Cokolada i ostali slatkisi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#2251 Re: Odg: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by tagomago »

mini2 wrote:
tagomago wrote:imaju li igdje u SA one prave milke (AUT), ne ove fejk što nam poturaju?
ili općenito radnja sa njihovim čokoladama? ne milkama, već austrijskim. :D
neće niko da ti kaže
ne znaju, jedu fejk, nisu k'o neki profinjeni
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2252 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

Ova čokolada ima 2x bolji šmek od Milke

Image
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#2253 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by vryzas »

Image

Image
User avatar
Bluemore
Posts: 4375
Joined: 18/06/2010 21:18

#2254 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Bluemore »

Michun wrote:
DiA 2005 wrote:
Cholina_Lokica wrote:gdje je francuska pekara
Ima jos jedna odmah iza Interneta, tj. Pivnice Sarajevo. Sve im je fino :)
i trebala bi jos jedna na grbavici uskoro - gdje je bilo vino i cokolade
je li se otvorila ??
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2255 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by romeomoraprezivjeti »

AstorH wrote:Ova čokolada ima 2x bolji šmek od Milke

Image
Nije to ista liga,koliko je god ti falio.;-)
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2256 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

romeomoraprezivjeti wrote: Nije to ista liga,koliko je god ti falio.;-)
Ne hvalim ja po ligama i rangovima popularnosti nego po ukusu.
Milka nije postala popularna radi ukusa nego radi marketinga. :)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2257 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by romeomoraprezivjeti »

AstorH wrote:
romeomoraprezivjeti wrote: Nije to ista liga,koliko je god ti falio.;-)
Ne hvalim ja po ligama i rangovima popularnosti nego po ukusu.
Milka nije postala popularna radi ukusa nego radi marketinga. :)
Ma nemoj,hoces da kazes da jedemo marketing?:-D Gdje ces porediti stark,sa milkom,gdje ce ti dusa?!:-D
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#2258 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

romeomoraprezivjeti wrote:
AstorH wrote:
romeomoraprezivjeti wrote: Nije to ista liga,koliko je god ti falio.;-)
Ne hvalim ja po ligama i rangovima popularnosti nego po ukusu.
Milka nije postala popularna radi ukusa nego radi marketinga. :)
Ma nemoj,hoces da kazes da jedemo marketing?:-D Gdje ces porediti stark,sa milkom,gdje ce ti dusa?!:-D
;-) :thumbup: nebo i zemlja
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2259 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

romeomoraprezivjeti wrote: Ma nemoj,hoces da kazes da jedemo marketing?:-D Gdje ces porediti stark,sa milkom,gdje ce ti dusa?!:-D
Stark, kras nije to bitno, ona ima bolji okus za klasu od Milke :)
User avatar
RoastedPumpkin
Posts: 112
Joined: 19/06/2012 14:11

#2260 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by RoastedPumpkin »

AstorH wrote:
romeomoraprezivjeti wrote: Ma nemoj,hoces da kazes da jedemo marketing?:-D Gdje ces porediti stark,sa milkom,gdje ce ti dusa?!:-D
Stark, kras nije to bitno, ona ima bolji okus za klasu od Milke :)
kad stavis kocku najobicnije mlijecne cokolade milke nakon sto si jeo najljepse zelje, shvatis koliko milka ima blazi i puniji okus. tek vidis koliko je starkova preslatka i losija. inace, moze se jesti. ne bunim se
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#2261 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

ma dajte stark je odron cokolada medju najgorim sto sam probao
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2262 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

RoastedPumpkin wrote: kad stavis kocku najobicnije mlijecne cokolade milke nakon sto si jeo najljepse zelje, shvatis koliko milka ima blazi i puniji okus. tek vidis koliko je starkova preslatka i losija. inace, moze se jesti. ne bunim se
Znači i po dvije se jede odjednom a?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2263 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by zlo zlo »

zetareticula wrote:Image
extra cokolada
pravo dobra a jeftina
User avatar
RoastedPumpkin
Posts: 112
Joined: 19/06/2012 14:11

#2264 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by RoastedPumpkin »

AstorH wrote:
RoastedPumpkin wrote: kad stavis kocku najobicnije mlijecne cokolade milke nakon sto si jeo najljepse zelje, shvatis koliko milka ima blazi i puniji okus. tek vidis koliko je starkova preslatka i losija. inace, moze se jesti. ne bunim se
Znači i po dvije se jede odjednom a?
guilty as charged :mrgreen:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2265 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

A sve se nema.

:)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2266 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by sheilak »

madesa wrote:ma dajte stark je odron cokolada medju najgorim sto sam probao
kao da sam secer jedes. nikakvog ukusa.
zlo zlo wrote:
zetareticula wrote:Image
extra cokolada
pravo dobra a jeftina
jeste fina bas. jutros ju jela.
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#2267 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by zipoo »

madesa wrote:ma dajte stark je odron cokolada medju najgorim sto sam probao
Dobra im je ona plava, isto kinder jaje :mrgreen:
sweet_sin
Posts: 296
Joined: 31/12/2012 01:30

#2268 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by sweet_sin »

rahat lokum u cokoladi!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2269 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Michun »

joooj wrote:Image

Nedavno dupla doza Oreo keksa, a danas je dosla na red i ta famozna velika Milka sa citavim keksom. Nema vise povratka maloj. Sta je ono onako dobro, keksasticno :-)
kako ste bRezobrazni :D
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#2270 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by macchiato »

ja sam valjda jedina kojoj je taj oreo bezveze :P populizovan i izvikan do bola.

ustvari, ima neki keks koji sigurno nije iznad 2 km i vjerovatno ga dodje troduplo vise i koji ima skoro identican ukus kao oreo, ali nikako ne mogu skontat koji je u pitanju :-)




Aj kad sam vec zapala na ovu temu iako nisam ljubitelj slatkog, znate li gdje ima kupiti cokolada sa marcipanom, u Zenici konkretno? Je li moguce da nema ama bas nista (osim one shogetten ili kako se vec pise, ona mi nije nesto) ili sam corava? :skoljka:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2271 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Michun »

macchiato wrote:ja sam valjda jedina kojoj je taj oreo bezveze :P populizovan i izvikan do bola.

ustvari, ima neki keks koji sigurno nije iznad 2 km i vjerovatno ga dodje troduplo vise i koji ima skoro identican ukus kao oreo, ali nikako ne mogu skontat koji je u pitanju :-)




Aj kad sam vec zapala na ovu temu iako nisam ljubitelj slatkog, znate li gdje ima kupiti cokolada sa marcipanom, u Zenici konkretno? Je li moguce da nema ama bas nista (osim one shogetten ili kako se vec pise, ona mi nije nesto) ili sam corava? :skoljka:
da ti kazem...nekad daaaaavno kad sam prvi put otisla u US i probala oreo ovaj obicni...kontala sam a sto kod nas ne znaju napraviti ovakav "obicni" keks.
imaju eno i kopije turske ali ni blizuuuu.
djaba :D oreo rocks
naravno, zavisi da li si ljubitelj ukusa kao takvog
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#2272 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by macchiato »

Ma daleko od toga da je ruzan, onako fin je, moze se pojesti, ali nista sad woooow da ti pamet stane. :D Po meni jedan od izvikanijih prehrambenih proizvoda u zadnje vrijeme, previse se fame podiglo radi keksa prosjecnog ukusa.



Ja kad sam probala prvi put, prva reakcija mi je bila "joj jest mi poznat ovaj ukus", a da ne pricam sto sam bila razocarana :sad:. Znaci, ima neki djavo (ne vjerujem da je turski keks, mozda neki iz regiona) koji je skoro identicnog ukusa, ali nikako ne mogu skontat koji. A ne bi bilo lose skontati koji, ekonomicniji je ako nista. :izet:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2273 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by ladyblue18 »

macchiato wrote:ja sam valjda jedina kojoj je taj oreo bezveze :P populizovan i izvikan do bola.
Nisi :mrgreen:

Probala sam nekidan ovu veliku milku oreo, malu nisam nikada, ja ne znam ako je velika "manje" slatka od male koliko je onda mala slatka :shock: :lol:
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#2274 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by galamdzinica »

Ja više volim slatkiše "na kašiku" - pudinge, kreme, mousse itd. Ovo mi je nešto najbolje što sam probala u životu, nažalost ne u BiH.
Image
http://www.gupuds.com/our-puds
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2275 Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by AstorH »

D'umrešš..

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
Post Reply