Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
mržnja ne donosi ništa dobro,jer kao i strah zamučuje um i vodi ka iracionalnim potezima.
slazem se s tobom po tom pitanju, ali njima nista drugo ne preostaje, nakon svega, nego da mrze ljude koji su ih na sve moguce nacine mucili.
zonbirile wrote:
70 000 vojnika dobrovoljaca koje spominješ,su iste nabrijane režimske budale
mozda, a mozda su ljudi koji suosjecaju sa palestincima. mozda bi mi iz Bosne trebali bolje razumijeti palestince nego bilo ko drugi. zaboravljamo sta se desilo - nazalost.
nije korektno samo dijelove komentarisati.70 000 vojnika jesu režimske budale i nema zrna čovječnosti,samo politika i go interes.
što se mržnje tiče ,preostaje im mnoga stvari da urade u svojoj zajednici.Pusti Bosnu na miru,hljeba ti.Ako već hočeš Arafatovi svi cijelo vreme u Parizu,on volio i imao kolekciju sportskih automobila,procijenili ga na 300 miliona dolara.Sturio se boreći,a rezultati vidljivi.
homo_sapiens wrote:
Mrzite se, ali tu mržnju ne unosite u moju državu
Ja u tvojim postovima ne vidjoh nigdje ljubavi i razumjevanja. Nego vazda neke provokacije, izazivanja i sl. Evo i sa ovom izjavom si kontradiktoran, kazes ne donosite mrznju i pobjesnjela ikonica( ). Bas k'o izrael hajmo pobjesnit i izlit sav bijes na palestince da nam donose mrznju i da im ulijemo ljubav sto je nemoguce jer time stvaraju jos vecu mrznju prema izraelu kod palestinaca a i sirom svijeta.
Tebi sam bas napisao, nekih 80-tak stranica ranije, citat Martin Luther Kinga Jr. kojim se on osvrce na mrznju, ali kao sto vidim nisi ga procitao ili si ga procitao al' ga nisi razumio. Kako god posto vidim da ne citas ili ne razumijes, necu te vise ni pokusavati urazumiti niti cu ti vise ista pisati, ma sta god ti meni napisao.
homo_sapiens wrote:
I u nas se razgovorima dobio "Dayton", i svi (normalni) smo njime zadovoljni, jer je zaustavljen rat, jer se krv ne proljeva, jer smo sačuvali živote, jer je sve vrijednije nego izgubiti život ...
I u Palestini bi trebalo biti vrijednije sačuvati dječije živote, njihove majke, očeve, a ne ići u Džihad, i pravdati umiranje "šehidskom smrću". Svi drugi brinu o Palestincima, a samo Palestinci ginu )
sebe ubrajas u normalne kojima je agresija na BiH bila ok?Biti IT stručnjak ne znači nužno i biti "pismen". Možda i jesi, ali si onda bezobrazan.
pa da su ljudi bili normalni razgovarali bi prije ratovanja, Mnogo puta, i ovdje čak, sam skretao pažnju na činjenicu da se rat u BiH mogao i morao spriječiti. No, i u BiH je rat nekom, očito, odgovarao
a kad neko pobije u tako kratkom periodu 8.000 ljudi u jednom gradu onda vise nema normalnih i moralnih. ima samo takvih kao ti koji vjerovatno nisu ni osjetili sta je rat. mozda si vidio samo preko tv sta se radi jer da je suprotno ne bi, i suguran sam u to 100%, izjednacavao zrtvu i agresora. O ovoj pretpostavci ne bih polemisao
i covjece, nisu palestinci ti koji napadaju - ne znam sto je tu toliko slozeno za razumijeti. ljudi brane svoje. ono na cemu zivjeli njihovi preci, oni i gdje bi trebali zivjeti njihova djeca. jedino oko cega se mogu sloziti s tobom je da ti ljudi mrze, i to nije u redu. ali... pokusaj ih razumijeti i prestani opravdavati izrael i prebacivati krivicu na onu sirotinju.
Niti opravdavam Izrael, niti opravdavam Palestince. Naprotiv, osuđujem i jedne i druge, jer su za ovaj, a i ranije ratove, krive obje strane !
bogoljub wrote:POSTAVLJAM SAMO JEDNO PITANJE!
Da li jedno ljudsko bice koje vidi ovava zvjerstva koja rade cionisti, moze da ne mrzi pocinioce ovakvih nedjela?
Zaista neki medju nama ljudima su sasvim čovjekoliki, i ne mogu se lahko prepoznati. Bez obzira radili se o onima koji čine ovakva zvjerstva ili onima koji svojim pisanjem ignorišu ubijanje djece.........
povraća mi se!
DAJEM SAMO JEDAN ODGOVOR
Mislim da ne postoji niko ,ko se ne zgražava,a mržnja je individualna stvar.Poziv na mržnju je krivično dijelo u ovom dijelu Evrope,a kleveta također kažnjivo djelo.Presudu bez suđenja mogao bi ti udijeliti moderator.
Nisam zamjetio nikoga ko svojim pisanjem ignoriše ,ili opravdava ubijanje,pogotovo djece.Ima stavova i istina koje ti se ne sviđaju,ali ružno je onako kao na tribini SSRN-a,prozivati tamo neke pojedince.
Za povraćanje izmi Rodovan.
bogoljub wrote:Ne!
Tamo treba da odu da ubijaju one koji su dovukli tenkove i okupirali Gazzu i gadzaju sve zivo sto se krece
takve treba smaknuti, a ako ne onda makar mrziti iz dna duse svoje!
U nekih muslimana riječ "mržnja" postaje sveta riječ, postaje ideologija
Mrzite se, ali tu mržnju ne unosite u moju državu
Mislim da ti niko ne unosi mrznju u Izrael osim samih Izraelaca koji sprovode teror i genocid sest decenija.
bogoljub wrote:da govori jasno 70.000 osobnih mrznji prema onima koji:
-ubijaju nevinu djecu zene i stare
-okupiraju tudju zemlju
-ruse tudje kuce bio rat il nebio
takve treba mrziti iz dna svoje duse!
Pa će 70.000 "osobnih iranskih mržnji" otići u Izrael da:
- ubijaju nevinu izraelsku djecu,
- okupiraju tuđu teritoriju zbog ostvarenja tuđih interesa,
- ruše tuđe kuče . . .
Treba li i ovakve mrziti ?
Ili će izvršiti pritisak na svoju Vladu (koja je moćna sila u regionu) da ona izvrši pritisak na sve zaraćene strane da se zaustave krvoprolića, da se prestane sa ubijanjem, ne samo nevine djece, već i odraslih, da se ponovo započne za razgovorima, pregovorima, da se utvrdi bilo kakav mirovni sporazum, koji 100 puta bolja opcija od ratne ?
Ako im je ova druga opcija ikako u interesu ....
ne postoje zaracene strane, postoji samo jedna teroristicka vojna sila po imenu izrael. jucer su bile demonstracije u tajlandu (sve sami musliman ), meksiku, grckoj, britaniji, 100.000 ljudi, protiv genocida koji sprovodi jedna drzava u kojoj zivi 90% vjerskih fanatika koji podrzavaju ubijanje djece. za njih mrznja nije nesto sto se postaje, nego dio obrazovnog sistema, imaju vojsku i za zene koja traje po 3 godine. to je jedno perfidno nakardno siledzijsko uredjenje.
bogoljub wrote:POSTAVLJAM SAMO JEDNO PITANJE!
Da li jedno ljudsko bice koje vidi ovava zvjerstva koja rade cionisti, moze da ne mrzi pocinioce ovakvih nedjela?
Zaista neki medju nama ljudima su sasvim čovjekoliki, i ne mogu se lahko prepoznati. Bez obzira radili se o onima koji čine ovakva zvjerstva ili onima koji svojim pisanjem ignorišu ubijanje djece.........
povraća mi se!
DAJEM SAMO JEDAN ODGOVOR
Mislim da ne postoji niko ,ko se ne zgražava,a mržnja je individualna stvar.Poziv na mržnju je krivično dijelo u ovom dijelu Evrope,a kleveta također kažnjivo djelo.Presudu bez suđenja mogao bi ti udijeliti moderator.
Nisam zamjetio nikoga ko svojim pisanjem ignoriše ,ili opravdava ubijanje,pogotovo djece.Ima stavova i istina koje ti se ne sviđaju,ali ružno je onako kao na tribini SSRN-a,prozivati tamo neke pojedince.
Za povraćanje izmi Rodovan.
daj molim te nemoj srat. kakve bolan ne bio budalastine prosipas o "mrznji kao krivicnom djelu" ljudska emocija nije krivicno djelo, nego osjecaj koji nastaje zbog necega. drugo, kleveta na anonimnom forumu je takva budalastina koju treba uvrstiti u antologiju ljudske gluposti. ako ti je to namjera da usutkas bogoljuba da kaze svoje misljenje, onda si smjesan totalno.
u austrijskim dnevnim novinama "oesterreich" od 04.01.2009. procitah komentar velikog izraelskog dirigenta daniela barenboima. nisam ga nasao na njihovoj stranici, te ne mogu postaviti link, ali sam ga ugrubo preveo, uvjeren da moze doprinjeti diskusiji. licno se u potpunosti slazem s covjekom.
Dirigent Daniel Barenboim
Vojna akcija nije rjesenje
Daniel Barenboim je dirigovao novogodisnji koncert u Becu. Izraelski star – dirigent kao insider komentira za “Oesterreich” aktualni rat.
Za 2009. imam samo tri zelje. Prva je da vlada Izraela jednom zuvjek shvati da se konflikt na Bliskom Istoku ne moze rjesiti vojnim sredstvima.
Druga je da Hamas shvati da se njihovi interesi ne mogu zastupati silom i da Izrael ostaje tu. Treca je da svijet prizna cinjenicu da je ovaj ekstremno kompleksni konflikt potuno drugaciji od svih drugih u istoriji Ovo je jedan ljudski sukob dva naroda koja su oba duboko ubjedjeni u svoje pravo opstanka na ovom malom komadu zemlje. To je razlog zasto ni diplomatija, niti vojno djelovanje ne mogu rjesti konflikt.
Razvoj situacije u proteklih pet dana za mene je ekstremno uznemirujuc i postavlja mnogo pitanja:
Da li je cjelokupna populacija u Gazi odgovorna za grijehe jedne teroristicke organizacije? Mi zidovi znamo bolje od svih drugih naroda da je ubijanje neduznih civila neprihvatljivo.
Sta Izrael zeli da postigne? Ako je cilj operacije unistenje Hamasa, onda se moraju zapitati da li je to uopce moguce. A ako nije, onda je sav ovaj napad jednostavno barbarski i besmislen.
I kad bi Hamas bio unisten vojnim sredstvima, kako Izrael zamislja reakciju u Gazi?
1,5 miliona ljudi nece jednostavno kleknuti na koljena. Mi ne smijemo zaboraviti da su Palestinci izabrali Hamas na izborima podrzanim od Izraela u cilju slabljenja Arafata. Uvjeren sam da ce nakon unistenja Hamasa neka nova, mnogo radikalnija grupa, zauzeti njihovo mjesto. Svaka vojna pobjeda dovela je Izrael u losiju politicku poziciju.
Zato stojim iza stava da postoji samo jedan upotrebljiv sigurnosni plan za Izrael – naime, moramo akceptirati sve svoje susjede. Nadam se povratku mudrosti kralja Solomona kod izraelskih donosioca odluka. Oni moraju akceptirati da je sudbina ova dva naroda isprepletena i moraju odluciti hoce li iz te cinjenice izvuci blagoslov ili prokletstvo.
Nemam namjeru da citam svih 30 i kusur stranica, nije da necu nego mi ovo sve do te mjere dize pritisak da hocu da popizdim. Takodje slag na to su kojekakvi krelci koji pokusavaju da opravdaju taj smrdljivi izrael. Ne mrzim jevreje
niti bilo koga ali ko god (zna se) da je odgovoran za ubijanja djece u gazi i pritom to upakuje u neke politicke i humane ukrasne propagande neka zanju da u meni imaju neprijatelja za sva vremena.
Kraj godine 2008. te početak 2009. će ostati u sjećanjima ljudi iz najmanje dva razloga - prvi je izraelska krvoločna agresija na Gazu, a drugi je protest ljudi gotovo u svim zemljama svijeta - kako u muslimanskim, tako i u zemljama Zapadne Evrope, Americi i Kanadi. Taj talas nezadovoljstva je stigao i do Luksemburga, u kojem su jučer, 10. januara, u organizaciji Komiteta za pravedni mir na Bliskom istoku, održane demonstracije.
Među prisutnim demonstrantima kojih je bilo oko 2000, mogli su se zapaziti Luksemburci, Arapi, Turci, ali i veliki broj nasih Bošnjaka, koji od svih evropskih naroda, možda i najbolje znaju šta znači genocid, embargo, glad i opsada. Vijorile su se zastave Palestine, Turske, ali i naše Bosne.
Demonstracije su počele govorom organizatora, u kojim su pokušali ukratko upoznati prisutne sa posljedicama izraelskih bombardovanja, njihovim dugogodišnjm nepoštivanjem rezolucija Ujedinjenih nacija, masakrima i nepravdi na kojima je ponikla sama država Izrael, a kojima mogu jedino pozavidjeti oni koji su na isti način pokušali od dijela Bosne i Hercegovine stvoriti Republiku Srpsku. Govornici su također ukazali na duple standarde i dvoličnost koji su i suviše vidljivi kod nekih evropskih, američkih i kanadskih zvaničnika, kada su Izrael i Palestina u pitanju.
Nakon obraćanja organizatora, krenulo se u protesni marš, koji je prošao od mjesta okupljanja, kroz centar grada Luksemburga, do ispred Ambasade Češke Republike, zemlje koja trenutno presjedava Evropskom unijom.
Marš je protekao u najboljem redu i bez incidenata. Uz skandiranje protiv cionista, državnog terorizma, te pozivima na mir u Palestini, mogli su se čuti i tekbiri.
Na kraju skupa, organizatori su pozvali zemlje Evropske unije da ne budu saučesnici u izraelskom zločinu u Gazi, te napomenuli da će organizirati nove proteste u slučaju da Izrael odmah ne prestane sa terorisanjem napaćenih stanovnika Gaze.
Promatrači su izjavili kako se bijeli fosfor vjerojatno koristio za prikrivanje vojnih operacija što je, prema međunarodnom humanitarnom pravu, dozvoljena uporaba.
Međutim, bijeli fosfor je iznimno lako zapaljiv te može ozbiljno ozlijediti ljude, zapaliti polja i civilne objekte. Potencijalno ugrožavanje civila osobito je velik problem
u pojasu Gaze uzme li se u obzir da je gustoća naseljenosti tog područja među najvećima u svijetu.
Dajem vam link sa vrlo potresnim snimcima, nakon izraelske akcije u Libanu 2006. godine. Sada se to ponavlja, ali 10 puta gore u Gazi. Naslov je nazvan "Iz Izraela s ljubavlju", kao aluzija na mas medije i njihovu proizraelsku pristrasnost.
scooter21ba wrote:vratite se u period kraja 19-og stoljeca pa cete vidjeti uzrok 60-ogodisnjeg rata
podijeli informacije sa nama. bilo bi interesantno ako imas neki materijal na tu temu . hvala unaprijed.
pa ja par puta pomenu u temi ime da malo potrazite i raspitate se o istom sta kako gdje Mohammad Amin al-Husayni
a takodje i ovo ime Arthur James Balfour
scooter21ba wrote:vratite se u period kraja 19-og stoljeca pa cete vidjeti uzrok 60-ogodisnjeg rata
podijeli informacije sa nama. bilo bi interesantno ako imas neki materijal na tu temu . hvala unaprijed.
pa ja par puta pomenu u temi ime da malo potrazite i raspitate se o istom sta kako gdje Mohammad Amin al-Husayni
a takodje i ovo ime Arthur James Balfour
intereseantno. na wikipedia-i sam nasao ova dva clanka: