Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2251 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

BHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim :mrgreen:
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka :P :P

:lol: :lol: alejkumu selam manijače
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2252 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

BHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim :mrgreen:
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka :P :P
Alejkumu selam burazeru :) Pa đes ti?

Što me nasmija komentar @Tople vode, kae:

Evo kako postim, noću jedem i pijem, a danju spavam...I Ratko Mladić se više kreće od mene...
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2253 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

BHF_Manijak wrote:Sa`o reko da vas poselamim :mrgreen:
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka :P :P
Alejkumu selam
Ma na koga ce drugo mislit nego na njega :P
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2254 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Giordania,pa i tebala bi na njega mislit,ne znam ja ko se najvise vrti po vratnickim sokacima do nas Istocnjak :mrgreen: to ti mogu i hanume odozgo potvrditit...

nego,ja ne okusi ni tog slatka ni te kahve :mrgreen:

@Arzuhale,ma malo po Carsiji se vrtio,sjedio uzivao i tako..evo sad dosao,pa samo kontam da mi je leci en bi li sutrasnji dan osvanuo i mubarek utakmica..vidim plaho Turaka po gradu :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2255 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

BHF_Manijak wrote:Giordania,pa i tebala bi na njega mislit,ne znam ja ko se najvise vrti po vratnickim sokacima do nas Istocnjak :mrgreen: to ti mogu i hanume odozgo potvrditit...

nego,ja ne okusi ni tog slatka ni te kahve :mrgreen:

@Arzuhale,ma malo po Carsiji se vrtio,sjedio uzivao i tako..evo sad dosao,pa samo kontam da mi je leci en bi li sutrasnji dan osvanuo i mubarek utakmica..vidim plaho Turaka po gradu :mrgreen:
E ba...znaš li koliko sam pregledao foruma turskih, rasprava, belaya...fifina stranica, stranice sa kladionicama (samo da vidim kako nas ocjenjuju :oops: )..svaku vijest sam otpratio da mi je više muka...Što reče jedan: gornji mi pritisak ko u kakvog djeda, 180 :D
Ne mogu ba više...od večeras ništa ne čitam, ne slušam i ne gledam po tom pitanju...samo BHT, 20:00, inšaAllah...
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2256 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata.... :sad:
User avatar
Butcher
Posts: 139
Joined: 07/08/2009 00:10

#2257 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Butcher »

Slam Alejkum, Kako ste mi?????? :D :D :D
I ja evo malo svratio, da vidim sta se radi, al uvijek isto, samo Kahve i dobre price, ono, pod Bosanski, i meraka.

Evo jedne Ljepotice, Knjige.
Nama svete i drage i mile.
Koja nam srce ispunjava dobrotom i spokojom
i razvesli nam dusu kad cujemo rijeci njene.
Svaki onaj, koji je radostan zbog susreta sa svojim Gospodarom
i Koji shvaca da je zivot blagodata od gospodara njegova,
blagodat koju treba cijeniti i milovati, i da je zivot lijep i pored svih nedaca koje nam nanosi
Takvima se i Gospodar njihov raduje i zadovoljan je njima
i obecava im ljepote neviđene.
A zivot ovaj je obaveza, pa taman bio rob.
Pa milujmo zivot i on ce nas milovati,
milujmo druge i bit ce mo milovani,
poljubi zemlju i ona ce ti ljubav uzvratiti visestruko,
jer tako joj Gospodar njen naređuje.
Svaka Njegova kazna, ispravnome robu je nagrada,
to ga njegov Gospodar spasava od dzehennemske patnje.
A sta je patnja dunjalucka, prema patnji ahiretskoj,
jecaj u odnosu na neizdrzivu muku.
A sta jej i zadovoljstvo dunjalucko, naspram zadovoljstva ahiretskog,
osmijeh naspram neprekidnog zadovoljstva.
Jedna je istina, nama je znana i nama poklonjena,
u ovoj je Knjizi časnoj uklesana,
neviđena i neponovljiva, sa bilo cim neusporediva, predivna.
Jedan je Bog, oduvijek i zauvijek, nejasan i onima koji se pitaju kako
i onima koji vjeru njegovu nose u srcima svojim,
Nedostizan, Najveci i Najbolji, Nije rodio i Rođen nije i nitko Mu nije ravan.
JEdan je Bog uzviseni, bdije nad nama i grijesnim i vjernim,
opskrbljuje i pravog i krivog, daje po zasluzi i mimo zasluge,
ne trazi nista osim dobrote. Bdije Vjecno, oduvijek i zauvijek,
a nikad umora ne osjeti niti ga san savlada,
prasta nam grijehe i znanje spusta iz milosti svoje beskrajne,
prema onom koji sam sebe kori. Jedan je Gospodar svijetova,
trazen od mnogih, al svima nedostizan, objasnjavan ali neobjasnjen,
slavljen i porican, a sve od ljudi koje Stvori na svoju sliku,
ne zeleci nista, osim da kazu da je On gospodar vjecni i jedini,
i Da ih Gleda u vjecnom zadovoljstvu, stvorenja svoja lijepa.
Evo vam Knjige, Casne i Jasne, pa je sljedite il' u zabludu hodite.

Image
Evo Arzo i meni malo dođe da Gospodara svoga hvalim. Nije pod abdestom, al od srca je. Selam. :) :) :)
Last edited by Butcher on 09/09/2009 00:45, edited 1 time in total.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2258 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Sicily wrote:bujrum BHF, evo kafa je tu, a i zvjezdica je tu na seciji...ruza i ja cemo na drugi kraj :D
normalno, da ne smetamo a jope neka su pod prismotrom :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2259 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Ahmmed wrote:Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata.... :sad:
Ne znam jel mi ijedan prošao vako brzo ko ovaj, a nekako i lahko...samo kad se sjetim kuknjave: joj, kako ćemo sad, dugi i vrući dani...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2260 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Moj Aruzhale,nisam nesto njihove stranice pratio,ali ovako po medijima sto procitam,zgade mi se fakat,posebno danas kad procitah izjavu Del Bosquea na to sve,kako bi volio da mi ispadnemo a da Turci idu dalje jer su atraktivniji..ni da ne zachatavamo temu,scekajmo sutra inshallah sve :mrgreen:

@Sicily,hvala,na kahvi...nema nesto Zvjezdice,pobjegla je sa secije :mrgreen:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2261 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

arzuhal wrote:
Ahmmed wrote:Još sutra, pa ulazimo u posljednju trećinu ovogodišnjeg ramazana.....Baš ovo vrijeme leti.....Mene već nekakva sjeta hvata.... :sad:
Ne znam jel mi ijedan prošao vako brzo ko ovaj, a nekako i lahko...samo kad se sjetim kuknjave: joj, kako ćemo sad, dugi i vrući dani...
:thumbup: pridružIVAm se :-D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2262 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje :sleep: :D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2263 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

istocnjak wrote:Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje :sleep: :D
:lol: :lol: :thumbup: alejkumu selam

jesi išo malo uz ili samo niz
ili sredinom po ravnom :?: :lol:

obrati se BHF za detalje i eventualne nejasnoće ovih prijedloga:uz niz po :roll:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2264 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

ružmarin-a wrote:
istocnjak wrote:Selam svima ... evo i mene bio u carsiji, pa rekoh da malo navratim na forum i onda na spavanje :sleep: :D
:lol: :lol: :thumbup: alejkumu selam

jesi išo malo uz ili samo niz
ili sredinom po ravnom :?: :lol:
Ma nisam ti ja od toga posla. :D
BHF se krece brzinom svjetlosti ne mozes ga upratiti okom koliko co'jek asikuje. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2265 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

:lol: :lol: aaaa brate sto mi noc poravi! :mrgreen: :thumbup: jesul te to hanume zaganjale po Carsiji pa pobjego?! :P

@Ruzamrina,ma nisam ti ni ja nesto sa tim prijedlozima uz,niz i tako to :mrgreen: :P
Last edited by BHF_Manijak on 09/09/2009 01:01, edited 1 time in total.
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2266 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Sicily wrote:
@Sicily,hvala,na kahvi...nema nesto Zvjezdice,pobjegla je sa secije :mrgreen:
ama nije pobjegla, nego cula da trazis slatko, pa otisla da donese neki domaci iz njene kuhinje :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: To ni najvećem dušmanu ne bih ponudila :D :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2267 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote::lol: :lol: aaaa brate sto mi noc poravi! :mrgreen: :thumbup: jesul te to hanume zaganjale po Carsiji pa pobjego?! :P
Ma svi pitaju za tebe od kada si im rekao da si dobar samnom. :D
(ali babe, braca i rodjaci da te marišu)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2268 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

@Sicily,vidis li ti ove danasnje omladine,ni kolace ne znaju napraviti buduce domacice,sramota!! jelle Zvjezdice?! 8-) :P
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2269 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

BHF_Manijak wrote::lol: :lol: aaaa brate sto mi noc poravi! :mrgreen: :thumbup: jesul te to hanume zaganjale po Carsiji pa pobjego?! :P

@Ruzamrina,ma nisam ti ni ja nesto sa tim prijedlozima uz,niz i tako to :mrgreen: :P
:-)

@ruža crta: uz Vratnik, niz Vratnik, po čaršijskoj kaldrmi...etc...

e hajmo sad svi uglas, dok ne savladamo prijedloge :lol: :lol:

(uvijek me privlačila profesija prosFetnoga radnika,i igrala se učiteljica) :lol:

halalite @istocnjak i @BHF
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2270 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Dzaba ti to crtas i objasnavas,nista mi ne znaci to,nisu mi poznate te lokacije nikako,evo i Istocnjak ce potvrditi :mrgreen: :P te nesto Vratnik ovo ono,nikad cuo, 8-)
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2271 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavati :sleep: nesto sam umoran. Selam svima. :D
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2272 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

giordania wrote:Image

:D
ccccc,djaba ja podigla dva prsta,nigdje kahve :cry:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2273 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

istocnjak wrote:Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavati :sleep: nesto sam umoran. Selam svima. :D
Hajde da Bog da se naspavao :mrgreen: vidim ja tebi oci na pola 12 :mrgreen:
we selam brate...
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2274 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

istocnjak wrote:Ma sve je uredu samo vi, nego odoh ja malo odspavati :sleep: nesto sam umoran. Selam svima. :D
Uh uh,sve neke jake sjeldjije,samo da posselamim pa odoh :zzzz: ........sta ce tek sutra bit?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28537
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2275 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

giordania wrote:
giordania wrote:Image

:D
ccccc,djaba ja podigla dva prsta,nigdje kahve :cry:

Evo je stize,friska :mrgreen:

Image
Locked