hercegovac_pravi wrote:
Real Khan wrote: Pored ovoga, Agencija za statistiku je obznanila jedan još alarmantniji podatak, a to je prosječna starost stanovništva u RS-u koja je za 3,8 godina veća nego u Federaciji BiH. Ovo je posljedica odseljavanja mladih ljudi iz RS-a u Srbiju, što govori da se u RS-u povećava udio starih u odnosu na mlade.
Samo da se zna, zbog informisanja šire javnosti, ovo boldirano nisu riječi forumaša real khana@ već nikog drugog do Bojana Bajića predsjednika NS-a.
evo i link
http://nasastranka.ba/index.php?option= ... ng=bosnian
Šta je bilo patrioti na tregere?
Vi bi i da beskrajno volite svoju zemlju, i da to bude u razumnim granicama!?
Da li je teritorija koja se trenutno naziva RS dio moje domovine?
Jeste!
Da li je meni dobro ako u nekom djelu moje domovine nekome nije dobro, ako stvari ne štimaju?
Nije!
Da li stvari dobro štimaju ako, na primjer, u nekom dijelu moje domovine starci ostaše, a djeca odoše?
Ne štimaju.
Da li je taj podatak alarmantan.
Meni jeste.
Ima l' ko da mu baš to štima?
Ima!
Ko je taj?
Haris i ostalim patrioti na tregere koji se u Bajićevom tekstu spominju.
Šta je u Bajićevom tekstu sporno? (osim lošeg stila, što je zaista čudno od predsjednika stranke u kojoj ima toliko mnogo onih koji umiju sa riječima)
Vi kažete odoše mladi iz Republike Srpske, ja čujem, mladost napušta Bosnu i Hercegovinu!
Vi kažete RS- ja kažem jebla vas RS!
Vi kažete RS, ja kažem jebla vas i RS i Federacija!
Da ne zaboravim Brčko Distrikt.
Jebo vas i on!
Od moje pokojne babe, a i od rahmetli nene ovdje se 6 država izmjenjalo. Pretpostavljam da će se promijeniti bar još tri do mojih praunuka, ako Bog da, Inshallah! I, gdje smo sad? Nakon jednog zemljotresa, dva svjetska i jednog lokalnog rata, Sarajevo je i dalje ispod Trebevića, Banja Luka i dalje na Vrbasu, jedino je Tuzla na Panonskom Jezeru, a prije nije bila.
U svih tih 6 prethodnih i u tri buduće države, nije se desilo da u isto vrijeme Sarajevu bude loše a Banjoj Luci, Tuzli, Mostaru, Bihaću dobro. Iako zlo nije bilo jednako raspoređeno, iako je bilo trenutaka kad je nekome bilo dobidus grozno a drugima podnošljivo, iako smo jedni drugima zlo nanosili, priča u kojima je, u isto vrijeme, jednom gradu bilo loše a drugom, trećem dobro još nije napisana. Jebe nas geografija. Preblizu smo. Jebe nas demografija. Prešareni smo. Jer, između ostalog, moje Sarajevo su i onih 12.000 sugrađana ubijenih od "92-95. ali i onih 140.000 Srba koje su sa SDS-om odselili u Februaru i Martu "95-te, kao što moju Banja Luku čine i srušena Ferhadija, i uskoro obnovljena Ferhadija, i onih desetak hiljada Bošnjaka koji su se u nju vratili, i oni koji su ih protjerali, i oni koji nisu ometali one koji su ih prije toga protjerali.
Da, moju zemlju čine čak i oni kojih se gnušam. Nije ovo Amerika ili Australija u kojima možeš birat komšije. Ovdje ti je komšija ko te zapadne, pa ti je s njim jal' ratovat, jal' drugovat. (ima i treća varijanta- ratovat i drugovat u isto vrijeme, ali ona je rezervisana samo za vrhunske davaoce tuđe krvi kao što su bili Alija, Radovan i Boban)
Vama kažu RS а čujete Dodik. Do jučer ste čuli Karadžić, dakle mnogo se promijenilo nije.
Meni kažu RS, ja čujem Banja Luka, Vrbas, Kozara, Srebrenica (da i Srebrenica je u RS, i ona ulazi tu lošu statistiku) Fadil Banjanović, Duško Kondor, БУКА, Ormar Biblioteka, Srđan Aleksić. Može l' se i tako gledati na stvar? Može, ali to te lišava one silne radosti kad saznaš da je komšiji crkla krava. A gorepomenuto sveto trojstvo je dovelo do toga, da se ovdje čovjek baš i nema mnogo čemu radovati Daj šta daš. Crkla komši krava! Ha. ha, ha! Još kad uhvatiš nekog da se dovoljno glasno ne smije! Uuuuu, veselju i deranju i crkavanju kraja nema.
Ko god se prepoznao u ovome sto napisah, taj i treba da se prepozna.
Ko god se nije prepoznao, taj treba još jednom da pročita.