nema plana, niti ce ga biti... radi se o krpljenju rupa...nosara wrote:Cim postoji "ako" postoji i mogucnost da, inace korektna, mjera bude samo jos jedan teret... Zasto prije emisije ne daju biznis plan utroska novca...?madner wrote: Druga mjera sa povecanjem budzeta kroz izdavanje obaveznica je zapravo genijalna, dali smo sami sebi 3 godine povecanja budzeta od 400 miliona. Ako to iskoriste za prave stvari, to ce biti puni pogodak. Ako iskoriste na plate i socijalna davanja, onda je to autogo. Ali sama mjera nema losu stranu.
problem je sto se ujedno ne vodi dovoljno paznje o kantonima, koji lagano idu u kurac, pogotovo manji... cak i da srede situaciju na federalnom nivou, a nece, opet cemo se za koju godinu naci u situaciji da federacija salje nekoliko miliona mjesecno u gorazde, orasje, livno itd... a prihodi kantona padaju brze od prihoda fbih, sto niko ne pominje... a upravo kantoni moraju finansirati skolstvo, zdravstvo i policiju - dok fbih finansira... nista...
