Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#2251 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

e moj amare ti nikako da presjeces. Za ono sto ti trazis od gume sve su dobre.
Ne znam zasto si izbacio GY, ali cesto na bmw forumima sam mogao vidjeti da se one preporucuju naspram pilot sport guma...
GY ima malo bolji grip na mokroom od Dunlopa...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2252 Re: Ljetne gume

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:Evo sad suzi izbor :D

http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/

Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno :mrgreen: , jer ne vozam puno :mrgreen:
Uzmi ove
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
:D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2253 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:e moj amare ti nikako da presjeces. Za ono sto ti trazis od gume sve su dobre.
Ne znam zasto si izbacio GY, ali cesto na bmw forumima sam mogao vidjeti da se one preporucuju naspram pilot sport guma...
GY ima malo bolji grip na mokroom od Dunlopa...
pa jbg kad su sve u 10 deka :P :mrgreen:

a ne znam , izbacio ih jer nema ispod Y indexa , a puno je 300km/h za auto koje jedva navuce 210 :wink: :D
Last edited by amar1994 on 17/03/2017 19:18, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2254 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:Evo sad suzi izbor :D

http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/

Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno :mrgreen: , jer ne vozam puno :mrgreen:
Uzmi ove
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
:D
:thumbup:

Ih joj , njih opet preporucuju englezi sa mazda 3 Uk foruma :-) :-) , tek sad ne znam koje bi :lol:

Jesi li ti imao ili imas , ako jesi kakve su , grip , kocenje , mokro i buka u kabini :oops: :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#2255 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Pa ako ti je u 5 deka a los si sa parama uzmes Hankook, ako imas para uzmes Conti i tjeraj.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2256 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:Pa ako ti je u 5 deka a los si sa parama uzmes Hankook, ako imas para uzmes Conti i tjeraj.
Joj tebe , da nemam gledao bi savu , barum , matador ili semperit :wink: :)

Polako idem s odlukom , da se ne zeznem :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2257 Re: Ljetne gume

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:Evo sad suzi izbor :D

http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k125-94w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-hank ... -k117-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-dunl ... x-rt2-91w/
http://makbel.ba/product/22545-r17-cont ... act-6-91v/

Pucajte , ko je za i protiv , mane prednosti , ovo se sad uzima i ko zna kad vise , 5 god mi mogu bit sigurno :mrgreen: , jer ne vozam puno :mrgreen:
Uzmi ove
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/967
:D
:thumbup:

Ih joj , njih opet preporucuju englezi sa mazda 3 Uk foruma :-) :-) , tek sad ne znam koje bi :lol:

Jesi li ti imao ili imas , ako jesi kakve su , grip , kocenje , mokro i buka u kabini :oops: :)
I ja cu vjerovatno sad kupovati gume u istoj dimenziji.
Ove su mi favorit,pogotovo kod nas gdje su zimske obavezne 5mj u godini i gdje je kisa cca 150 dana i sunce cca 2mj. A cijena mi je prihvatljiva. Ne vidim razlog da idem na neke Pilot,Continental i sl gdje je komad 200+ KM
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2258 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote: I ja cu vjerovatno sad kupovati gume u istoj dimenziji.
Ove su mi favorit,pogotovo kod nas gdje su zimske obavezne 5mj u godini i gdje je kisa cca 150 dana i sunce cca 2mj. A cijena mi je prihvatljiva. Ne vidim razlog da idem na neke Pilot,Continental i sl gdje je komad 200+ KM
:thumbup:

Ih tek sad vidje da su Y , puno , al eto ako budem ove uzimao , onda cu u fab dimenziji(isti su i index brzine i nosivosti kao na toyo R32) :) http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/962

Problem je sto sam prezadovoljan zimskim continentalom :mrgreen: , najvise sam zagrijan za ove nove continental(jer su 2017 friski model) i hankook ovaj, , al otom potom ima jos mjesec do ljetnih :) 8)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniro ... port-3.htm :)
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2259 Re: Ljetne gume

Post by vanjki »

Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2260 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet :D

Za koje auto????
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2261 Re: Ljetne gume

Post by Ned071 »

Imam dunlop i vredestein. Vredestein mi je bolja guma
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2262 Re: Ljetne gume

Post by vanjki »

konektovan wrote:
vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet :D

Za koje auto????

C4 picasso
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2263 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

vanjki wrote:
konektovan wrote:
vanjki wrote:Meni je pala odluka na savu 215 55 16 hp intensa 97 odnosno uklaoa mi se u budžet :D

Za koje auto????

C4 picasso
Dodaš još 25 KM po gumi i uzmeš GY ili Dunlop. Na 5 godina to je nikakva razlika.
Ili bar uzmes Pirelli u toj dimenziji za 110 KM po gumi.
Edit: Tek sad vidjeh da su 215, a ne 205. Sorry
Last edited by Dzontra_Volta on 18/03/2017 10:02, edited 1 time in total.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#2264 Re: Ljetne gume

Post by JedanOdBraceMorica »

Ja i ljeti furam M+S, to su gume predvidjene za sve vremenske uslove :izet:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2265 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

JedanOdBraceMorica wrote:Ja i ljeti furam M+S, to su gume predvidjene za sve vremenske uslove :izet:
Čak kažu da su najbolje kad upekne ljeto i kad je asfalt izmedju 50-70 stepeni. Zato ih u Hercegovini najviše kupuju.
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#2266 Re: Ljetne gume

Post by MrShadow »

Ima li ko iskustva sa conti sport contact 6? Ima li sta bolje za 310km po komadu?
Brine me trajanje jer sam sport contact 5 ogulio do 20.000 km a vozim normalno bez divljanja.

dimenzije su 245/40/18

I jos me zanima da li utjece na trajanje, performanse, buku gume ako 245 gumu stavim na 275 felgu, tj malo razvucem?
Za istu gumu 275 je 200 maraka vise u odnosu na 245 pa ne znam jel vrijedi
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#2267 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Ja ti mogu samo reci da kupis auto koje tvoj dzep moze podnijeti, tako da na njega montiraš ono što proizvođač preporučuje.
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#2268 Re: Ljetne gume

Post by 2002 »

Ocigledno da covjek moze da priusti i te 275 ali pita 'da li vrijedi' tih 200KM vise dati za gume ili je ok uzeti i 245. Ja takodjer nikad ne bih stavljao drugu dimenziju osim one koja je fabricki preporucena ali me zanima odgovor na pitanje koje je MrShadow postavio pa se nadam da ce neko strucan odgovoriti. Koristik @jefferson zna dosta o ovoj tematici pa se nadam da se ce on javiti :)

P.S. ja nemam tako skupo auto, nije to razlog zasto me zanima, nego cisto iz radoznalosti (malo cu i googlati bas da vidim sta ljudi kazu).
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2269 Re: Ljetne gume

Post by Truba »

ova promjena guma je takva ubleha za nas iz ravnice sto malo vozimo
lakse se strpiti dok je snijeg i dok ne ociste
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2270 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

2002 wrote:Ocigledno da covjek moze da priusti i te 275 ali pita 'da li vrijedi' tih 200KM vise dati za gume ili je ok uzeti i 245. Ja takodjer nikad ne bih stavljao drugu dimenziju osim one koja je fabricki preporucena ali me zanima odgovor na pitanje koje je MrShadow postavio pa se nadam da ce neko strucan odgovoriti. Koristik @jefferson zna dosta o ovoj tematici pa se nadam da se ce on javiti :)

P.S. ja nemam tako skupo auto, nije to razlog zasto me zanima, nego cisto iz radoznalosti (malo cu i googlati bas da vidim sta ljudi kazu).
vrlo jednostavno , zavisi od sirine felge , streĆ je smece najvece :-) :-) , takodje ako ima preko 500-600NM na zadnjim tockovima
(a pretpostavljam da ima) onda mu je ova 275 sirina neophodna :wink: :)

Gledaj smeca :run:

Image
Image
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#2271 Re: Ljetne gume

Post by 2002 »

Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto :D
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2272 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

2002 wrote:Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto :D
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
:thumbup: :thumbup:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2273 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

jel cemu sava intensa HP za grand scenika?
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2274 Re: Ljetne gume

Post by vanjki »

milann1971 wrote:jel cemu sava intensa HP za grand scenika?
Pa navodno je ojacana guma i dobra je
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#2275 Re: Ljetne gume

Post by MrShadow »

2002 wrote:Uh to fakat izgleda lose, ako je tako ja na njegovom mjestu to ne bih niposto radio pa taman da moram prodati auto :D
Mislim da sam negdje vidio da Shadow vozi CLS Mercedesa.
Jeste cls, prednje su mi 245 a zadnje 275 i nije da sitnicarim i gledam da ustedim na gumama, inace ne bi uzimao cont, vec mi je tip u servisu nabacio da nema potrebe da pare bacam pa sada provjeravam.

inace cls fabricki ljetne ima 245 naprijed, a 275 nazad.
zimske su fabricki sve 4 245. Zasto ova razlika i zasto zadnje ljetne 275 to se i ja pitam.
Post Reply