih prica.
Jer nije da moras. Ni ja, ni ti.....ni bilo ko drugi. Ako znas da nesto nije ok, pa taman bilo uobliceno u nakaradne zakone, treba biti kontra toga, ukazivati kontra toga....pokusati promjeniti to....a nikako iskoristiti mogucnost tih nakaradno skrojenih pravila i zakona.
Jer, mala je onda razlika, U MORALNIM I ETICKIM okvirima, ne finansijski, od one poznate izjave Brankovica 'Sve po zakonu'.
I zelim jos dodati. Ni u kojem slucaju, ove moje osvrte, kritike, ne shvatajte kao nesto zlonamjerno i onako samo 'hejterski. Ja prosto ne zelim da ovakvim, ipak, sitnicama, pocnete gubiti kredibilitet, i omugucite raznim hostaplerimna koji su na brutalniji nacin zgrnuli svasta nesto, da kazu....e eto vidite i NS isto rezonuje, postupa, kada im se ukaze prilika.
Kao sto su to jedva docekali sa onim slucajem 'bijelog hljeba' Tarika Haverica, od dva mjeseca, ma koliko je to iskoristio, iz nekih drugih razloga i potreba. Ali je odmah bilo - e eto vidite, i NS je ista.
E pa necu da ste isti, jer znam da sustinski, vecina vas, nisu isti k'o 'oni'. I to vam je najjace oruzije, kojeg uvijek, i uvijek, treba nacinom vaseg zivota i ponasanja promovirati. A ovdje je momenat koji je u najmanju ruku kontradiktoran.
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#22518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nažalost, NS - stranka profesionalnih poslanika, na svakom svom bitnom koraku, svim silama se trudi da te razuvjeri, gdje je sramotno glasanje za Zakon o radu najstrašniji primjer.-LIBERO- wrote: E pa necu da ste isti, jer znam da sustinski, vecina vas, nisu isti k'o 'oni'. I to vam je najjace oruzije, kojeg uvijek, i uvijek, treba nacinom vaseg zivota i ponasanja promovirati. A ovdje je momenat koji je u najmanju ruku kontradiktoran.
-
45cents
- Posts: 1081
- Joined: 03/03/2008 20:35
- Location: Ono
- Contact:
#22519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jasno je kao dan da će vladajući kleptomani učiniti sve da uvuku alternativce, opoziciju, poznata imena, vertikale poput Oskarovca, itd., da ih učine sebi istima i uprljaju im imena na marginama materijalnih privilegija koje su inače u opticaju "za odabrane".-LIBERO- wrote: I zelim jos dodati. Ni u kojem slucaju, ove moje osvrte, kritike, ne shvatajte kao nesto zlonamjerno i onako samo 'hejterski. Ja prosto ne zelim da ovakvim, ipak, sitnicama, pocnete gubiti kredibilitet, i omugucite raznim hostaplerimna koji su na brutalniji nacin zgrnuli svasta nesto, da kazu....e eto vidite i NS isto rezonuje, postupa, kada im se ukaze prilika.
Kao sto su to jedva docekali sa onim slucajem 'bijelog hljeba' Tarika Haverica, od dva mjeseca, ma koliko je to iskoristio, iz nekih drugih razloga i potreba. Ali je odmah bilo - e eto vidite, i NS je ista.
E pa necu da ste isti, jer znam da sustinski, vecina vas, nisu isti k'o 'oni'. I to vam je najjace oruzije, kojeg uvijek, i uvijek, treba nacinom vaseg zivota i ponasanja promovirati. A ovdje je momenat koji je u najmanju ruku kontradiktoran.
Sve to za male pare, za male stvari, za trivijalne budalaštine, ali samo da su isti...
Da budeš isti kao šef neke opštinske službe, ili da si isti kao Mustafa Resić.
Da Mustafa Resić bude isti kao ti...
Da ista komisija odlučuje o vama.
Da vašim suprugama dodjeljuje prostore za budzašto.
Da vaše supruge traže nove prostore za budzašto....
Bezveze se upleo. Postoji standard (u većini civliziranih društva) da istaknuti funkcioner ne može primiti poklon veće vrijednosti od vrijednosti npr. kravate, ma koja inostrana delegacija da je u pitanju... Zašto? Zato što mu je to preventivna zaštita od bilo kakve konotacije i prozivke...
Citirani komentar (Libero) pokazuje želje i očekivanja koja su suprotna od svekolike tendencije u našem društvu ("uzmi, nisi lud da odbiješ, neko će drugi dobiti") - da su vertikale poput Danisa Tanovića iznad toga. Da takvi nemaju ništa zajedničko sa manirima npr. Mire Purivatre, sa manirima jednog Brankovića, da sa te "profesionalne distance" drži platformu političke kritike ovog našeg jada i bijede gdje je sve "po zakonu". Samo toliko.
A inače, materijalna korist je zanemariva i nije to taj momenat o kojem treba pričati uopšte.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#22520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dijalog iz filma "Kako je počeo rat na Ničijoj Zemlji:
Dan prvi: "Danise, vrati se doma skuvala sam ti pašta šutu!"
Dan drugi: "Mo'š mislit, vratija se jučer Danis doma, i svu mi pašta šutu poj'o što sam za dicu bila sprimila!?"
Dan prvi: "Danise, vrati se doma skuvala sam ti pašta šutu!"
Dan drugi: "Mo'š mislit, vratija se jučer Danis doma, i svu mi pašta šutu poj'o što sam za dicu bila sprimila!?"
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#22521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
iz dnevnika Peđe Kojovića, pisanog na bosanskoj predizbornoj turneji Danisa Tanovića uoči izbora 2008. godine.
Kaže Danis:
"SDA troši preko milion maraka na ove izbore, SDP osamsto hiljada. Mene bi, i da imam te pare, bilo stid da ih pored toliko drugih problema potrošim na sličice kraj puta."
I još kaže Danis:
"...Što se tiče korupcije, mi ćemo od svojih ljudi na vlasti zahtijevati partizanski moral, a ako ga prekrše primjenjivat ćemo na njih šerijatsko pravo."
Sad je jasno da se ovo Danisovo "partizanski moral" odnosilo na moral "partizana" poput Munira Mesihovića (komunistički funkcioner iz osamdesetih i Šankin tata u slobodnom vremenu) iz 1990., koji je bio sramni rekorder tog vremena sa društvenim stanom 190 m2.
Kaže Danis:
"SDA troši preko milion maraka na ove izbore, SDP osamsto hiljada. Mene bi, i da imam te pare, bilo stid da ih pored toliko drugih problema potrošim na sličice kraj puta."
I još kaže Danis:
"...Što se tiče korupcije, mi ćemo od svojih ljudi na vlasti zahtijevati partizanski moral, a ako ga prekrše primjenjivat ćemo na njih šerijatsko pravo."
Sad je jasno da se ovo Danisovo "partizanski moral" odnosilo na moral "partizana" poput Munira Mesihovića (komunistički funkcioner iz osamdesetih i Šankin tata u slobodnom vremenu) iz 1990., koji je bio sramni rekorder tog vremena sa društvenim stanom 190 m2.
-
45cents
- Posts: 1081
- Joined: 03/03/2008 20:35
- Location: Ono
- Contact:
#22522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Idemo dalje - imamo nove zamjene teza:Corto Maltese wrote:Dijalog iz filma "Kako je počeo rat na Ničijoj Zemlji:
Dan prvi: "Danise, vrati se doma skuhala sam ti pašta šutu!"
Dan drugi: "Mo'š mislit, vratija se jučer Danis doma, i svu mi pašta šutu poj'o što sam za dicu bila sprimila!?"
a) da li su pokretači otpora stali u odbranu svoje zemlje radi odbrane svoje zemlje?
b) da li su pokretači otpora stali u odbranu svoje zemlje radi doživotnih privilegija (kao u bivšem sistemu)
(http://www.avaz.ba/clanak/195352/ko-su- ... ne-penzije)
Zašto je onda snimljen film?
Ako je sve to tako, zašto nam u Ustavu ne piše da jednakost građana ima izuzeće u svim slučajevima gdje neka "Komisija" odluči za nekoga da je "jednakiji" građanin?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nevjerovatno ...
Dakle, Danis dobije OSCARA,
država kaže hajde da te nekako nagradimo (
), evo daćemo ti državni stan POD KIRIJU (
)
10 godina kasnije ulazi u političku stranku,
15 godina kasnije, izrodio petero djece, u istom stanu, pod kirijom, politički protivnici (jer, da odmah raščistimo, od njih je krenulo) u pokušaju diskreditacije, njegovo ime stavljaju uz imena stotinu svojih političkih anonimusa koji koriste isto pravo, a koje su ostvarili isključivo po političkoj liniji, za razliku od Tanovića koji je tu samo zbog svojih visokih profesionalnih postignuća koja nikakve veze nemaju s njegovim političkim angažmanom 10 godina kasnije,
i čaršija sada njega valja po blatu, ovaj ološ iznad niko ne spominje.
Čudo je Bosna ... I nije čudo što se iz nje uvijek bježalo.
Dakle, Danis dobije OSCARA,
država kaže hajde da te nekako nagradimo (
10 godina kasnije ulazi u političku stranku,
15 godina kasnije, izrodio petero djece, u istom stanu, pod kirijom, politički protivnici (jer, da odmah raščistimo, od njih je krenulo) u pokušaju diskreditacije, njegovo ime stavljaju uz imena stotinu svojih političkih anonimusa koji koriste isto pravo, a koje su ostvarili isključivo po političkoj liniji, za razliku od Tanovića koji je tu samo zbog svojih visokih profesionalnih postignuća koja nikakve veze nemaju s njegovim političkim angažmanom 10 godina kasnije,
i čaršija sada njega valja po blatu, ovaj ološ iznad niko ne spominje.
Čudo je Bosna ... I nije čudo što se iz nje uvijek bježalo.
- sinuhe
- Posts: 12582
- Joined: 03/06/2011 11:33
#22524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zaista je Bosna cudo. Covjeka koji zivi dobro od svog rada poguraju kao da je socijalni slucaj.
Nema toga nigdje u svijetu a ako ima onda je skandal.
Nema toga nigdje u svijetu a ako ima onda je skandal.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#22525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kakvi politički protivnici, NS je premala za takvo nešto.
Normalno je da će se vlastodršci pokušati ogrebati o tebe u trenutku uspjeha, ti trebaš biti principijelan i to odbiti, jer imaš mogućnosti za to. Pogotovo ako ćeš osnivati stranku i glumiti moralnu vertikalu.
Iako ovo što Peđa pojašnjava donekle ima smisla, opet je trebao stambeno pitanje rješavati na drugi način.
Normalno je da će se vlastodršci pokušati ogrebati o tebe u trenutku uspjeha, ti trebaš biti principijelan i to odbiti, jer imaš mogućnosti za to. Pogotovo ako ćeš osnivati stranku i glumiti moralnu vertikalu.
Iako ovo što Peđa pojašnjava donekle ima smisla, opet je trebao stambeno pitanje rješavati na drugi način.
