Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2251 Re: Ljetne gume
e moj amare ti nikako da presjeces. Za ono sto ti trazis od gume sve su dobre.
Ne znam zasto si izbacio GY, ali cesto na bmw forumima sam mogao vidjeti da se one preporucuju naspram pilot sport guma...
GY ima malo bolji grip na mokroom od Dunlopa...
Ne znam zasto si izbacio GY, ali cesto na bmw forumima sam mogao vidjeti da se one preporucuju naspram pilot sport guma...
GY ima malo bolji grip na mokroom od Dunlopa...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2252 Re: Ljetne gume
Uzmi oveamar1994 wrote:Evo sad suzi izbor![]()
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/
Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno, jer ne vozam puno
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2253 Re: Ljetne gume
pa jbg kad su sve u 10 dekakabal1337 wrote:e moj amare ti nikako da presjeces. Za ono sto ti trazis od gume sve su dobre.
Ne znam zasto si izbacio GY, ali cesto na bmw forumima sam mogao vidjeti da se one preporucuju naspram pilot sport guma...
GY ima malo bolji grip na mokroom od Dunlopa...
a ne znam , izbacio ih jer nema ispod Y indexa , a puno je 300km/h za auto koje jedva navuce 210
Last edited by amar1994 on 17/03/2017 19:18, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2254 Re: Ljetne gume
mali_milojica wrote:Uzmi oveamar1994 wrote:Evo sad suzi izbor![]()
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/
Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno, jer ne vozam puno
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
Ih joj , njih opet preporucuju englezi sa mazda 3 Uk foruma
Jesi li ti imao ili imas , ako jesi kakve su , grip , kocenje , mokro i buka u kabini
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2255 Re: Ljetne gume
Pa ako ti je u 5 deka a los si sa parama uzmes Hankook, ako imas para uzmes Conti i tjeraj.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2256 Re: Ljetne gume
Joj tebe , da nemam gledao bi savu , barum , matador ili semperitkabal1337 wrote:Pa ako ti je u 5 deka a los si sa parama uzmes Hankook, ako imas para uzmes Conti i tjeraj.
Polako idem s odlukom , da se ne zeznem
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2257 Re: Ljetne gume
I ja cu vjerovatno sad kupovati gume u istoj dimenziji.amar1994 wrote:mali_milojica wrote:Uzmi oveamar1994 wrote:Evo sad suzi izbor![]()
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/
Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno, jer ne vozam puno
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
![]()
Ih joj , njih opet preporucuju englezi sa mazda 3 Uk foruma![]()
, tek sad ne znam koje bi
![]()
Jesi li ti imao ili imas , ako jesi kakve su , grip , kocenje , mokro i buka u kabini![]()
Ove su mi favorit,pogotovo kod nas gdje su zimske obavezne 5mj u godini i gdje je kisa cca 150 dana i sunce cca 2mj. A cijena mi je prihvatljiva. Ne vidim razlog da idem na neke Pilot,Continental i sl gdje je komad 200+ KM
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2258 Re: Ljetne gume
mali_milojica wrote: I ja cu vjerovatno sad kupovati gume u istoj dimenziji.
Ove su mi favorit,pogotovo kod nas gdje su zimske obavezne 5mj u godini i gdje je kisa cca 150 dana i sunce cca 2mj. A cijena mi je prihvatljiva. Ne vidim razlog da idem na neke Pilot,Continental i sl gdje je komad 200+ KM
Ih tek sad vidje da su Y , puno , al eto ako budem ove uzimao , onda cu u fab dimenziji(isti su i index brzine i nosivosti kao na toyo R32)
Problem je sto sam prezadovoljan zimskim continentalom
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniro ... port-3.htm
-
vanjki
- Posts: 2236
- Joined: 26/10/2006 17:37
#2259 Re: Ljetne gume
Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2260 Re: Ljetne gume
vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet
Za koje auto????
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2261 Re: Ljetne gume
Imam dunlop i vredestein. Vredestein mi je bolja guma
-
vanjki
- Posts: 2236
- Joined: 26/10/2006 17:37
#2262 Re: Ljetne gume
konektovan wrote:vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet
Za koje auto????
C4 picasso
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2263 Re: Ljetne gume
Dodaš još 25 KM po gumi i uzmeš GY ili Dunlop. Na 5 godina to je nikakva razlika.vanjki wrote:konektovan wrote:vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet
Za koje auto????
C4 picasso
Ili bar uzmes Pirelli u toj dimenziji za 110 KM po gumi.
Edit: Tek sad vidjeh da su 215, a ne 205. Sorry
Last edited by Dzontra_Volta on 18/03/2017 10:02, edited 1 time in total.
- JedanOdBraceMorica
- Posts: 469
- Joined: 31/10/2016 19:31
#2264 Re: Ljetne gume
Ja i ljeti furam M+S, to su gume predvidjene za sve vremenske uslove 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2265 Re: Ljetne gume
Čak kažu da su najbolje kad upekne ljeto i kad je asfalt izmedju 50-70 stepeni. Zato ih u Hercegovini najviše kupuju.JedanOdBraceMorica wrote:Ja i ljeti furam M+S, to su gume predvidjene za sve vremenske uslove
-
MrShadow
- Posts: 564
- Joined: 02/01/2011 13:56
#2266 Re: Ljetne gume
Ima li ko iskustva sa conti sport contact 6? Ima li sta bolje za 310km po komadu?
Brine me trajanje jer sam sport contact 5 ogulio do 20.000 km a vozim normalno bez divljanja.
dimenzije su 245/40/18
I jos me zanima da li utjece na trajanje, performanse, buku gume ako 245 gumu stavim na 275 felgu, tj malo razvucem?
Za istu gumu 275 je 200 maraka vise u odnosu na 245 pa ne znam jel vrijedi
Brine me trajanje jer sam sport contact 5 ogulio do 20.000 km a vozim normalno bez divljanja.
dimenzije su 245/40/18
I jos me zanima da li utjece na trajanje, performanse, buku gume ako 245 gumu stavim na 275 felgu, tj malo razvucem?
Za istu gumu 275 je 200 maraka vise u odnosu na 245 pa ne znam jel vrijedi
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2267 Re: Ljetne gume
Ja ti mogu samo reci da kupis auto koje tvoj dzep moze podnijeti, tako da na njega montiraš ono što proizvođač preporučuje.
- 2002
- Posts: 207
- Joined: 06/11/2016 23:31
#2268 Re: Ljetne gume
Ocigledno da covjek moze da priusti i te 275 ali pita 'da li vrijedi' tih 200KM vise dati za gume ili je ok uzeti i 245. Ja takodjer nikad ne bih stavljao drugu dimenziju osim one koja je fabricki preporucena ali me zanima odgovor na pitanje koje je MrShadow postavio pa se nadam da ce neko strucan odgovoriti. Koristik @jefferson zna dosta o ovoj tematici pa se nadam da se ce on javiti 
P.S. ja nemam tako skupo auto, nije to razlog zasto me zanima, nego cisto iz radoznalosti (malo cu i googlati bas da vidim sta ljudi kazu).
P.S. ja nemam tako skupo auto, nije to razlog zasto me zanima, nego cisto iz radoznalosti (malo cu i googlati bas da vidim sta ljudi kazu).
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2269 Re: Ljetne gume
ova promjena guma je takva ubleha za nas iz ravnice sto malo vozimo
lakse se strpiti dok je snijeg i dok ne ociste
lakse se strpiti dok je snijeg i dok ne ociste
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2270 Re: Ljetne gume
vrlo jednostavno , zavisi od sirine felge , streĆ je smece najvece2002 wrote:Ocigledno da covjek moze da priusti i te 275 ali pita 'da li vrijedi' tih 200KM vise dati za gume ili je ok uzeti i 245. Ja takodjer nikad ne bih stavljao drugu dimenziju osim one koja je fabricki preporucena ali me zanima odgovor na pitanje koje je MrShadow postavio pa se nadam da ce neko strucan odgovoriti. Koristik @jefferson zna dosta o ovoj tematici pa se nadam da se ce on javiti
P.S. ja nemam tako skupo auto, nije to razlog zasto me zanima, nego cisto iz radoznalosti (malo cu i googlati bas da vidim sta ljudi kazu).
(a pretpostavljam da ima) onda mu je ova 275 sirina neophodna
Gledaj smeca


- 2002
- Posts: 207
- Joined: 06/11/2016 23:31
#2271 Re: Ljetne gume
Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto 
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2272 Re: Ljetne gume
2002 wrote:Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#2273 Re: Ljetne gume
jel cemu sava intensa HP za grand scenika?
-
vanjki
- Posts: 2236
- Joined: 26/10/2006 17:37
#2274 Re: Ljetne gume
Pa navodno je ojacana guma i dobra jemilann1971 wrote:jel cemu sava intensa HP za grand scenika?
-
MrShadow
- Posts: 564
- Joined: 02/01/2011 13:56
#2275 Re: Ljetne gume
Jeste cls, prednje su mi 245 a zadnje 275 i nije da sitnicarim i gledam da ustedim na gumama, inace ne bi uzimao cont, vec mi je tip u servisu nabacio da nema potrebe da pare bacam pa sada provjeravam.2002 wrote:Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
inace cls fabricki ljetne ima 245 naprijed, a 275 nazad.
zimske su fabricki sve 4 245. Zasto ova razlika i zasto zadnje ljetne 275 to se i ja pitam.
