BHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim![]()
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka![]()
Ramazan, opet ;)
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2251 Re: Ramazan, opet ;)
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2252 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selam burazeruBHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim![]()
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka![]()
Što me nasmija komentar @Tople vode, kae:
Evo kako postim, noću jedem i pijem, a danju spavam...I Ratko Mladić se više kreće od mene...
- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2253 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selamBHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim![]()
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka![]()
Ma na koga ce drugo mislit nego na njega
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2254 Re: Ramazan, opet ;)
Giordania,pa i tebala bi na njega mislit,ne znam ja ko se najvise vrti po vratnickim sokacima do nas Istocnjak
to ti mogu i hanume odozgo potvrditit...
nego,ja ne okusi ni tog slatka ni te kahve
@Arzuhale,ma malo po Carsiji se vrtio,sjedio uzivao i tako..evo sad dosao,pa samo kontam da mi je leci en bi li sutrasnji dan osvanuo i mubarek utakmica..vidim plaho Turaka po gradu
nego,ja ne okusi ni tog slatka ni te kahve
@Arzuhale,ma malo po Carsiji se vrtio,sjedio uzivao i tako..evo sad dosao,pa samo kontam da mi je leci en bi li sutrasnji dan osvanuo i mubarek utakmica..vidim plaho Turaka po gradu
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2255 Re: Ramazan, opet ;)
E ba...znaš li koliko sam pregledao foruma turskih, rasprava, belaya...fifina stranica, stranice sa kladionicama (samo da vidim kako nas ocjenjujuBHF_Manijak wrote:Giordania,pa i tebala bi na njega mislit,ne znam ja ko se najvise vrti po vratnickim sokacima do nas Istocnjakto ti mogu i hanume odozgo potvrditit...
nego,ja ne okusi ni tog slatka ni te kahve
@Arzuhale,ma malo po Carsiji se vrtio,sjedio uzivao i tako..evo sad dosao,pa samo kontam da mi je leci en bi li sutrasnji dan osvanuo i mubarek utakmica..vidim plaho Turaka po gradu
Ne mogu ba više...od večeras ništa ne čitam, ne slušam i ne gledam po tom pitanju...samo BHT, 20:00, inšaAllah...
- Ahmmed
- Posts: 4273
- Joined: 21/09/2005 22:28
#2256 Re: Ramazan, opet ;)
Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata.... 
- Butcher
- Posts: 139
- Joined: 07/08/2009 00:10
#2257 Re: Ramazan, opet ;)
Slam Alejkum, Kako ste mi??????

I ja evo malo svratio, da vidim sta se radi, al uvijek isto, samo Kahve i dobre price, ono, pod Bosanski, i meraka.
Evo jedne Ljepotice, Knjige.
Nama svete i drage i mile.
Koja nam srce ispunjava dobrotom i spokojom
i razvesli nam dusu kad cujemo rijeci njene.
Svaki onaj, koji je radostan zbog susreta sa svojim Gospodarom
i Koji shvaca da je zivot blagodata od gospodara njegova,
blagodat koju treba cijeniti i milovati, i da je zivot lijep i pored svih nedaca koje nam nanosi
Takvima se i Gospodar njihov raduje i zadovoljan je njima
i obecava im ljepote neviđene.
A zivot ovaj je obaveza, pa taman bio rob.
Pa milujmo zivot i on ce nas milovati,
milujmo druge i bit ce mo milovani,
poljubi zemlju i ona ce ti ljubav uzvratiti visestruko,
jer tako joj Gospodar njen naređuje.
Svaka Njegova kazna, ispravnome robu je nagrada,
to ga njegov Gospodar spasava od dzehennemske patnje.
A sta je patnja dunjalucka, prema patnji ahiretskoj,
jecaj u odnosu na neizdrzivu muku.
A sta jej i zadovoljstvo dunjalucko, naspram zadovoljstva ahiretskog,
osmijeh naspram neprekidnog zadovoljstva.
Jedna je istina, nama je znana i nama poklonjena,
u ovoj je Knjizi časnoj uklesana,
neviđena i neponovljiva, sa bilo cim neusporediva, predivna.
Jedan je Bog, oduvijek i zauvijek, nejasan i onima koji se pitaju kako
i onima koji vjeru njegovu nose u srcima svojim,
Nedostizan, Najveci i Najbolji, Nije rodio i Rođen nije i nitko Mu nije ravan.
JEdan je Bog uzviseni, bdije nad nama i grijesnim i vjernim,
opskrbljuje i pravog i krivog, daje po zasluzi i mimo zasluge,
ne trazi nista osim dobrote. Bdije Vjecno, oduvijek i zauvijek,
a nikad umora ne osjeti niti ga san savlada,
prasta nam grijehe i znanje spusta iz milosti svoje beskrajne,
prema onom koji sam sebe kori. Jedan je Gospodar svijetova,
trazen od mnogih, al svima nedostizan, objasnjavan ali neobjasnjen,
slavljen i porican, a sve od ljudi koje Stvori na svoju sliku,
ne zeleci nista, osim da kazu da je On gospodar vjecni i jedini,
i Da ih Gleda u vjecnom zadovoljstvu, stvorenja svoja lijepa.
Evo vam Knjige, Casne i Jasne, pa je sljedite il' u zabludu hodite.

Evo Arzo i meni malo dođe da Gospodara svoga hvalim. Nije pod abdestom, al od srca je. Selam.

I ja evo malo svratio, da vidim sta se radi, al uvijek isto, samo Kahve i dobre price, ono, pod Bosanski, i meraka.
Evo jedne Ljepotice, Knjige.
Nama svete i drage i mile.
Koja nam srce ispunjava dobrotom i spokojom
i razvesli nam dusu kad cujemo rijeci njene.
Svaki onaj, koji je radostan zbog susreta sa svojim Gospodarom
i Koji shvaca da je zivot blagodata od gospodara njegova,
blagodat koju treba cijeniti i milovati, i da je zivot lijep i pored svih nedaca koje nam nanosi
Takvima se i Gospodar njihov raduje i zadovoljan je njima
i obecava im ljepote neviđene.
A zivot ovaj je obaveza, pa taman bio rob.
Pa milujmo zivot i on ce nas milovati,
milujmo druge i bit ce mo milovani,
poljubi zemlju i ona ce ti ljubav uzvratiti visestruko,
jer tako joj Gospodar njen naređuje.
Svaka Njegova kazna, ispravnome robu je nagrada,
to ga njegov Gospodar spasava od dzehennemske patnje.
A sta je patnja dunjalucka, prema patnji ahiretskoj,
jecaj u odnosu na neizdrzivu muku.
A sta jej i zadovoljstvo dunjalucko, naspram zadovoljstva ahiretskog,
osmijeh naspram neprekidnog zadovoljstva.
Jedna je istina, nama je znana i nama poklonjena,
u ovoj je Knjizi časnoj uklesana,
neviđena i neponovljiva, sa bilo cim neusporediva, predivna.
Jedan je Bog, oduvijek i zauvijek, nejasan i onima koji se pitaju kako
i onima koji vjeru njegovu nose u srcima svojim,
Nedostizan, Najveci i Najbolji, Nije rodio i Rođen nije i nitko Mu nije ravan.
JEdan je Bog uzviseni, bdije nad nama i grijesnim i vjernim,
opskrbljuje i pravog i krivog, daje po zasluzi i mimo zasluge,
ne trazi nista osim dobrote. Bdije Vjecno, oduvijek i zauvijek,
a nikad umora ne osjeti niti ga san savlada,
prasta nam grijehe i znanje spusta iz milosti svoje beskrajne,
prema onom koji sam sebe kori. Jedan je Gospodar svijetova,
trazen od mnogih, al svima nedostizan, objasnjavan ali neobjasnjen,
slavljen i porican, a sve od ljudi koje Stvori na svoju sliku,
ne zeleci nista, osim da kazu da je On gospodar vjecni i jedini,
i Da ih Gleda u vjecnom zadovoljstvu, stvorenja svoja lijepa.
Evo vam Knjige, Casne i Jasne, pa je sljedite il' u zabludu hodite.

Evo Arzo i meni malo dođe da Gospodara svoga hvalim. Nije pod abdestom, al od srca je. Selam.
Last edited by Butcher on 09/09/2009 00:45, edited 1 time in total.
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2258 Re: Ramazan, opet ;)
normalno, da ne smetamo a jope neka su pod prismotromSicily wrote:bujrum BHF, evo kafa je tu, a i zvjezdica je tu na seciji...ruza i ja cemo na drugi kraj
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2259 Re: Ramazan, opet ;)
Ne znam jel mi ijedan prošao vako brzo ko ovaj, a nekako i lahko...samo kad se sjetim kuknjave: joj, kako ćemo sad, dugi i vrući dani...Ahmmed wrote:Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata....
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2260 Re: Ramazan, opet ;)
Moj Aruzhale,nisam nesto njihove stranice pratio,ali ovako po medijima sto procitam,zgade mi se fakat,posebno danas kad procitah izjavu Del Bosquea na to sve,kako bi volio da mi ispadnemo a da Turci idu dalje jer su atraktivniji..ni da ne zachatavamo temu,scekajmo sutra inshallah sve
@Sicily,hvala,na kahvi...nema nesto Zvjezdice,pobjegla je sa secije
@Sicily,hvala,na kahvi...nema nesto Zvjezdice,pobjegla je sa secije
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2261 Re: Ramazan, opet ;)
arzuhal wrote:Ne znam jel mi ijedan prošao vako brzo ko ovaj, a nekako i lahko...samo kad se sjetim kuknjave: joj, kako ćemo sad, dugi i vrući dani...Ahmmed wrote:Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata....
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2262 Re: Ramazan, opet ;)
Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje

- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2263 Re: Ramazan, opet ;)
istocnjak wrote:Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje![]()
jesi išo malo uz ili samo niz
ili sredinom po ravnom
obrati se BHF za detalje i eventualne nejasnoće ovih prijedloga:uz niz po
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2264 Re: Ramazan, opet ;)
Ma nisam ti ja od toga posla.ružmarin-a wrote:istocnjak wrote:Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje![]()
![]()
![]()
alejkumu selam
jesi išo malo uz ili samo niz
ili sredinom po ravnom![]()
BHF se krece brzinom svjetlosti ne mozes ga upratiti okom koliko co'jek asikuje.
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2265 Re: Ramazan, opet ;)
@Ruzamrina,ma nisam ti ni ja nesto sa tim prijedlozima uz,niz i tako to
Last edited by BHF_Manijak on 09/09/2009 01:01, edited 1 time in total.
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2266 Re: Ramazan, opet ;)
Sicily wrote:ama nije pobjegla, nego cula da trazis slatko, pa otisla da donese neki domaci iz njene kuhinje@Sicily,hvala,na kahvi...nema nesto Zvjezdice,pobjegla je sa secije![]()
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2267 Re: Ramazan, opet ;)
Ma svi pitaju za tebe od kada si im rekao da si dobar samnom.BHF_Manijak wrote:![]()
aaaa brate sto mi noc poravi!
![]()
jesul te to hanume zaganjale po Carsiji pa pobjego?!
(ali babe, braca i rodjaci da te marišu)
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2268 Re: Ramazan, opet ;)
@Sicily,vidis li ti ove danasnje omladine,ni kolace ne znaju napraviti buduce domacice,sramota!! jelle Zvjezdice?!

- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2269 Re: Ramazan, opet ;)
BHF_Manijak wrote:![]()
aaaa brate sto mi noc poravi!
![]()
jesul te to hanume zaganjale po Carsiji pa pobjego?!
@Ruzamrina,ma nisam ti ni ja nesto sa tim prijedlozima uz,niz i tako to![]()
@ruža crta: uz Vratnik, niz Vratnik, po čaršijskoj kaldrmi...etc...
e hajmo sad svi uglas, dok ne savladamo prijedloge
(uvijek me privlačila profesija prosFetnoga radnika,i igrala se učiteljica)
halalite @istocnjak i @BHF
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2270 Re: Ramazan, opet ;)
Dzaba ti to crtas i objasnavas,nista mi ne znaci to,nisu mi poznate te lokacije nikako,evo i Istocnjak ce potvrditi
te nesto Vratnik ovo ono,nikad cuo, 
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2271 Re: Ramazan, opet ;)
Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavati
nesto sam umoran. Selam svima. 
- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2272 Re: Ramazan, opet ;)
ccccc,djaba ja podigla dva prsta,nigdje kahvegiordania wrote:
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2273 Re: Ramazan, opet ;)
Hajde da Bog da se naspavaoistocnjak wrote:Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavatinesto sam umoran. Selam svima.
we selam brate...
- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2274 Re: Ramazan, opet ;)
Uh uh,sve neke jake sjeldjije,samo da posselamim pa odohistocnjak wrote:Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavatinesto sam umoran. Selam svima.
- BHF_Manijak
- Posts: 28537
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2275 Re: Ramazan, opet ;)
giordania wrote:ccccc,djaba ja podigla dva prsta,nigdje kahvegiordania wrote:
Evo je stize,friska


